Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. V sezon.


Bester

Recommended Posts

Battle chyba się mylisz co do Derpy, fani chyba nic nie mieli do jej głosu, z odcinkiem gdzie się odezwała były problemy ponieważ mamusie swoich dzieci nie chciały by ich pociechy oglądały widocznie niepełnosprawnego kucyka. Co do tego jakie w odcinku setnym postacie będą miały głosy to w sumie wszystko jedno, ale fajnie jakby Doktor miał brytyjski akcent

Aha... W sensie chodziło o dostrzeżenie w Derpy stereotypu ślepy= chodząca niszczarka, który był nie do zaakceptowania przez dojrzałych dorosłych?  Dzięki. Myślałam, że chodzi o głos, skoro od tego czasu w serialu nie odezwała się ani razu. Mam nadzieję, że w takim razie w setnym będzie miała jakąś kwestię^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ogólnie znamy już opis odcinka 7 (Discord jest zazdrosny o nową kumpele Fluttershy i sam zamierza przyprowadzić na gale Smooze'a żeby nie było widać że go to obchodzi)
 oraz odcinka 8 (Pinkie i Dash odwiedzają kraine Gryfów)

 

Poza tym wyszły z 4chana jakieś przecieki dotyczące tytułów przyszłych odcinków w sezonie 5. Podobno nie ściema gdyż już 4 Kwietnia ten sam koleś podał tytuł do 7 odcinka.

A tutaj ta lista:

1.2.The Cutie Map Part 1 and 2
3.Castle Sweet Castle
4.Bloom and Gloom
5.Tanks for the Memories
6.Appleloosa’s Most Wanted
7.Make New Friends and Keep Discord
8.The Lost Treasures of Griffinstone
9.Slice of Life
10.Princess Spike
11.Party Pooped
12.Amending Fences
13.Do Princesses Dream of Magic Sheep?
14.Canterlot Boutique
15.Scare-Master
16.Rarity Investigates
17.Made in Manehattan

18.Brotherhooves Social
19.Crusaders of the Lost Mark
20.The One Where Pinkie Pie Knows
21.Hearthbreakers
22.What About Discord?
23.The Hooffields and Mccolts
24.The Mane Attraction
25.26.The Cutie Remark Part 1 and 2

 

źródło

Edytowano przez Masterblaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Strasznie ciężko coś powiedzieć. CCG korzysta przede wszystkim z grafik oryginalnych, czyli serial+katalog Hasbro, ale równocześnie ma całkiem sporo obrazków z kosmosu, nawet są takie postacie. Fifty fifty, czy to fake, czy faktyczny spoiler. Jakby nie patrzeć, brzmi sensownie. Koszmarna wersja Celestii to coś, na co czekamy od początku.

 

Ale "Nightmare Star"? Imię dla księżniczki dnia trochę dyskusyjne.

 

 

http://i.imgur.com/gB9oGtK.jpg

 

Jak wiemy, zabawki wyprzedzają serial, choć i one wodza na manowce (Princess Skyla). Tym razem sądzę, że mamy do czynienia ze zaspoilerowaniem sensu sezonu, a na pewno początku i końca. Początek się zgadza, czyli mamy super mapę, którą napędzają znaczki Mane 6. To jakby nowa wersja Elementów Harmonii, co łączyłoby się też z artefaktami, o których wspomina Starlight Glimmer. Jest to o tyle zgodne z kanonem, że serial od początku opiera się na kilku filarach. Jednym z nich są Elementy harmonii, które cały czas są aktywne i wokół nich obraca sie fabuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zdecydowanie. Jak ktoś pisał na EQD, głos Derpy jest teraz idealnie wyważony i to bardzo dobrze. A Octavia również ma odpowiednio... dostojny głos. Ciekawe czy w odcinku też mówi głosem Kazumi Evans (singing voice Rarity), jak w Rainbow Rocks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że ten odcinek wywoła masowe orgazmy w fandomie, nawet większe, niż finał czwartego czy początek drugiego. I właśnie przez to na 92,5% mi się on strasznie nie spodoba.

już mi się nie podoba...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten trailer, po którym stwierdziłem, że odcinek 100% fandom. Tak trudno się domyślić...

 

No i to chyba dobrze, że 1 odcinek na 100 zrobią całkowicie dla fanów. Brawa dla nich. 

 

A nielubienie czegoś tylko dlatego, że jest na to hype to podejście godne pożałowania. Ot próba wkurzenia kogoś, zwrócenia na siebie uwagi, bądź pokazania jakim to się jest hipsterem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-____________________________________-

 

 

Ujmę to tak. To, co tam jest przeze mnie napisane, to to był skrót myślowy. Nie lubię hypu dla broniaków, ale samych takich odcinków, gdzie "fandomowy" humor jest na pierwszym miejscu to też nie lubię. A w tym czymś będzie tego od groma, więc wyczuwam negatywną ocenę z mojej strony. 

+ w ogóle co to was obchodzi, za co lubię czy nie lubię odcinek? Tak się mną przejmujecie? Ja na przykład mam totalnie w dupie to, co Uszatka napisała, a to, co taki choleryk, maruda, malkontent i defetysta jak piszę, to kurde wszyscy się tym przejmują.

+ dziękuję za offtop. Jak zwykle jesteście niezawodni <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie widzę nic złego w tym, że odcinek jest robiony pod fandom. Chociaż rozumiem, że może się to nie podobać. Niektórzy woleli by by MLP pozostało zwykłą bajką dla dzieci. A rzeczy robione pod bronies  w ich opinii niszczą to czym serial powinien być, czyli rozrywką dla dzieci, bez głupich i niepotrzebnych popkulturowych nawiązań, laserów i odcinków, których młodsi nie zrozumieją i będą się nudzić, czy nawet takich, których nie powinni oglądać. Rozumiem i podzielam po części tę opinię.

 

Jednak odcinek o kucykach z tła z tła nie musi być wcale zły.  Poprzez pokazanie ich, świat przedstawiony stanie się barwniejszy i żywszy, a Hasbro będzie miało okazję sprzedać kilka nowych zabawek, jeśli dzieci poznają i polubią  nowe postacie.  W tym nie ma nic złego. Dzięki temu, że są bronies twórcy mają okazję wykorzystać w pełni potencjał serialu i dodać tam elementy, który go wzbogacą. To, że coś powstało z myślą dla fandomu, nie oznacza, że dzieci, zwłaszcza te trochę starsze, nie będą się przy tym dobrze bawić.

 

I w jakiś sposób czułabym się trochę nie w porządku, gdyby coś co robią z zmyślą o nas, dla nas, dla naszej przyjemności w pewnego rodzaju prezencie, miałabym odebrać jako niszczenie serialu. 

 

A co do odcinka , wiem że nie pora jeszcze na narzekanie, ale czy Flutershy nie powinna porozmawiać z tym oso-misiem, zamiast go atakować? A Twilight nie stać na nic więcej niż lasery? Potężnego alikorna, stać tylko na delikatne głaskanie miśka nimi? Nie mówiąc już o tym, że walka wyglądałaby ciekawiej ,gdyby raczej użyła konkretnych zaklęć ,jak w przypadku niedźwiedzicy, a nie siły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do odcinka , wiem że nie pora jeszcze na narzekanie, ale czy Flutershy nie powinna porozmawiać z tym oso-misiem, zamiast go atakować? A Twilight nie stać na nic więcej niż lasery? Potężnego alikorna, stać tylko na delikatne głaskanie miśka nimi? Nie mówiąc już o tym, że walka wyglądałaby ciekawiej ,gdyby raczej użyła konkretnych zaklęć ,jak w przypadku niedźwiedzicy, a nie siły.

 

Cartoon logic :v

 

No chyba że założymy, że pokojowe metody nie zadziałały i trzeba było użyć innych rozwiązań xd Ale jakoś tez mi się wydaje, że w obecnie Twalot już ma sporo mocy, więc wystarczyłoby, żeby jej użyła na miśku czy coś... No ale, wtedy nie byłoby problemów w mieście, a Sparkler nie mogłaby sie wykazać xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej

 

A nielubienie czegoś tylko dlatego, że jest na to hype to podejście godne pożałowania. Ot próba wkurzenia kogoś, zwrócenia na siebie uwagi, bądź pokazania jakim to się jest hipsterem. 

 

Raczej każdy ma prawo do swojej własnej wypowiedzi, nawet jeżeli ona nie jest zgodna z naszymi poglądami. Tak się składa, że ja również nie rozumiem tego całego hype na te "ambitne" postacie, one są przereklamowane i przez takie czyny jak 100 odcinek i inne smaczki dla starszej widowni.. serial już dawno stracił swój urok. 

 

*HIPSER SOŁ MUCZ*

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne wrażenie, że odcinek mi się spodoba. Historia opowiadana z punktu widzenia postaci drugoplanowych - to ciekawe podejście i zwykle sprawdza się w serialach, tutaj też może się sprawdzić. Dlatego też nie rozumiem tego obrażania się na twórców bo raz zrobili odcinek pod fandom. Ogląda ktoś może Supernatural? Tam takie rzeczy są na porządku dziennym i nikt nie marudzi  :aj5:

A tak na serio, poczekam na odcinek i ocenię jak obejrzę. Mam takie szczęście, że nie siedzę głęboko w tym fandomie dlatego Octavia mówiąca więcej niż jedno zdanie wcale mnie nie rusza. Dobrze zbudowane postacie - to jest to, co do mnie trafia najbardziej :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo kręcić nosem pod warunkiem, że nie będzie to wyglądało jak "macie tego nie lubić, bo mi się nie spodobało", a niestety bardzo często tak można odebrać większość komentarzy od niezadowolonych (albo trolli, którzy z niczego nie są zadowoleni i dlatego udają znawców).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...