Skocz do zawartości

Top 10 najlepszych i najwybitniejszych polskich pisarzy fanfików


Jestem martwy

Recommended Posts

Ja jednak widzę w tym trochę sensu. Głównie dlatego, że może i faktycznie masz rację w tym, że mogą wygrać ci najpopularniejsi, ale też być może, jeżeli do ankiety naprawdę dużo osób będzie dołączać swoich ulubionych pisarzy, to również będzie mogło przecież pisać dlaczego akurat inni mają głosować na niego i być może w topce dzięki temu znajdzie się ktoś zupełnie nieznany, wypromowany nagle przez kilka osób, które napiszą o nim dość dużo, żeby przekonać innych. Chociaż spróbujmy i zobaczmy jak to na końcu wszystko wyjdzie i dajmy szansę naszym fandomowym czytelnikom. 

 

 

 

Przede wszystkim, nie słowo "mogę" i wyrażenie "być może". Powtarza się przez całą twoją wypowiedź, a ani razu nie użyłeś go sensownie.

 

A teraz pogrubiona część. Nie jestem pewien czy jesteś niepoprawnym idealistą, czy brutalniej, jesteś po prostu naiwny. Tak, już to widzę, jak kilka osób przekona swymi postami część fandomu by zagłosować na inną osobę. Co to, wybory prezydenckie? Od kiedy coś tak elitarnego jak wybory osoby potrafiących najlepiej przekazać opowiadania w słowach zostały zniżone do czegoś tak żałosnego jak ankieta? 

 

 

 

Co do tych, co piszą angielskie opowiadania... sam nie wiem nawet, co mam o tym powiedzieć... jeśli są takowi, to raczej po prostu mają mniejsze szanse tutaj, ale za to większe właśnie tam, jeśli by było coś podobnego...  

 

Pisz normalniej, po ludzku. Nie mają żadnych szans. A co z tego, że ich dzieła są warte wiele, a nawet mogą być więcej warte niż pisane po polsku? Niech spadają na drzewo.

 

I dodam coś od siebie. Nie wpisywać mnie na tą ankietę. Wiem, nikt jeszcze mnie nie zaproponował. Jestem autorem kilku dzieł po polsku i czterech gigantów w tym Downfall, angielskiego opowiadania która jest moim magnus opus jak na razie. Mam to gdzieś. Nie zamierzam w czymś takim uczestniczyć.

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza

Wow... koleś, dobra, spokojnie, rozumiem, że nie wierzysz za bardzo w to, co piszę, ale nie jestem naiwny. Staram się tylko myśleć optymistycznie, a tak poza tym skąd wiesz, że nie mają żadnych szans skoro nawet nie spróbowałeś. Ja wierzę, że każdy ma równe szanse, jeśli naprawdę jest bardzo dobry, więc wydaje mi się, że mógłbyś chociaż spróbować, jeśli nie, to nie. Poza tym widzę, że jesteśmy ludźmi o różnym toku myślenia, więc ta rozmowa prowadzi w sumie donikąd, mi się wydaje, że będzie tak, a tobie, że będzie tak... trudno. Jakby co, to pisz ;) zawsze mogę cię w każdej chwili dopisać :3   

 

Oczywiście, że angielscy - gdy dodawałem tego posta, to nie było jeszcze tego dopisku "polskich" w temacie :derp2:

 

Jak to możliwe, skoro taki tytuł był od początku  i w ogóle go nie zmieniałem >.< 

Link do komentarza


Też mi ranking.Dolar jest najlepszym polskim pisarzem, a reszta może mu najwyżej ostrzyć pioro.

 

Uznanie jest miłe, ale nie popadaj w przesadę Airlick. Mam na koncie jeden ukończony fanfik i dwa zaczęte, więc jakby dobre nie były, to porównywanie ich do "Zegarów" Albericha (który jest w mojej opinii najlepszym pisarzem fandomu - z tych, których dotychczas miałem okazję poznać) lub do wszelkich innych opowiadań, których autorzy je ukończyli jest lekkim nieporozumieniem.

 

Co do samego pomysłu - szczerze mówiąc nie uważam,tego za dobry pomysł właśnie z powodu ankiety - zwyciężą najpopularniejsi i najbardziej lubiani (lub najlepiej przekonujący innych by na nich głosowali) a nie najlepsi.

  • +1 1
Link do komentarza

Nach... dlaczego wszyscy sądzą, że na ankiecie znajdą się tylko ci najpopularniejsi :| ja wierzę, że uda się znaleźć przynajmniej jedną osobę, o której nikt nic do tej pory nie wiedział. Niech tylko więcej osób spróbuje być na wszystkich bardziej otwartym. I niech każdy promuje tego mniejszego, a może kogoś tym zainteresuje. 

Link do komentarza

I tyle było całej ankiety :derp2:

W tej części fandomu istnieje zbyt duży rozrzut dzieł, stylu itp. Nie uda się wyznaczyć najlepszego z najlepszych, nie krzywdząc innych. Poza tym, jedni odchodzą, inni zajmująich miejsce, będąc jeszcze lepszymi... taki model płynnej mozaiki, ciągle się zmienia. Nic z tym nie zrobisz :dunno:

Edytowano przez bester
Link do komentarza

Mam na koncie jeden ukończony fanfik i dwa zaczęte, więc jakby dobre nie były, to porównywanie ich do "Zegarów" Albericha (który jest w mojej opinii najlepszym pisarzem fandomu - z tych, których dotychczas miałem okazję poznać) lub do wszelkich innych opowiadań, których autorzy je ukończyli jest lekkim nieporozumieniem.

Quality, not quantity.

Link do komentarza

Linds, jaki fanfick jest najbardziej hejcony i wyśmiewany?

 

A do listy dodałabym Foley'a.

 

Moim zdaniem ta lista ma bardziej sens, pokazania prace jakich autorów się nam podobają. Choć możnaby pisać jaka to jest z grubsza kategoria.

 

EDIT: WładcaCiemnościiWszelkiegoZła- nie zauważyłam  :flutterblush:

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
  • 2 months later...

A ja proponuje siebie do listy. :D No co? Pisze sporo i non stop, a pomysłów mam od groma i wszystko zaplanowane w przyszłość. Samych sposobów pisania też różne i najróżniejsze historię, tłumaczeń niewspomne, bo i tak pracuje nad dwoma ale i tak większość czasu zabiera mi moja TFUrczość. :D Ilość fików? 9 chyba skończyłem już, tylko poprawiam błędy bo ciągle poprawiam to co napisałem, bo na przykład serial dalej poszedł i musiałem cos zmienić. Jak ostatnio przez to całe drzewo Harmonii, :/ Oraz na ten moment z 11 fików w pracy, a i w przyszłości pewnie więcej  będzie. ;D A czy ktoś mnie czyta to pewne.

Link do komentarza

Wybacz Barrfind, ale IMHO autor nie powinien sam się zgłaszać na tą listę, bo się wówczas się tu jeden wielki śmietnik zrobi. W końcu każdy autor uważa, że jest świetny [w tym ja], a przecież bardzo dobrych fanfików jest mało. Doceniam twoją twórczość- za ilość, bo czytać nie czytałam, ale... Przeczytam i może zagłosuję, byś trafił na tą listę, jeśli uznam twoją twórczość za wystarczająco dobrą.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...