Niklas

Odcinek 19: Dragon Dropped

Ocena  

9 members have voted

 1. 1. Ocena

  • 1\10 Metr mułu
   0
  • 2\10 Okropny
   0
  • 3\10 Mierny
   0
  • 4\10 Ujdzie
   0
  • 5\10 OK
   0
  • 6\10 Solidny
   0
  • 7\10 Dobry
   2
  • 8\10 Bardzo dobry
   1
  • 9\10 Świetny
   2
  • 10\10 Wybitny
   1
  • 11\10 Marshmallow Intensifies
   3


Recommended Posts

Ok... Rarity mnie przeraża

Spoiler

cOMKPV0.png

Epizod sam w sobie jest naprawdę bardzo dobry i zabawny (kanapy :fabulous:), ale zachowanie Pianki jest dość... "creepy". Spike znalazł sobie (kogoś więcej niż) przyjaciółkę, a ona nie potrafi się z tym pogodzić. Co robi? Zachowuje się jak psychopatka, która nachodzi go w nocy. Żeby nie było, nie uznaję tego za wadę. Ot, stwierdzenie. Dużym plusem odcinka jest też to, że stężenie "I.S.W.M" utrzymuje się w znośnej normie. Cieszy też powrót Gabby, która jest jedną z najbardziej sympatycznych postaci pobocznych. Wady? Nic konkretnego, ale "dychy" nie dam. 

 

I.S.W.M

Spoiler

I - irytujące 

S - sztuczne 

W - wykręcanie 

M - mordy

 

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzane i ocenione.

 

Zgadzam się Lil' Miss Rarity nie powstała przecież z niczego , czasami mam wrażenie, że większość głównych bohaterek, mocno i przesadnie reaguje na wszelkie nieprzyjemności jakie nachodzą ich w życiu. Wyłączają w tedy przy tym wszelkie pozory zdrowego rozsądku, albo po zachowują się dziwnie...ale myślę, że to już raczej normalne. Poza tym miło było obejrzeć przejaw mroczniejszej strony Rarity:raritylaugh:, tej zdolnej do manipulacji nad przyjaciółmi w celu uzyskania czegoś lub kogoś ,kim nie chce się dzielić na wyłączność. Słowem wiedziałem, że ma to w sobie ! Nawet wyczystko się jej udało, tylko jak zwykle jest kwestia moralna i robienia tego co właściwie wzięła nad nią górę. Poza tym księżniczka przyjaźni Twilight Sprakle zawsze czuwa na posterunku.( Rarity uczy się ,że przyjaciółmi należy się dzielić, Discord mógłby wymienić z nią notatki)

Ostatnią, rzeczą na którą chciałbym się podzielić, to moje ulubione sceny kiedy Rarity mówi do kogoś w tle jednocześnie, ale jednocześnie nieznany jego tożsamości, poza tym miło się całość oglądało.

Potwierdzam diagnozę przedmówcy ,iż  skażenie I.S.W.M. nie zagraża życiu ani zdrowiu psychicznemu, zawartość memów zdatna do przetrawienia.

Daje 11/10 Nasza Pianka zabłysła w odcineczku.

 

Edited by Danio Doża Venucci
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odcinek całkiem spoko, udany, zabawny i niosący z sobą ładunek pozytywnych zmian. Podobało mi się, ale nie stawiał bym go wyżej od wielu innych epizodów. Jest po prostu fajnie. Zanim przejdę do szczegółów przyznam się że oceniam ten materiał na 7/10. A dlaczego? Między innymi z powodu scenariusza który został dobrze napisany, jest interesujący i nie atakuje głupotą. Sceny są przemyślane, a i śmiesznie się robi za każdym razem kiedy Rarity angażuje którąkolwiek ze swoich przyjaciółek na miejsce Spike'a. ;) Z resztą Pianka kolejny raz wypada na No. 1 komediantek tego serialu, choć niekiedy jej zachowanie było trochę za bardzo pojechane, nawet jak na nią. Cieszę się że wpleciono każdą z M6, a do tego starczyło czasu antenowego dla innych postaci, jak np. Gabby, a Spajkuś dostał chyba rolę sezonu. xD Ogólnie fajnie, mam po tym odcinku miłe odczucia, nie mogę doczekać się wersji w PL. Niechaj o mocy tego epka świadczy to że oglądałem go po weselu kumpla, na wisielczym kacu, a wtedy mało co mi się podoba. :P A co do wad? No właśnie są. Między innymi Rarity zdecydowanie za bardzo odmóżdżona, lub najzwyklej przesadnie wstrętna, czyli znowu zbyt daleko idące przerysowanie. Inna sprawa to to że w "Dragon Dropped" nie dzieje się na tyle dużo by warto było o nim coś więcej pisać. Ot, dobry, niezepsuty materiał. 

Zastanawiam się co to były za emocje - te które przejawiała Rarity po tym gdy się połapała że Spike ją olewa? Czy to była zazdrość? Moim zdaniem niekoniecznie. Gdy tak o niej pomyślę to przypominało mi to bardziej szok związany z przełamaniem się Kolca. Urwał się jej ze smyczy i dał niezły pokaz dojrzałości. Gratuluję. Naprawdę, cieszę się że oddali temu kurduplowi nieco sprawiedliwości na zakończenie serialu, a jego osobowość została choć cokolwiek rozwinięta w dobrą stronę. Mam nadzieje że ta dobra zmiana zostanie utrwalona. :wow2:

Edited by ByczekPazerny
Nie zgadniecie
 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i po odcinku i powiem, że każdy kolejny jest coraz lepszy. Nareszcie poznaliśmy nieco głębiej relacje :rarity4: i :spike: , ponownie widzieliśmy zazdrosną Rarity. Pojawiła się stara postać i nawiązania do już dość starego odcinka. Cóż wiele o fabule pisać nie trzeba, bo nie była specjalnie skomplikowana i łatwa do przewidzenia, nie mniej fajnie się oglądało.Jak dla mnie to 11/11 :raritylick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko już zostało powiedziane. 

 

Spoko był ten odcinek, ale zgadzam się, że:

 

Dnia 11.08.2019 o 15:50, Danio Doża Venucci napisał:

większość głównych bohaterek, mocno i przesadnie reaguje na wszelkie nieprzyjemności jakie nachodzą ich w życiu

 

Całe szczęście, że Rarity nie przeholowała z histerią jak Twilightująca Twilight :crazytwi:

Ogólnie scenariusz takich odcinków przypomina mi trochę Trudne sprawy :ming: A mianowicie: bohaterka ma z czymś problem i zamiast rozwiązać go szczerą rozmową szuka skomplikowanej i okrężnej drogi, która okazuje się niczego nie rozwiązywać, potem jej misterny plan wychodzi na jaw, a i tak kończy się to happy endem. 

 

Na plus rozmaite kreacje Rarci w dosłownie każdej scenie :)

 

Spoiler

09919ec7ca074.jpg

 

Spoiler

50ff37b265b04.jpg

 

Spoiler

0a618663f8ab9.jpg

 

 • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now