Skocz do zawartości

Co nas denerwuje w serialu?


Recommended Posts

A jeśli mowa o tym, że intro odrzuca innych... Czy wy wiecie, co oglądacie? Ta bajka była, jest i będzie wciąż produkowana dla małych dziewczynek. Owszem, twórcy mocno pozmieniali to dla bronies, ale targetem docelowym wciąż są dzieci. Autorów gówno obchodzi, czy kogoś odepchnie intro, czy nie.

 

Bronies coraz częściej myślą, że ten serial należy do nich.

Hmmmmm.... Jak się tak dłużej zastanowić to masz rację, serial jest i będzie nadal adresowany do małych dziewczynek. Co nie zmienia faktu, że wiele seriali dla dzieci ma mniej cukierkowe intra, i mali się nie skarżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony racja, a z drugiej zastanawia mnie, dlaczego Hasbro nie ogarnie się w końcu i nie pomyśli raczej "no dobra, to w założeniu miało być dla małych dziewczynek ale odniosło sukces u zupełnie innej publiczności, więc chyba powinniśmy zmienić trochę formę". ...no bo czemu nie?

Dlatego narzekanie na intro pierwszych 2 sezonów wydaje mi się bez sensu, ale skoro już "fandom jaki jest- każdy widzi", to czemu by nie zmienić przynajmniej troszkę tej wersji piosenki. Tak troooooooooszkę, w 3 i 4 sezonie. <proszące oczka>

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić trochę tu trochę tam, a później będzie płacz, że to już nie jest to, że zniszczyli MLP i już nie jest tą bajką która nas urzekła. Juz i tak dużo pod bronies zrobili, MLP bez tego intra byłoby jak Godzilla bez swego ryku. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zaczęły drażnić coraz większe podteksty erotyczne.. mimo, że je kiedyś lubiłem albo nie obchodziły mnie dokładnie w serialu, to teraz stały się jakieś uciążliwe, po prostu za wszystkim i wszędzie chodzi teraz r34 i erotyka ;_: Od czasu do czasu chcę od tego typu rzeczy odpocząć, ale ja często zwracam uwagę na szczegóły i niestety w MLP to daje się we znaki. (czyt. Simple Ways, Filli Vanilli) Szczerze to wolę ten serial pod postacią dla dziewczynek, nie z takimi podtekstami, jak już co ma być to niech krąży po internecie a nie, że twórcy dają pomysły ludziom, taka moja opinia.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytuje tłumaczenie na polski. Jak oglądałam S03E13 z napisami Rarity mówiła ,,Ty się stałaś alicornem! Nie wiedziałam, że to możliwe!'', a w dubbingu ,,Ależ Ty jesteś alicornem! Nie wiedziałam, że one istnieją!''. I to pierwsza wersja jest prawidłowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zaczęły drażnić coraz większe podteksty erotyczne.. mimo, że je kiedyś lubiłem albo nie obchodziły mnie dokładnie w serialu, to teraz stały się jakieś uciążliwe, po prostu za wszystkim i wszędzie chodzi teraz r34 i erotyka ;_: Od czasu do czasu chcę od tego typu rzeczy odpocząć, ale ja często zwracam uwagę na szczegóły i niestety w MLP to daje się we znaki. (czyt. Simple Ways, Filli Vanilli) Szczerze to wolę ten serial pod postacią dla dziewczynek, nie z takimi podtekstami, jak już co ma być to niech krąży po internecie a nie, że twórcy dają pomysły ludziom, taka moja opinia.

Głodnemu chleb na myśli... Nie wiem, gdzie ty widziałeś takie celowe podteksty. Zachowań, które można w ten sposób interpretować np. takie:

https://derpicdn.net/img/2012/8/6/67988/full.gif

trochę jest, ale żeby były celowe? Bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pinkie.ponychan.net/chan/files/src/139197822030.gif

https://i.chzbgr.com/maxW500/8064575232/h5B64726F/

 

Moim zdaniem to jest celowe..żeby starsza widownia miała czym się jarać i mieć pretekst do robienia nowych memów ..Tak mi też się to nie podoba i .."głodnemu chleb na myśli"....mocny argument *sarkazm*

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zupełnie nie przeszkadza. Najlepsze (albo najpopularniejsze) serie kreskówek w historii miały to do siebie, że często wplatano w nie jakies dowcipy czy sceny w pełni zrozumiałe tylko dla starszej widowni, a potem się dorastało, patrzyło na to wszystko od nowa i wtedy następowało całe to bezcenne "rujnowanie dzieciństwa". XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to chyba tylko intro wkurza i czasami zachowanie Twillight, ale to już są charaktery kucyków i toleruję je. Zawsze musi się trafić jakiś wkurzający. 

Co do piosenek to mi nigdy nie jest ich za wiele. Uwielbiam je i jak w odcinku się jakaś nie pojawi to mi jakoś tak szkoda jest i czuję niedosyt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zupełnie nie przeszkadza. Najlepsze (albo najpopularniejsze) serie kreskówek w historii miały to do siebie, że często wplatano w nie jakies dowcipy czy sceny w pełni zrozumiałe tylko dla starszej widowni, a potem się dorastało, patrzyło na to wszystko od nowa i wtedy następowało całe to bezcenne "rujnowanie dzieciństwa". XD

 

Tak tylko ,że ten serial jest emitowany w Polsce na "Mini-mini" ..."MINI-MINI"! A przykład który opisałeś jest mi znany ,ale z takich kanałów jak "CartoonNetwork" ("Krowa i Kurczak" czy "Ed Edd Eddy" pękało aż od podtekstów) czy "FoxKids"  ..No ale co teraz będziemy porównywać "CN" do "Mini-mini".

 

Ja jakoś od małej słucham cukierkowej muzyki ,a Bimbra czy Kwiatkowskiego nie toleruje.

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pinkie.ponychan.net/chan/files/src/139197822030.gif

https://i.chzbgr.com/maxW500/8064575232/h5B64726F/

 

Moim zdaniem to jest celowe..żeby starsza widownia miała czym się jarać i mieć pretekst do robienia nowych memów ..Tak mi też się to nie podoba i .."głodnemu chleb na myśli"....mocny argument *sarkazm*

Phi.. to nawet nie są podteksty w porównaniu z tym :

Tak tylko ,że ten serial jest emitowany w Polsce na "Mini-mini" ..."MINI-MINI"! A przykład który opisałeś jest mi znany ,ale z takich kanałów jak "CartoonNetwork" ("Krowa i Kurczak" czy "Ed Edd Eddy" pękało aż od podtekstów) czy "FoxKids"  ..No ale co teraz będziemy porównywać "CN" do "Mini-mini".

 

Ja jakoś od małej słucham cukierkowej muzyki ,a Bimbra czy Kwiatkowskiego nie toleruje.

Dlatego serial nie powinien lecieć na Mini-Mini+ tylko np. CN.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy gdzie to leci?

Dla mnie leci tylko na Hubie, a bóle o to, czy jest na CN, czy na PlayboyTV nie mają sensu. Dlaczego? Jak oglądam, to mam gdzieś co to za kanał. Chyba, że to telewizja Trwam, to w tedy wyłączam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jednak fakt na jakiej telewizji leci dana kreskówka. Najbardziej mi się to rzuciło w oczy jak oglądałem serialowego Garfielda. Gdy leciał na Polsacie/TV4 z lektorem był to zarąbisty serial, a gdy TVP postanowiła go zdubbingować, wtedy wykastrowała go o wszystkie ,,doroślejsze'' żarty. I to samo mogłoby być z kucami. Tak jak chodziły ploty że w Polsce będzie wyświetlać to Nickelodeon (tak jak chyba w Niemczech), to mogłoby się okazać że i byłyby jakieś żarty na które nie mogłoby sobie pozwolić Mini Mini

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Mini Mini chwali się, że lecą tam tylko bezpieczne bajki i nie chcą sobie popsuć wizerunku, dlatego uważam, że poprostu wybrali zły kanał.

Pomyśleli sobie"O, cukierkowe intro, baja o kucykach, idealne dla Mini Mini".

A tu nagle, BUM! niespodzianka, podteksty erotyczne :) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię dwóch rzeczy:

1.Equestria Girls- muszę coś pisać powodów jest wiele .

 

2.Jak fabuła jakiegoś odcinka jest sztampowa np. odcinek 13 sezony 4: Już w chwili gdy Trenderhoof spojrzał na Applejack domyślałem się jak reszta odcinka będzie wyglądać (i nie myliłem się).

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ed Edd Eddy" pękało aż od podtekstów

 

 

Taki drobny przykładzik :]

 

Ogólnie rzecz biorąc, wszelakie zajazdy kamery na mrugające oczka (rzęsy), zadki głównych bohaterek, czy też wszelakie "zabawne" pozy i scenki*, ostatnimi czasy stały się tak nachalne, że faktycznie, mają prawo być przez niektórych odbierane jako sprytnie (lub nie) przemycone podteksty, ot, taki bonusik dla starszej widowni, która to zrozumie. Co prawda nie jest to poziom Edków, czy też Animaniaków, ale wydaje mi się, że powolutku, w miarę kolejnych odcinków kuce się do niego zbliżają.

Widzę tu kilka możliwości:

- nie załapaliśmy co autor miał na myśli i dlatego wydaje nam się, że to erotyczne podteksty.

- wszystko jest skutkiem ubocznym nowej jakości animacji i to z tego wynika dwuznaczność niektórych scen.

- wszystko było zaplanowane i teraz, ludzie z Hasbro czytają sobie fora i duszą się ze śmiechu.

Czyli albo my dopisujemy sobie ukryte znaczenia, albo to twórcy, mając świadomość do kogo rykoszetem dotarł serial, robią sobie z nas jaja. Zobaczymy co przyniosą kolejne odcinki, niewykluczone, że z czasem podniosą wszystko o jeden poziom wzwyż i doczekamy się "zabawnych" gier słownych.

 

*Gwoli ścisłości, często trzeba zatrzymać scenę w odpowiednim momencie, by dostrzec dziwną pozę, czy też dwuznaczną klatkę animacji, w akcji tego aż tak nie widać. Teoria spiskowa?

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

1. Pinkie Pie - Błagam, niech ktoś zastrzeli te różową chol**e!

 

2. Celestia - zawsze nienawidziłem krystalicznie dobrych postaci, ale ta Equestriańska Teresa z Kalkuty wnerwia mnie szczególnie.

 

3. Brak Luny w większości odcinków - serio, to najbardziej niedoceniana postać.

 

4. Silver Spoon i Diamond Tiara - moja reakcja, kiedy widzę te dwie pindy w serialu, jest taka sama, kiedy widzę we wiadomościach znienawidzonego polityka

 

5. Flash Centry - za zbrodnie bycia oficjalnym shippem Twilight, zostaje niniejszym skazany na śmierć przez zadźganie rylcem od parasola i zmiażdżenie głowy gumowym laczkiem  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...