Skocz do zawartości

Wojna - Sombra kontra my!


Lunaris

Recommended Posts

- Komputer lata statkiem? Toż to jest niedorzeczność! - ostro powiedział komisarz. - Dajecie komputrom latać okrętami wojennymi. Czy wam rozum odjęło? No ale nic, czasu nie mam, trzeba wszystko zaprotokołować.

Oddalił się. Słowa Giedajłowa nie podziałały kojąco na Radnych. Stan wojenny przedłużono do odwołania. Uzbrojono samonaprowadzające głowice na Katiuszach.

Link do komentarza

@Nightmare

-Niewiele mogę na to poradzić, więc... Ale, może zechcesz poniszczyć trochę budynków w pewnym dosyć ciekawym miejscu?-

@komputer

-Gdzie się pcha!- Gandzia wystrzelił ze swojego Kostura Światłości promień, który zniszczył zapasowy komputer. -Nie dołączę do ciebie! Odróżniam dążenie do władzy od głupoty. Ty robisz to drugie!-

@Po prostu Tomek

-Cóż, akurat jak Gandzia dołączył do świty Jego Mhroczności, to komputer już w niej był, więc wiele nie mogliśmy zrobić.-

Link do komentarza

-To już jest po tobie wiesz, twoje wojska przegrywają-tu wskazał na okno za którym robiono z sił gandzi złom

-I wiem że to ci się może wydawać śmieszne ale ja wiem co robię-nagle komunikator zapiszczał, pokazał się droid który zaczął mówić

-Sir odnaleźliśmy planetę ich nowego sojusznika właśnie nasze siły lądują

-I widzisz mówiłem że moje wojska wygrają

Jako cel desantu wybrano miasto położone w górach po wylądowaniu i okopaniu się robiąc z tego centrum dowodzenia i fortecę zaczęto inwazję na pełną skalę na dodatek wokół stolicy droidy zrobiły pierścień

Link do komentarza

Z głośników rozległ się jęk syreny, następnie orędzie Rady Najwyższej do Narodu Sowieckiego.

- A więc wojna. Dziś w godzinach porannych zostaliśmy zaatakowani bez uprzedniego ultimatum bądź reakcji dyplomatycznej przez siły mechanicznych istot z kosmosu. Działania cywilne odbywają się według planów ewakuacyjnych. Życie wkracza na wojenne tory. Wprowadza się zagrożenie atakiem atomowym. Wszyscy jesteśmy żołnierzami i naszym obowiązkiem jest bronić rodziny, domu i Ojczyzny!

Do broni! Słuszna sprawa zwycięży!

Ludność natychmiast udała się do schronów. Z miasta wykonano wstępny atak rakietowy(nie jądrowy) skierowany w pozycje oblegających. Oddziały Armii Czerwonej znajdujące się w pobliżu górskiego miasta Przebór nawiązały walkę partyzancką z najeźdźcami, odcinając ich armie od dostaw.

Link do komentarza

Kilka eskadr bombowców właśnie bombardowała najbardziej zaludnione miasta, siły droidów które atakowały odwdzięczyły się własnym atakiem rakietowym. Wszystkie siły spalały po drodze wszystkie uprawy i gleby by nic nie dało się sadzić, kolejne dostawy były eskortowane przez czołgi i platformy STAP.

Link do komentarza

- Radykalni okupanci wymagają radykalnych środków. Do wszystkich jednostek, przygotować się na impuls EMP! - rozeszło się po radiach z całej okolicy.

Artyleria przeciwlotnicza także nie próżnowała, straty własne były dość duże, ale połowa myśliwców i wszystkie bombowce zostały strącone. Armia naziemna nie brała jeńców. Ilość połączona z jakością i taktyką zmasowanych uderzeń pancernych przynosiła skutki. Droidy powoli ustępowały pola.

Link do komentarza

Do akcji włączyły się pospiesznie przysłane oddziały Armii Gandziowej i Nekronów. Uderzając na najbardziej osłabione punkty oporu wroga otwierały one Armii Czerwonej drogę na tyły secesjonistów. W kosmosie flota JKM Sombry dwoiła się i troiła, by odciąć droidy od wsparcia z orbity.

-Ależ komputerku, ten atak był tylko przykrywką.-

Nagle na całym statku odezwał się alarm.

BRAK ENERGII! UTRATA ŹRÓDEŁ ZASILANIA!

Gandzia aktywował hologram, przedstawiający układ Gwiezdnej Kuźni. W miejscu, gdzie powinno znajdować się słońce, była teraz Kula Aeoniczna, eskortowana przez statki-krypty. Natychmiast wystrzeliła w kierunku wrogiej floty, niszcząc niemal połowę statków komputera. Reszta została zmuszona do rozproszenia się, co wykorzystała flota Gandzi.

Link do komentarza

Komisarz Kupała ze swym konnym sztabem postanowił osobiście pokierować natarciem. Jako Naczelnik Sił Zbrojnych SRD musi przecież dawać przykład.

Na razie jednak rozłożył się z mapami i sztabem, a także wyposażeniem kontaktowym, radiolokacyjnym i resztą w pobliżu Przeboru.

Armia Czerwona parła do przodu, wsparcie Gandzi było wielką pomocą dla przeciążonych frontów. Zarządzono kolejny atak rakietowy, tym razem ręcznie celowany przez najlepszych artylerzystów. Już przygotowywano kolejny atak elektromagnetyczny. Bardzo skuteczna broń przeciw maszynom.

Link do komentarza

-Przecież to zaprzecza prawom fizyki-komputer skamieniał

Tym razem czołgi typu NR-N99 zaczęły zmasowany atak, razem z bombowcami robiły rzeź. Tymczasem do stolicy wjeżdżały IG-227 Hailfire osłaniane przez czołgi AAT i droidy B1 i B2

Jeden z krążowników który znajdował się daleko od pola bitwy właśnie przygotowywał się do bombardowania orbitalnego

Link do komentarza

Zsynchronizowany atak z dwóch stron przerwał pierścień oblegających stolicę droidów. Po użyciu kolejnego impulsu EMP nie było to takie trudne. Mimo ogromnych strat dzięki bohaterstwu mieszczan pod wodzą Stefana Kilińskiego udało się wyprzeć roboty z miasta. Stolica jednak płonęła. Na szczęście ludność była już w schronach.

W krążownik wycelowano głowice nuklearne.

- Roboty, jeszcze nie wszystko jest stracone! Opuśćcie planetę, a nie będziemy was ścigać. Poprosimy też Giedajłowa, żeby tego nie robił. Jeśli nie wycofacie się w ciągu 10 minut zostaniecie ostrzelani bronią wodorową i elektromagnetyczną.

*Przebór(znaczy to górskie miasto)*

Szturm jednostek zmotoryzowanych otworzył przejście w systemie obronnym miasta. Wszyscy żołnierze wlewają się jak potok do wewnątrz. Używają na droidach mało skomplikowanej, ale skutecznej taktyki. Atakują mikrofalówkami.

Do akcji weszły także sowieckie siły powietrzne. Sturmowiki siały zamęt na tyłach wroga. Myśliwce typu JAK nawiązywały walkę powietrzną i zestrzeliwały bombowce nieprzyjaciela. Raz po raz powtarzano dalekosiężne ataki rakietowe.

Link do komentarza

-Doskonała robota, panowie!- krzyknął Giedajłow do komisarza. -Wróg zmyka, aż się kurzy! Zaprawdę, będziecie doskonałymi sojusznikami. Czy mamy ścigać siły komputera?-

Tymczasem na Gwiezdnej Kuźni...

-Nie przeczy, lecz je nagina. Nie zapominaj, że jesteśmy mistrzami w egzotycznych dziedzinach nauki.-

Link do komentarza

-Dobra nie mam czasu na pogaduszki ok? Ja muszę znikać- w międzyczasie transporter MTT wjechał z teleporterem

-podoba ci się to cacko, kupiłem u jednego takiego a najśmieszniejsze jest to że działa bez prądu, zaraz ci zademonstruję-nacisnął jeden z guzików na teleporterze po czym chwilę potem gwiezdna kuźnia zaczęła świecić oślepiającym blaskiem

-Ok wy możecie iść stąd i rozwalać moją flotę, ja musze odpocząć od was i od porażek w innej galaktyce ok?

Link do komentarza

-Idź i nie wracaj. Ale najpierw...- Gandzia połączył się z bazą danych Gwiezdnej Kuźni i wykasował wszystkie dane, potrzebne do produkcji czegokolwiek. -Have a nice day- powiedział i razem ze swoją ekipą teleportował się na jeden ze swoich statków.

Link do komentarza

- Giedajłow, macie nie robić im nic. Poza "namówieniem" do wypłaty zobowiązań. Taktyka spalonej ziemi kosztuje. - ostro powiedział komisarz. -Mają zapłacić pieniędzmi i pracą za stracone życia tysięcy ludzi i zniszczone plony.

Rozpoczęto także badanie technologii zdobytej z wraków i zajętej twierdzy. W stolicy odbyła się defilada, podczas której odznaczono bohatera narodowego, Stefana Kilińskiego.

Ponownie przystąpiono do odbudowy zniszczeń. Nieraz robotnicy musieli pracować za darmo, ale robili, co trzeba. Lepsze to niż śmierć z rąk maszyn.

Link do komentarza

Komputer się zaśmiał i wyciągnął z kieszeni kopie

-Frajerzy-chwilę później gwiezdna kuźnia się teleportowała, a droidy zgłupiały bo nie miały przywódcy na mostku

Subjugatora

-Co robimy?-inny droid odpowiedział

-lecimy pomóc naszej 2 flocie która się wycofuję-cała flota weszła w nadprzestrzeń

Link do komentarza

-Jak wolicie, ale podejrzewam, że siły arcyzdrajcy jeszcze o sobie przypomną. Będziemy naciskać na secesjonistów kanałami dyplomatycznymi, by wypełnili swoje zobowiązania.-

Po zakończeniu działań wojennych Sombraland rozpoczął naprawę szkód, wyrządzonych przez wojnę. Powoli przygotowywano się do rozpoczęcia Żniw. Gromadzono sprzęt i zapasy, modernizowano armię. Wkrótce doskonale naoliwiona machina wojenna miała wyruszyć, by odpłacić swoim wrogom.

Link do komentarza

- Obiecaliśmy ich nie ścigać zbrojnie, a honor to święta rzecz. Raz zniszczonego nie odzyskasz nigdy. Bardzo dziękujemy jednak za pomoc w wojnie z maszynami. Jako wyraz uznania pragnę - tu Kupała wyjął małe pudełko - odznaczyć was, Giedajłow, tym oto orderem Lenina: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/OrderLenin_II.jpg/250px-OrderLenin_II.jpg

Za bezinteresowną obronę komunizmu i ludu sowieckiego.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...