Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

Czyżbyś tłumaczył kolejnego fika? Czy mówisz o nieprzetłumaczonych 13,5%-tach?

Mówię o rozdziale 13, którego zostały mi jeszcze 3 strony do końca. Uwierz mi, tam się tyle dzieje, co w rozdziale, w którym potwory z Everfree zaatakowały Ponyviolle i Nyx musiała walczyć. Z tą, małą różnicą, że tym razem jest tak ze 100 razy gorzej. Nie mówiąc o tym, że w rozdziale 10 też będzie bardzo mroczny i krwawy moment, choć niebezpośrednio opisany. Zatem, w porównaniu z tym, w rozdziale 9 wieje nudą i SoLem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Sun napisał:

Mówię o rozdziale 13, którego zostały mi jeszcze 3 strony do końca. Uwierz mi, tam się tyle dzieje, co w rozdziale, w którym potwory z Everfree zaatakowały Ponyviolle i Nyx musiała walczyć. Z tą, małą różnicą, że tym razem jest tak ze 100 razy gorzej. Nie mówiąc o tym, że w rozdziale 10 też będzie bardzo mroczny i krwawy moment, choć niebezpośrednio opisany. Zatem, w porównaniu z tym, w rozdziale 9 wieje nudą i SoLem. 

Ochocho :D To się "grimdarkowa" uczta szykuje? Ostatnie co tak "krwawego" sądząc po opisie, czytałem... Hmmm, zastanówmy się :D Inwazja na Przylądek Nadziei w Crisisie? chyba tam można było o ostrej rzezi mówić, KWISTOŚĆ była. Mówisz, że tu też będzie, ale nie bezpośrednio? :o

 

Nie wiem, kiedy swoje zaległości nadrobię. bo już w tej chwili, suma nie przeczytanych tekstów [ łącznie z 8 rozdziałem tego ], to 1233 strony pdfów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Accurate Accu Memory napisał:

Ochocho :D To się "grimdarkowa" uczta szykuje? Ostatnie co tak "krwawego" sądząc po opisie, czytałem... Hmmm, zastanówmy się :D Inwazja na Przylądek Nadziei w Crisisie? chyba tam można było o ostrej rzezi mówić, KWISTOŚĆ była. Mówisz, że tu też będzie, ale nie bezpośrednio? :o

 

Nie chodziło mi o ten typ krwawej jatki. Bardziej o coś, co się już w fanfikach pojawiało i parę paskudnych momentów, w których odrywałem się od tłumaczenia i czytałem tekst, kilka stron w przód. Nie chcę jednak zbyt wiele zdradzać, bo to co zaspoileruję teraz, nie będzie mogło być zaspoilerowane później. A to naprawdę porządne momenty. 

Spoiler

Zdradzić mogę tylko tyle, że przez krótki moment Twilight będzie miała ostro przerąbane (no i oczywiście uratuje ją Nyx, no bo któż by inny). 

Dlatego, musisz szybko nadgonić, bo będzie cię zżerała spora dawka ciekawości, co, jak i dlaczego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Sun napisał:

Dlatego, musisz szybko nadgonić, bo będzie cię zżerała spora dawka ciekawości, co, jak i dlaczego. 

Ech, jestem na bieżąco z "Kryształowym", "Winter Bells" i 2 rozdziały "The Road mam przeczytane :D A to co wymieniłem, to zaległości na kanale YT... Ale i tak nie wiem, kiedy to nadgonię, bo po kilkunastu stronach oczy wysiadają i muszę przerwy robić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moi drodzy widzowie. Dziś mam dla was program specjalny, którego z kolei nie będzie jutro, bo istnieje spora szansa, ze zwyczajnie nie będę miał na to czasu. Zatem, postanowiłem zawczasu uraczyć was kolejnym kawałkiem tak porządnego przez was tekstu Tak więc specjalnie oderwałem się od krwi i wina, by dać wam dziś Rozdział 9.

Tradycyjnie, @Niklas wstawi go do pierwszego posta, zapewne jak tylko odwiedzi dziś to forum. 

Jeśli chodzi o stan prac nad tłumaczeniem, to możemy mówić o ukończeniu w stopniu bardzo znacznym, wynoszącym 93%. Przez weekend powinienem się z tym uporać, a przynajmniej z większością zaległej części.

Nie zapomniałem też o miłośnikach spoilerów, którzy pewnie jacyś są:

Spoiler

Dać spoiler, czy nie dać...

Spoiler

Oto jest pytanie?

Spoiler

Dobra, myślałem, ze dalej jest jakiś ciekawszy tekst, ale nie chce mi się myśleć o jego przerabianiu

Spoiler

Zatem oto spoiler z rozdziału 10:

 

- Diamentowe psy są wściekłe i będą jeszcze bardziej wściekłe

- Królewska gwardia w końcu nie będzie chłopcami do bicia, jak w serialu.

- Okazuje sie, że Nyx okłamywała Twilight i Twilight nie była z tego powodu zadowolona (mała modyfikacja Twilight Time)

- W rozmowie z Nyx, Flam stwierdza, że mała klaczka chce mieć wąsy. 

 

W zasadzie, od rozdziału 11 robi się ciekawiej, ale ten spoiler zobaczycie za tydzień. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię to opowiadanie,ale jeśli chodzi o te utwory poboczne to bardzo odbiegają poziomem od podstawowej historii.Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy zbyt chaotycznego podejścia do ich pisania ale jakoś mi nie podpasywały.Znaczy First Hours i Trinkets bardzo mi się podobały ze względu na zachowany klimat ale jeśli chodzi o resztę to sadzę że albo trzeba jeszcze poprawić tekst albo nic się nie da z tym zrobić i przyjdzie nam z tym żyć.

)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu benio109 napisał:

Bardzo lubię to opowiadanie,ale jeśli chodzi o te utwory poboczne to bardzo odbiegają poziomem od podstawowej historii.Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy zbyt chaotycznego podejścia do ich pisania ale jakoś mi nie podpasywały.Znaczy First Hours i Trinkets bardzo mi się podobały ze względu na zachowany klimat ale jeśli chodzi o resztę to sadzę że albo trzeba jeszcze poprawić tekst albo nic się nie da z tym zrobić i przyjdzie nam z tym żyć.

)

Starałem się oddać klimat Sinsów, oraz to, co widzę w tekście, ale to moje pierwsze tłumaczenie, więc mogło mi coś nie pójść. Pamiętajmy jednak, że sam autor się zmieniał, a więc i jego warsztat ulegał zmianie

Z resztą, co rozumiesz przez poprawę tekstu? Akapitów miejscami zamienić się nie da, ingerencja w treść jest w zasadzie niemożliwa w szerszym zakresie, bo to tylko tłumaczenie. Owszem, moga być drobne błędy, ale staram się je eliminować w miarę na bieżąco

 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu ziolo565 napisał:

A co to za ważne wykłady na których musisz być. A nie lepiej zrobić to?:B6jwX:

Wiesz może nawet bym chciał, ale jednak muszę jeszcze rok posiedzieć na uczelni i będę wolny.

A jeśli chodzi o wykłady to wtedy akurat miałem kursy na wózki widłowe, a ten co powinien opowiadać i tłumaczyć wolał puścić cholernie długi i nudny film

(z lektorem Iwoną )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie będzie rozdziałów, dziś będzie mała informacja dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać dalszej partii tekstu. Otóż, w piątek wieczorem będzie was czekać niespodzianka. Choć zapewne wszyscy się już domyślają, co to za niespodzianka, to i tak trzeba będzie poczekać trochę ponad 2 dni by ją ujrzeć. Myślę jednak, że warto będzie czekać. A jeśli chcecie sobie zepsuć niespodziankę, to macie Spoiler;

Spoiler

Uchylę też rąbka tajemnicy

Spoiler

Co zobaczymy w piątek

Spoiler

Poza tym, o czym wspominałem wcześniej, zobaczymy również:

 

Jak się kończy pożeranie Bouldera.

Jak bardzo diamentowe psy potrafią być uparte.

Jak bracia Flim Flam próbują sprzedać rodzinę królewską

Jak wieki wąż wszystkich pożera.

Jak Nyx jest OP i znów ratuję sytuację

Jak Spike otrzymuje propozycję z podtekstem od pewnej superklaczy

Jak bracia Flim Flam dostają medal

Jak Cadance jeździ na wrotkach (mocne)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun No, to kolejny świetny rozdział :D [ sądząc po spoilerach ].Ja już wróciłem do nagrywania :) Właśnie jestem już na bieżąco z Falloutem Pink Eyes :D [ Pozostało skorygować 4 nagrania i wrzucić ]. Następnie dokończę "Winter Bells", chyba to dobry wybór, bo krótkie w miarę rozdziały :)

 

Tak więc, nadrabiam zaległości na głos :D BTW, Lektor Ivona się nie sprawdził, to jest gorsze nawet niż ja :D Nie mogłem wytrzymać tego automatu :(

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wrócił z roboty, zjadł pyszny obiadek, to i może teraz zrobić to, co wszyscy od niego chcą. Ale po kolei. Pierw oczywiście muszę się pochwalić, że tłumaczenie zostało całkowicie ukończone. Co to znaczy? W sumie nic. No moze poza tym, że mogę w końcu się przygotować na zaliczenia, egzaminy i inne pierdoły. Dobra, to się odbuduje. Przejdźmy więc do rzeczy ważnych, takich jak 3 kolejne rozdziały: 

Rozdział 10

Rozdział 11

Rozdział 12

@Niklas proszony jest o aktualizację pierwszego posta, o nowe rozdziały. Kolejne 3 będą za tydzień. 

Nie zapomniałem też o ostatniej porcji spoilerów 

Spoiler

Jako, że to koniec, będzie szybko. W następnym będzie spoiler

Spoiler

Dobra, kłamałem.

Spoiler

Teraz są faktyczne spoilery:

 

- Świat Twilight zostanie zniszczony i to bardzo

- Będzie upuszczanie dziecka (ach, te śliskie kocyki)

- Będzie epicka walka z Tirekiem

- Podmieńce powrócą z niezwykle genialnym planem

- Twilight skapnie się, ze to wszystko był żart Discorda

- I będzie mu miała go za złe

- Nyx dowie się tego, co już wszyscy wiedzą

- Będzie powrót do Ponyville i pogoń za Discordem

- Zobaczymy zamek w pełnej krasie

- A Nyx wykręci się od umowy z braćmi Flim Flam (op postać)

 

 

 

Zatem, pozostało mi życzyć wam miłej lektury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.06.2016 at 00:16 Accurate Accu Memory napisał:

O, to jest trafne pytanie. Ale jakoś wątpię, by do MEC'a się udało... Trzebaby jeszcze chętnych zebrać. A dwóch mamy na bank :)

Do MECa? 

:lol:

MEC jest za 3 tygodnie. A sam proces drukowania, to około 5-7 dni roboczych, czyli maks 9 dni, z posiadanych 21. Pamiętaj też, że muszę poprawić 3 rozdziały, 2 historie poboczne, a do tego Xeno musi jeszcze sprawdzić moją pracę, bo ja też wszystkich błędów potrafię nie zauważyć.

Myślę, że najbardziej optymistycznym terminem na razie jest 3 Twilightmeet. Ale to już nie zależy tylko ode mnie, lecz od tego pana nade mną

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Sun napisał:

Do MECa? 

:lol:

MEC jest za 3 tygodnie. A sam proces drukowania, to około 5-7 dni roboczych, czyli maks 9 dni, z posiadanych 21. Pamiętaj też, że muszę poprawić 3 rozdziały, 2 historie poboczne, a do tego Xeno musi jeszcze sprawdzić moją pracę, bo ja też wszystkich błędów potrafię nie zauważyć.

Myślę, że najbardziej optymistycznym terminem na razie jest 3 Twilightmeet. Ale to już nie zależy tylko ode mnie, lecz od tego pana nade mną

 

I kolejne pytanie, czy upchniesz to w 1 cegłę :D Bo jak dasz radę, to chyba wyjdzie taniej, niż 2 książki, lub więcej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

I kolejne pytanie, czy upchniesz to w 1 cegłę :D Bo jak dasz radę, to chyba wyjdzie taniej, niż 2 książki, lub więcej :D

Odpowiedź w zasadzie brzmiałaby, że się uda. Po odpowiednim opracowaniu tekstu, powinno być mniej niż 700 stron, ale to bardzo zgrubny szacunek.

Tradycyjnie też zbieram sugestie dotyczące okładki. Bo w zasadzie nie mam żadnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki. 12 rozdziałów nagrane w 2 dni :D A jeden z The road home, jest już na YT :D I prawdopodobnie, ten fik przekroczy moją magiczną granice... 500 godzin nagrań, których nawet bym się nie spodziewał :)

Idę jak burza i już jestem na bieżąco, przynajmniej z tą serią :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...