Skocz do zawartości

Eldars


Zappter

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proponuję zajrzeć do działu o Tau. Jak przebijesz się przez 50 stron szaleństwa, to możemy pogadać o Eldarach. A tak aby zacząć rozmowę, to: Czy Eldarzy mają szanse na przetrwanie? I tu chodzi mi o podanie możliwości PRZETRWANIA nie ODBUDOWANIA rasy. I bez usuwania nacji, po prostu zastanówcie się nad tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Samo przetrwanie jest jak najbardziej możliwe wewnątrz pajęczego traktu - sieci będącej po części światem materialnym, a po części osnową. Światostatki Eldarów są najzupełniej samowystarczalne i bezpieczne wewnątrz niej. Bah! Już jest tam jeden na trwałe skryty - sekretna ,,Czarna Biblioteka" Eldarów. Sam roześmiany Bóg Eldarów - Cegorach, był w stanie się tam ukryć przed Slaaneshem, zatem z pewną pomocą Arlekinów, pozostali Eldarzy nie powinni mieć problemów z ukrywaniem się tam. Jeśli Ci ostatni byliby w stanie zapieczętować wejścia do traktu, zapewne mogliby tam żyć nawet gdyby wszechświat zeżarł Chaos. Rzecz jasna, ta dumna rasa raczej szczezłaby, aniżeli skazała się na tego rodzaju więzienie, jeśli nie widziałaby w tym przyszłości... a wgląd w nią, co by nie powiedzieć, mają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie, jeszcze za czasów rozpoczynania zabawy z Eldarami, pewna kwestia tycząca się ich Panteonu... jako i walki dnia powszedniego. Otóż, przeżyli nam dwaj bogowie - Cegorach oraz Khain. Z tym, że ten pierwszy się ukrył, a drugi został rozszarpany na strzępy. Niemniej jednak, nie zabity (czyt. nie pochłonięty przez zmęczonego tytaniczną batalią Slaansesha) Skoro, wedle tego co mówi kodeks, wszystkie fragmenty Khaina osiadły wreszcie w uriorytowych rdzeniach Światostatków, to czy nie byłoby możliwe... ponowne złożenie eldarskiego Boga Wojny? Wszak jego duch jest nadal żywy, objawia się w każdym z Awatarów, które przyszły na świat z jego szczątków.

Ot. gdyby zebrać te wszystkie Światostatki razem... ciężkie do wykonania, zaiste... lecz to wszak nie prymitywna rasa. Choćby po części mogłaby się przemieścić poprzez Pajęczy Trakt (inną sprawą to, że rdzeni statków by nie wynieśli z ich obrębu) Nawet gdyby to nie było możliwe, ta cierpliwa, prawie nieśmiertelna rasa, zgromadziłaby się wreszcie - wcześniej czy później.

Jedynym szkopułem wydaje się być kwestia Światostaków, które przepadły już po upadku... czy to za sprawą Tyranidów, Chaosu, czy czego innego... niemniej jednak - jak sądzicie? Czy ta, dzierżąca niemalże nekromantyczne zdolności rasa, nie byłaby w stanie wskrzesić Kaela Mensha Khaina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by to ciężkie do zrobienia, ale uważam że tak. Eldarowie panują już od niepamiętnych czasów i ich zdolności mogły dążyć do takiego cudu. Jednak że jak mówisz niektóre światostatki zostały zniszczone a z nimi przepadły rdzenie z szczątkami Khaina. Jak by tak odnaleźć te zagubione elementy tej układanki to by było wspaniale!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy wtedy bóg nie zostałby ponownie dopadnięty i tym razem na amen zabity przez Slaanesha. Imho tak właśnie by to wyglądało. Cegorah żyje, bo jest sprytny. Zastawia pułapki, chowa się, ucieka... Slaanesh bardzo chciałby/chciałaby/chciałoby go dopaść, ale najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie. Khain był natomiast bogiem mordu, zemsty, walki i innych takich nieprzyjemnych rzeczy. Z pewnością odrzuciłby myśl o czmychaniu przez Chaosem i stanął do bitwy, którą to by sromotnie przerżnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm... sądzę, że muszę się zgodzić z przedmówcami. Khain nie słynął z cierpliwości. :lol:

Co jednak sądzicie o eldarskich proroctwach tyczących się jeszcze nie przebudzonego Boga Zmarłych, Ynneada? Podobno ma się ukazać wraz ze śmiercią ostatniego z Eldarów i być na tyle potężnym, aby pokonać Slaanesha... co jednak stanie się później? Będziemy mieli jeszcze troje Bogów Chaosu... ponowne burze w spaczni, uniemożliwiające podróż przez Immaterium? Rozłam Imperium Ludzi? Wskrzeszenie Khaina i Team Fight ala Khain&Cegorach&Ynnead VS Nurgle&Khorne&Tzeentch? Może jeszcze do party Imperator wskoczy? :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile dobrze pamiętam (jak mi się zechce, to odgrzebię kodeks Eldarów i doczytam dokładniej :v) to on już jakby jest. Staje się potężniejszy z każdym martwym długouchym.

A kiedy wszyscy ostatecznie umrą, to będzie miał na tyle siły, by zniszczyć cały chaos - i to zrobi, eksplodując najprawdopodobniej cały wszechświat... Bądź w najlepszym przypadku tylko naszą galaktykę.

Gdzieś nawet jest opisana Ostatnia Bitwa, w której to ramię w ramię będą walczyli wszyscy Phoenix Lordowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam w imieniu Plothorse'a(siedzi obok mnie)

"Właśnie o tym mówię... wierzą, że już rośnie w siłę. Jakkolwiek, uzasadniają to jedynie wglądem w bardzo daleką przyszłość. Tymczasem, gdyby tak miał skończyć wszechświat, to chyba o tym by napisali, czyż nie...? O Ostatecznej Bitwie są napomknienia, z tego co pamiętam - role poszczególnych Lordów itd. Nie jestem jednak przekonany, czy jest tam coś o ostatecznym końcu wszechrzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno nie było tutaj pisane, a więc trzeba rozkręcić temat na nowo. Dlatego też chciałbym was się spytać jaką najbardziej jednostkę lubicie i za co ją cenicie w armii Eldarów? Moja ulubiona to arcyprorok – mistrz piosniki i wspaniały dowódca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Ciężka sprawa szczerze mówiąc, bo moje najbardziej ulubione jednostki są zaliczane do najsłabszych na polu bitwy xD (mówię o bitewniaku):

1) Pająki spaczni - świry wśród Eldarów. Przeskakują sobie przez domenę demonów i narażają tym samym własne dusze dla byle przewagi taktycznej :P. No ale kolesie są świetni. Chyba jednak z najbardziej mobilnych i najbardziej wkurzających jednostek piechoty w całej grze. Szkoda tylko, że ich broń została tak zlamiona w stosunku do poprzednich edycji ;_;. Teraz mają byle dwa strzały szturmowe z siłą 6 i bez znoszenia pancerza (!).

2) Skorpiony - Muszę coś dodawać :3? Po prostu skorpiony z ich zajedwabistą skorpionowatością. Szturmowe oddziały z ciężkim wyposażeniem i umiejętnością infiltracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co powiecie o Eldarskich Światostatkach? Ja od razu mówię, że chciałbym zobaczyć taki z bliska :3 Ale to jest chyba dla nas nie osiągalne :twiblush2: Moim ulubionym jest oczywiście Ulthanash Shelwe :soawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mówiłem ci już coś :pinkrage: Ale no cóż. Nic nie poradze na twój opór. Ja się nie czuję za dobrze, a więc przejmij stery nad tą tzw. "Inwazją". Ja już dawno przestałem z nimi walczyć, ale nadal o nich pamiętam po wizycie w Czarnej Bibliotece. Napisz jakoś w naszym temacie że chcesz poprowadzić tą inwazję i że ja się na to zgadzam. Niechaj Isha cię prowadzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...