Skocz do zawartości

Czterej FOLowcy i kucyk [TCB][Seria][NZ]


Sun

Recommended Posts

Nigdy nie sądziłem, że to zrobię, ale po napisaniu 2 fanfików z serii TCB, jeszcze mi mało. Dlatego postanowiłem zrobić taką mini serię, w której co jakiś czas (rzadko) będą pojawiać się kolejne przygody czterech młodych ludzi i jednego jednorożca, którzy walczą ze znienawidzonymi biurami adaptacyjnymi i ponyfikacją. Ich cel jest tylko jeden: Sprawić by jak najmniej ludzi dało się skonwertować.

Dobra, nie potrafię pisać opisów żeby przyciągnąć do całości, zatem pokrótce opisze każde opowiadanie:

 

W słusznej sprawie[TCB][Oneshot][Comedy]

Akcja się udała, więc ekipa może odpocząć w swoim poniemieckim bunkrze, napić się piwa i pośmiać z Celestii. Ot kolejny, zwykły dzień. Fanfik zajął wysokie miejsce w II edycji Gradobicia

 

Cukierek albo kulka[TCB][Oneshot][Comedy]

Haloween, czemu nie wykorzystać okazji, nie porwać dyrektora jednego z biur i nie wysadzić portalu, urządzając przy tym pokaz fajerwerków? III miejsce w konkursie Nightmare Night

 

Nocna herbatka[TCB][Oneshot][Comedy]

Luna odwiedza randomowych ludzi we śnie. Co się stanie gdy trafi na jednego z naszych FOLowców? Zdziwicie się

 

Wesołych świąt[TCB][Oneshot][Comedy]

Najświeższe dzieło, napisane z okazji świat bożonarodzeniowych. Nasi FOLowcy spędzają święta z rodziną i przyjaciółmi. Jednak nie zawsze wygląda to tak pięknie jak w telewizji. 

 

Nocny salon piękności[TCB][Oneshot][Comedy]

Tym razem będzie atak na konwertytów. Bez zabijania oczywiście. Tylko zwykłe nastraszenie i czarna reklama. Czy się uda? Zobaczymy.

 

Wizyta w urzędzie[TCB][Oneshot][Comedy]

Członkowie FOLu też muszą czasem udać się do urzędu żeby załatwić pewną sprawę. Oczywiście nie wszystko idzie zgodnie z planem.

 

Wizyta dyplomatyczna[TCB][Oneshot][Comedy]

Dzień z życia Celestii, podczas którego wybiera się ona między innymi do Parlamentu Europejskiego. Oczywiście musi się zmierzyć z biurokracją, eurosceptycyzmem i FOLem. 

 

 

 

Nie wiem kiedy pojawi się następne dzieło i czy w ogóle ktoś poza Dolarem będzie chciał to czytać. Mimo to zachęcam do lektury. 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Pisak

Powiem ci szczerze, że twoja opinia o mnie kompletnie mija się z prawdą. Zdradzę ci nawet mały sekret. Poglądy reprezentowane w tekście, a moje prywatne nie są do końca zbieżne. Otóż osobiście nie mam aż tak skrajnych poglądów na kwestie imigracyjne jak bohaterowie czy narrator. Jak jednak widzę, ktoś tu z góry zakłada, że autor i narrator z definicji mają identyczne poglądy.

Otóż cały tekst ma być politycznie przejaskrawiony. Może mi to nie wyszło.

Moja osobista kwestia względem imigrantów wygląda tak:

Przyjeżdżają? Dobra. To do roboty i niech się sami utrzymują. Drobną pomoc można dać, ale bez przesady. To ma być pomoc a nie zapewnienie darmowego bytu. No i oczywiście pilnować ich czy czegoś nie kombinują, nie mówiąc o jakimś ograniczeniu ich ilości. Bo nie można im drogi permanentnie zamknąć, ale wpóścić wszystkich też nie można. No a tych co mają, albo mieli powiązania z terrorystami, czy podejżanych o terroryzm, odesłać z powrotem.

Bohaterowie (i narrator), mają inne poglądy:

Konwersja jest zła (urodziłeś się człowiekiem, umrzyj jak człowiek). Zapraszanie tylu kuców też nie jest fajne, zwłaszcza, że Ceśka ludzi do Equestrii nie ma zamiaru wpuszczać. Dalsza część jest w spoilerze, gdyż nie została jeszcze napisana i opublikowana. Czytasz na własną odpowiedzialność:

Spoiler

Otóż w przyszłości okaże się, że Celestia pod pozorem ratowania ziemi przed magicznym kataklizmem (to chyba był ten powód konwersji i tak dalej), planuje poszerzyć granice Equestrii o nową planetę, nowych poddanych, surowce i technologię. Ponadto, eliksir składa się oficjalnie z zaklęcia przemiany i chemicznych katalizatorów zaklęcia (dlatego eliksir). Ale jest jeden nieoficjalny dodatek, znany tylko kilku kucom. Jest to rodzaj zaklęcia, które przeformatowywuje psychikę konwertytów tak by bezgranicznie wielbili księżniczki. 

Ponadto, w przyszłości dojdzie poszerzenie kwestii poglądów rzeczonej komórki FOLu, która przeciwna jest zabijaniu w walce oraz permanentnemu odcięciu się od Equestrii. Jej zdaniem, trzeba tylko zmienić warunki koegzystencji. W późniejszych wspominkach będą pokojowe manifestacje w tym celu.

Jeśli zaś chodzi o słowo ,,Lewactwo", które aż tak ci się nie podoba, to uwierz mi, ale wchodzi ono do mowy potocznej i ma nacechowanie pasujące w danym momencie do tekstu. Dlatego zostało użyte. 

 

Całość jednak, jak mi się wydaje, rozchodzi się o poglądy narratora, które są znacznie bardziej radykalne od moich. Jest to konieczny zabieg żeby ten tekst był moim zdaniem kompletny. Cały utwór zaś nie ma być katowaniem was ,,moimi niemądrymi poglądami", tylko komedią (lepszą lub gorszą), bazująca nieco na współczesnym medialnie problemie. 

Ponadto, pragnę zauważyć, że za ,,Lewactwo" uznawani są nie tylko komuniści, ale też Liberałowie, których społeczeństwo zdaje się nie lubić (i to młode społeczeństwo)

 

ps. Dziękuję za to, ze zostałem tępym antykomuchem. Wpiszę to w CV (zaraz po zostaniu neonazistą, ale to inna sprawa)

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.12.2015 at 20:25 Sun napisał:

przygody czterech młodych ludzi i jednego jednorożca, którzy walczą ze znienawidzonymi biurami adaptacyjnymi i ponyfikacją. Ich cel jest tylko jeden: Sprawić by jak najmniej ludzi dało się skonwertować.

Jak ja nienawidzę ANTY :( SUN :( Kucyki złe, Biura BŁE... Nie lepiej twierdzić, że kucyki są z natury dobre? To do nas, LUDZI. Bardziej pasuje zło, bo tłukliśmy się od zarania :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Jak ja nienawidzę ANTY :( SUN :( Kucyki złe, Biura BŁE... Nie lepiej twierdzić, że kucyki są z natury dobre? To do nas, LUDZI. Bardziej pasuje zło, bo tłukliśmy się od zarania :(

Cóż, muszę widać pisać wyraźniej. Kucyki nie są złe. Zła jest polityka, oraz konwertyzm. Gdyby FOL nienawidził równo wszystkich kuców, kłapouch dawno byłby ogolony na łyso i wytatuowany w jakieś głupie napisy. Ewentualnie FOL dopuściłby się również innych, dziwnych i widowiskowych rzeczy. 

 

@Pan Pisak Nie chowam urazy z bardzo prostej przyczyny. Podobno narrator bardzo często przedstawia poglądy autora. Tyle, że jak mówiłem, u mnie by to niestety psuło fanfik. 

Do polityki i kwestii, o których wspomniałeś, odnieść się zwyczajnie nie mogę, gdyż nie mam na to dokładnej wiedzy. Myślę jednak, że pojęcia Lewica i Lewactwo nie są do końca zbieżne w dzisiejszych czasach. Myślę, że terminem Lewactwo opisuje się też właśnie skrajny liberalizm połączony z zakłamywaniem rzeczywistości na własne potrzeby. 

 

Konwersja? Czy moim zdaniem powinna być zakazana? Otóż owszem, ale nie z tych samych powodów. Po pierwsze, niebezpodstawnie rodzisz się w takim a nie innym gatunku. Po drugie, mimo zmiany, pozostaje bagaż poprzedniego życia, który nadal będzie cię odróżniał od innych. Tak samo jest ze zmianą płci. 

Mogłem przesadzić z podziałami klasowymi w Equestrii. Nie zgodzę się jednak, że ludzie nie powinni dopuścić do adaptacji. Znaczy niby nie powinni, ale to często jest tak, że ludzie swoje, a rząd swoje. Nie zgodzę się jednak, że należy zlikwidować już istniejących konwertytów, z bardzo prostej przyczyny. To wciąż są rozumne istoty żywe, będące elementami społeczeństwa. Wielu z nich dało radę się przystosować (wiem, w fanfiku nie widać) i może poza jakimiś drobnymi naleciałościami poprzedniego życia, lub skutków konwersji (dajmy na to inny, niespotykany odcień oczu), są nie do odróżnienia. 

Ponadto, trzeba wziąć pod uwagę oba światy i poglądy obu światów. U ludzi dzieli się to na obraz medialny i obraz dla społeczeństwa, który z kolei wygląda inaczej, w zależności od grupy badanej. W Equestrii poglądy te będą z natury inne. I należy je podzielić względem okresów, czyli przed napływem konwertytów i po. Przed mamy raczej bezgraniczne zaufanie do Ceśki, a po... To już zależy kogo spytać i kto jaki miał kontakt z konwertytami. Oczywiście wiadomo że media publiczne nie powiedzą uczciwie, ze coś jest nie tak, a i Celestia może nie do końca zauważyć co przy okazji zrobiła krajowi. 

 

A jeśli kogoś zastanawia jak ja (i reszta fandomu), zostaliśmy neonazistami, to może przeczytać komentarze pani mgr. Balcer (miała otwarty przewód doktorski, ale nie znalazłem informacji czy skończyła), pod reklamą wydania kryształowego oblężenia (uwaga, chamska reklama)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu Pan Pisak napisał:

Nie mnie podtrzymuje swój pogląd o totalnej ignorancji narodu polskiego w kwestiach politologicznych/socjologicznych (nie jest to bynajmniej podjazd do Ciebie). Naprawdę, ile trzeba jakichś chorych fobii, żeby środowiska stricte liberalne, niemające nic wspólnego z lewicą nazwać „lewactwem". Antylewicowość to choroba tego narodu (korzenie tego raka tkwią zapewne jeszcze w przeklętym sarmatyzmie oraz wielkich wpływach religii). Co lewica uczyniła mu złego? Absolutnie nic.

 

Dziwne, doszukujesz się "korzeni antylewicowości" w sarmatyzmie i "wielkich wpływach religii" a zapominasz że w dwudziestoleciu międzywojennym nowo powstałej Polsce zagrażali marksistowscy Bolszewicy, mający hasła socjalistyczne na ustach, jednocześnie gwałcąc, rabując i mordując dawną arystokrację na wschodzie. Potem 17 września 1939 to socjalistyczne ZSRR wkroczyło do Polski, "broniąc nas" przed III rzeszą. Po czym przez parę kolejnych lat, do końca wojny, wiadomo co się działo - Katyń, zesłania, represje, itd. Wszystko w ramach walki z religią/patriotyzmem/kapitalizmem i ogólnie narodem Polski. Po czym nastąpił okres stalinowski gdzie usuwano bohaterów wojennych mogących zagrozić władzy Moskwy w Polsce. Jednocześnie usuwając z życia KK, konfiskując jego majątek i grożąc duchownym. Z prawicą bynajmniej nie miało to nic wspólnego. 

 

I przypominam pierwsze rządy w wolnej Polsce, w gimnazjum mogli tego nie uczyć, ale pomijając partie jak ZChN, będące w trzech rządach, to do 2005 nie było poważnej prawicy w Polsce. Ponadto radzę zwrócić uwagę ile rządziło SLD. A PiS rządził dwa lata, po czym przez 8 lat były rządy Platformy. 

 

Ogólnie, to powinna być zasada w internecie - dopóki nie skończy się 15 lat, nie powinno wypowiadać się na tematy polityczne :rarityawesome:.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po zapoznaniu się z dyskusją:

- temat z fanfikiem o kucysiach-ponisiach to świetne miejsce na historyczno-ideologiczne przechwałki "znam się lepiej, milcz profanie, hurr durr".

- Pan Pisak (biorąc pod uwagę całokształt jego komentatorskiej twórczości) to zwykły poszukiwacz atencji, kontrowersyjnością wyrażanych poglądów/opinii usiłujący zwrócić na siebie uwagę. Dziwię się, że ktoś jeszcze karmi tego trolla, odpisując na jego komentarze.

 

Tyle ode mnie. Papatki moje drogie ptysie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powściągliwość w pisaniu o czymś, to po prostu autocenzura :P Trochę smutna by była sztuka, jakby bała się poruszać rzeczy trudnych, dlatego tutajw szedłbym w polemikę z poglądem, że lepiej czegoś unikać. Ale jestem buntownikiem...

 

Wypowiem się o herbatce, bo tego fika czytałem ostatnio.

 

Wizja księżniczki Luny jest tutaj dość autorska i choć zdecycdowanie sprzeczna z moja, to i tak jak najbardziej godna szacunku. Tekst jest zaledwie krótką miniaturą, scenką, która ma miły, wyrazisty klimat. Równocześnie jest trochę skrótowy i jak dla mnie aż prosi się, aby go przynajmniej dwukrotnie wydłużyć jakimiś głębokimi rozważaniami bohaterów.

 

Wstawka militarystyczna... wiem, że to aż się prosi, aby takie rzeczy umeiszczać i sam to robię, a potem przez długi czas zastanawiam się, czy to przypadkiem nie brzmi w tekście jak zdradzanie swojego fetyszu seksualnego :crazytwi: Jest spoko, ale nie wiem, jakby na to spojrzała osoba, która nie odróżnia Berty od Panzerfausta.

<sam robię takie wstawki, hehe>

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane. Opowiadania wcale przyjemne, muszę przyznać. Szczególnie do gustu przypadł mi “Cukierek albo kulka” i może wynika to z mojego spaczonego humoru, ale sporo się nad tym pośmiałem. Opis spreparowanej przez FOL-owców furgonetki mnie rozwalił. Pierwsze opowiadanie jest, w mojej opinii, nieco zbyt krótkie, można było ten wątek nieco rozwinąć, dopisać coś po konkursie. Reszta wydaje się pełna. Idealna na wieczór, nie rozwleczona, nie za szybka. A co do tej nieszczęsnej polityki wplecionej w opowiadania, to jak dla mnie jest to bardzo ciekawe urozmaicenie, spojrzenie na całość z nieco innej perspektywy. Tak że mam nadzieję że pojawią się kolejne opowiadania w tym uniwersum. Życzę powodzenia w pisaniu i dużo weny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
4 minuty temu ziolo565 napisał:

Sunie jeśli zechcesz coś  np dla mnie napisać to z miłą chęcią bo właśnie kończę czytać ostatnią lekturę.

Tak się składa, że kolejny epizod wymaga około tygodnia pracy i będzie gotowy. 

Spoiler

Tym razem uderzymy w konwertytów. W końcu to nienaturalne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... powiem tak. ciekawe ;) sama sprawa poniemieckiego uzbrojenia mnie już zaciekawiła. jak jeszcze tam dowalisz jakiego Visa wz.35  to będzie dla mnie Boomba :) powodzenia od znajomego pasjonata militaryski! 

 

Edytowano przez narol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.04.2016 at 23:02 ziolo565 napisał:

I jak ci tam idzie z tym tłumaczeniem?

Nie ten dział. A z pisaniem było spowolnienie, bo egzamin. Ale spróbuję nadgonić kolejny i wrzucić za kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun miał ewidentnie za dużo czasu. Dlatego Sun wrzuca kolejne opowiadanie o dobrze wam znanych i lubianych młodych ludziach, którzy z pomocą swojego nieco tajemniczego, rogatego przyjaciela próbują zmienić świat. Nie wiem, na ile to trzyma poziom pozostałych, ale mam nadzieję, ze będziecie się dobrze bawić. 

Zatem, zapraszam na Nocny salon piękności. Nie dość, ze do ciebie dojedzie, to jeszcze popracuje za darmo. I samochód przy okazji naprawią...

Z góry współczuję wszystkim czytelnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...