Skocz do zawartości

Mass Effect - Trylogia


El Martinez

Recommended Posts

Dołączona grafika

Jako, że sama mała wzmianka na SB o tej grze spowodowała niemiłosierny spa...*ekhem* - odzew jej fanów, postanowiłem założyć ten temat, abyśmy mogli w spokoju i harmonii polemizować na temat przygód Komandora Sheparda ^ ^

Sądzę, że tej gry nikomu nie muszę przedstawiać :P Nie będę się rozpisywał na temat fabuły, ten filmik wszystko świetnie tłumaczy:

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4KHU51xAIbg


UWAGA! MNÓSTWO SPOILERÓW!

Dla mnie najlepszy RPG(RPG/FPS?), jaki kiedykolwiek wyszedł. Żadna gierka mnie tak nie wciągnęła, jak uniwersum Mass Effecta. Jest idealnym połączeniem 5 rzeczy, które najbardziej lubię w grach - rpg, fps, laserów, epickości i cycków (są, a jak :P). Do tego naprawdę niezła grafika, świetna muzyka i jeszcze lepsza fabuła - no po prostu cud, miód i 10 złotych. Co prawda, mówię głównie o drugiej części, ale jedynka też zasługuje na naszą uwagę.

W marcu wychodzi trzecia, ostatnia część, a już 14 lutego będzie do pobrania oficjalne demko. Ktoś jeszcze (oprócz mnie) testuje? Ma w nim już działać kooperacja, można by się zmówić na jakieś pocinanie :braeburn:

Więc pisać, opowiadać o swoich Shepardach, podjętych decyzjach, oczekiwaniach co do 3 części, własnych odczuciach do tej serii... No po prostu o wszystkim :P

Aha, trzymajcie jeszcze taki filmik, idealny do tego tematu:
http://www.youtube.com/watch?v=2JpZpJvCAZU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja już w sumie nie pamiętam, jak konkretnie wpadłem na ME... Chyba nieco podobnie jak z MLP - widziałem, że o tym mówią, to zechciałem sprawdzić, co to jest. No i wsiąkłem w ten świat. Dla mnie oczywiście najlepsza na razie jest Dwójka - w Jedynkę grałem, ale... nie potrafiłem się przyzwyczaić do tego sterowania i, niestety, mimo ciekawej fabuły, musiałem zrezygnować. ME2 przeszedłem kilka razy wzdłuż i wszerz - zaliczyłem DLC, prócz Arrivala - nie chciało mi się jakoś. Ale... już się nie mogę doczekać marca... I chyba... zobaczę to demko. Trza będzie poćwiczyć przed finalną wersją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z kolei - to Mass Effect wciągnął mnie do kucyków. A konkretnie PMV Pony Effect 2, wrzucone przez kogoś na forum o ME. Muzyka i dialogi z traileru ME2 + sceny z MLP. Bronyfikacja błyskawiczna ; > Ja przeszedłem obie części z wszystkimi dodatkami, i to nie raz (dwójkę przynajmniej ze 3). I tak polecam tę grę przechodzić, wszystkie znaczące decyzje najlepiej podejmować samodzielnie. W jedynce ruszyć chociaż świetny wątek główny, bo zadania poboczne mogą być dość nużące. A właśnie, co do podjętych decyzji... Jak u Was z nimi? :P U mnie (po wielu godzinach rozmyślań ;p) Rada przeżyła, Wrex także, Kaidan zginął na Virmirze. W dwójce baza Zbieraczy rozdupcona, z boju wszyscy wychodzą żywi (choć nie za pierwszym razem mi się to udało). Jestem idealistą z ciętym językiem ;P Mniej więcej tak wygląda mój idealny zapis to trójeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect to pierwsza seria, w której się zakochałem... Wprost uwielbiam tamtejsze wyobrażenie ludzkości w przyszłości. Wszystko zaczęło się od kupna ME prawie zaraz po premierze i pierwszej gry... Nie spodobało mi się, nuuudaaaa... No, może to wina tego, że byłem cholernie młody. Nie tykałem jej nawet trzy metrowym kijem... Aż w końcu nie miałem w co grać, nudziłem się. Było to około... 2 lata temu. I nagle mój wzrok napotkał Mass Effekcicka, tej jakże nudnej, beznadziejnej gry. Ukończyłem pierwsze misje i fabuła wciągneła mnie niczym odkurzacz. Nawet "szczelanie" mi się zaczęło podobać, mimo to, że takie... inne... W porównaniu do wszelkich FPSów, które uwielbiam. No i kupiłem dwójeczkę, jednak częściowo zepsułem sobie grę w nią, gdyż po prostu wrodzona ciekawość zmusiła mnie do dowiedzenia się, jakich będę miał kompanów, jakie będzie zakończenie... No, bywa. ^^ U mnie w ME1 rada przeżyła, Wrex żyje, Ashley zdechła, do rady wcisnąłem kapitana murzyna. W dwójeczce... Baza zbieraczy zniszczona, zginęli... Nie pamiętam już imion, ale zdechła cycata człowieczyna i murzyn. Celowo ich uśmierciłem, wiedziałem jak to zrobić właśnie przez "zepsucie sobie gry", o którym napisałem wyżej. Po prostu nie podobała mi się ich... Zwyczajność. Poza tym, byłem stuprocentowym idealistą, czego jednak zacząłem żałować, kiedy zacząłem rozmyślać o tym, jakie życie będzie prowadził mój Szeperd po ME3. Będzie wesoło sobie mieszkał na ziemi i chędożył Liarę? (tak, właśnie ją sobie wybrałem w ME1, ją sobie wybiorę w ME3. W ME2 była Tali... Nie wiedzieć czemu, bardziej podoba mi się myśl o byciu z asari niż człowieczyną, coś ze mną jest nie tak?) Nope, wolę mieć twardego najemnika ze świecącą blizną na mordzie i ciężkim charakterem, toteż niedługo przechodzę ME od nowa, żeby uzyskać idealnie idealny zapis. ^_^ Dlc nie dokupywałem, przechodziłem jedynie te zamieszczone do 2... Jako "sieć cerberusa" bodajże? No i w CDA był niedawno ME:Złota Edycja (czy ciul wie co), więc jak już się zabiorę, będzie więcej fanu niż wcześniej. Co do ME3, oczekuję zarówno Wrexa, jak i Grunta jako kompanów. Po prostu uwielbiam krogan! Oczywiście nie w tym sensie, co asari, po prostu kocham ich, że tak to nazwę, barbarzyński charakter. No i będzie oranie na multi jako ciężko opancerzony mini-dinozaur z shotgunem i karabinem szturmowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegopodobnych polecam Mass Defect. Z gry, jedynka mi się nie podobała, dwójka była epic, na trójkę nie czekam. Ale Grunt, Wrex...jeśli pojawią się obaj (nie mam tu sejwów więc się pojawią. może.) to kupuję. Tylko dla nich :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, nie pamiętam już co zrobiłem w dwójce pod koniec, a co tu o jedynce mówić :ajsleepy: Z dwójki pamiętam, że pod koniec umarł mi ten koleś jaszczurka i jeszcze chyba ktoś. Ach, jeszcze. Pamiętam jak przemierzałem Wszechświat i skanowałem wszystkie planety w poszukiwaniu surowców i questów pobocznych :giggle: Jeden raz mnie to tak wciągnęło, że skanowałem chyba z godzinę bez przerwy :> Jedynkę przeszedłem bardzo szybko, gdyż szybko chciałem zacząć przygodę z dwójką, więc praktycznie nic z niej nie pamiętam. Dwójka była niesamowita, epicka. Chciałem przejść ją 3 razy, ale udało mi się chyba 1,5 raza (za drugim w połowie już się poddałem). Czekam z niecierpliwością na trójkę :cheese: Save'y z dwójki są na dysku bezpieczne, więc mogę je importować, tak jak to zrobiłem z ME1 do ME2 :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w Mass Effect podoba mi sie to, ze 1 postacia bedzie mozna przejsc wszystkie 3 czesci. To jeszcze bardziej mnie nakreca, z drugiej strony, troche zuboza doswiadczenie - jest dla mnie jedyna prawdziwa Shepard. Przeszedlem obie czesci tylko raz, a to dlatego ze po prostu nie moglem sie przyzwyczaic do nowej postaci, a nigdy nie mialem z czyms takim problemu w innych grach, nawet KotORy przechodzilem po kilkanascie razy i nie mialem problemu z przerzucaniem sie na nowe postacie. Co do moich wyborow: moja postac mozna okreslic jako praworzadna dobra, wiec Rada przezyla, Wrex przezyl, na Virmirze zginela Ashley. W ME2 baza Zbieraczy zniszczona, zginal tylko Thane (co mnie zdziwilo, zrobilem jego misje, ale moze trzeba bylo wyciagnac jego syna z wiezienia, u mnie go zamkneli), wybralem Samare w jej misji. Jedynka jako gra byla kiepska. Misje poboczne byly wszystkie takie same, zwiedzanie planet to kompletna nuda po paru pierwszych. Mechanika walki tez mi sie niezbyt podobala. O fabule sie nie wypowiadam, bo jak moze sie nie podobac? Dwojka przyniosla duzo lepsze rozwiazania, walka byla o wiele bardziej intuicyjna i ciekawsza, a fabula jak dla mnie jeszcze ciekawsza. Skanowanie planet tez sie robilo nudne, ale juz misje poboczne dorownywaly glownej linii. Ulubiona postac, poza Shepard: zdecydowanie Tali. Quarianie ftw. Czuje ze w ME3 bedzie mozna doprowadzic do zaglady calej ich rasy, i nie wiem czy sie opre... :P Co do oczekiwan wzgledem trojki, nie chce sie na nic nastawiac, z tego co widzialem na trailerach, to bedzie godna kontynuacja, i pod wzgledem fabuly i mechaniki gry. Jedynka to typowa space opera, dwojka bardziej kameralna, dzialamy w ukryciu, w trojce raczej bedzie klimat zblizony do jedynki, bo jak moze byc inaczej? BTW, czy ktos zauwaza podobienstwa w fabulach ME i KotORow? W koncu ci sami tworcy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką klasą graliście? Ja orałem szurmowcem, w jedynce używałem go jedynie jako żołnierza z domieszką biotyki, nuda. Jednak w dwójeczce pojawiła się szarża... Shotgun w łapę, skok na wrogów i *ppffhdjdkkskxn". Wszystko to wraz z Gruntem siejącym spustoszenie w podobny sposób obok. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem żołnierzem, ale to była nuda. Najfajniej mi się jakoś grało szpiegiem - kamping roxx ;] Chciałem jakoś spróbować gry szturmowcem i tym... no, strażnikiem? Nie pamiętam, tym, co jako jedyny ma pancerz technologiczny... Mam jeszcze trochę czasu, by pomyśleć o klasie do ME3 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! W końcu temat o ME! Mnie to wciągnęło w wakacje, kolega kupił CD-Action (o ile się nie mylę) z pierwszą częścią i jemu ta gra nie działała, chciał, żebym przetestował na swoim kompie, i przez niego zamiast kłaść się spać siedziałem od 21 do 3-4 nad ranem i rozkminiałem wszystkie możliwe questy :P. Za pierwszym razem grałem inżynierem, później zmieniłem na strażnika. W dwójkęza niedługo zacznę przez ten temat. Jakoś czasu nie miałem. Do tej pory mam w pamięci moment wyboru między uratowaniem Ashley, a Kaidanem. A możecie mi powiedzieć, czy w dwójce Wrex będzie ze mną współpracował? Rozwalały mnie jego niektóre teksty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma Wrexa :P A przynajmniej nie tyle, co w jedynce. Grunt jest spoko, ale to już nie to samo :< A graliście z angielskim czy polskim dubem? Ja pocinałem i z tym i z tym i cóż... żaden nie jest idealny :P W angielskim świetny głos ma Shep, w polskim bardzo podobają mi się głosy wszystkich postaci, poza nim :P No bez przesady, jak usłyszałem jego głos w dwójce to myślałem, że go na kiblu nagrywają. Ale w 3 już wyboru nie będzie, mają być tylko napisy.

A to mój Shepard :D W tym wypadku szturmowiec, ale grałem jeszcze wojem i szpiegiem. Ale do trójeczki pójdzie chyba ten ;P Ew. wezmę woja, żeby od razu obczaić wszystkie nowe pukawki ^^

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obie czesci po angielsku. W glosie faceta Sheparda jest dla mnie cos irytujacego. Ciezko to wyjasnic. Z drugiej strony, glos kobiety Shepard wymiata, chyba nie daloby sie tego zrobic lepiej. W polskiej wersji facet ma duzo lepszy glos, kobieta, dla mnie, nie pasuje. Troche zle akcentuje, nie przekazuje emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W trybie multiplayer, dostępnym do 17 lutego jedynie dla posiadaczy Battlefield 3, którzy aktywowali „Online Pass”, znajdziemy dwie mapy kooperacyjne o nazwach Slum i Noveria. Twórcy nie przewidzieli możliwości grania na podzielonym ekranie, tak więc pozostanie nam tylko rozgrywka za pośrednictwem sieci. Internetowe serwery dema zostaną wyłączone 5 marca, po tym czasie tryb multi nie będzie już w nim osiągalny. " Tak więc multi w demku nie dla wszystkich :< "W demie dostępny będzie zarówno tryb multiplayer jak i singleplayer. W trakcie prezentacji rozgrywki jednoosobowej będziemy mieli okazję zwiedzić dwie lokacje. Pierwsza będzie wycinkiem samego początku gry i przeniesie nas na Ziemię, natomiast druga stanowi fragment przedstawiający nieco późniejsze przygody Sheparda i pozwoli zwiedzić niesprecyzowaną obcą planetę, na którą komandor udaje się w poszukiwaniu pomocy i wsparcia dla sił walczących ze Żniwiarzami. Rozpoczynając zabawę musimy stworzyć nowego bohatera demo nie pozwala bowiem na wykorzystanie save`ów z poprzedniej części gry, ale w zamian poeksperymentujemy ze wszystkim klasami postaci dostępnymi w finalnym produkcie. Według twórców sekcję singleplayer ukończymy w przeciągu 1-2 godzin." But who cares, it's still awesome ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

DEMO NA PC DOSTĘPNE!

http://store.origin.com/store/eaemea/pl_PL/html/originweb/play4free/pbPage.play-free-games-pl_PL

Do pobrania trzeba mieć na dysku darmowy program Origin (45 mb), ale myślę, że warto ;P

Z/W ^^

Aha, demo waży 2gb.

EDIT: Nowy trailer. Po prostu brak mi słów. To trzeba zobaczyć samemu.

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bG2mdZ23eP8

EPIC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te serie muzyka,gameplay,fabula wszystko (prawie wszystko... system walki jest do dupy) jest tam zajefajne jak slysze te muzyke to az przechodzi mnie dreszczyk a me2 przeszedlem 3 razy, jedynka tez byla bardzo dobra jednak nigdy jej nieukonczylem z powodu wiecznych problemow bylem juz na samym koncu kiedy nagle system mi sie zjebal co usunelo zapisy pozniej mialem wirusa ktory usunol mi 60% plikow i zas wszystko od nowa pozniej zas cos bylo to mi sie odechcialo jednak gra sama w sobie jest zajefajna (co do me3 niewiem bo jescze niekupilem) polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa :D Do mnie o (o zgrozo!) pogańskiej 10 godzinie przywędrował kurier z gierką ^^ Wszystko fajnie, zainstalowałem, ikonka na pulpicie świeci, jestem przygotowany na potężną dawkę epickości. Odpalam i...

Niniejsza aplikacja nie może zostać uruchomiona przed dniem oficjalnej premiery. Zaczekaj do dnia oficjalnej premiery i uruchom wtedy aplikację ponownie. Kliknij przycisk 'Wyjdź', aby zakończyć.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę pomocy technicznej dostępną pod adresem http://eapo-new.custhelp.com.

Data premiery Twojej gry to: 9 marzec 2012, 01:00

Dołączona grafika

Wkurzyłem się nieźle :P

Ale za to macie trochę Mare Effectowych artów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I komiksik ^^

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHA xD

Nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Albo płakać ze śmiechu. Patrzcie co zrobili Tali! ;(

Dołączona grafika

Tak ma podobnież wyglądać, i jest to przerobione zdjęcie jakiejś kobiety.

Pozostaje mi tylko jedno...rzucić klontfę na Bajołery...nawet jeśli to fejk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...