Skocz do zawartości

Poznajmy się!


Adisso

Recommended Posts

Miło Cię poznać Dżem, wierszem odpowiedzieć bym Ci chciał, niestety beztalenciem w tej kwestii jestem sam :)

Dziękuję wszystkim za powitanie, miło mi będzie poznać Was i Wasze pomysły :)

@OjtamOjtam, byłem wtedy na bierząco z całą sprawą, artykuły z NewTimes powinny walać się gdzieś po necie, jeżeli znowu coś znajdę, nie omieszkam wysłać PM. Na tą chwilę mogę polecić linki na youtube, acz myślę, że są znane.

@Lemuur, jak już mówiłem: animacja, fabuła, muzyka są robione na słodko, a głównymi odbiorcami mają być dzieci. Oglądanie daje możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości (jak zresztą jest w przypadku każdego serialu). Polemizowałbym na temat muzyki, ale nie jestem w tej kwestii obiektywny. Skroniowy płat przywykł już do ciężkiego brzmienia i nie trawi innego rodzaju muzyki :P Czy przerośnie legendarne Star Wars lub LotR? w to bardzo wątpię. Myślę, że MLP zyskało tak wielki rozgłos z uwagi na swą kontrowersyjność. Przykładowo, nie wywołuje u nikogo żadnych sprzeczności osiągnięcie ogromnej popularności przez A Game of Thrones, czy Dr House'a; ale show dla 6 letnich dzieci? To paradoks, ale anty-fani mają ogromny wpływ na szerzenie owej popularności, co następnie jest wykorzystywane przez media. Tak to funkcjonuje. Nie jest to pierwszy, ani ostatni tego typu przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam się Szymon, mam 16 lat, mieszkam w Radzyminie niedaleko Wa-wy (tam też chodzę do szkoły). Bronym zostałem dzięki znajomym i szkole, po której kilka miesięcy temu na każdej tablicy na korytarzu były doczepione kucyki (warszawska dziewiętnastka nie jest normalną szkołą :squee: ). W końcu postanowiłem zobaczyć o co chodzi i od tej pory "I'm a brony". Lubię prawie wszystkie postacie z serialu, ale to Fluttershy jest u mnie na pierwszym miejscu. Interesuję się informatyką, mitologiami (głównie nordycką i słowiańską), gram na gitarze (chwilowo akustyk, później elektryczna lub bas), lubię grać na kompie i PS3, a także dużo siedzę przy papierowych RPG. Staram się znaleźć też czas na czytanie (w większości fantasy i fantastyka) i próbuję rysować (chwilowo z opłakanym skutkiem, ale staram się nie poddawać). Z muzyki to słucham rock'a/metalu, trochę elektro oraz soundtracków z gier/filmów. Mam w planach być na tegorocznych Ursynaliach chociaż na dwa pierwsze dni, więc może spotkam tam kogoś z was ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, dzień dobry. Jestem Pompidou, także studiuję, ale w Warszawie. Raczej nie mogę siebie (jeszcze) nazwać broniem, bo MLP obejrzałem w ubiegły weekend, a do twórczości fanowskiej, poza obrazkami z ponibooru i innych miejsc, nie sięgnąłem. Zauważałem popularność kucyków znacznie wcześniej, ale nie miałem ochoty na własne oczy się przekonać co do nich tak przyciąga. Przełomem było w moim przypadku obejrzenie... Cupcakes. Nie, żebym po tym spodziewał się zobaczyć takie sceny w normalnych odcinkach, ale jakoś mnie to zachęciło do zapoznania się z kucykami (zwłaszcza Rainbow Dash). Ogólnie lubię oglądać kreskówki przeznaczone RACZEJ dla dzieci, to jest, np. klasyczne - Krowa i Kurczak lub Atomówki bądź nowe - Pory na Przygodę czy Przygód Flapjacka. Anime kiedyś oglądałem ale jakoś mi się odechciało. Muzykę słucham taką, jaka mi wpadnie w ucho, choć szczególnie lubię folk metal i debilcore (ktoś tu słucha Zaciera?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim, siemka Grzegorze i Nikole (patrze po ostatnich postach), też coś o sobie skrobnę. Jestem ze Śląska, moje pasje to rap (hip hop i MLP to świetne połączenie hehe), koszykówka (San Antonio Spurs!), piłka nożna (Chelsea London, ale nie cierpie sezonowców i kłótni), historia (prócz PRLu...), podróże (Ameryka Południowa!), Tomb Raidery (uwielbiam te gry) i wiele innych ... mam 20 lat, jutro pisze maturę, ale siedze tutaj, nie wiedzieć czemu. NIE WIEM czemu oglądam MLP. Po prostu ... lubię. Wszystkie kucyki. Słyszałem wiele dobrego o Bronych. Oglądania kuców nie traktuje pedalsko, sam oglądam w końcu... Pozdro wszystkim! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć sam jestem tu od niedawna to do powitań się przyłączę, szczególnie przez to, że zauważyłem tutaj tak magiczne słowa jak "mitologia nordycka" i "folk metal" (tak też od razu mówię, że zawsze chętnie na te tematy pogadać mogę) :D Również miłej zabawy życzę, a jako jeden z nowych przyznam, że forum jest naprawdę przyjazne, więc dobra zabawa jest gwarantowana za każdym razem gdy się tutaj zagląda :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jest ów Marti, którego znaleźć po nicku nie mogę, a dopisał mi się do posta? Zapewne moderator. A propo właśnie, chciałem pochwalić stronę. Przejrzysta i bogata w obrazki, płynnie chodzi, tylko Ogłoszenia Parafialne wjeżdzają mi na 1/2 ekranu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Idziecie jak Burzum... eee... znaczy się, jak burza xD Takowoż witam wszystkich nowych! @Doctor Pinkie. Epickie przywitanie :D Jeżeli chodzi o całą tą kontrowersyjność, to jest ona spowodowana w 99% przez ludzi z fandomu, których drugie imię to Nadinterpretacja xD @Amolek. No, no, no! Witam kolegę z Radzymina, czyli blisko Kobyłki i Wołomina :D (rym niezamierzony xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kobyłce mieszkam ja :D Kiedy dołączy chociaż jeden brony (oprócz mnie xD) z tejże miastowsi (jak to zwykłem mówić xD), to autentycznie otwieram szampana :D A Burzuma to ja nie słucham, ale mój brat słucha i męczy mnie tym od jakiegoś czasu xD Taka muzyka zupełnie nie w moim typie jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobyłka, Wołomin, Radzymin...i Ząbki ^^ nie uciekłem przed arkuszami, po prostu najzwyczajniej w świecie zasnąłem, a mój nick pisze się F-i-l-l-e-r-r tak gdybyś miał problemy ile jest których literek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...