Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Dolar84

The Box [PL][Oneshot][Dark]

Recommended Posts

Pragnę przedstawić fanfika The Box autorstwa alexmagnet.

Jest niestety krótki ale posiada niesamowity klimat. Przynajmniej w orginale, mam nadzieję, że przy tłumaczeniu udało mi się zachować go w jak największym stopniu.

Chociaż jego kategoria to Dark to może spokojnie czytać go osoba w każdym wieku

Wersja przetłumaczona:

The Box [Dark] PL

Orginał (na prośbę autora):

The Box [Dark] Orginal

Czekam na komentarze, spostrzeżenia oraz konstruktywną krytykę czytelników (pierwsze tłumaczenie).

Enjoy 

Powiem ci, że zaciekawiła mnie ta opowieść chociaż zauważyłem póki co parę błędów (w tym literówek). Np. "odpoczynku ruszyła w swoją stroną" Albo po prostu takie coś: "urodzony arystokrata z Canterlot" (powinno być Canterlot'u albo Canterlotu). A poza takimi błędami to opowieść mnie naprawdę intryguje by dokończyć czytanie jednak w tym momencie nie mogę tego zrobić (mam sporo do zrobienia) :rd5:

O krytyka ;) Nareszcie! W pierwszym wypadku już dodałem przecinek, którego tam brakowało (interpunkcjo zgiń). Natomiast w drugim jest tak jak powinno być. Użycie formy "Canterlotu" zamiat "Canterlot" sugerowałoby spolszczenie nazwy. To tak jakbym napisał hmm "szeryf z nottinghamu" zamiast z "nottingham". Brzmi trochę niedorzecznie, nie uważasz?

Natomiast w drugim jest tak jak powinno być. Użycie formy "Canterlotu" zamiat "Canterlot" sugerowałoby spolszczenie nazwy. To tak jakbym napisał hmm "szeryf z nottinghamu" zamiast z "nottingham". Brzmi trochę niedorzecznie, nie uważasz?

Tylko zasugerowałem jakbym ja to napisał ;)

KU ŚMIERCI INTERPUNKCJI ! :lyra3::lyra3:

Tak naprawdę to nie wiemy czy w środku było cokolwiek. I to jest w tym wszystkim najlepsze :crazytwi:

• Upvote 1

Niestety nie mam obecnie czasu na przeczytanie tej opowieści, ponieważ jutro muszę wstać wcześnie. Kiedy skończę, podzielę się z Wami swoją oceną. A teraz dobranoc wszystkim! :twilight6:

Pierwsze pytanie i stwierdzenie jakie padają, to "Co ja tu robię? Przecież tego nie czytam!" I rzeczywiście nie czytam ficów, ale w tym wypadku zostałem poproszony, więc BUM! Oto jestem i opisuję wrażenie z pierwszego i zapewne ostatniego przeczytanego :derp2: Sama fabuła jest świetna! Dlaczego? Bo jest prosta! Śmiem twierdzić, że nawet jej tam nie ma, ale jeżeli połączyć kilka faktów, to się coś pojawia. Proste nieskomplikowane, lubię to! Tłumaczenie. Do niego nic nie mam. Zdania są napisane w miarę sensownie i jedynie pomniejsze błędy się pojawiają, ale nie utrudniają one czytania. Więc jest Dobrze! Sposób opisania (what?) Nie wiem dlaczego, ale opowiadania pisane w formie pamiętników zawsze mi się podobały :3 Tak było i tym razem. Świetny pamiętnik, który daje nam sposobność spojrzenia na to, jak określony czas wpływał na coraz większe zatracanie się w szaleństwie. Istne cudo! Aby nie było, że nie oceniłem tego, tylko dałem jakąś recenzję (ja i recenzja? Buahahahahha... nie, serio?) to daję 9/10 To tyle z mej strony :rainderp:

Całkiem ciekawe. Ja generalnie fanficów nie czytam, więc nie będę mógł z niczym tego porównać, ale mi się tam podobało. Nie jest to też jakoś specjalnie długie, więc mogę spokojnie polecić wszystkim mającym chwilę czasu na przeczytanie :P

Spodobał mi się ten szczegół. Na początku jest dla niej tylko "pudełkiem" za to później jest aż "Pudełkiem". Jeśli rozumiecie o co chodzi.

Szkoda tylko, że nie oddałem go do korekty przed zamieszczeniem. Od błędów interpunkcyjnych musi się wręcz roić....