Skocz do zawartości

[Gra] [Zapisy] Dziś, jutro, pojutrze [Violence] [Human]


Arcybiskup z Canterbury

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

- Hej, hej, hej! Spokojnie. Nie chciałbym gasić waszego zapału, ale moje drogie, strzelać to wy na razie będziecie do tarcz. Nie bawimy się tutaj w gonienie niemców, jeszcze nie. Jeśli liczycie na otwartą walkę i bohaterstwo, to przykro mi, ale tutaj tego nie znajdziecie - przemówił Kamyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie tylko listy. Pierwsze, pisma "Brzask" i "Dęby" muszą być przez kogoś rozsyłane. Same wiadomości też są ważną częścią. Jeśli się sprawicie, przejdziemy na wyższy poziom. Czy coś się nie podoba, panno Strzało? - zapytał.

- Naciśnięcie spustu jest jeszcze cięższe niż samo wycelowanie, nawet jeśli to znienawidzony szwab - rzekła Janka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Najpierw pytanie, czy aby na pewno jesteście gotowe poświęcić swoje życie. To już nie jest zabawa, mimo że nie będzie to otwarta walka. Jeżeli będziecie nieostrożne, stracicie życie. Jeżeli wasze nazwisko dotrze do okupanta, stracicie życie. Każdy, najmniejszy nawet błąd może oznaczać aresztowanie, a potem Oświęcim, obóz pracy. Czy wchodząc tutaj byłyście... jesteście świadome powagi sytuacji? - mówił dalej Dominik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ja za to jestem. - powiedziała do Dominika, po czym zwróciła się do Antoniny.

- Ważne jest też to by nie dowiedzieli się waszego nazwiska. Pseudonimy też są ważne. Np. Jeśli ktoś z nazwiskiem Garnys będzie Garnysem, to od razu się domyślą. - powiedziała Agata. - I to normalne, że na początku nie będziemy strzelać do niemców, tylko na przykład będziemy malować znak Polski Walczącej, zastępować flagi faszywstoskie polskimi lub zagazowywać kina. Nawet od takich błahostek możemy stracić życie.

Edytowano przez MaLinka Vessalius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- To ja ci Wiktoria polecam zastanowienie się. Gazowanie kin już jest zajęte - poinformował Kamyk. - Pierwsza nasza 'akcja' będzie polegać na rozklejaniu plakatów. Zrobimy to w nocy, dobierzemy się w grupy. Plakaty mają być wszędzie, a jakie - to pokażę wam już jutro - rzekł chłopak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik powstrzymał się od przewrócenia oczami, podobnie, chociaż z trudnością poradziła sobie Janka.

- Grupy rozdzielimy my, to znaczy ja, Janka, Kazik. Wiktoria, ja cię proszę, ty się dziewczyno zastanów. Co będzie, jeśli esesman zobaczy cię przyklejającą plakat antyniemiecki do ściany? - zapytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Adela włożyła twarz w ręce pokazując, że Wiktoria ją dobija. Nie chciała jednak koniecznie tego okazywać, więc po chwili wyprostowała się i siedziała nadal nic nie mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata spojrzała na Adele. Domyśliła się, że nie tylko ją dobiło zachowanie Wiktorii. - Nie chcę się czepiać, ale myślisz czasami nad tym co mówisz? - spytała Wiktorie.

Edytowano przez MaLinka Vessalius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik milczał, wpatrując się zrezygnowany w Wiktorię.

- Twoje podejście nie zdało testu. Nawet coś takiego jak plakaty to niebezpieczna rzecz. Narażasz siebie, rodzinę, przyjaciół. Mam wrażenie, że dla ciebie to są żarty. Nie zrozum mnie źle - ja też lubię żartować, ale wtedy, kiedy czas na to i pora. W drużynie potrzebujemy poważnych i odpowiedzialnych ludzi, Wiktorio. Czy jesteś taka? - zapytał.

- Dobrze, Strzała - powiedziała cicho Janka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik otwierał już usta, żeby odpowiedzieć.

- Zastanowimy się nad tym - wyprzedziła go Janka. - Jutro przyjdziecie tutaj o godzinie jedenastej wieczorem i dostaniecie plakaty. Miejcie przy sobie torby, dobrze? I przy okazji coś na szyję. Niby jest wiosna, ale noce są chłodne i jak spróbujecie się przeziębić... - Pogroziła palcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...