Skocz do zawartości

[Zabawa] Skąd wziął się wasz nick


kotekipiesek

Recommended Posts

Baaardzo dawno temu tłumaczyłem sobie teksty wyryte po łacinie na jakimś grobie. A gdy przerzucałem kartki w słowniku to trafiłem na takie oto słówko (Carnifex, carnificis), które rzuciło mi się w oczy z powodu trzech linijek możliwych tłumaczeń...

Potem dowiedziałem się, że istnieje taki zespół i jednostka tyranidów w WH 40k. A ostatnio trafiłem na artystę w fandomie o takiej samej nazwie YaY.

Co do drogiej części - zawsze byłem wielbicielem nocy, a Lunaris jakoś tak niezgorzej mi brzmiało.

Edytowano przez CarnifexLunaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Pewnego razu założyłem szarfę do WF ( taką do oznaczania drużyn w piłce nożnej) na czoło, bo miałem wtedy fazę na bandanę Big boss'a z MGS. Koledzy nazwali mnie Forest od Forest Gump'a i spodobało mi się. 

Od tamtego momentu na każdym forum, stronie internetowej czy platformie dystrybucji gier mam nick Forest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam się co rozpisywać XD

Kiedyś gdy poszukiwałem nicka jakiegoś oryginalnego i myślałem (a jakże) o ziemniakach. Akurat miałem tyle szczęścia/pecha że tata wtedy samochody przeglądał, i oczywiście co chwila się zachwycał jakie to są piękne, jaki to majo bak, jako to szybkość rozwija (ja rozumiem, że można mieć zainteresowanie, ale to była przesada, zwłaszcza, że ja się tym nie interesuje). Przez większość czasu go ignorowałem, i w pewnym momencie ja zadałem sobie pytanie elementarne: A czym właściwie jest ziemniak? A pasjonat wszystkiego co mnie nie interesuje (czy. mój tata) akurat powiedział coś w stylu: ale ładny/wspaniały Ford. I tak się zbiegło, że kiedy ja skończyłem słowo ziemniak to tata zaczął ford.  I tak powstało Ziemniakford. Co do cyfr, strona na której się rejestrowałem wymagała nie wiem czemu liczb w nicku, a te są łatwe do zapamiętania. I w sumie tyle. Tak używam tego nicku na wędrówce po bezkresach internetu, chociaż czasem wymyślam nowy.

Tak, to jest nie rozpisywanie się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mój nick dzieli się na dwie części. Używam go wszędzie gdzie się da i jeszcze nigdy nie był zajęty (chyba, że przeze mnie). I właśnie to mi pasuję, wolę mieć jeden nick wszędzie, dlatego samo Kapitan nie wchodziło w grę. Kapitan jest moim OCkiem (nie kucykowym). OCkiem w moim wykreowanym świecie, którego chyba nigdy nikomu nie przedstawię, bo w pisaniu jestem za słaba :c

Natomiast Perv... cóż. od pervers. Kiedy wymyślałam ten nick to bodajże były czasy około gimnazjum-szkoła średnia i wtedy hormonki najbardziej odwalały i uważałam siebie za zboczoną. Teraz w sumie dalej to jest aktualne, ale nie aż w takim stopniu, ale wcale nie przeszkadza mi, że zostało to określenie w nicku. Ma ładne zdrobnienia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...