Skocz do zawartości

Odcinek 17: The Summer Sun Setback


Niklas

Ocena  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      0
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3\10 Mierny
      1
    • 4\10 Ujdzie
      0
    • 5\10 OK
      1
    • 6\10 Solidny
      0
    • 7\10 Dobry
      2
    • 8\10 Bardzo dobry
      2
    • 9\10 Świetny
      5
    • 10\10 Wybitny
      4
    • 11\10 I'm here for the chaos!
      6


Recommended Posts

NAPISY PL:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e17

 

DUBBING PL:
https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e17?mirror=5

 

***

Przerywamy program, by powrócić do Legionu Zagłady™

i zobaczyć, co u nich nowego. Tymczasem salcesony

robią pożegnalną imprezkę dla księżniczek.

Wszystko musi być perfekcyjnie. I będzie.

Prawda...?

Edytowano przez Niklas
  • +1 5
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go jakiś czas temu, i muszę przyznać, że jest po prostu świetny :YEtmX: No, ale w końcu to odcinek poświęcony złoczyńcom, a coś takiego ciężko spieprzyć. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do zbyt nagłej przemiany Twilight. Ciekawi mnie, czy ogarnęła się na dobre, a może na potrzeby jednego odcinka? :wtf:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę z czystym sumieniem wystawić 10/10... a dlaczego, zapytacie?

No bo zostałem strollowany przez samych twórców. Te fragmenty o tym, jak Discord mówił "na co komu rozwój postaci", a potem odniesienie się do naszego niezbyt lubianego odcinka, gdzie Twilight twilightowała na potęgę, mówią nam, że Hasbro jest świadome nastrojów, jakie panują w fandomie i są w stanie dobrze na nie reagować. Poczułem się wtedy, jakby rzeczywiście moje wcześniejsze zarzuty zostały wysłuchane. No i mamy wreszcie naszą Twilight, która pokazała swoją przemianę. Nie jest już tą samą paranoiczką, co... odcinek temu, ale zawsze lepiej późno niż wcale, czyż nie? W każdym razie myślę, że dopiero teraz jest gotowa objąć tron.

A do tego mamy jeszcze naszych chytrych antagonistów, których miło zobaczyć w akcji. Co prawda spodziewałem się, że Grogar bardziej się ogarnie i jakoś wyczuje ten dzwonek, ale nie. Tutaj wystarczy go schować gdzieś po kątach, jak to mama chowa dzieciom gry, by nie ślęczały po nocach i by im gałki oczne nie powypadały.

No i żadna postać mnie nie irytowała... a to już duży sukces! :D

 

Także jest to moim zdaniem to najlepszy odcinek.

 

Pozdrawiam!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane. Już jak zobaczyłem trio czarnych charakterów, to już wiedziałem, że odcinek będzie dobry! :evilshy: 

 

Odcinki dziewiątego sezonu można by przedstawić w postaci sinusoidy - najpierw było bardzo dobrze, potem bardzo słabo i znowu dzieje się lepiej. Narysowałbym taki wykres, ale mi się nie chce :ming: 

 

I nie zawiodłem się: fabuła jest dobrze poprowadzona, moim zdaniem najlepszą robotę wykonała Chrysalis, które podsumowała słowami pod koniec odcinka Naszym celem nie było zniszczenie, a dywersja - epic! :B6jwX: Teraz jestem szalenie ciekaw co będzie dalej. Czy Grogar się zorientuje, że został zrobiony w bambuko? Czy Twalot będzie miał napady paniki? Czy mane6 ogarną władanie na emeryturze Celestii i Luny? 

 

Tyle pytań, a na odpowiedzi trzeba czekać... :S

 

9/10, bo były lepsze odcinki :begone:

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie że producenci postanowili wypuścić kilka epizodów o poczynaniach antagonistów zanim dojdzie do wielkiego finału. Podoba mi się ten pomysł bo dzięki temu dowiadujemy się co nieco o możliwych wątkach w odcinkach końcowych. Moja ciekawość została mocno podrażniona i już nie mogę doczekać się na zapoznanie z zakończeniem. Poza tym trio złoczyńców wypada całkiem zabawnie i z racji iż nie pojawią się nader często to jeszcze nie zdążyli mi się znudzić. "The Summer Sun Setback" wypada moim zdaniem gorzej od "Frenemies", ale z racji dużej liczby postaci to i tak jest w mojej ocenie epizodem całkiem fajnym i przy okazji wciągającym. Nie będę przyczepiał się do niektórych głupotek których byliśmy świadkami, ale poza nimi to na minus wypada wykonanie - bo miałem wrażenie iż cały scenariusz przebiega nieco chaotycznie, a i z racji potencjału mogło by być o wiele śmieszniej. Myślę że 7/10 będzie git. :rwink:

Hehe, podobała mi się złość Applejack po tym jak problemy z organizacją wyszły na jaw przed Twilight. Ma dziewczyna rację, i ciekaw jestem czy będzie jej to zapamiętane i przy następnym razie (o ile taki będzie) inne poni od razu się jej posłuchają. :bemused: Discord z kolei to nie najlepszy kumpel. xD Ja rozumiem że gdyby chodziło o jakieś niebezpieczeństwo to z pewnością nie stałby z założonymi rękami, ale biorąc pod uwagę że użycie magii to dla niego żadna fatyga to mógłby przestać lecieć w Jana i wesprzeć kogo trzeba. Z drugiej strony trochę się chłopu nie dziwię, bo życie w stałym i harmonijnym friendshipie musi go strasznie nudzić, to też kiedy dzieje się coś nieplanowanego to może potraktować to jako rozrywkę. :discord2:

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy chyba mieli gdzieś w biurze serialową encyklopedie, bo ten odcinek to kolejny wręcz podręcznikowy przykład, lecz tym razem kategoria brzmi "jest dobrze bo nie jest źle". Bo tak szczerze, to ja nie umiem znaleźć w sumie żadnych wad tegoż epizodu, co jednocześnie stanowi jego jedyną zaletę. A sam fakt nie bycia słabym odcinkiem nie oznacza automatycznie, że jest on dobry. Owszem, pojawiła się nasza dzika banda i choć czasu antenowego dostali oni mniej, to jednak fragmenty z nimi były zdecydowanie najciekawsze. Jako przeciwwagę jednak mamy tą scenę pod koniec, gdy w akompaniamencie nudnej muzyki mane6 O-CZY-WIŚ-CIE naprawia wszystko bez kropli potu. Twilight w końcu wzięła się w garść i zaczęła hamować emocje? No kurde najwyższy czas! Tylko że ten cały wyśmiewany przez Discorda rozwój postaci nie może wyglądać tak, że przez bite 8,5 sezonu (nie licząc pierwszego, bo tam takich zgryzów nie było, bo  nim to w sumie niczego nie było) postać sieje ferment jak tylko się da, aż nagle z dnia na dzień całkowicie eliminuje swoje charakterystyczne cechy. Ogólnie to mocno widać, że twórcy obudzili się z ręką w nocniku, bo serial się kończy i trzeba pokończyć wiele wątków.

 

6,5/10, bo w sumie cały odcinek można jednym gifem podsumować

Spoiler

tenor.gif?itemid=14312851

Choć jedna dobrze było zobaczyć brejberna i te dwie nowe postacie, owszem to takie pięciominutówki, ale jednak spoko się sprawowały, więc pół oceny w górę.

 

Poza tym, PROROKUJE POTENCJALNĄ FABUŁĘ ZAKOŃCZENIA SEZONU!!!!!!!!!!!

Spoiler

viliany bez pomocy gorgara skłócą mane6 tak bardzo, że (o zgrozo) POoBRażAjĄ siĘ jeDnA Na drUGą, grogar ogarnie że vialiny go zdradził więc ich częściowo rozwali, po czym mane6 się pogodzi pewnie nawet z nimi i razem wygrają hepi end

w ogóle Grogar w tym odcinku gdzieś miał iść, więc imo może znalazł coś czym mógłby wskrzesić Sombre i przekonać go do siebie, z czego wynikałoby że Grogar na serio aż do końca zamierzał współpracować z resztą ekipy. Jednak jeśli ten item będzie jakikolwiek inny, to jestem w stanie stwierdzić, że i tak planuje kose w plecy każdemu na końcu.

 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No, muszę przyznać, że odcinek całkiem dobry najbardziej podobała mi się Chrysalis i te jej przemiany, ale ogólnie całość odcinka, też przyjemna dla oka. Twilight nareszcie opanowana, wydała swoje pierwsze zarządzenie i utworzyła nowe święto z plusów, to bym dał też minę Luny, gdy Discord zakrzywił czasoprzestrzeń. I ostatnie słowa Discorda tego odcinka, też były jakoś kluczowe, że są jakieś zmiany. Ten odcinek również zdradził potencjalne zakończenie serialu, a mianowicie skłócenie wszystkich ras kucyków, zupełnie jak przed laty, zanim się one zjednoczyły, kto wie może te Windigo się pojawią? W mojej ocenie to taka mocna 10 za ten odcinek.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Spodziewałem się pozytywnych ocen tego odcinka :) I tak, zgadzam się z tym, co już napisaliście i miło było popatrzeć na tą przemianę Twilight, nawet jeśli nagłą. Już czuć ten nieubłaganie nadchodzący finał:evilshy:

A mi się bardzo podobała muzyczka przy sprzątaniu bałaganu, naprawdę wyborna:djpon3:

I jeszcze jedno. Coraz bardziej śmieszy mnie schemat, gdy Appejack próbuje przedstawić realną sytuację, a wtedy jest zagłuszana przez innych :burned::)

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdy zaczął się ten odcinek i zobaczyłem nasze złe trio, to już wiedziałem, że to będzie bardzo dobry odcinek.

Tirek w tym odcinku według mnie najmniej pokazał i był raczej takim koniecznym zapychaczem. Cozy dobrze działała i fajnie się ogląda wyczyny tej uroczej kłamczuchy, ale znowu cały odcinek zawojowała królowa. Chrysalis miała najlepsze według mnie pomysłu i największe możliwości wejścia niepostrzeżenie do zamku. Zresztą ta postać zawsze mi się podobała więc i nie szukam u niej jakiś specjalnych wad lub w odcinku z nią. Jedynie, nad czym się zastanawiam... choć Wy już znacie odpowiedź... czy Gorgar, to przypadkiem nie Discord, który coś kombinuje na dwa fronty lub planuje poddać Twilight ostatecznej próbie, lub chce nawrócić złoczyńców jakimś swoim pokręconym sposobem.:twilight3: 

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nadrabiam zaległości w oglądaniu odcinków :sunburst3:

Całkiem fajna konfrontacja dwóch sił i ukazanie współpracy postaci złych. Zazwyczaj pokazywani byli oni jako konserwatyści, indywidualiści i zło wcielone, tymczasem tu udało im się wspólnie zrealizować cały plan, i cóż, nie wiadomo gdzie to ich zawiedzie. Szczególnie ciekawym fragmentem odcinka było gdy Mane 6 radzili sobie z przeciwnościami ze strony zostawionych przez wrogów figli i pułapek, oraz przedostawaniu się tych drugich po artefakt. Ładny montaż wideo z muzyką.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...