Jump to content

Wiedźma i Najemnik [Oneshot][Adventure][Crossover][Violence][Slice of life][Sad]


Recommended Posts

Dobra... bez większych wstępniaków dziś chcemy zaprezentować pewien mały crossover. 

Wielu z was zna Wiedźmę, pewna część też Zmienić swe Życie. A pewien fan tych dwóch opowiadań uraczył nas kilkoma ciekawymi artami z tych fików, toteż postanowiliśmy z Zodiakiem napisać w podzięce mały crossover, będący jednocześnie spin-offem. 

Po kilku wieczorach wspólnej pracy, wyszło nam takie cuś. Oto przed wami...

 

 

Wiedźma I Najemnik

 

 

LINK - https://docs.google.com/document/d/1S37fzjccjag9kNr23zfpmF7jcy8yEvIJ91gFItk0-9Q/edit

 

Zapraszamy do czytania.

 

 

EDIT - Dobra, tagi dodane. Zawsze o czymś zapomnę...

Edited by Dolar84
Link to comment
Share on other sites

No i co żeście narobili? O ile Wiedźmę kocham i czytuję, tak Zmienić Swe Życie jeszcze nie miałem okazji poczytać... i teraz zostałem do tego zmuszony! Przez tego przeklętego najemnika! Nie mam czasu na wielorozdziałowce! A tu bach!, pojedynek pierwsza klasa, postacie ciekawe (te hakoostrza... uwielbiam bohaterów walczących niestandardowymi broniami, jak choćby Dahlię z sagi o Drizztcie), czytało się bardzo przyjemnie i teraz wodzony ciekawością z pewnością zerknę na fik Aresa. Acz parę błędów się uchowało - dajcie możliwość komentowania w docsie

 

Słowem - niezły, krótki spin-off. Jak ktoś jest fanem któregokolwiek z tych dwóch opowiadań to z pewnością mu się spodoba.

 

Ach, mogliście rzucić monetą czy coś, bo tego typu pojedynek kończący się remisem jest niestety nieco sztampowy :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Całkiem ładny i zgrabny fik, szczególnie zakończenie przypadło mi do gustu, bo taka sobie bijatyka mnie nudziła. Jednak uważam, że mogłeś zrobić z tego coś o wiele dłuższego i lepszego, a nie "tłuką się, a potem spotykają po latach". Dodatkowo w tekście nie można zostawiać komentarzy, a błędy są!

 

Niemniej jednak, czytało się to naprawdę przyjemnie i zdecydowanie polecam to jako coś lekkiego dla fanów Wiedźmy.

Edited by Cahan
Link to comment
Share on other sites

Przeczytane.

 

Co prawda tak "Wiedźmy" jak "Zmienić Swoje Życie" mam zaliczone tylko po kilka rozdziałów, ale to się niedługo zmieni - ach te oskary. A co mamy tutaj? Powiedziałbym, że wyjątkowo nierówne opowiadanie.

 

Część pierwsza, czyli walka, była słaba. Dużo powtórzeń, nasiane błędów, a niektóre opisy wywoływały coś, co najlepiej obrazuje ta emotka :facehoof: - choćby odlatujący na siedem metrów miecz. Dodatkowo jakoś nie wciągała, brakowało jej iskry - panowie autorzy, mogliście napisać to o wiele lepiej.

 

Druga część opowiadania zdecydowanie je wyciągnęła. Ładna scena rodem z Wiedźmina, doskonale przyprawione spotkaniem bohaterów po latach. Ich rozmowa i wzajemne podejście... tak. To było dobre. Czytało się lekko, przyjemnie i z zainteresowaniem. Zdecydowanie ratuje cały tekst - gdyby tylko pierwsza część mu dorównywała, mielibyśmy naprawdę wyśmienitego oneshota a tak jest jedynie dobry.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...