Skocz do zawartości

Co oprócz kucyków?


Gorgon

Recommended Posts

Hobby

Jedyną rzeczą, która mi towarzyszy od dzieciństwa aż do teraz jest frajda z rysowania i niezły talent do tego. Niestety nie dbałam o niego jakoś szczególnie i używałam głównie do bazgrolenia, dlatego moje aktualne zdolności są 1000 mniejsze niż mogłyby być potencjalnie. Mimo to nadal przyjemnie mi się bazgroli. ^^ Z innych zaintersowań: czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie. Przez większość mojego życia było to też śpiewanie, ale zbrzydło mi przez ludzi, którzy spodziewali się, że do końca życia będę robić to i tylko to, a posiadanie innych zainteresowań i celów to herezja w moim wypadku.

 

Kolekcje

Jedyna rzecz, którą kolekcjonuję, to minerały, kamienie pół- i szlachetne oraz skamieliny. Niestety są to kosztowne rzeczy i w dzieciństwie, kiedy z mamoną było lepiej kupowałam takie rzeczy dosć często. Kilka znalazłam sama. Teraz to już... jak coś się trafi raz na rok, to już jest radość.

 

Książki:

Z dzieciństwa został mi tak mocny sentyment do Harry'ego Pottera i serii książek "Wojownicy" Erin Hunter, że nadal po cichu kibicuję tym fandomom, a moja reakcja na wieść o nowym filmie HP była bardzo entuzjastyczna. Z dojrzalszych rzeczy, które teraz chętnie czytam "Imperium Czerni i Złota" zawładnęło moim sercem, ale coś ciężko mi znaleźć fandom tej serii, choć masa osób to czytała z tego co wiem. No i "Wiedźmin"- tak bardzo życiowa i uniwersalna seria, że dobzre mi się ją czyta w każdym wieku i zawsze pozostanę jej miłośniczką.

 

Telewizja:

Z sentymentu jednoczę się też z fanami anime Wolf's Rain bo ma szczególne miejsce w moim sercu, choć mam kilka innych ulubionych animców.

Aktualnie jestem też fanką Sherlock'a BBC i Mentalisty. Kreskówek oglądam wiele cały czas, ale do wszystkich mam łagodnie pogodny stosunek- szału nie ma.

 

Gry

Z gier, które jakoś tak towarzyszą mi całe życie i przywiązałam się do nich, to będą gry Rayman, (z radością pograłam sobie w najnowszą odsłonę) oraz gra, która aktualnie ma już mega przestarzałą grafikę, ale przez lata utrzymywała się bardzo wysoko na listach: Beyond Good and Evil. Chętnie zagrałabym w nią jeszcze raz, gdyby nie wywoływała u mnie choroby lokomocyjnej przez starą grafę. Z nowszych gier: Mass Effect i Wiedźmin. W Assassina gra się przyjemnie ale jakoś nie mam do niego takiej pasji.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza

Cóż, przedtem, i w sumie nadal prawie, należałem do małego i niezbyt znanego fandomu serialu anime Astro Boy'a. Nadal lubię te kreskówkę oczywiście. :D
Byłem i jestem głównie graczem, albo byłem bo od wstąmpienia do fandomu kucyków coraz mniej gram, a więcej robię rzeczy dla fandomu. :I
Uwielbiam Diablo i Elder Srolla. Swego czasu mogłem wykładać o historii Tamriel. :D Ale to już mineło spory czas temu, chociaz nadal uwielbiam te kraine. A w Diablo pogrywam od czasu do czasu.

Link do komentarza

Tak się zastanawiam, co z pokemonami? Osobiście traktuje je jako serię gier, nie jako fandom, ale wiedzę, że baza polskich fików z tamtego fandomu jest imponująca. Czytał ktoś? Warto?

Polska Scena Pokemon pod względem fan fiction stacza się od... 2010 roku?

Co dobre było na Revivalu/Pokmon Polska - oba fora upadły. PokeCollect, Tin Tower, Valhalla... osobiście wyśmieję każdego kto twierdzi, że jest tam coś porządnego. Przykład?

 

To rzekłszy, Misty przytuliła się do Reda tak mocno, jak tylko potrafiła, a on pogładził ją po głowie.

-- Nic się nie bój -- powiedział. -- Uspokój się, umyj, zjedz coś. Wtedy będziemy myśleć, co dalej.

-- Wiesz, Red... kocham Cię -- powiedziała Misty.

A wtedy Red wyciągnął pistolet i strzelił jej w głowę.

Jeżeli fan fici to tylko zagraniczne, ale to nie jest to samo co w MLP. W Pokach to przede wszystkim gry i fan art, fan fiction nie odgrywa zbyt dużej roli bo Game Freak wyciska z postaci/lokacji/stworków maksimum i niepotrzebne jest rozwijanie ich przez fandom.

 

słucham muzy vocaloidów

1456734_412921732169225_739890312_n.jpg

Link do komentarza

Czekałam na tego typu temat  :x

 

Oprócz pucyków kony?

 

Gry

Od dziecka miałam z nimi styczność. Tłukłam Globox'a po twarzy w Rayman'ie 3, przechodziłam ciągle Seaside Hill w (demie) Sonic Heroes w nadziei, że w końcu przejdę dalej, gubiłam Kretesa w jaskiniach i próbowałam włazić Reksiem tam gdzie włazić się nie dało... to były czasy. No i tak oto wyrosłam na gamera (Gamerkę? Graczkę?).

Wielbię gry typu Sly Cooper, Ratchet & Clank, Sonic the Hedgehog, Pokemon, NiGHTS, Jak & Daxter, Spyro, Crash, Klonoa i Rayman. Nigdy nie lubiłam strzelanek, bijatyk (Fighting is Magic to wyjątek) ani gier (Czy kreskówek/animacji), które miały ludzkie postaci (Chyba dlatego nie przepadam tak bardzo za Mariem...). Jedyne gry tego typu, które mnie interesują i je lubię to Portal, Tomb Raider, Kingdom Hearts, Syberia, i Uncharted. Dobra fabuła przede wszystko ^^. Znam się też nieco na konsolach.

Animacje

Te czasy kiedy to w siedziało się całymi dniami na Jetixie, Boomerangu, Nickelodeon, Cartoon Network, Fox Kids i Kids Co... chlip, chlip. Kocham kreskówki i filmy animowane. Dlatego też zainteresowało mnie MLP FiM. Jeżeli chodzi o filmy - Lubię produkcje Disney'a i DreamWorks. Aktualnie czekam na premierę filmu o Ratchet'cie i Clank'u, która... będzie dopiero w 2015 ;_;.

Książki

Lubię czytać ale rzadko to robię. Moje ulubione książki? Err.... um... lektury... są nawet okej? Kiedyś... "Ten Obcy" się fajnie zapowiadał, ale po wprowadzeniu badziewnego wątku miłosnego aż mi się czytać odechciało :l. Czytałam kiedyś Pottera, a ostatnio zaczęłam Hobbita. Ehh, gdyby tylko było więcej książek z futrzastymi bohaterami...

Wiem, wiem idiotycznie brzmię.

Komiksy

Czytam "Sonic Universe", "Sonic the Hedgehog" i te z kucykami. Czasem coś z Mega Manem. Ostatnio zaczęłam interesować się "Marvelowskimi" (Głównie Spider-Man i Deadpool). Kiedyś, dawno, dawno temu czytałam "Przygody Jonka, Jonki i Kleksa" i "W.I.T.C.H." (Serial też.)

 

Nie lubię gore, horrorów, clopów i tak dalej. Czasem jakiś fanfik przeczytam, posłucham jakiejś muzyki, pośpiewam (Czyt. pofałszuję) czy coś. Od dziecka wielbię rysować i nieźle mi to wychodzi.

Edytowano przez RainbowDash123456789
Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Niedawno wyłapałem temat, a jest ciekawy dlatego również odpowiem, kto mi zabroni :v.

Z tych bardziej normalnych:

Muzyka. Owszem, w czasach gimnazjum gustowałem bardziej w metalu i jemu podobnych, ale zacząłem poznawać inne gatunki na szczęście. Teraz dalej szukam różnych mniej lub bardziej znanych kapel, kompozytorów itp. Potrafię słuchać reggae oraz jednocześnie muzyki filmowej, głupotą jest zamykać się na inne rzeczy, chociaż gusta fakt faktem są różne i to jest sprawa osobista.

 

Gry. Pamiętam do dziś jak urywało sie nocki, aby pograć na ps1, gdyż cholernie znana rzecz to była w dzieciństwie, eh, wspomnienia ;'D. Mogę z łapą na sercu napisać, że to pasja od małego praktycznie. Aczkolwiek lepiej grać z kimś, bo wtedy jest więcej radości to raczej wiadoma sprawa.

 

Hm.. Koszykówka. Nie żebym miał swoją drużynę czy cuś, ale jest to mój ulubiony sport od jakis 4/5 lat. Chociaż bardziej traktuję to jako zabawę, a nie na poważnie.

 

 

Dziwniejsze rzeczy:

Yaoi. Tak, zaraz będzie masa hejtów, jednak najbardziej lubię ten gatunek z anime, bo jestę istotą biseksualną dlatego opinię innych mam gdzieś po prostu :derp2: Oczywiście nie siedzę 24 godziny przed komputerem oglądając, jednak raz na jakiś czas się zdarza.

 

Od pewnego czasu można dopisać mnie do Futrzaków. Dobra, koncze, gdyż więcej nie pamiętam.

Edytowano przez Piter Wan Kenobi
Link do komentarza

Podoba mi się temat. :)

Fandomy:

Po przewinięciu z grubsza tego tematu, stwierdzam, że jestem jedynym w fandomie Mario :<

Zainteresowania:

Trochę rysuję, zbieram różne dziwne rzeczy(minerały), a jak mi się nudzi to układam Lego ... taa.

Gry:

-Mario Kart Wii

-Kiedyś grałem tak naprawdę we wszystko co było związane z platformami bądź RPG, ale teraz niezbyt dużo gram.

To tyle oprócz kuców.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Trochę tego jest. W końcu w życiu trzeba spróbować wszystkiego.

To tak od najwięcej dla mnie znaczących:

 

 

-Lotnictwo, kocham od małego. Zainteresowanie to ciągle rozwijam. Nic dodać, nic ująć

-ASG, bardzo fajne hobby do zgadania się z kolegami, polecam!

-Militaria, w zasadzie asg może pod to podejść, ale dochodzi jeszcze zainteresowanie uzbrojeniem, współczesnym jak i historycznym! 

-MLP, każdy wie!

-Motoryzacja, wszelkiego rodzaju maszyny!

-Modelarstwo, raz na jakiś czas lubię coś stworzyć :fluttershy5:

 

- Rysowanie/szkicowanie. Też od małego, może nie jestem jakimś mistrzem, ale nie jest źle.

-Muzyka, ogólnie słucham wszystkiego co mi się podoba, nie ograniczam się do jednego gatunku.

- Sztuczki, tak był okres kiedy to trenowałem, kiedyś umiałem ich sporo jednak teraz już mniej.

-Sporty: pływanie, bieganie, jazda na rowerze,..

-No i te gry... 

Edytowano przez WilkU
  • +1 1
Link do komentarza

Mógłbym wymienić wiele rzeczy, ale przede wszystkim należę do jednoosobowego fandomu swoich OC. Mam całe szuflady rysunków, komiksów, gier planszowych, kilka figurek, i tak już od prawie 20 lat. Obecnie idę w digital, ale brakuje mi takiej weny jak kiedyś, kilka razy zabierałem się do tworzenia gier, ale ich nie dokończyłem, kilka razy próbowałem stworzyć opowiadanie, ale było jeszcze gorzej.

Link do komentarza

Najbardziej udzielam się w fandomie MLP, ale swego czasu pisywałam też na innych forach. Zwyczajnie mi się znudziły lecz wciąż z tymi fandomami się utożsamiam: 

- Potterhead

Otaku

Yaoi - nie wiem czy to jest fandom, ale tak mi się wydaje wszak yaoiści zyskali własną nazwę jak widać. 

- Wiedźminka? - nie znam nazwy wiedźmińskiego fandomu, nie wiem czy taki istnieje bo nie szukałam, ale jeśli tak to ja się do niego zaliczam! 

 

Poza tym:

- Fantasta

Maniak duchów, horrorów, zjawisk paranormalnych itp.

Pirat

 

Książki: "Wiedźmin", "Harry Potter", utwory Stephena Kinga, "Siedem Królestw" 

 

Muzyka: Within Temptation, Skillet, Breaking Benjamin, soundtrack (głównie mroczny - Amnesia, Wiedźmin, Harry Potter)

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...