Skocz do zawartości

[Dyskusja] Edycje specjalne Konkursu Literackiego.


Dolar84

Recommended Posts

Dyskusja na temat specjalnej edycji konkursu czyli gore, oraz jej potencjalnego rozwinięcia, czyli edycji typu clop.

 

Rozmawiajcie w spokoju, przerzucajcie się argumentami, ale zachowajcie kulturę, gdyż przez duży potencjał shitstormowy będę miał pilne baczenie na tutejsze konwersacje.

 

Jeżeli nie będzie zainteresowania tematem, zostanie on zamknięty w ciągu tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gore tak, clop nie. Nie widzę niczego ciekawego w tym drugim świecie. Ogólnie  hardcorowe wątki seksualne służące samemu seksowi do MLP moim zdaniem tak skrajnie nie pasują... w sumie jestem romantykiem i ogólnie nie lubię takiego seksu :P Co innego romantyczne skonsumowanie miłości, albo brutalna scena gwałtu która z czegoś wynika i czemuś służy, a co innego seks dla seksu i kucyki wylizujące sobie wzajemnie pochwy. A takie clopy to jak patrzę... większość clopów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP 
To co innego. Jestem tego samego zdania co SPIDIvonMARDER. Gore może być, ale clop mi już mniej pasuje. Bo co to przyjemność oglądać jak kucyki wkładają sobie wszystko co możliwe do tyłka? Może niektórzy to lubią, nie czepiam się. Osobiście jestem przeciwko clopom w tym konkursie, natomiast gore mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od gustu. Ja wolę flaki na ścianach, Derpy jako toster, Winonę w mikserze, koktajle z gałek ocznych i źrebaki na kruchym cieście. Clop też może być, ale wolę, aby nawet w specjalnej edycji konkursu się nie znalazł, bo nie uważam go za szczególnie ciekawy i wciągający temat. Ale to przecież tylko moje zdanie. ^^"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej szczegółowe, ale mamy przerzucać się argumentami? Nie ogarniam ;)

 

@Fiesta, nie nie jest okej. Rainbow Factory nie wzbudziło mojego zachwytu, gdyż było moim zdaniem płytkie i nielogiczne. Tak jak seks dla seksu w tekście mnie nie jara, tak samo flaki na ścinach dla samych flaków. Wszystko powinno mieć swój sens i głębię. Derpy jako nakrycie tostera i chatka Fluttershy była niemożliwie śmieszna i w dodatku .. to była parodia polegającą na przewróceniu charakteru Fluttershy o 180 stopni. Jakbym zobaczył sam jeden kadr z Derpy rozjechaną przez TIRA, to tez nie dałbym temu wysokiej oceny.

 

Moim zdaniem gore'a da się zrobić mądrego, ale clopa to już chyba prawie niemożliwe. Ale spoko, może mnie kiedyś jakiś brony zaskoczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pisać ogólnikowo bez dokładnych opisów poszczególnych... czynności. Ciut wysiłku więcej a nikt się czepiać nie będzie. Na przykład Twoja ostatnia wypowiedź idealnie spełnia te wymogi.

 

Fiesta - napisałeś, że dopóki prowadzi konkurs ktoś z Borhoofa, to nie ma szans na edycję clop. Powiedziałbym, że się mylisz - dowodem jest artykuł o clopach w ostatnim numerze. Mojego autorstwa zresztą. I tak, tak widziałem Twoją sygnaturę - wielce wymowna i szczerze mówiąc nie mogę Cię winić za takie a nie inee podejście, po tamtym niesławnym tekście. W każdym razie tak jak już pisałem - nie wykluczam tego typu edycji, chociaż nie jestem fanem clopfików. Delikatnie rzecz ujmując...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gore'a da się zrobić mądrego, ale clopa to już chyba prawie niemożliwe. Ale spoko, może mnie kiedyś jakiś brony zaskoczy :)

Jeżeli znasz angielski to zobacz "Her Whole Darn Heart". Znajdziesz go na FIMFiction.net.

 

Fiesta - napisałeś, że dopóki prowadzi konkurs ktoś z Borhoofa, to nie ma szans na edycję clop. Powiedziałbym, że się mylisz - dowodem jest artykuł o clopach w ostatnim numerze.

Widziałem ten artykuł. Nawet jeśli będzie konkurs z clopami, to bez human x pony i foalcona.

Zresztą nawet nie tylko z artykułu można to wywnioskować, ale także z regulaminu działu MLS.

Pierwszy raz się spotykam z takimi ograniczeniami. Zagraniczne serwisy albo zezwalają za wszystkie clopy, albo na żadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie, na co zezwalają inne serwisy. Zezwalający i zamieszczajacy Human x Pony mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej, wedle obecnie obowiązującego prawa RP. A Foalcon? To nie jest zawarte w przepisie, chociaż gdyby się postarać, to można by go podciągnąć. Dla mnie jest po prostu niesmaczne i niestosowne, więc za mojej  kadnecji tutaj niczego takiego nie będzie. Ani w opowiadaniach, ani w artach, ani tym bardziej w konkursie. Każdy zamieszczający tego typu "dzieła" otrzyma automatycznie warna. Wysokiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar, zrób edycję gore/clop! Będzie zabawnie! :crazy:
 

Nawet jeśli będzie konkurs z clopami, to bez human x pony i foalcona.

 

No i? Raczej dobrze, że w ogóle są brane pod uwagę xd A raczej jest pełno innych możliwości niż te dwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gore lub opowiadanie erotyczne powiadacie? Jak dobrze zresztą wiadomo, wypruwanie flaków i tortury nie są złe, w przeciwieństwie do scen przeznaczonych tylko dla osób dorosłych, które są w ogólnej opinii bardzo "be". Tak więc o festynie bezsensownej przemocy i sadyzmu, coś bym był w stanie napisać, a co się tyczy opowiadania erotycznego, to będzie ciężko. Już nie chodzi o to, że prawdopodobnie by mi się czegoś takiego napisać nie udało, ale w końcu poprawność polityczna obowiązuje, więc wiek mógłby tu być przeszkodą nie do obejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja gore mogłaby być ciekawa. Clop wg. mnie już nie. Czemu?

Bo w większości gore jest jeszcze jakaś przygoda czy inne wydarzenia, a w clopach tylko "przyszedł, zrobił co miał zrobić, koniec".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Głos tłumu i serca z resztą podpowiada mi Gore tak, clop nie.
To tylko moje zdanie, nigdy nie lubiłam clopów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dolar84

No dobrze, Human x Pony i Foalcon jest zakazane, ale co z kazirodztwem?

Regulamin MLS milczy o tym, więc wkleiłem tam parę takich artów.

 

Bo w większości gore jest jeszcze jakaś przygoda czy inne wydarzenia, a w clopach tylko "przyszedł, zrobił co miał zrobić, koniec".

To stereotyp. Jest taki clopfic co ma około 100 tysięcy słów, więc nie jest to tylko "przyszedł, zrobił co miał zrobić, koniec".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadania (nie lubię określenia fic) gore czy clop są dla mnie odpowiednio obojętne tak jak brazylijskie telenowele i n-te edycja Tylko Mam Talent do Łamania Gwiazd Na Lodzie. Widząc tag [gore/clop] idę dalej. Nie przeszkadzają mi. Skoro nie ma przymusu czytania takich opowiadań to zagłosuję "na tak". Niech sobie będzie taka edycja. Nie muszę brać udziału, ani nawet stać z boku i przyglądać się temu wszystkiemu. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.

To powiedziałem ja...

Jarząbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bezstronny. Niech tam sobie piszą co chcą. I clopy i gore. Ja się nie mieszam.

Chętnie zobaczyłbym edycję dla ficów długich (ponad 1000 słów). Moim zdaniem limit ten jest dość mały i może dyskwalifikować jakieś.dobre fanfiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gore? Clop?! Barbarzyńcy!!!  :flutterage:

 

W sumie to nie mam nic przeciwko konkursowi na najlepsze opowiadania z tych kategorii... nawet mam już kilka pomysłów.  :megusta:

Ciekawe, czy Rosołek ma jakąś minimalną szanse...  :shrug2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...