Skocz do zawartości

Odcinek 23: Ponyville Confidential (Sekrety Ponyville)


Lukiner

Recommended Posts


click for epic music
Tytuł: Ponyville Confidential
Emisja: 31.03.12
Summary: CMC tworzą specjalną kolumnę w gazecie na temat plotek i podpisują się jako "Gabby Gums". Jednak czy posiadanie własnej rubryki okaże się warte, szczególnie gdy ich historyjki będą zmartwieniem dla innych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwszy raz oglądałem odcinek MLP na livestreamie. Zawsze jakieś nowe doświadczenie, choć reklamy były irytujące. Sam odcinek był niezły, choć mnie nie powalił. Wszystkie sceny z Rarity niszczyły system, tak jak reakcja Pinkie na plotę o niej. Świetny był także wstęp i tytuł (aluzja do jednej z moich ulubionych książek, LA Confidential, film zresztą też dobry). A, no i przemowa Big Maca. Ale przeszkadzała mi Tiara, to, że CMC robią coś mało fajnego i to, że nie zwrócili się do Pinkie Pie. Lemuur każe mi kończyć, to kończę EDIT: FY, jestem pierwszy. Mogę oficjalnie umierać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny odcinek, chyba mój ulubiony z CMC. Tiara okazała się fajnym kucykiem i właśnie ją polubiłem. Niestety czeka nas pełno R34 z Snips`em i Snails`em to będzie troszkę przerażające. BTW: Dobrze słyszałem, była wzmianka o Trixie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była. Chciałem napisać w momencie jak była, ale topic był zamknięty. Twój drugi ulubiony odcinek? :P Bardzo fajny jak na moje oko. Zabawne odwrócenie ról AJ i Big Maca, głos dla tego pyzatego szarego wypychacza przestrzeni z klasy CMC, spa, próba lotu Scootaloo... sporo fajnych momentów. Ujrzał ktoś Derpy ooc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była. Chciałem napisać w momencie jak była, ale topic był zamknięty. Twój drugi ulubiony odcinek? :P

Ujrzał ktoś Derpy ooc?

Derpy jakoś mi umknęła ale nigdy jej jakoś specjalnie nie szukałem.

Czyli dobrze słyszałem, pewnie napisali jaka Trixie jest fajna i, że wszyscy muszą ją wielbić. Lub, że tak naprawdę jest siostrą Celestyny i Luny i wspólnie z nimi będzie rządzić w Equestrii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wzmianka o Trixie - Sethisto pewnie umarł z radości (The Great and Powerful Trixie's Secrets Revealed! TRIXIE IS CANDENCE!! LE GASP)

- BigMac się rozgadał o MÓJ BOŻE

Dołączona grafika

- reakcje mane6 na plotki na ich temat i foch na CMC (pole siłowe FTW)

- diamond tiara is a b*%^H

- scena w SPA była zabawna (ogórki, moment z RD, etc...)

- oh ta Celestia xD nie ma to jak nakręcić fandom na more trolling

Dołączona grafika

- jaki kolor grzywy ma w końcu Mayor Mare? ona farbuje ją na różowy czy na szary? xD

nie mogę, jeszcze mnie szczena boli od podnoszenia jej z ziemi lub od ciągłego śmiania się

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10 one one one111111111111111oen one Po słabym "Hurricane Fluttershy" dostaliśmy wreście coś mocnego. Jak wiadomo odcinki MLP są dość krótkie, ale w tym przypadku nie zmarnowano ani jednej sekundy, cały czas akcja, śmieszne gagi i nawiązania do wcześniejszych epizodów. Już dawno tak się nie śmiałem oglądając MLP. Plusy: + fajny pomysł z gazetką + mane6 + dużo Rarity w najlepszym wykonaniu + płacząca flutter + force field :) + celestia ononomonomnom xD + trixie + kwestia big macintosha + kwestia applejack + smartypants +... i dużo dużo więcej Minus: - hmmmm... na siłe to można się doczepić do słabej sceny z pinkie, ale to już tak na siłę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecape napisał tylko jedno zdanie? Mindblown... :P Odcinek dobry i... w zasadzie tylko dobry. Na plus: - sporo nowych postaci, tym razem wśród źrebaków xd; - ciekawa postać Featherweighta - anorektyka; - pomysł na wydawanie gazetki; - Mac z maskotką :D; - zamiana ról AJ z Makiem i ochrzan CMC; - I potwierdzenie, że Tiara to cold b... Emm, wiadomo :P; - RD w SPA xD; - Reakcja Rarity i jej I'LL DESTROY HER! Ale jakoś nie poruszył mnie tak bardzo. Czegoś w nim zabrakło. Jakoś... za szybko to poszło i za mało ciekawostek o naszych mane6 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... przyznam, że odcinek był fajny. :) CMC jak zawsze znowu narobiło bałaganu. Fajnie wyglądała sytuacja zamiany ról AJ i BigMac'a (jak już Bumczka wspomniał :D), sceny w SPA i w ogóle odcinek baaaardzo fajowy. Nie widziałem Derpy, pewnie mi umknęła, albo to wina niskiej jakości na BronyTV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait what? fuuuu akurat wtedy stream się zawiesił jak oglądałem i nie widziałem tego :<

Tak, Bic Mac lubiący Smartypants is now canon :D Jak były prezentowane wybrane artykuły z gazetki, pojawiła się jego fotka z maskotką :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny mamy odcinek z CMC. Już niewiem który z rzędu, bo przyznam, że już miały sporo swoich momentów. Choć nie jestem wielkim fanem CMC to przyznam, że w 2 sezonie mają lepsze odcinki niż te z 1 sezonu. W dzzisiejszym jest parę momentów, w których nie powiem - uśmiałem się :). Ale jednak do bycia rewelacyjnym trochę zabrakło. Niemniej jednak przyjemnie się go oglądało. Do ulubionych może nie należy ten odcinek przeze mnie, ale stwierdzę, że jest to 1 z lepszych odcinków CMC. Wstępu już chyba starczy. Pora na: Plusy: + Spiderman reference - ta scenka z Diamond Tiara, kiedy żądała "I want more..." + Rarity - dzisiaj wypadła bardzo fajnie: >> Jej walka z pokusą, jeśli chodzi o przeczytanie gazety >> Zachowanie - podskoki, śmichy itp. >> Jej reakcja na jej artykuł w gazecie ("I will destroy her") + Powinienem przestawać to dodawać, ale - nowego kuca pokazali (anorektyk xd) - Featherweight + Sceny w SPA: >> Spike i RD - gag z ogórkami udany! :D >> Próby manicure (nie wiem jak to się piszę ;p) na RD + Mane6 - miały swój udział dzisiaj + Ich reakcje na artykuły: >> Płacząca Pinkie - problemy z imprezami ma jednak :P >> No i Rarcia - już wspomniałem >> RD oraz jej tony gazet + Zmiana ról Big Maca i AJ - opad szczeny :o + Big Mac nadal lubi maskotkę + Pole siłowe + Reakcja Angela (pierwsza wizyta CMC) Po przeczytaniu komentarzy i sprawdzeniu screenów macie rację - była wzmianka o Trixie. + Odwołania do poprzednich odcinków >> Mamy dzieciaki panśtwa Cake >> Artykuł o Trixie w gazetce >> Wspomniana maskotka Big Maca + Ogólnie parę artykułów w gazetce - nie chce mi się wymieniać :P oraz minusy: - Odcinek zbyt przewidywalny - jeśli Diamond Tiara jest głównym redaktorem to wiedz, że będzie źle - Diamon Tiara - no dzisiaj pokazała jaka potrafi być - rzuciłbym parę złych słowek, ale nie chcę warna ;p - Oraz jej zastraszanie - No song :< I tyle. W większości powtórzyłem to co inni już powiedzieli, bo mam takie tempo pisania niestety :D. Ocena z mej strony na dzisiaj: 7,5/10. Są lepsze odcinki niż ten . Ale i tak zły nie jest i jak wspomniałem jest to jeden z lepszych o CMC. Jednak fabuła bardzo znana mi była - w zasadzie do akcji w SPA był ok - dalej już tylko momentami. Nie wiem czy to tylko ja, ale zdawało mi się, że DT ma inny głos. Also widział ktoś Derpy dzisiaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą przewidywalnością? Prziecież główne wątki zawsze są przewidywalne. Główna linia fabularna i te morały to ta część dedykowana dla młodszej widowni. W tej kwestii to żaden odcinek nie był wyjątkiem i na żadnego twista w przyszłości nie ma co raczej liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek po prostu epicki:D Taka gazetka szkolna to idealne narzędzie trollingu. Jak zobaczyłem Celestie z tym ciastem prawie umarłem ze śmiechu.To chyba pierwszy raz w serialu, kiedy została przedstawiona z miną typu WTF(więcej takich scen:yay:) Doznałem też niemałego szoku, kiedy usłyszałem przemowę BMc- przynajmniej wiadomo, że ma bogatsze słownictwo.Mogli też rozwinąć motyw z artykułem o Triexie np. oszustka zdemaskowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...