Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. StyxD, to jest w teorii możliwe z punktu widzenia genetyki. Nawet wczoraj to sobie rozpisywałam. Ale działa to na zasadzie podobnej do chromosomów płci u kobiet.
  2. To co ma na pysku to odmiana i jest to najprawdopodobniej łysina z mlecznym pyskiem. Ciężko stwierdzić u pastelowego konia, a ja nie jestem mistrzynią końskich maści, znam się tylko na podstawowych maściach i odmianach. A jeśli chodzi o Twoje pytanie, Dolar, to jest to typ pokrojowo-użytkowy. EDIT: Spidi, czy Ty Littlepip i Psoras jesteście końmi? Mówię - konia i kuca odróżniają wzrost i pokrój. Takie są kryteria i to nie ja je wymyśliłam. Różne gatunki też się potrafią krzyżować i mieć płodne potomstwo, nie ufaj biologii z gimnazjum, serio.
  3. Niestety, muszę się zgodzić z Irwinem. Jakieś to nieśmieszne, rymy drętwe, a całość jest zwyczajnie nudna. Tym razem Ci nie wyszło, trudno.
  4. A Twilight tak naprawdę jest jednorożcem, a skrzydła to błąd animacji. Neandertalczyk to podgatunek, koń i kuc nie należą do różnych podgatunków. Wielkość Spidi, wielkość. Jeśli coś co ma na oko jakieś 2 metry w kłębie nie nazwiesz koniem, ale kucem, to chyba nie mamy o czym dyskutować. Tak samo jak goście z Saddle Arabii - pokrojowo i wzrostowo konie. Pegazy, jednorożce i ziemniaki to różne gatunki. Do nowego numeru Equestria Times napisałam najprawdopodobniejszą teorię odnośnie dziedziczenia przynależności gatunkowej. Sam mówiłeś, że twórcy wzorują się na naszym świecie, więc kryteria odpowiednie dla hipologii i jeździectwa idealnie się nadadzą, nie sądzisz? A kształt czaszki, oczy i maść? To przecież bajka dla małych dzieci, trzeba przymknąć oczy na niektóre rzeczy.
  5. Wysoki jak koń Shire. Ma pokrój konia zimnokrwistego. Jest wielki. Jest koniem według kryteriów związków jeździeckich. Każdy kuc jest koniem, tak swoją drogą. I popatrz na jego umaszczenie - końskie, nie? A że brak reakcji... Jak widzisz Murzyna na ulicach Trójmiasta to zachowujesz się jakbyś zobaczył kosmitę w lateksach i z pejczykiem?
  6. No, ja za bardzo nie mam na przybory i tu jest problem. Nawet ołówki odkopałam z czasów dzieciństwa.
  7. Mam Koh-i-Noory akwarelowe, ale one są akurat beznadziejne - jedne z gorszych kredek jakich używałam.
  8. Na wstępie pragnę podziękować za szczerą opinię Sprawa jest prosta - ołówków nie mogę za bardzo zabrać na zajęcia, bo boję się że się poniszczą. Kredki mam tanie, zwykłe - stare Herlitze i Bambino 12 kolorów. Dlatego bez obaw biorę je na zajęcia bez strachu że się połamią. Lubię wychudzone i długonogie kuce. I szczerze mówiąc - serialowe pulpety mi się osobiście nie podobają. Inna sprawa, że lubię eksperymentować ze stylem. Tamten niby kolor to sam ołówek - po prostu robiłam zdjęcie przy świetle lampki i tak wyszło. Ciężko w moim wypadku mówić o jakimkolwiek profesjonalizmie i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Jestem kompletnym samoukiem. Takim co nie korzystał nigdy z gotowych tutoriali ani nie rysował do wzoru. Rysuję by zabić czas na takich fascynujących rzeczach jak histologia, łacina i pierwsza pomoc. Staram się nad sobą pracować i sama widzę, że jakiś tam postęp jest. Oczywiście nie oczekuję cudu.
  9. Spalić to zanim złoży jaja. #TylkoRzeszaRosiczek
  10. Bycie złodupem mi nie wychodzi. Gdzie popełniam błędy?

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [9 więcej]
    2. nyaa

      nyaa

      *skrycie trzyma nóż w prawej dłoni*

      *wredny-i-złośliwy hug*

    3. Ghatorr

      Ghatorr

      Tribrony przesyłają pozdrowienia...

    4. Cahan

      Cahan

      Czekam na ich przybycie. Już napaliłam w piecu.

  11. WilkU N: Nie wiem po co to udziwnienie z ostatnią literą. A: Stały, niezmienny i ładny. Fajne OC. S: Nie lubię latających żelaznych ptaków. U: Spoko user, ale znam go dość słabo, no, nie tak bardzo słabo, ale nie gadałam z nim nigdy na PW czy coś. Na forum jest już całkiem długo.
  12. Dobra, ogłoszenia parafialne: 1. Wiem że nowy rozdział Cienia miał być w tym tygodniu, ale się uczę, mam dopiero 20 stron tekstu, przepraszam za opóźnienia, pracuję nad tym. 2. Szukam dziewczyny ze Śląska powyżej lat 15. Tylko poważne oferty.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [2 więcej]
    2. Dolar84

      Dolar84

      @2 #JustCahanthings

    3. Niklas

      Niklas

      Dolar z pewnością ma coś z tym wspólnego :P

    4. Cahan

      Cahan

      Akurat Dolcze jest niewinny.

  13. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  14. Błąd, Spidi. Random opiera się na planowym i logicznym bezsensie. Nie musi wcale być komedią. Randomem są moje Rosiczki - rośliny które zaczynają myśleć i postanawiają dokonać przewrotu. Przecież to nie ma sensu. Żadnego. Ale randomem już nie nazwałabym takiego Atutu Spike'a, w którym w zasadzie bezsensu nie ma. To po prostu komedia opierająca się na paranoicznym charakterze Twilight i dwuznacznościach.
  15. Nie ma to jak sytuacja, w której inne konie spierdalają na widok twojego konia.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [3 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      Zdecydowanie nie ja. 1. Ona nie należy do mnie. 2. To pokraka z koszmarnym charakterem.

    3. Niklas

      Niklas

      Czyli czyste zło... just like Cahan :P

    4. Cahan

      Cahan

      Bardziej. Ja jeszcze nikogo nie zabiłam, a cholera ma na sumieniu innego konia.

  16. Cahan

    Wyżal się.

    Powiem tyle - za słabo znam sytuację w domu Twojego kolegi by coś więcej o tym powiedzieć. Ale mogę się domyślić, że gnojone przez lata "w niczym nie idealne dla rodziców, a dla otoczenia wprost przeciwnie" dziecko w końcu pękło i zaczęło się na swój sposób buntować. 15 lat, czyli trochę czasu jeszcze siłą rzeczy minie. Niestety, rodzic ma w zasadzie władzę absolutną i póki nie zdobędzie się niezależności finansowej to jest się rzeczą. Ucieczka? Będzie jeszcze gorzej, jeśli nie zrobi się tego mądrze. Co radzę - niech chłopak odda się bez reszty swoim pasjom, niech tworzy, nawet po kryjomu. Niech żyje nadzieją, że za X lat będzie lepiej, a on wytrzyma. Im na złość. I niech uświadomi sobie też ile jest wart. To oczywiście tylko moje domysły, które mogą być bardzo chybione, gdyż nie znam całej sprawy.
  17. Dobry random paradoksalnie odznacza się logiką ukrytą pod przykrywką bezsensu.
  18. Cahan

    Powitanie

    Witaj! 1. Czytasz fanfiki (jeśli tak to jakie)? 2. Piszesz? Rysujesz? 3. Co myślisz o rosiczkach? 4. W jakie gry grasz?
  19. Dlatego wspomniałam o poradniku i udzieliłam dalszych instrukcji.
  20. Powiem wprost - nikomu nie chce się sprawdzać czegoś co wyglądem powoduje martwicę mózgu. I tak będziesz to musiał zrobić. Prereaderzy i korektorzy szanują swoją pracę.
  21. Dalej źle - zastąp "-" półpauzami, a każdy akapit zaznaczaj wcięciem - użyj klawisza Tab. Dodaj odstęp po akapicie. Czcionkę możesz zmniejszyć do rozmiaru 11. Pogrub i wyśrodkuj nazwy rozdziałów, a najlepiej daj im oddzielne dokumenty, a nie wszystko w jednym.
  22. Jeup. Tu nie chodzi o heheszkowanie, ale o granice tego heheszkowania. Bo czasem wypadałoby pamiętać, że tam za monitorem siedzi drugi człowiek, który też ma swoje myśli i uczucia. A podszywanie się pod niego i głoszenie różnych poglądów jako ta osoba to taka przesada jest. Bo to że my coś uważamy to nie oznacza, że ów ktoś też tak uważa. No ja nie wiem, czy co poniektórzy byliby zadowoleni gdyby ktoś w ich imieniu popierał skrajnie odmienne poglądy polityczne.
  23. Poradnik? Cahan Uczy i Bawi w pierwszym numerze magazynu Equestria Times. Numer wisi na forum w dziale tego fanzinu.
×
×
  • Utwórz nowe...