Skocz do zawartości

Spontaniczne\Zorganizowane(niepotrzebne skreślić) Mini meety w Warszawie


KochamChemie

Recommended Posts


około 18 z Cezarym poszedłem na koncert muzyki eksperymentalnej. Posiedziałem tam do 20 po czym "Musiałem już iść do domu".

Ja też się jakoś specjalnie nie zachwyciłem tym koncertem. Były mega dłużyzny i za mało elektroniki jak na mój gust, ale moja chorobliwa ciekawość świata i tak mi "kazała" zostać do końca. Z jednej strony cieszę się, że doświadczyłem trochę kultury i poznałem coś odmiennego, a z drugiej strony to momentami ta muzyka mnie nudziła, więc mam mieszane uczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się jakoś specjalnie nie zachwyciłem tym koncertem. Były mega dłużyzny i za mało elektroniki jak na mój gust, ale moja chorobliwa ciekawość świata i tak mi "kazała" zostać do końca. Z jednej strony cieszę się, że doświadczyłem trochę kultury i poznałem coś odmiennego, a z drugiej strony to momentami ta muzyka mnie nudziła, więc mam mieszane uczucia.

Popatrz Cezary. Masz mieszane uczucia, a wczoraj zarzekałeś się, że jeżeli byśmy meetem poszli na jakiś koncert dziwnej muzyki, która na 90% by sie ludziom nie spodobała to nadal uważałeś, że dobrze by się bawili i fajnie to wspominali. A tu niekoniecznie i na dodatek ty jesteś tego przykładem. Dlatego lepsze są rozrywki mainstreamowe, na które ludzie nie chodzą bo nie mają z kim/nie ma kto im zrobić rezerwacji. Ludzie lubią sprawdzone rzeczy, choćby jeden raz, ale ważne jest to żeby im sie spodobało.

@Khornel Bez igieł by nam niestety zgasło. Igły szybko schną i zapalają sie dając ciepło. To taki awaryjny ratunek :P

Edytowano przez donard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj ta informacja trafi też i tu:
Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na naszą własną, kucykową wigilię. Mile widziany będzie każdy :) (oprócz daszki)

Jako miejsce udało nam się zdobyć salę w szkole - jest to Społeczne Gimnazjum Nr 20 przy ulicy Raszyńskiej 22, które znajduje się niedaleko placu Zawiszy. Jako że nie wszyscy wiedzą, gdzie to jest (zresztą powiedzmy sobie szczerze: większość nie wie), o 16:00 jest zbiórka na patelni, po czym Olga zaprowadzi Was na miejsce.

Dla osób, które będą chciały dotrzeć później, link do mapy google:
https://maps.google.com/maps?q=Raszyńska+22%2C+Warszawa%2C+Polska&hl=pl&ie=UTF8&sll=37.0625%2C-95.677068&sspn=52.550571%2C85.341797&oq=ras&t=h&hnear=Raszyńska+22%2C+Warszawa%2C+mazowieckie%2C+Polska&z=16
Będziemy w sali numer 24 na drugim piętrze.

Jako że organizujemy to wszyscy razem, miło byłoby, gdyby każdy coś przyniósł - jakieś jedzenie, słodycze, ozdóbki i inne tego typu rzeczy.
Dajcie znać, co przyniesiecie c;
*Na fb już całkiem sporo osób się zadeklarowało - jeśli ty też to zrobiłeś, nie rób double'a - niech tutaj piszą ludzie, którzy fb nie posiadają.* Oczywiście jeśli nie dacie rady nic wziąć, i tak będziecie mile widziani.
BĘDZIEMY RÓWNIEŻ MIELI MAŁĄ CHOINECZKĘ (albo i dwie), WIĘC WSZELKIE OZDOBY CHOINKOWE SIĘ PRZYDADZĄ!

Jeśli macie jakieś pomysły na to, co moglibyśmy robić, również możecie napisać. *Uwaga taka sama jak przy jedzeniach* Na razie w planach jest:

  • obżeranie się
  • śpiewanie kolęd, zaproponowane przez Littlepipa oraz Fillerra
  • oglądanie odcinka świątecznego, zaproponowane przeze mnie (laptopa dostarczy Olga)
  • karaoke, zaproponowane przez FlutterFana

Niech każdy, kto nie ma fb a ma zamiar przyjść to napisze - chcemy oszacować ilość kucyków.
Do zobaczenia :fluttershy5:

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spring Apricot 

Super że udało Si się to załatwić, tylko dopisz jeszcze datę i po ile zrzutka. Ja nawet nie wiem czy będę, bo w ciągu kilku dni wyjeżdżam do domu. 

 

Wreszcie dzisiaj dorwałem swojego niespokrewnionego ze mną kuzyna i może przyprowadzę go na któreś spotkanie. 

 


 

Na ostatnim spotkaniu ktoś coś mówił o rekurencji w trójkącie pascala. Spróbuj tak: 

 

/* row - row number, starting from 1,   pos - position in a row, starting from 1 */ 

unsigned long long pascal(int row, int pos)

{

    if ((row < 1) || (pos <1) || (row < pos))  { return 0ul; } 

 

    if ((pos == 1) || (pos == row)) { return 1ul; } 

 

    return pascal(row-1, pos-1) + pascal(row-1, pos); 

}

 

Problem w tym, że czas wykonania tej funkcji będzie posnął wykładniczo i dlatego to nie jest dobre rozwiązanie tego problemu. Hm, może powinienem na to założyć osobny wątek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlutterFan : faworki, choineczka, picie, coś do chrupania, ew. głośniki i gitarę (i coś, co nie wiem, czym jest, więc nie będę dopisywać, bo derp)
Michał  B.: świec zki, ogrzewacze, znicze (lol, znicze?), pierniczki kupne
Kamil W.: mandarynki lub pomarańcze
Komstuś: domowe ciasteczka, "zastawa"
Luxor: paluszki, chipsy, ew. napoje
Spearheart: 2 obrusy
Twitchy: domowe muffinki, coś do picia, ozdoby "i coś tam jeszcze"
Arctic Cat: "randomowe rzeczy jakie kupię w sklepie obok szkoły"
Pitruź: biedronkowa podróbka coli
Chochołek: muffinki i blok czekoladowy
Littlepip: kucykowe talerzyki i kubeczki
Marek Sz.: płyta z kolędami
Kornel: gitara, łupy ze szkolnej wigilii, opłatek, owoce
Piotrek S.: słodkości, domowej roboty szarlotka lub sernik (więcej jest głosów na szarlotkę)
Kawa (Michał z resztą): słodkości, picie, gitara (gadał coś jeszcze o stojakach i kolumnach, ale to bez sensu)
Kszmar: mikrofon (z tego co wiem ja i Olga ogarniamy jeden, ale na wszelki wypadek drugie też może być, bo czemu nie...)
AwesomeRollerbladingBrony (Kacper K., mam nadzieję, że dobrze "skojarzyłam"): kutia
Kacper Spajki P.: cukierki

Turoń: opłatek
Linur: mikrofon do dwóch, choinka
Plottie: ozdoby, kluski z makiem (yaay, już się bałam, że nikt ich nie przyniesie :3)
Fillerr: random stuff, "jakiś soczek albo ciastka"

To chyba wszystko. Starałam się zastępować nazwisko nickiem z forum tam, gdzie kojarzyłam.
Zgłaszajcie śmiało jakiekolwiek uwagi. Lista będzie aktualizowana jeśli na fb lub w przyszłych postach ktoś jeszcze coś dopisze.
W nawiasach "uwagi" ode mnie.

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nadal uważałeś, że dobrze by się bawili i fajnie to wspominali. A tu niekoniecznie i na dodatek ty jesteś tego przykładem.

"Dobrze by się bawili" i "fajnie to wspominali" to nie to samo. Czego jestem przykładem? Nie powiem, że na koncercie się "dobrze bawiłem", ponieważ było to głębokie intelektualno-duchowe doświadczenie i określenie "dobra zabawa" byłoby nieodpowiednie do tej sytuacji. Nie żałuję, że tam poszedłem, ponieważ dzięki temu poczułem się w jakiś sposób dowartościowany. Jedni pragną zabawy, a inni głębokich doznań. Ja chcę trochę jednego i drugiego w równych proporcjach. Gdybym został do końca na ognisku i wracał z wami przez las to pewnie bym się fajnie bawił, lecz odczuwałbym niedosyt wrażeń intelektualno-artystycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj ta informacja trafi też i tu:

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na naszą własną, kucykową wigilię. Mile widziany będzie każdy :) (oprócz daszki)

Jako miejsce udało nam się zdobyć salę w szkole - jest to Społeczne Gimnazjum Nr 20 przy ulicy Raszyńskiej 22, które znajduje się niedaleko placu Zawiszy. Jako że nie wszyscy wiedzą, gdzie to jest (zresztą powiedzmy sobie szczerze: większość nie wie), o 16:00 jest zbiórka na patelni, po czym Olga zaprowadzi Was na miejsce.

Dla osób, które będą chciały dotrzeć później, link do mapy google:

https://maps.google.com/maps?q=Raszyńska+22%2C+Warszawa%2C+Polska&hl=pl&ie=UTF8&sll=37.0625%2C-95.677068&sspn=52.550571%2C85.341797&oq=ras&t=h&hnear=Raszyńska+22%2C+Warszawa%2C+mazowieckie%2C+Polska&z=16

Będziemy w sali numer 24 na drugim piętrze.

Jako że organizujemy to wszyscy razem, miło byłoby, gdyby każdy coś przyniósł - jakieś jedzenie, słodycze, ozdóbki i inne tego typu rzeczy. Dajcie znać, co przyniesiecie c;

*Na fb już całkiem sporo osób się zadeklarowało - jeśli ty też to zrobiłeś, nie rób double'a - niech tutaj piszą ludzie, którzy fb nie posiadają.* Oczywiście jeśli nie dacie rady nic wziąć, i tak będziecie mile widziani.

BĘDZIEMY RÓWNIEŻ MIELI MAŁĄ CHOINECZKĘ (albo i dwie), WIĘC WSZELKIE OZDOBY CHOINKOWE SIĘ PRZYDADZĄ!

Jeśli macie jakieś pomysły na to, co moglibyśmy robić, również możecie napisać. *Uwaga taka sama jak przy jedzeniach* Na razie w planach jest:

  • obżeranie się
  • śpiewanie kolęd, zaproponowane przez Littlepipa oraz Fillerra
  • oglądanie odcinka świątecznego, zaproponowane przeze mnie (laptopa dostarczy Olga)
  • karaoke, zaproponowane przez FlutterFana

Niech każdy, kto nie ma fb a ma zamiar przyjść to napisze - chcemy oszacować ilość kucyków.

Do zobaczenia :fluttershy5:

Jak nazywa się ta grupa na Facebooku? Chciałbym dołączyć do niej. 

 

Tak poza tym to chcę powiedzieć, że ja zamierzam upiec ciasto z jabłkami i przyjdę trochę później, bo mam lekcję muzyki.

@Spring Apricot 

Super że udało Si się to załatwić, tylko dopisz jeszcze datę i po ile zrzutka. Ja nawet nie wiem czy będę, bo w ciągu kilku dni wyjeżdżam do domu. 

 

Wreszcie dzisiaj dorwałem swojego niespokrewnionego ze mną kuzyna i może przyprowadzę go na któreś spotkanie. 

 


 

Na ostatnim spotkaniu ktoś coś mówił o rekurencji w trójkącie pascala. Spróbuj tak: 

 

/* row - row number, starting from 1,   pos - position in a row, starting from 1 */ 

unsigned long long pascal(int row, int pos)

{

    if ((row < 1) || (pos <1) || (row < pos))  { return 0ul; } 

 

    if ((pos == 1) || (pos == row)) { return 1ul; } 

 

    return pascal(row-1, pos-1) + pascal(row-1, pos); 

}

 

Problem w tym, że czas wykonania tej funkcji będzie posnął wykładniczo i dlatego to nie jest dobre rozwiązanie tego problemu. Hm, może powinienem na to założyć osobny wątek. 

Dziękuję, że piszesz. To ja pytałem o ten Trójkąt Pascala (w realu nazywam się Witek - jestem jedną z nielicznych osób, które były w sobotę u Arpegiusa i to ja męczyłem Ciebie wtedy na meecie w Lisopadzie). Problem polega na tym, że kod ma być w Pythonie lub Logo, a nie w C++.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa nazywa się po prostu Warszawa Bronies (;

@Littlepip - zasadniczo to Komstuś nam się już zdeklarował na 'zastawę', więc myślę, że te kucykowe talerzyki i kubeczki bardziej jako ozdoby, bo pewnie są droższe od zwykłych. Weź, ile uznasz za stosowne C:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa nazywa się po prostu Warszawa Bronies (;

@Littlepip - zasadniczo to Komstuś nam się już zdeklarował na 'zastawę', więc myślę, że te kucykowe talerzyki i kubeczki bardziej jako ozdoby, bo pewnie są droższe od zwykłych. Weź, ile uznasz za stosowne C:

To może coś innego wezmę. Tylko nie mam pomysłu wobec tylu deklaracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę jedne zajęcia o 15:30, następne mam o 20:00. Biorąc pod uwagę, że zbiórka w centrum jest na 16:00, powinienem się wstrzelić, choćby miało to być na ledwie godzinę, czy dwie.

 

Tylko co przynieść, huh, oto jest pytanie.. 

 

Spring Apricot & Rose Tone - czy przygotować się na odbiór ozdób? Jeśli tak, to kiedy?

 

Flutterfan - o jakiej wielkości ,,choineczce" mówimy? 

 

Rolkowicz - przygarnąłbym Cię.. ale mam mieszkanie w pudłach. Mówię, byś nie czuł się w tej kwestii ignorowany.

 

Khornel - jeśli potrzebujesz drugiej gitary na wigilię, to mogę przynieść swoją.

 

Maklak - nie atakuj tak znienacka matmą. Prawie dostałem ataku serca.

 

 

317240__safe_rarity_animated_pixel+art_s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...