Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

@Sun Czyli jest wizja...

  Ukryj zawartość

Kontynuacji i udanego planu Nexusa? jakby jednak wskrzeszono w pełni NMM?

 

Nie. Ale skoro już pytasz, to:

Spoiler

Jest wizja, w której okazuje się, że usunięcie błogosławieństwa przez Nyx okazało się być skuteczne tylko tymczasowo i wszyscy błogosławieni mają nawrót. Przyznam, że temat niezły i świetnie zrealizowany. Aż szkoda marnować jego potencjał na takie krótkie coś. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godziny temu Sun napisał:

Nie. Ale skoro już pytasz, to:

Spoiler

To domyślam się, że Nyx musi trochę cierpieć, widząc Twi z takimi oczami jak ona ma :(

Czekam z niecierpliwością Sun :) Jesteś wielki :) Jak będzie plan wydawniczy wyglądał? Wszystko naraz wstawisz, czy jak z Winter Bells i Road Home, linki co tydzień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:
  Ukryj zawartość

To domyślam się, że Nyx musi trochę cierpieć, widząc Twi z takimi oczami jak ona ma :(

Czekam z niecierpliwością Sun :) Jesteś wielki :) Jak będzie plan wydawniczy wyglądał? Wszystko naraz wstawisz, czy jak z Winter Bells i Road Home, linki co tydzień?

Znów się mylisz odnośnie spoilera (taka scena nie ejst opisana, a Nyx nie zdradza żadnych uczuć względem tamtej sytuacji)

 

Tym razem jestem leniwy i wszystko będzie na raz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Sun napisał:

Znów się mylisz odnośnie spoilera (taka scena nie ejst opisana, a Nyx nie zdradza żadnych uczuć względem tamtej sytuacji)

? Myślałem, że skoro wszyscy, to wszyscy :)

Spoiler

Przecież Twi tez oberwała Błogosławieństwem.

To mnie właśnie zmyliło. I ciesze się z twojego lenistwa tym razem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja coś źle wyjaśniam, albo nie możemy się dogadać

Fakt, Twilight oberwała błogosławieństwem i też ma nawrót 

Spoiler

Wspomniane jest, ze ona jako pierwsza dostaje nawrotu i to zaraz po tym, jak zespół Nyx wydaje pierwszy album, ale ta kwestia nie jest w żaden sposób rozwijana. To po prostu pada w pewnym sensie jako stwierdzenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun

Dobra już łapie... Po prostu myślałem

Spoiler

Że wieść o nawrocie choroby u matki, jakoś poruszy Nyx...

...Ale przecież jeszcze nie czytałem tego... miałem jednak nadzieję, że Pen jakoś to rozwinie, cóż... Miałeś racje, nieco...

Spoiler

Zmarnowany potencjał wątku :(

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

Dobry wyciskacz łez. Nawet po odejściu od monitora bardzo dużo myślałem nad tym fanfikiem, to jest... jak bym się zachował gdybym tam był, etc.

Za wadę uznaję naglą transformację Nyx w dorosłą klacz, gdyż z początku, jak normalnie dorastała , to fajnie to budowało napięcie kiedy zastanawiałem się czy jej z czasem odwali i czy np. Luna będzie coś podejrzewać. W ogóle cały fanfik od momentu urośnięcia Nyx stał się jakiś taki przeciętny. Co prawda pod koniec księżniczki cofnęły transformację, ale i tak mam wrażenie, że najciekawsze mnie ominęło i ten fanfik mógłby być lepszy.

 

Opowiadania poboczne mocno naprawiły klimat z oryginału i znów mogłem wrócić do swoich łez i przemyśleń, aczkolwiek The Road Home to jest jakiś potworek. Nie dość że Nyx w zasadzie się tam nie liczyła, to jeszcze ten fanfik z założenia miał być bezsensownym przeciąganiem akcji. Dziwię się jak Pen Stroke mógł w ogóle na coś takiego wpaść. 

 

 

Ocena ogólna 9.5/10

 

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Glimpses jest już przetłumaczone w 100%. Obecnie trwa poprawa literówek i niedoróbek. Przy dobrych wiatrach, jutro się pojawi. Przy niedobrych... pojawi się w przyszłym tygodniu. 

Spoiler
Spoiler

To Applejack zabiła

Spoiler

gdyby to był kryminał, zepsułbym wam zabawę. Nie znaczy to jednak, że Applejack nie odegra pewnej, złej roli.

 

 

Zatem, musicie uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Sun napisał:

Zatem, musicie uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. 

KUSISZ SUN!! KUSISZ JAK JASNA...

 

Dobra, jednak wytrzymam. Ale tym spoilerem mnie nieco zdziwiłeś. I to bardzo :o Ale nie zmienia to faktu... Ślina mi leci na to!

 

Anyway, Sun? Próbowałeś kiedyś czytać/tłumaczyć Blaze'owskie TCB? Wiem, że nieukończone, ale zastanawiam się czy nie rzucić sobie wyzwania :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

Ale tym spoilerem mnie nieco zdziwiłeś. I to bardzo 

Chodzi o to, że jak czasem w książkach kryminalnych jest spis postaci, to po wypozyczeniu takiej z biblioteki można być złośliwym i napisać kto zabił (psuje zabawę z czytania niektórym). A, że w fanfiku jest 

Spoiler

Moment, w którym okazuje się, ze w zamku jest tajemniczy włamywacz, którego tożsamosć poznajemy na sam koniec rozdziału, to tak napisałem.

Spoiler

Korciło żeby jeszcze dopisać w dialogu: ... - I pewnie by mi się to udało, gdyby nie wy, wścibskie kucyki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że natknąłem się dziś na sporo przeciwności losu, które ewidentnie nie chciały bym skończył (chociażby premiera legend of Everfree, czy kilka fajnych misji w Tropico 4), ale jednak mi się udało. Mam dla was przetłumaczone całe Glimpses  ( @Niklas możesz, zaktualizować post numer 1). Przypominam też, że ruszyło zbieranie zapisów na książkę. Zatem zbierać się i zamawiać, bo coś mało chętnych na razie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu Sun napisał:

Przypominam też, że ruszyło zbieranie zapisów na książkę. Zatem zbierać się i zamawiać, bo coś mało chętnych na razie. 

Niemożliwe, by było mało :) Nasz szalony tłumaczo-wydawco :) Kolejny raz dopiąłeś swego :) Kolejny projekt, tak :D Czytałem o tobie na wiki fantomowej :) Szacunek @Sun

 

Anyways, Sun... Mogę prosić o zgodę na lektorat? Kiedy się znowu ich podejmę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

Anyways, Sun... Mogę prosić o zgodę na lektorat? Kiedy się znowu ich podejmę?

Jeśli chodzi o teksty do Past Sins, to owszem. Konkursowych na razie nie będzie (bo i nic nowego nie ma)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie moi drodzy poddani czytelnicy. Po pierwsze, przypominam o akcji wydruku waszego, ukochanego fanfika.

Po drugie, w ramach prac nad poprawą jakości tekstu, podmienię rozdziały Winterbells na już poprawione (aktualizacja linków nie będzie wymagana), zwłaszcza, ze jakiś domorosły korektor chyba nie zauważył, że lumber jack ma dość specyficzny akcent i postanowił wszystko pozmieniać. A skoro już przy akcencie mowa, to i on zostanie zmieniony na znacznie łagodniejszy (raczej tradycyjna mowa, z miejscowymi, drobnymi wstawkami góralskimi), bo obecna wersja może i jest zrozumiała dla mnie i niektórych czytelników, ale prawdopodobnie nie dla wszystkich. Poprawki w The road home pojawią się pewnie za miesiąc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu TytanicznaJadzia2000 napisał:

O rany!!!

To jest chyba najwspanialsza opowieść jaką w życiu czytałam!!! 

Przy fragmencie opowiadającym o tym, jak Celestia zabiera Nyx na zamek, prawie się popłakałam!

Naprawdę genialne opowiadanko! Gratuluję tłumaczenia :)

No to zachęcam do przeczytania opowiadań pobocznych, oraz do zakupu wersji papierowej. Wygląda zacnie na półce i można jej dotknąć. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się, bo obecnie moja świnka skarbonka jest pusta :(

Ale oferta bardzo kusząca ;)

 

Przeczytałam już opowiadanie świąteczne, i muszę powiedzieć, że po raz pierwszy byłam wkurzona na postać z MLP, czyli na Shining Armora. Na szczęście, nawrócił się na koniec, to mi ulżyło.

Teraz zaczynam The Road Home, i muszę powiedzieć że jest to bardzo ciekawe!

Polecam każdemu!

Edytowano przez TytanicznaJadzia2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno przeczytałem "Przebłyski"(czyli "Glimpses", ale ja wole używać polskiego tytułu) i... jestem pod wrażeniem. Ale jako, że to mój pierwszy post w tym temacie, to pozwolę sobie streścić moją opinię o całości. 

 

Do "Past Sins" byłem początkowo dość sceptycznie nastawiony(ten opis głównej idei ciut śmierdział mi reinkarnacją), prawdopodobnie nie sięgnąłbym po nie, gdyby pewien przyjaciel mi tego nie polecił... i całe szczęście, że to  zrobiłem, bo opowiadanie okazało się wprost genialne. Moim zdaniem to po prostu arcydzieło, najlepsza rzecz jaką czytałem. W ogóle, nie tylko z literatury fanowskiej. No może trochę przesadzam. Ale tylko trochę. 

Po prostu piękna opowieść o tym jak istota z pozoru do cna zła otrzymuje od losu niesamowitą szansę by zacząć na nowo, ktoś rozpala w niej światełko dobra, które mimo wszystkich przeciwności ostatecznie nigdy nie gaśnie i w końcu rozbłyska pełnym blaskiem by rozwiać mroki nocy... i dosłownie i metaforycznie. 

No i Twilight w roli matki... też świetny motyw. I cały ten czas nie straciła wiary w swoją Nyx... 

No i genialna scena gdy

Spoiler

Nyx walczyła ze zła wolą Nightmare po wyzwoleniu Nexusa z błogosławieństwa... może jestem dziwny, ale dla mnie było to jakby właśnie wypełniała jedne z trudniejszych do zrozumienia słów Jezusa: by zaprzeć się samego siebie. To co wtedy zrobiła, gdy mimo iż było to trudne i bolesne stanęła do walki z tym co w niej złe było po prostu kwintesencją tych słów.

No i sam sposób udzielania błogosławieństwa skojarzył mi się z... opętywaniem przez Xanę w "Kod Lyoko". Nie wiem czy autor się tym inspirował, ale to teoretycznie możliwe.

Oraz ten wspaniały cytat Fluttershy:

"- Nadal uważa cię za swoją Nyx. Sądzi, że w głębi serca nie jesteś złym kucykiem... a ja zaczynam się z nią zgadzać. Nie jesteś złym kucykiem, Nyx. Podejmowałaś po prostu złe decyzje.

- Złe decyzje... no, udało ci się, to niedopowiedzenie tysiąclecia - burknęła Nightmare Moon. Nareszcie udało jej się ustać bez podpierania się. - Opowiedz mi na to, Fluttershy: ile złych wyborów może podjąć kucyk, zanim stanie się złym?

- Ilość nie ma znaczenia. Jeśli kucyk jest chętny przepraszać i robić to, co potrzeba, by naprawić swoje błędy, wtedy nigdy nie jest złym kucykiem. Jesteś dobrym kucykiem, Nyx"(swoją drogą te słowa to piękna parafraza mojego patrona z bierzmowania: świętego Jana Bosko("Bycie dobrym nie polega na nie popełnianiu błędów, bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy"), choć nie wiem czy zamierzona czy nie)

Choć były drobne zgrzyty jak choćby to że Fluttershy dopiero zaczęła się zgadzać z Twilight w tej kwestii. Moim zdaniem Fluttershy zgadzałaby się z Twilight w tej kwestii od samego początku. 

No i te(jak słyszałem obecnie już przynajmniej częściowo poprawione) dziwne tłumaczenia niektórych nazw jak "pegazorożce" czy "Akry Słodkich Jabłek"(jakby to była po prostu "Farma Słodkich Jabłek" to bym się nie czepiał, ale te "Akry" brzmią po prostu sztucznie). Ale tak generalnie to wszystko to tylko drobnostki. 

I absolutnie nie zgadzam się, że w momencie gdy Nyx "dorasta" to opowiadanie staje się przeciętne... wtedy się ono naprawdę rozkręca... to było niesamowicie wciągające obserwować te jej rozterki między tym czego tak naprawdę chce, a czego chce od niej kult oraz jej dawne wspomnienia i emocje...

No i tak, fragment jak Celestia zabiera Nyx... to było naprawdę smutne... mój młodszy brat kompletnie się rozpłakał i musiałem go pocieszać(a ciężko to było robić biorąc pod uwagę, że nie doczytałem to końca i nie chciałem zanadto spoilerować). 

 

 

Co do historii pobocznych to generalnie powiem tyle, że bardzo fajnie pociągnęły tą historię dale i autor naprawdę sprytnie wpasował wszystko w oryginalne wydarzenia z serialu(choć zostają pewne nieścisłości, jak np to, że Twilight mówi w Past Sins o tym, że jedyne alikorny o których wie to Luna i Celestia, podczas gdy musiała już wtedy znać Cadance) i ciekawie to pociągnął. A Zamek Twilight wyszedł nawet lepiej niż w serialu. I Discord lubił gry wyobraźni. I to jak zrobił papierową Fluttershy było urocze.

No i przechodząc do samych Przebłysków, to świetny był pomysł z tym wątkiem z mapą. Na początku nawet mi się zdawało, że autor przyjął podobną do mojej interpretację tego co tak naprawdę stało się w "Znaczkach raz jeszcze", ale potem było widać, że chyba jednak nie, że poszedł w to, że jednak Starlight naprawdę cofnęła się w czasie(ja uważam, że to wszystko była jedna wielka symulacja samej mapy, która miała na celu uzmysłowić Starlight jej błędy).

No i motyw ze złodziejem dość niespodziewany... ale w sumie to jego tożsamość była nawet całkiem zrozumiała. 

Co do zaś samych alternatywnych rzeczywistości(każdą z nich nazywam kolejnym "przebłyskiem") to generalnie w największym skrócie powiem tak: po pięciokroć niedokończone. W większości przypadków(właściwie wszystkie przebłyski poza 5) bardzo brakowało też szerszego wyjaśnienia jak do tego wszystkiego doszło. 

 

Moim ulubionym przebłyskiem był 2("Mutacje")... po części dlatego, że pojawia się tam moja najulubieńsza postać - Sunset Shimmer. Choć tak właściwie to on nie odpowiada na pytanie "Co by było gdyby Nyx narodziła się w świecie Equestria Girls?", a raczej na pytanie "Co by było gdyby Nyx narodziła się w świecie Equestria Girls połączonym ze światem superkucyków?". I choć chętnie zobaczyłbym również odpowiedź na to pierwsze pytanie, to jednak stworzona przez drugie mieszanka była wprost niesamowita. To naprawdę nieodżałowana strata, że to tak szybko się skończyło... 

 

Generalnie wszystkie przebłyski były świetnie napisane, ale pierwszy("Furia") był okropny. W kwestii tych wydarzeń jak w wypadku żadnych innych chciałoby się zacytować Rarity i wykrzyknąć "Ze wszystkich możliwych nieszczęść to jest najgorsze!"

Spoiler

No bo kurcze, jak Flurry mogła w ogóle taka się stać? Jakim cudem mapa nie zareagowała na negatywne zmiany w jej osobowości? 

Jak to możliwe, że była tak zaślepiona pychą by zabić własnych rodziców, ciotkę oraz Lunę i Celestię? I swoją kuzynkę Nyx. 

I choć wiem, że to kompletnie nie kano, to jednak powiem, że Flurry z tego przebłysku to kompletne przeciwieństwo "mojej" Flurry. Ta przypomina mi skrzyżowanie dawnej Starlight z Celestią z początku "Kołysanki dla księżniczki"(chodzi o te wersy "Nie ma drugiego kucyka, co chwałę i władzę mi równą by miał", czyli fragmenty zanim sobie uświadomiła co dzieje się z Luną). Okropne połączenie. Miałem wręcz wrażenie, że Flurry używa mrocznej magii Sombry "Zanim Ember zdążyła zareagować jej nogi zostały zamknięte w czarnym krysztale."(innych efektów widocznych przy mrocznej magii co prawda nie było, ale skojarzenie i tak miałem).

Niemniej jednak satysfakcja z tego jak Nyx pokrzyżowała jej plan była spora. I wielka szkoda, że nie dane nam było zobaczyć jak dalej potoczyła się wojna przeciwko Flurry. 

Choć pewien wątek był dla mnie mocno niejasny: 
"Przywrócenie jej do normalności może w ogóle nie być możliwe. – Nyx zdjęła hełm, a jej grzywa zmieniła się z eterycznej, w normalne, fioletowe loki. – Przynajmniej nie jest już w kopytach Flurry. Przez to, że miała oko Rarity, parę razy mało mnie nie złapała. Pozbawiając ją tego naszyjnika zbliżyliśmy się do jej ostatecznego pokonania." - kogo chcieli przywrócić do normalności? Rarity? Wcześniejsze fragmenty trochę sugerowały jakby nie żyła. A może chodziło o Flurry? I o co chodziło z okiem Rarity? Dlaczego ten naszyjnik był taki ważny?(choć to pewnie wiąże się z poprzednim pytaniem) 

Generalnie ten przebłysk ma chyba największą ilość pytań bez odpowiedzi. 

 

No i nigdy bym nie pomyślał, że opowiadanie o nawrocie błogosławieństwa może wyjść tak... komicznie. Ale ten przebłysk("Błogosławieństwo") nie raz potrafił rozbawić. Wziąć muzykę Nyx za zakodowaną wiadomość dla wyznawców Nightmare Moon... padłem jak czytałem to co sobie dzieci Nightmare ubzdurały:D

Choć ciekawe jak Nyx została gwiazdą Rocka. 

Spoiler

I szkoda, że nie opisano szerzej tego pierwszego nawrotu u Twilight... oraz jego okoliczności, które jak sam nawrót zostały tylko dość lakonicznie wspomniane. 

Albo jak przebiegał ten wywiad. No i to czy odnaleźliby w końcu przyczynę tych nawrotów czy nie. 

I hasło do pokoju Nyx bezcenne:D

 

Czwarty przebłysk("Jednolity Krwawnik i Złoty Szafir"... ten tytuł wydaje się nie mieć za wiele wspólnego z tematem i w ogóle ciut dziwny jest) nawet interesujący... Nyx w dalekiej przyszłości, kucyki w futurystycznej wersji... ta międzyrasowa współpraca(nawet chimera!) też ciekawa. To kurcze miało potencjał, szkoda, że tak jak wszystkie tak szybko się skończyło.

Spoiler

I to akurat gdy Nyx leciała na ratunek swojej matce... no i...

"Korzystali z systemu galaktycznych luster, opracowanego jeszcze przez bardzo zaawansowaną cywilizację, która dawno temu walczyła i została zniszczona przez podmieńce. Crystal Hope był jedyna rzeczą, która uratowała Equestrię przed identycznym losem, kiedy statki podmieńców po raz pierwszy przybyły na orbitę planety." - w tym fragmencie ta cywilizacja skojarzyła mi się ze Starożytnymi(z uniwersum Mocy i Magii), podmieńce normalnie jak Kreeganie, a Equestria normalnie jak Enroth(jedyny świat, który samodzielnie obronił się przed najazdem Kreegan). 

Choć w sumienie kumam do końca ich relacji z Chrysalis... bo niby była określana jako ich sojuszniczka i "jedyne źródło informacji w roju".

 

No i piąty("Królewski wdzięk")... też ciekawy, w sumie jedyny który ma pełne wyjaśnienie jak do niego doszło. Choć trochę szkoda, że jednak tu ktoś inny znalazł Nyx... ale ciekawe jakby się to potem dalej potoczyło

Spoiler

W sumie to Celestia była najprawdopodobniejszym kucykiem, który mógł być alternatywnym znalazcą Nyx... no i przynajmniej w tej wersji Celestia nie zabrałaby dziecka matce. 

 

Generalnie to przebłyski 2 i 5 zainspirowały mnie do wymyślenia własnego "przebłysku". Takiego, w którym to Sunset znajduje Nyx(no by było to możliwe, to trzeba by założyć że w czasie przeprowadzenia rytuału zostało jeszcze ponad 30 księżyców do 1 filmu). 

Generalnie widzę to mniej więcej tak:

W momencie wykrycia Sunset rytuału zaczyna śledzić Celestię(uważając, że to może być szansa na zdobycie mocy, której tak pragnie). Gdy już teren jest pusty postanawia zbadać to miejsce, by dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej magii... widzi w niej szansę na uzyskanie upragnionej potęgi... ale tym co znajduje jest mała klaczka, czyli właśnie Nyx... i choć Sunset wydawała się wtedy zimna i bez serca(choć mniej niż na początku filmu), to jednak w głębi(dobra baaaardzo w głębi) to wciąż była dobra osoba... i widok tego bezbronnego maleństwa ją z jednej strony poruszył, a z drugiej zafascynował... po części z troski, po części z chęci lepszego odkrycia natury zaklęcia, które ją stworzyło(i wykorzystania go, by samej zdobyć potęgę Nightmare Moon)... zabrała więc ją w sekrecie i zajmowała się... i z czasem ten drugi powód coraz bardziej stawał się wymówką przed samą sobą, bo więź z małą pomogła ogrzać jej serce, które tak starannie próbowała zamrozić. 
(no dobra, pod koniec trochę już zacząłem iść w poetykę, ale wiadomo o co chodzi;)).

W sumie szkoda, że prawdopodobnie tego pomysłu nie zrealizuje(a przynajmniej w bliższej przyszłości)... choć jak ktoś chciałby coś takiego zrobić to w sumie nie mam nic przeciwko, nawet bym się cieszył.

 

I tak w sumie bo widziałem, że tu mowa była o jakichś innych opowiadaniach do Past Sins, nie przez samego autora pisanych, w tym o paru ze spotkaniem Nyx i Snowdrop... dobre są czy nie bardzo?(jeśli tak to które są najlepsze? Najlepiej z dokończonych).

Choć spotkanie się postaci, których życia dzieli ponad 2000 lat to dość dziwny pomysł. 

I są jeszcze jakieś inne dobre opowiadania z uniwersum Past Sins? Chodzi mi o takie przetłumaczone na polski/napisane po polsku oczywiście. Szczególnie interesują mnie takie, w których pojawia się Sunset. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Lyokoheros napisał:

Choć tak właściwie to on nie odpowiada na pytanie "Co by było gdyby Nyx narodziła się w świecie Equestria Girls?", a raczej na pytanie "Co by było gdyby Nyx narodziła się w świecie Equestria Girls połączonym ze światem superkucyków?

Cóż, autor zadał dokładnie takie pytanie, jakie tam było. A biorąc pod uwagę Legend of Everfree, to myślę, że taki rozwój Equestria Girls mógłby w niedalekiej przyszłości nastąpić. 

 

9 godzin temu Lyokoheros napisał:

Twilight mówi w Past Sins o tym, że jedyne alikorny o których wie to Luna i Celestia, podczas gdy musiała już wtedy znać Cadance)

Past Sins napisano po 1 sezonie, więc Cadance jeszcze nie istniała. Jest oczywiście angielskie past sins 2.0, ale stopień zmian jest mi nieznany, a samo past sins 2.0 jest nieprzetłumaczone

9 godzin temu Lyokoheros napisał:
Spoiler

 

I szkoda, że nie opisano szerzej tego pierwszego nawrotu u Twilight... oraz jego okoliczności, które jak sam nawrót zostały tylko dość lakonicznie wspomniane. 

Albo jak przebiegał ten wywiad. No i to czy odnaleźliby w końcu przyczynę tych nawrotów czy nie.

 

 

Też uważam, że potencjał tematu został w tym miejscu zmarnowany. Bo sam temat aż się prosi o dłuższy tekst z pełnyym napięcia, dziennikarskim śledztwem, które z każdym rozdziałem wyciąga więcej brudów i sekretów. 

No ale widocznie tak musiało być, skoro do tego doszło.

 

Opowiadań z Sunsetką nie kojarzę, ale przyznam, że niewiele z past sinsowych czytałem, poza tymi, które są przełożone. Z takich, ciekawszych, choć nieco naiwnych będzie Nightmare Night and Nyx. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że napisano po 1 sezonie. A już na pewno przed finałem 2. 

Ale fabularnie Cadance istniała i była znana Twilight jeszcze przed pierwszym odcinkiem. W końcu była jej opiekunką z dzieciństwa. I w dalszych opowiadaniach pojawia się Cadance. 

Generalnie to w sumie szkoda, że Past Sins 2.0 nie zostało przetłumaczone... co prawda zmiany, które trzeba było wprowadzić były raczej kosmetyczne, szczególnie, że to i tak potem rozwija się w alternatywne uniwersum... no ale jednak czytanie o tym, że jedyne alikorny o których Twilight wie to Celestia i Luna trochę razi. 

No a potencjał to został w Przebłyskach w wielu miejscach zmarnowany... praktycznie we wszystkich przez ich zbyt szybkie ucięcie. 

 

Co się zaś tyczy świata z drugiego przebłysku. Wiem, że autor zadał w nim takie pytanie jakie było, ale tak naprawdę to to zdecydowanie nie był po prostu świat z Equestria Girls, a świat Equestria Girls połączony z  Superkucykami. Czyli właśnie na to drugie pytanie odpowiadał. I coś takiego nie mogłoby nastąpić w świecie Equestria Girls jako takim(czyli nie zmieszanym z czymś innym/nie przerobionym na inny niż ten z filmów) bo(spoilery z samego przebłysku i Legendy Everfree):

Spoiler

-Spike był raczej z innej rasy, ten z filmów nie wyglądał na wilczura.

-Canterlot został w tym przebłysku zbudowany dla ochrony osób z niezwykłymi mocami, podczas gdy w oryginalnym świecie Equestria Girls do Jesiennego Balu nie miała pojęcia o czymś takim, a jakiekolwiek przejawy przeniknięcia magii(w sensie na stałe) mamy dopiero w Rainbow Rocks, zaś moce zaczęły się pojawiać na obozie Everfree. Ponadto można było odnieść wrażenie, że zgodnie z tym co mówi Celestia wszyscy uczniowie mają te moce.

-Nightmate Moon została zabita 20 lat temu, to wydarzenie trochę średnio pasuje do tego jak pokazywana jest vice-dyrektor Luna w filmach(to akurat słaby dowód, ale i tak widać tu lekki zgrzyt) oraz do samej kwestii magii, która pojawiła się dopiero po pierwszym filmie.

-Ksywki dziewczyn(za wyjątkiem jedynie Steel Hooves, Glacier i Phoenix) są dokładnie takimi samymi jak imiona Superkucyków(Radiance, Saddle Rager, FIli-Second, Zapp)

-Moce w tym przebłysku są dokładnie takie same jak u Superkucyków, nie licząc tej trójki z innymi ksywkami. U każdej jednak moce w przebłysku są INNE niż moce z obozu:

Sunset miała czytanie w myślach, tu jest Phoenix i ma kontrolę nad ogniem

Twilight miała telekinezę, tu jest Glacier i ma władzę nad lodem(moja ulubiona moc... szkoda, że moja ulubiona moc nie przypadła mojej ulubienicy, ale no trudno)

Rainbow miała superszybkość, tu jest Zapp i kontroluje pogodę

Fluttershy rozmawiała ze zwierzętami, tu jest Saddle Rager i... zmienia się we Flutterhulka

Pinkie miała eksplodujące konfetti/posypkę, tu jest Fili-Second i ma superszybkość

Rarity miała tworzenie kryształów, tu jest Radiance i może tworzyć dowolne rzeczy

Applejack miała supersiłę, tu jest Steel Hooves i ma... no dobra w tym jednym wypadku może i ma taką samą moc.Ale to jeden zgadzający się przypadek na 7. Trochę za mało by te światy były spójne. 

Oczywiście nie uważam, że to źle że w tym przebłysku jest takie właśnie połączenie, bo efekt był naprawdę genialny. Ale nie zgodzę się z tym, że to to samo co Nyx, która narodziła się po prostu w świecie z Equestria Girls. Co też bym w sumie chętnie zobaczył. 

 

7 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Nyx verse, jest naprawdę potężne :) Szkoda tylko, że wszystko po ENG :(

Wszystko po angielsku... czas najwyższy to zmienić... ;)

W sumie to chętnie bym się zabrał za tłumaczenie innych opowiadań z uniwersum Past Sins. Szczególnie takich, w których pojawia się Sunset(tak wiem, powtarzam się, ale co poradzę uwielbiam tę postać i dzięki niej w ogóle zacząłem oglądać MLP)... tylko najpierw musiałbym wiedzieć, za jakie się wziąć. No i pewnie nie zrobiłbym tego teraz, bo aktualnie zajmuję się tłumaczeniem komiksu "Doktor Whooves"(projekt jest jeszcze w na tyle wstępnej fazie, że nic nie opublikowałem, ale potem na pewno wrzucę gdzieś na forum linki), a w planach mam jeszcze wykonanie tłumaczenia "Narzeczonej Discorda"... 

I dla pewności nie ma w ogóle nic po polsku? (poza opowiadaniem Acca o tej poprzedniej Nyx od której córka Twilight wzięłą swoje imię... w sumie muszę dodać to na listę "do przeczytania")

I co miałeś na myśli, Sun, mówiąc, że "Noc Koszmarów i Nyx" jest trochę naiwne? Chodzi o sam fakt, że spotykają się postaci, które spotkać się nijak nie mogą czy o coś innego?

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

Nyx verse, jest naprawdę potężne :) Szkoda tylko, że wszystko po ENG :(

Nawet o tym nie myśl. Nie mam zamiaru tłumaczyć w bliższej, lub dalszej przyszłości więcej historii o Nyx. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...