Jump to content

My little pony the movie

Recommended Posts

Szczerze, jeśli chodzi o film to spodziewałem się większych tłumów w kinie (bilet zamówiony z pre-orderem, miejsca VIP i oglądamy) sam film był mocno spoko oglądało się całkiem przyjemnie nagłośnienie i muzyka w świetnej jakości. Daniel Ingram się napracował i to widać, ale na sali było max 10 osób. Osobiście podchodziłem do tego filmu jak do takiego zagrania Ha$bro aby, no właśnie aby co?

Ogólnie tak jak już gdzieś pisałem to Ha$bro mogło mieć 2 powody (no może 3) aby wypuścić taki film i nakręcić taki hype.

1. Marka chyli się ku upadkowi, jest kiepsko wręcz bardzo kiepsko i trzeba przyciągnąć nowych odbiorców więc wzięli całą kasę ze skarbonki babci i zrobili jebitny film promujący markę.
2. Marka ma się wręcz doskonale więc stwierdzili, że nakręcą film długometrażowy (patrząc jaki sukces odniosło EG) by zarobić sporo kasiorki na nowych zabawkach i innym szmelcu który wypuszczą...

No i teraz pytanie, który z tych powodów był tym rzeczywistym? Jesli pierwszy to można powiedzieć, że mamy zamaszyście prz3yebananana.

Tak wygląda NASDAQ:HAS z ostatnich 3 miesięcy:
obraz.png.3005108fad156a6aac85f02edd058853.png

Jak widzicie premiera filmu nie miała absolutnie żadnego znaczenia dla akcji firmy, natomiast 2 tygodnie po premierze zaliczyła spory spadek, korekcję i potem znów spadek i korekcję. Inwestorzy oczywiście nie oglądają filmów, ale to pokazuje mniej więcej kondycję naszej UKOCHANEJ (heh) firmy i ich tak naprawdę flagowej marki (no ok, transformersów pomijam).

Wygląda na to, że mamy bardzo stabilną pozycję jeśli chodzi o nasze kolorowe kuce, niestety ale film nie przyciągnął (przynajmniej u mnie) takich tłumów jakich się spodziewałem, oczywiście tradycyjne kina są teraz wypierane przez kina domowe i netflixa, dlatego ogólną ocenę i werdykt można będzie postawić po premierze Iniemamocnych 2 w 2018 i Hotelu Transylwanii 3 również w przyszłym roku.

Film zasłużył na o wiele większą oglądalność niż zdobył, miejmy nadzieję, że nie odbije się to jakoś negatywnie na pozostałych seriach (plus mam nadzieję, że Ha$bro wróci do pełnometrażowych EG, srial niech zostanie serialem, a EG niech zostaną pełnometrażówkami),

Edited by LPHusarz

13 godzin temu, BiP napisał:

W internecie tego chula  pełno, natomiast w radiu, to wątpię żeby piosenka z bajki miała być puszczana. Choć z drugiej strony, to piosenka promująca "Króla Lwa" Eltona jest słyszana w radiu nawet w obecnych czasach...

Ale takie "Can't stop the feeling" z filmu "Trolle", to słyszę praktycznie w każdym tygodniu w Radiu Zet, jak jestem w pracy. Wcześniej leciało o wiele częściej. A jest to piosenka z bajki. I właśnie wspomniany Elton John.

Edited by SebastianRichCountryOwner

Co do piosenki z "Króla Lwa" a dokładniej "Can you feel the love tonight" to leci w radiu właśnie ze względu na Eltona Johna, bo wersji śpiewanej przez Simbę i Nalę nie słyszałem w radiu, ale jak by nie patrzeć ta piosenka dostała Oskara w kategorii "najlepsza oryginalna piosenka filmowa w roku 1994" + zdobyła też nagrodę Grammy w 1995.

1 minutę temu, turbo638 napisał:

Co do piosenki z "Króla Lwa" a dokładniej "Can you feel the love tonight" to leci w radiu właśnie ze względu na Eltona Johna, bo wersji śpiewanej przez Simbę i Nalę nie słyszałem w radiu, ale jak by nie patrzeć ta piosenka dostała Oskara w kategorii "najlepsza oryginalna piosenka filmowa w roku 1994" + zdobyła też nagrodę Grammy w 1995.

A sam "Król Lew", przez ponad 20 lat, był rekordzistą w kategorii zarobionych pieniędzy, dopiero "Frozen" go zdetronizował...

1 minutę temu, BiP napisał:

A sam "Król Lew", przez ponad 20 lat, był rekordzistą w kategorii zarobionych pieniędzy, dopiero "Frozen" go zdetronizował...

Ale cały czas jak uważany za jedną z najlepszych animacji jeśli nawet nie najlepszą. Ma na karku już tyle lat a nadal jest aktualny i cieszy oko.

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Właśnie skończyłem czytać książkę "Burzliwa droga do Canterlotu" i w sumie mam mieszane uczucia.

Sama historia jest raczej łatwa do przewidzenia i nie za bardzo skomplikowana, wiem że to ma być książka dla dzieci i 100% to rozumiem.

Ogólnie książka opowiada o wydarzeniach od dnia utraty rogu do tygodnia przez festiwalem przyjaźni, czyli kawał czasu.

Licząc że Tempest może być w podobnym wieku co Twilight, to jest z tym związany jest z tym jeden błąd.

Na samym początku książki dowiadujemy się, że  Equestrią żądzą 3 księżniczki: Celestia, Luna i  Cadence która była pomocnicą Celestii a teraz włada Kryształowym królestwem.
W tych czasach Luna była na księżycu a Kryształowe królestwo jeszcze nie powróciło.

Jest jeszcze jedna dla mnie dziwna rzecz, a mianowicie Tempest przez pół książki była cały czas nazywana "młodym jednorożcem", taki szczegół dość zapadający w pamięć.

Jako podsumowanie mogę napisać: Ogólnie jest dobrze ale mogło być lepiej.

• 2 weeks later...
7 godzin temu, BiP napisał:

To dobrze, bo tylko na to czekam :brohoof:

Ja jeszcze nie wiem czy będę brał na DVD czy blu-ray

A i jak ktośby szukał MLP Movie w oryginale to już jest dostępne na Amazonie na blu-ray, DVD i digital.

45 minut temu, turbo638 napisał:

Ja jeszcze nie wiem czy będę brał na DVD czy blu-ray

A i jak ktośby szukał MLP Movie w oryginale to już jest dostępne na Amazonie na blu-ray, DVD i digital.

Znaczy się moje DVD nie odpali blu-ray więc dla mnie wybór prosty. A co do oryginalnej wersji, to chyba lepiej poczekać na polską i tam pewnie będzie do wyboru angielska i polska. Więc  jak dla mnie lepiej poczekać. 

Uwaga, nie jest to żadne oficjalne info, ale moja teoria. Film w wersji DVD zostanie wydany jako "książeczka + film" (to pewne). Cena - 30zł. W związku z tym, istnieje spora szansa na to, że będzie sprzedawany w kioskach z jakimś czasopismem (prawdopodobnie kobiecym). Premiera, 15 luty, dodatków brak. 

Edited by Triste Cordis

1 minutę temu, BiP napisał:

Pojawił się film na DVD z dubbingiem za 29.97 zł.

Mogę zainteresowanym podać link do strony, bo nie wiem czy wklejanie go tu, nie zakończy się %

Jeśli to oficjalne wydanie to dlaczego miałbyś dostać procenty? Na allegro można już zamawiać, Niestety póki co nigdzie nie widzę wydania blu-ray :grumpybloom: