Skocz do zawartości

The Night of the Annoying Mosquito [PL][Oneshot[Comedy]


Dolar84

Recommended Posts

Pozwolę sobie zaprezentować kolejny przetłumaczony fanfik. Tym razem mamy do czynienia z przednią komedią, z samą Celestią w roli głównej. Na dodatek działającą w stanie aktywnej furii :rapidash2:

 

Tyle słowem wstępu, teraz zapraszam do lektury:

 

"The Night of the Annoying Mosquito"

 

Życzę miłych wrażeń i mam nadzieję na konstruktywną krytykę i komentarz czytających :D

 

Dla tych, którzy lubią zapoznać się z wersją oryginalną podaję stosowny link.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna komedia na smutny wieczór. Muszę przyznać, że doprowadziło mnie do bólu brzucha ze śmiechu. Gorąco polecam po przeczytaniu oryginału, tłumaczenia jeszcze nie miałem okazji, ale nadrobię po powrocie z pracy. A co do moskitier, to nie sądze by ne ten konkretny okaz coś dały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZZZ - cholerny komar

 

Co do Fica, to jest doskonały przykład randomu w pełni swej postaci. Nerwica Celestii sięgnęła zenitu, ale myślałem, że użyje swego legendarnego - TO THE MOOOOON!

 

No cóż, owad jak owad. 

 

BZZZ - nuż do diaska! <PRASK!> B...zzz...bzzz...bzzz...

 

I krzyżyk! 

 

9/10 - doskonałe tłumaczenie ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzzzzzzzzzz

Nawet Celestia nie wytrzymała ataku komara...

A tak na serio doskanała komedia która pokazuje jak taki mały i najbardziej denerwujący owad świata powoduje że Celestia dostaje furii, strażnicy uciekają gdzie popadnie a pół canterlockiego zamku obraca się w ruinę a czytelnik dostaje ciągłych napadów śmiechu co wysuwa jedyną słuszną ocene 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Ruszyło mnie sumienie, że nie napisałem tutaj specjalnie za dużo, choć myśli miałem więcej jak zastrzeżenie do samego zapisu odgłosu wydawanego przez komara.

 

Czytało mi się bardzo przyjemnie i płynnie. Opisy bardzo łatwo pozwalały mi wyobrazić sobie wszystko i wczuć w nastrój. Podczas czytania na głos, pojedyncze długie zdania sprawiały mi problem, ale to może maksymalnie ze trzy, cztery. Słownictwo bogate, przynajmniej ja mam takie odczucie, wyraz: "sarknęła" mnie urzekł. :D Do teraz nie potrafię go opisać słowami, ale wrył mi się w głowę.

 

Fabuła. Na samym początku miałem tylko jakiś domysły co się stanie dalej, ale jak już akcja zaczęła się rozkręcać, to stała się dla mnie przewidywalna. Może o to właśnie chodziło, trudno mi to odgadnąć. Ale nie przeczę, że kilka razy uśmiechnąłem się w trakcie czytania. Mam wrażenie, że taki schemat walki bohatera z uciążliwym szkodnikiem i dewastacja wszystkiego po drodze jest powtarzana od czasu do czasu w kreskówkach, choć konkretnego przykładu nie przytoczę. Na koniec oczekiwałem zaskoczenia i jego mi zabrakło. Czy to ten sam komar czy inny? Mogę zgadywać. Uśmiałbym się, jakby pomimo całej furii Celestia go jednak schwytała. Ale to może tylko ja.

 

Najbardziej spodobała mi się postać strażnika, jakoś tak w serialu nie istnieją w sensie charakteru, no są, a tutaj dostałem coś nowego i to mi si e bardzo spodobało.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam!

 

Ciężko mi napisać cokolwiek więcej niż „no spoko średniak” ale się zmuszę.

 

Technicznie jest bardzo dobrze, zaledwie parę potknięć. Styl jest nawet przyjemny, nie było większych problemów w czytaniu pod tym względem.

 

Historia opiera się na bardzo prostym zdarzeniu. Celestia zostaje obudzona przez komara. A jak wiadomo, ♪ komar to jest zwierzę ♪… Wracając, prowadzi to do sporej eskalacji. Nie jest to porywająca, ani śmieszna historia, ale daje radę.

 

Niezbyt czuje klimat tego wszystkiego, nie zaśmiałem się ani razu. Chyba po prostu nie jest to komedia dla mnie.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...