Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

31 minuty temu Sun napisał:

Właśnie się skapnąłem,, że w całym Winter Bells jest paskudnie idiotyczny błąd. A nazywa się on lawendowy jednorożec. genialny ja, tak bardzo. Dobra, poprawi się w tygodniu. 

 

27 minuty temu Niklas napisał:

 

Ale że co?

Przecież Twilight, jest Lawendowym jednorożcem :) Ką... E, Lawendowym alikornem :)

 

Edit. Winter Bells, jest PO finale 3ciego sezonu?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

 

Przecież Twilight, jest Lawendowym jednorożcem :) Ką...

Nie, nie jest. Jest już alikornem, od końca 3 sezonu, a jak dobrze wiemy, czy nie wiemy... Chwila, kiedy dzieje się akcja winter bells? 

a racja, po 3 sezonie, ale przed 4. (sprawdziłem). W takim bądź razie, Twilight jest alikornem i zasługuje na szacunek. 

 

A co do innych wpadek, to podrzuciłbym jeszcze jedną, ale to byłby spoiler. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że po 3 sezonie, czyli w trakcie fabuły winter bells, Twilight jest alikornem. Prawda? Tymczasem ja, przez całe 12 rozdziałów, nazywałem ją jednorożcem, któym ona już nie jest. Stąd ten błąd. Dlatego, Twilight nie może być tu nazywana lawendowym jednorożcem, a co najwyżej lawendowym alikornem. (alikorn=/=jednorożec)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

NIE Pegazorożcem :o

 

PEGAZOROŻCE :rariderp: CHODŹ MI TU, NIECHŻE SPOJRZĘ NA TWĄ DUSZĘ... :crazy: 

 

No ale cóż, tyle zmian było w życiu pastelowego lawendziaka, że można się było pomylić. Zwłaszcza, że później Pen Stroke robił sporo poprawek do fica, by go "dopasować" do obowiązującego kanonu. Pamiętam, że tak było z Luną w S2, że musiał uzasadnić jej wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Nightmare Xeno napisał:

Teraz rozumiem w jakim momencie można odczuć że Twilight w Winter Bells jest alikornem bo ja tego jakoś nie zauważyłem.

Nie można, gdyż chyba nigdzie nie jest opisywana, z użyciem skrzydeł, ale treść moim zdaniem wskazuje na akcję po 3 sezonie. 

Spoiler

Był Sombra

Discord jest zresocjalizowany

Wiemy o awanturze z Babs

Luna opowiada o odwiedzinach we śnie Scootaloo

 

Wiemy oczywiście, że Pen Stroke zaczął pisać w połowie sezonu 3, ale można założyć, że fabuła miała się dziać po, oraz, że Pen Stroke wiedział o alikornizacji (spoilery). W sumie, to może nie mieć znaczenia, czy Twilight jest alikornem, czy jeszcze jednorożcem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że pozostałe fanfiki dzieją się raczej w przerwie między sezonami, można założyć, że i ten miał wpaść w dziurę fabularną między sezonem 3 a 4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień kolejny minął. Weekend się zbliża. Więc, tradycyjnie warto pomyśleć o nowym, świeżym rozdziale. W końcu obiecałem (chyba).

Zatem, najpierw mam dla was Rozdział 2, a dopiero potem będą ogłoszenia parafialne. 

 

Następny rozdział w przyszłym tygodniu (no kto by się spodziewał).

Stan tłumaczenia to 31%, więc chyba mam niezłe tempo, albo za dużo wolnego czasu. 

Klawiatura spisuje się aż miło, choć nadal jest trochę głośna (O-ringi z chin jeszcze nie przyszły)

Tradycyjnie przyzywam wielkiego @Niklasa, strażnika tego wątku by w wolnej chwili wsadził ten rozdział do pierwszego posta.

Tradycyjnie nie zapomniałem też o spojlerach:

Spoiler

W kolejnym odcinku

Spoiler

Przygody, intrygi, nagłe zwroty akcji, wasi ulubieni bohaterowie... Nie możecie tego przegapić:

Spoiler

 Pinkie Pie organizuje manifestację. 

 

Twilight uczy Nyx hazardu. Co gorsza, sama z Shiningiem nauczyła się tego od ojca (co za patologiczna rodzina, powinni im dawno odebrać dzieci). Okazuje się też, że Twilight jest wprawną szulerką (i tak przegrywa z Nyx)

 

Spotkamy starych przyjaciół, których tu brakowało. Pojawi się między innymi: Maud i Flash Sentry (Tu był mój drugi błąd w tłumaczeniu, o którym wspominałem.  Mało nie przepisałem go jako Flush Sentry)

 

Discord jest nerdem.

 

 

 

 

Tak więc, życzę miłej lektury i miłego weekendu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun Muszę ci powiedzieć, że jestem pod wrażeniem :) Jako redaktor tygodnika, spisujesz się świetnie :) Z takim tempem na pewno szybciej byś przetłumaczył rozdział Fallouta, niż Poulsen :D SERIO :)

 

A co do tekstu, nie mogę!!

Spoiler

Knuć przeciwko Twilight z chaosem? Nie wiem czy Mane zaufałyby na tyle Discordowi :D Ale motyw ekstra!! Discord się legalnie rozerwie przynajmniej :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Accu, że przerz chwilę nawet myślałem o tym, by po skończeniu The Road Home zająć się project horizons i jeszcze wyprzedzić Poulsena z jego tłumaczeniem, ale pojawia się jeden problem. Raz, że rozdziały są zauważalnie dłuższe (tak ze 2 razy), a dwa, są napisane zupełnie innym językiem. Do tego 99% bohaterów to ocki. A ponadto, tłumaczenie wymaga znajomości uniwersum (najmniejszy z problemów). Dlatego odpuściłem i jak przetłumaczę to co mam teraz, to pewnie pomogę aTOMowi przy 38 rozdziale Crisisa :rwink:. A tak poważnie, to jak już to wydam i zrobię tytuł magistra, to kupuję sobie czołg. 

 

A na razie pozostaje mi życzyć miłej lektury, obiecywać rozdziałów i regularnie spoilerować.A skoro o tym ostatnim mowa, tu macie coś ekstra:

Spoiler

Rainbow Dash kategorycznie żąda basenu. Wygląda na to, że chyba powinna udać się do lekarza. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu Nightmare Xeno napisał:

To życzę ci powodzenia w zbieraniu.

Mam nadzieję że dasz się przejechać. 

skalą 1:16 byłoby ciężko. Ale, jak się uda zarobić nieco więcej, to się z jakiegoś ruskiego złomowca BT-2 Ściągnie i przystosuje do jazdy po ulicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł kolejny piątek (ależ ten czas szybko leci). Z tej okazji, mam dla was coś czego się wszyscy spodziewali. Hiszpańską inkwizycję Rozdział 3 

A teraz kilka wiadomości:

Po pierwsze. Jest ciepły słoneczny dzień. Temperatura wynosi 10oC a niebo jest lekko zachmurzone. Do tego może występować lekki, chłodny wiaterek. Istna wiosna.

Po drugie. Tłumaczenie postępuje dość szybko. Powiedziałbym nawet, że an tyle szybko, żebym mógł zwolnić i poświecić dodatkowe kilkadziesiąt minut na studia. 

Po kolejne. Stan prac nad tłumaczeniem, wynosi 40,5%. Jak widać, zbliżamy się do połowy. Sunowi za to zbliża się ciężki tydzień, toteż istnieje pewne niezerowe prawdopodobieństwo, że następny rozdział, zamiast w piątek, pojawi się w sobotę, albo niedzielę. Postaram się jednak, by do tego nie doszło.

Tradycyjnie proszę @Niklas bys wrzucił rozdział do 1 posta (o ile link działa), oraz byś dopisał do First hours, korektę następujących osób: Nigtmare Xeno i Sunset Forever. 

 

Tradycyjnie również, mała dawka spoilerów:

Spoiler

A więc słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać. Tu jest Spoiler. Z jego pomocą pomożemy uciec angielskim lotnikom

Spoiler

- Okazuje się, że Twilight nawet jak szła z rodzicami na ognisko w lesie, to zabierała książki

- Powrócą pewne niezbyt miłe i zachłanne psy, które będą chciały porwać kucyki dla okupu. (wśród nich jest herbatnik)

- Dowiemy się, jak się kończy mówienie Cadance, że jest gruba.

- Nie zabraknie też negocjacji. 

Spoiler

Michelle, to najgłupszy Spoiler jaki w życiu słyszałem. Nie ma mowy, żebym wziął w tym udział. 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.04.2016 at 14:41 Sun napisał:

skalą 1:16 byłoby ciężko. Ale, jak się uda zarobić nieco więcej, to się z jakiegoś ruskiego złomowca BT-2 Ściągnie i przystosuje do jazdy po ulicy. 

daj mi cynk to ci załawie coś. tylko wy paliwo sponsorujecie! powojennego jest w piz.... ale jak chcecie coś z 2 światowej to trzeba poszukać na ukrainie ewętualnie u znajomego Białorusina.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu narol napisał:

daj mi cynk to ci załawie coś. tylko wy paliwo sponsorujecie! powojennego jest w piz.... ale jak chcecie coś z 2 światowej to trzeba poszukać na ukrainie ewętualnie u znajomego Białorusina.

Wolałbym coś drugowojennego, ale raczej mnie nie stać. Ale jak trafię 6 w totka, to się zgłoszę nawet po dwa. A co sobie człowiek będzie żałował. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...