Skocz do zawartości

Recommended Posts

oc_rock_candy_mlp_plushie_by_adamar44-d8

oc_mlp_plushie_by_adamar44-d8yabtm.jpg

Kolejne OC-ki. O ile pierwszy jest standardowy, to drugi sprawiał problemy. To jakaś hybryda kucyka, gryfa i rośliny (tak sądzę...). Czyli mamy głowę kucykową, jedno kopyto i anatomię ale z resztą łap od gryfa i ogon z roślinkową końcówką (tam są zęby, kiepsko to było uchwycić na zdjęciu ale na żywo do dobrze widać). I oczywiście nie można zapomnieć o całym ciele w paski. Po prostu mam tego dość... Jakiś horror... Ja rozumiem potrzebe bycia oryginalnym, ale bez przesady... Czeka mnie jeszcze pluszak w plamy i jeśli zamówienie się potwierdzi to 3 changelingi, w tym jeden łaciaty. Czasem mam po prostu tego dość. Człowiek by się wziął za jakieś fajne kucyki serialowe które są ładnie stonowane kolorystycznie ale musze jakieś OC-ki z kosmosu robić. Na szczęście zdarzają się normalnie wyglądające OC-ki, ale jakoś mam coraz to dziwniejsze do robienia. Ludzie mnie nie lubią i dają mi trudne i męczące OC-ki. To spisek, wiem to.

A tak nieco poważniej to po prostu zmęczony jestem.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek by się wziął za jakieś fajne kucyki serialowe które są ładnie stonowane kolorystycznie ale musze jakieś OC-ki z kosmosu robić.

 

Wiesz, a co powiesz o kolorowaniu Mojego OC? Za to, wielu uważa Historie mojego Oc i alegorie do mnie w niej[ Nie, nie umiem dobrze tłumaczyć, musiałbym tekst pokazać na PW ] za co najmniej dziwna :D I jak dla mnie OC nie tyle dziwne z wyglądu, co nieco ekscentryczne :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dobrać kolorów dobrze nie umiem, kolorystykę swojego OC-ka określałem dość długo bo się nie mogłem na nic zdecydować przez to że miałem wrażenie że to nie pasuje, tamto nie pasuje. Po prostu czasem się widzi OC-ki w kolorystyce która się nie powinna pojawiać i tyle. Ale najważniejsze że właściciele OC-ków są zadowoleni, przecież to o to chodzi a nie o moje zdanie na ten temat. Więc na temat twojego OC-ka wypowiadać się nie chcę, ale jest taki... normalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zapomniałem tego OC-ka pokazać...

oc_jackie_stone_mlp_plushie_by_adamar44-

 

Czasem mam wrażenie że są jakieś zawody "przy którym OC-ku w końcu wymięknę". Coraz dziwniejsze, coraz bardziej skomplikowane, coraz więcej detali. Ale i tak przyszłość przyniesie jeszcze trudniejsze, to było bardziej pracochłonne niż trudne więc było w miarę spoko, ale to co mnie czeka...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow szefie, tóż to jest zajebiste! Te tatuaże to na pewno namachałeś się nad tym trochę. Ma strasznie dużo szczegółów.

 

Ja bym u Ciebie coś jeszcze zamówił ( kiedyś brałem u Ciebie Octavie może pamiętasz) ale dopiero za ok 1-2 tygodnie. Byłby to OC'ek ale dość łatwy do zrobienia- nie świeci kolorami i nie ma żadnego dodatkowego stuffu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuce robisz genialne. Ale niektóre projekty faktycznie mogą przerazić złożonością i szczegółami. No ale efekt końcowy jest zawsze taki sam: szczęka opada (mam na myśli całokształt bo niektóre OC do jakiś fajnych nie należą - ludzie maja różne gusta i ja to rozumiem). Pytanko: czy tworzone przez ciebie ostatnio pluszowe OC są od ludzi z Polski czy z zagranicy? Tak z ciekawości się pytam :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym u Ciebie coś jeszcze zamówił ( kiedyś brałem u Ciebie Octavie może pamiętasz) ale dopiero za ok 1-2 tygodnie. Byłby to OC'ek ale dość łatwy do zrobienia- nie świeci kolorami i nie ma żadnego dodatkowego stuffu.

Tak, pamiętam ją. Na razie mam sporo do zrobienia więc zamówienie złożone za 1-2 tygodnie i tak będzie musiało poczekać na realizację. Ale skoro łatwy to się jeszcze zobaczy ile będzie czekać :)

 

Kuce robisz genialne. Ale niektóre projekty faktycznie mogą przerazić złożonością i szczegółami. No ale efekt końcowy jest zawsze taki sam: szczęka opada (mam na myśli całokształt bo niektóre OC do jakiś fajnych nie należą - ludzie maja różne gusta i ja to rozumiem). Pytanko: czy tworzone przez ciebie ostatnio pluszowe OC są od ludzi z Polski czy z zagranicy? Tak z ciekawości się pytam :-).

Jednym z najgorszych pluszaków jaki jest przede mną to łaciaty changeling. Nie dość że łaciaty to jeszcze dziurawy. Jak ja nie mogę się doczekać pracy nad nim... I zamówienia głównie z zagranicy dostaję, z Polski sporadycznie, można powiedzieć że głównie lokalny (bardzo skromy) fandom zaopatruję ;P Z innych rejonów Polski bardzo rzadko cokolwiek się zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny pluszak, kolejna Rainbow Dash i znowu nieco większa niż większość jakie robię:

 

rainbow_dash_v6_mlp_plushie_by_adamar44-

 

Ma 80 cm wzrostu. Wyrośnięta. Tutaj fotka z moim pięknym obliczem: https://photos.google.com/photo/AF1QipOseJSocvpvwfOptvdYUc2JvKBK1cRvGlnoDU_U co znacznie lepiej pokazuje skalę. Spróbowałem tutaj kilka nowych rzeczy, część wyszła, część nie do końca, ale generalnie nie jest źle. Próbowałem zrobić profilowane uszy żeby nie były takie "płaskie", ale muszę jeszcze trochę nad tym popracować. Wykrój głowy też nieco zmieniłem, wreszcie cofnąłem uszy tak żeby były na swoim właściwym miejscu. Znaczek wykonałem lepiej niż w poprzednich dużych wersjach, aż się teraz zastanawiam czemu wcześniej na to nie wpadłem żeby to tak zrobić, ale do wszystkiego trzeba dojść. Jako ciekawostkę mogę podać że przed wykonaniem głowy zrobiłem głowę prototypową w innym kolorze którego miałem więcej więc nie było mi go szkoda a kształt trzeba było sprawdzić. I ta próbna głowa miała usta. Pierwsze usta które mi wyszły i którymi byłem wręcz zachwycony. Po czym głowę opróżniłem, wypchałem tą i spróbowałem powtórzyć tamten "wyczyn", i po czwartej próbie się poddałem, zaczynało te próby widać na materiale. Po prostu jestem niesamowity: robię coś na test co idzie na zmarnowanie i mi wychodzi lepiej niż wersja gotowa nawet pomimo wielu prób. Po prostu geniusz jestem. Więc jedyne usta jakie mi wyszły i tak nie zostały nigdzie użyte. Zamówienie jest lokalne, dokładnie z Żywca więc jest szansa że ta Rainbow pojawi się na MLK. Ale ze mną nie pojedzie, wyślę ją wcześniej pocztą, chcę mieć inną "osobę towarzyszącą" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, widzę że masz dużo zamówień w kolejce ale mi się aż tak nie spieszy, dałoby radę zrobić moją OC (bez broni)? :)

commission_for_mrdrzevs_by_ruhisu-d6i7u9

Szczerze, nie wiem, jak Adamar miałby zrobić broń, nie wiem czy jest rzeźbiarzem :) Ale chyba i bez tego, to będzie dla niego test :) Tyle pasków i to w różnych odcieniach :D Tak troche... Sam jestem ciekaw, ile mu to zajmie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem, jak Adamar miałby zrobić broń, nie wiem czy jest rzeźbiarzem :) Ale chyba i bez tego, to będzie dla niego test :) Tyle pasków i to w różnych odcieniach :D Tak troche... Sam jestem ciekaw, ile mu to zajmie :)

Broń to już sam bym sobie wyskrobał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, widzę że masz dużo zamówień w kolejce ale mi się aż tak nie spieszy, dałoby radę zrobić moją OC (bez broni)? :)

commission_for_mrdrzevs_by_ruhisu-d6i7u9

Raczej nie powinno być problemów, kucyk w paski jest łatwiejszy do zrobienia niż łaciaty kucyk. Co prawda wymaga innego podejścia i innego rozplanowania pracy, ale technicznie to nie jest problem.

 

Szczerze, nie wiem, jak Adamar miałby zrobić broń, nie wiem czy jest rzeźbiarzem :) Ale chyba i bez tego, to będzie dla niego test :) Tyle pasków i to w różnych odcieniach :D Tak troche... Sam jestem ciekaw, ile mu to zajmie :)

CO?! JA NIE DAM RADY??????? POTRZYMAJ MI PIWO!!!! Oczywiście żartuję bo piwa nie lubie :I Ale to nie powinien być jakiś problem zrobić coś takiego. Więc jak coś to mogę zrobić komplet.

 

 

Jak zobaczyłem na jakość tego pluszaka to pomyślałem że ty robotem jesteś. Przecież to jest idealne <3

 

Wierz mi że nie jest idealna. Jest całkiem udana, ale do tego co chcę osiągnąć jeszcze daleka droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc_spectrum_splatter_mlp_beanie_plushie_

 

Autorka twierdzi że ten OC-ek jest poplamiony atramentem, nie jest łaciata tylko brudna :/ Co kto lubi. Ale te plamy mnie dobijały. Tyle sie człowiek namęczy bo ktoś sobie coś takiego wymyślił... Na szczęście na odreagowanie mam kilka normalnych do zrobienia. Aż się zaczynałem gubić i mylić podczas zszywania grzywy który pasek do którego ma być... No ale taka praca.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc_spectrum_splatter_mlp_beanie_plushie_

 

Autorka twierdzi że ten OC-ek jest poplamiony atramentem, nie jest łaciata tylko brudna :/ Co kto lubi. Ale te plamy mnie dobijały. Tyle sie człowiek namęczy bo ktoś sobie coś takiego wymyślił... Na szczęście na odreagowanie mam kilka normalnych do zrobienia. Aż się zaczynałem gubić i mylić podczas zszywania grzywy który pasek do którego ma być... No ale taka praca.

No... W końcu nie robi się tego za Friko... "Ciężka" kasa idzie, przynajmniej jak na polskie warunki [1500 za ponad metrowe z pluszu, jak sądzę], to i ciężka robota... Kolesie na platformach wiertniczych, tez za grosze chyba nie robią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie projekty OCków nie chcę robić requestów - bo musiałabym odstrzelić połowę zleceniodawców za gwałt na estetyce. Tak czy siak, pełen szacunek za to, że miałeś siły i chęci zmagać się z takim "potworkiem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie projekty OCków nie chcę robić requestów - bo musiałabym odstrzelić połowę zleceniodawców za gwałt na estetyce. Tak czy siak, pełen szacunek za to, że miałeś siły i chęci zmagać się z takim "potworkiem".

 

Cóż, często mam ochotę powiedzieć że tego nie chce robić bo po pierwsze jest trudne i pracochłonne a po drugie mi się w ogóle nie podoba i jak zrobię pluszaka to nawet nie będę wiedział czy mi wyszedł czy nie bo tak czy siak i tak tego nie lubie. No ale wybrzydzać nie mogę bo jednak to za pieniądze robię.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MLK się skończyło więc wracamy z dodawaniem zdjęć pluszaków. Chciałem się wybrać z własnym ale miałem mały problem i nie wyrobiłbym się czasowo ze swoim więc pojechałem sam... No szkoda, ale następnym razem już coś będę miał. Dzisiaj skończyłem Lunę, ale w nieco większej wersji niż poprzednio, ta wersja ma prawie 60 cm wysokości. Grzywa jest jak na mój gust nieco za gruba, ale cieńsza znowu nie będzie utrzymywać kształtu i będzie się kłaść. Więc wybrałem mniejsze zło. Na żywo wygląda lepiej, ale zdjęcie robiłem na szybko więc i tak nie jest źle, wybrałem najlepsze.

 

princess_luna_v2_mlp_plushie_by_adamar44

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLK się skończyło więc wracamy z dodawaniem zdjęć pluszaków. Chciałem się wybrać z własnym ale miałem mały problem i nie wyrobiłbym się czasowo ze swoim więc pojechałem sam... No szkoda, ale następnym razem już coś będę miał. Dzisiaj skończyłem Lunę, ale w nieco większej wersji niż poprzednio, ta wersja ma prawie 60 cm wysokości. Grzywa jest jak na mój gust nieco za gruba, ale cieńsza znowu nie będzie utrzymywać kształtu i będzie się kłaść. Więc wybrałem mniejsze zło. Na żywo wygląda lepiej, ale zdjęcie robiłem na szybko więc i tak nie jest źle, wybrałem najlepsze.

 

princess_luna_v2_mlp_plushie_by_adamar44

Nie ma za dużego tego oczka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za dużego tego oczka ?

 

Troszkę ma, ale nie chciałem go robić z papieru transferowego a często trochę skalę źle dobieram jak robię oczy przed szyciem i wypychaniem, okazuje się bardzo często że oko jest za duże. Choć to i tak druga wersja. Jeszcze z jakimś normalnym okiem mam mniejsze problemy, oczy księżniczek mają jednak całkiem inny kształt i często mam problem z doborem skali, z normalnymi tego problemu nie ma aż tak dużego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pierwszorzędna robota. Jak jeszcze ci się uda ogarnąć usta to twoje pluszaki będę istnymi arcydziełami. Teraz i tak wygląda to niesamowicie. Pytanko: Nie próbowałeś kiedyś zrobić Chrysi? Na twoim deviantarcie nic nie znalazłem, a jestem ciekaw jak byś sobie poradził z takim przykładem. Ale sądzę, że spokojnie byś ją zrobił  :aj5: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałeś kiedyś zrobić Chrysi? Na twoim deviantarcie nic nie znalazłem, a jestem ciekaw jak byś sobie poradził z takim przykładem. Ale sądzę, że spokojnie byś ją zrobił  :aj5: .

 

Nie robiłem i w najbliższym czasie nie mam zamiaru robić. Mam do zrobienia dwa podmieńce więc na razie mi dziurawych kucyków wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...