Skocz do zawartości

[ogólna dyskusja] Applejack


Applejuice

Recommended Posts

AJ? AJ is best pony! Przecież to widać od razu, pierwsza scena i już widać że jest jedną z bardziej sympatycznych postaci w serialu :3 Taka otwarta i w ogóle :3 Mam powiedzieć co mi się podoba? -Uczciwość -Pracowitość -Jest sportsmenką, lubię to. -Piegi -Blond grzywa -Oczy :3 -Głooos i akcent :3 No i oczywiście że ulubiona, nie widać? :3 5 figurek, kilka artów otrzymanych od przyjaciół (teraz urodziny, wygląda na to że dostanę nowe)... Tylko koszulki mi brakuje.

  • +1 1
Link do komentarza

To że mogliby zrobić z nią więcej odcinków nie podlega nawet dyskusji... Ale wracając do tematu - oczywiście że AJ jest moją ulubioną postacią ^^ Uwielbiam ten jej akcent, pracowitość, szczerość i kowbojskość(?) (i oczywiście te wszystkie zarąbiste ship'y z nią w roli głównej :cGfSS:)

Link do komentarza

Lubię postać Applejack, bo wydaje mi się najbardziej swojska z całego mane6. Jest miła, uczciwa, woli robić wszystko po swojemu, zgodnie z zasadami... jedyne co mi w niej nie pasuje, to to że ciągle przedstawiana jest przy pracy w sadzie, niemal jej 80% wystąpień w sreialu ma związek z pracą przy zbiorach, a to faktycznie sprawia, że traci nieco. Chłopczycą z pewnością ją nie nazwę, jest za śliczna, i jak chce potrafi wyglądać czarująco... Poza tym jest chyba jedyną z mane6 która nie miała własnej piosenki, a szkoda, bo ma ładny głos w obu wersjach językowych. Ok, coś tam pośpiewała w Winter Warm Up, ale mało tego było. Co by się jej przydało - może nieco mniej czasu niech spędza w sadzie, i niechaj robi inne rzeczy, ciekawsze.

Link do komentarza

A mnie zastanawia taka jedna rzecz. Mianowice: Skoro Applejack nigdy nie kłamie to czy przypadkiem nie jest tym samym co lojalna? No taki przykład. Applejack obiecała że przyjdzie na imprezkę, więc przychodzi. *wiem kiepski przykład ale jednak* Czy przypadkiem Lojalność i Szczerość nie są ze sobą ściśle powiązane?

Link do komentarza

No muszę powiedzieć że jej prawdomówność raczej nie równa się lojalności bo np możesz być z kimś szczery w 100% ale to nie znaczy że musisz być mu lojalny tylko po prostu możesz mu szczerze powiedzieć, że od niego odchodzisz. Jednak to jest taki ogólny przykład bo Applejack jest prawdomówna i lojalna, przecież nie opuszcza swoich przyjaciół w potrzebie, w końcu za to ją lubimy.

Link do komentarza

Trudno jednoznacznie określić, jak bardzo popularny jest ship AJxRD. Patrząc choćby po ilości obrazków na derpibooru - co jest jakimś wyznacznikiem - to niemal na 2 odległości odstawia go Twidash albo Pinkiedash. Natomiast nieco wyprzedza takiego Flutterdasha i Rarijacka. Z kolei na dA jest zupełnie na odwrót - Appledash dominuje pod względem ilości członków w klubach, tylko niewiele przegrywając z Flutterdashem. Reszta w tym wypadku praktycznie odpada w przedbiegach. Ponadto AJxRD ma, z tego co widzę, największy potencjał artystyczny, tzn. najwięcej twórców jednoznacznie uznających tego shipa i tworzących regularnie duże ilości dzieł z nim związanych. Przykładowo choćby RatofDrawn, Leyanor, Tchernobyl, Schpog... Mam także bardzo silne wrażenie, że swego czasu sam uberboski JJ na niego stawiał. Kiedyś tam nawet widziałem jakąś autorską Appledashową piosenkę. No i chociaż, co do zasady, niemal wszystkie shipy są raczej mało sensowne (no może oprócz Rarity ze Spajkiem - po pewnych odcinkach nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęli ten temat na serio głębiej drążyć) - to można przyjąć Appledash ma tam jakieś minimalne logiczne podstawy. :rainderp:

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

No dobra, skoro ustaliliśmy że shipping AJxRD jest logiczny :yay: to można byłoby przejść na jakiś inny temat, np:

Jak myślicie z jakiej formy swojej działalności (cydr, ciasta, kukurydza czy inne duperela) przedstawionej w serialu rodzinka Apple ma największe zyski? A może prowadzą jakąś inną działalność, której nie chcą ujawniać? ;)

Link do komentarza

No cóż.

Patrząc na kolejkę na cydr na pewno daje to niezły zastrzyk gotówki rodzinie Apple. Ale oprócz tego wyroby z błysk jabłek które są znane z całej Equestrii również są dochodowe. Do tego jabłka. Masa jabłek. Z pewnością same jabłka dają porządne pieniądze, widzieliśmy wszyscy jak wielkie są Akry Słodkich Jabłek. A jabłka są używane i do cydru, i do ciastek. Od jabłeczników po placki.

No i mają również zwierzęta, one pewnie są odpowiednio... dochodowe.

Link do komentarza

Klan Apple zarabia na różne sposoby. Jednak myślę, że najbardziej dochodowa może być zwykła sprzedaż jabłek. Żeby stworzyć np. pyszny placek jabłkowy potrzebne są przede wszystkim jabłka. Więc z tego mogą czerpać największe dochody. No może jeszcze tylko produkcje tworzone tylko z jabłek, czyli cydr i marmolady. Reszta to poboczne zajęcia rodziny.

Link do komentarza

Według mnie najbardziej dochodowe są błysk jabłka i cydr, w końcu AJ mówi że sprzedaż ich pozwala podreperować budżet rodziny (nie pamiętam kiedy ale wiem że mówi)

Widzę, że temat przystopował więc kolejne pytanie do przemyśleń i wypowiedzi.

Czemu Applejack jest taka prawdomówna?

Takie jest pytanie bo chyba wszystko ma swoje powody, znaczy mogła być taka od zawsze ale jeśli ma to już mieć jakiś powód to jaki mógł by on być?

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...