Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Cahan

    Wyżal się.

    Co do wyjść i kontaktów ze znajomymi... Wracam do domu z parodniowego wyjazdu ze znajomymi i sobie chcę odpocząć. Co słyszę? Że nie mam przyjaciół i tylko w domu bym siedziała! Za tydzień znowu chcę jechać. Reakcja rodziców "Po co?". I nie podoba im się nasz kompletny brak organizacji, czyt. podejście zdroworozsądkowe typu "jeśli zapomnę mydła, to nie umrę, tylko od kogoś pożyczę".
  2. Założyłam taki sympatyczny temacik, może dyskusję prowadźmy tam... http://mlppolska.pl/watek/10695-o-biologii-dyskusje-różne/ A odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo ciekawa: Nie wszystkie gatunki zwierząt tak postępują. Inna sprawa, że te zahamowania nie u wszystkich występują. Znam osobników, podobno Homo sapiens sapiens, którzy z każdym i za darmo. Nawet przyznawali, a raczej przyznawały się do tego otwarcie. Zahamowania mają uwarunkowania biologiczno - kulturowe. U zwierząt też są. Samiec o niskiej hierarchii w stadzie raczej nie będzie kopulował, bo dostanie manto od alfy. Samice też nie dają każdemu jak leci. Selekcjonują. Nie opieram się jedynie na pingwinkach z ZOO. A chociażby na baranach. Hodowcy owiec mają problem, bo homoseksualizm jest u tych zwierząt bardzo powszechny i wiele samców w ogóle nie interesuje się samicami. I nie pokryje.
  3. Zakładam ten temat, bo w wielu miejscach na forum dochodzi do rozmów, podczas których gada się o biologicznych aspektach różnych rzeczy. Dlatego, by nie off topować tam, to teraz będzie ten temacik, by dyskusję przenieść tu, a i przy okazji można by dokładniej wszystko obgadać. Od czego by zacząć? W tym temacie: http://mlppolska.pl/watek/8636-stowarzyszenie-żyjących-piszących-dyskusje-ogólne-o-pisaniutłumaczeniu/page-26 za moją zresztą winą, ale oj tam, dyskusja zeszła na miłość i jej biologiczne aspekty. Chciałabym wiedzieć co wy o tym myślicie a potem pokazać wam, że i tak się mylicie.
  4. Homo i biseksualizm występuje u większości zwierząt rozdzielnopłciowych. Skąd się wziął? Wola bogów? Przypadek? Nie sądzę. U wielu gatunków zwierząt większość osobników i tak jest wykluczona z rozrodu. Rozmnażanie jest dla wybranych. Heteroseksualne się frustrują, a homosie i bi mają rozładowanie dla tego napięcia. W efekcie są przyjaźniej nastawione do innych osobników tego gatunku, pomagają parom hetero wychowywać potomstwo, a nie przeszkadzają im, co wpływa korzystnie na rzecz przetrwania gatunku. Homoseksualizm najczęściej występuje u zwierząt stadnych. I właśnie za to kocham biologię
  5. Mniejsze zło --> zło --> większe zło --> szatan --> brak papieru toaletowego w sawojce --> Cahan

  6. Mogę Ci zrobić na ten temat cały wykład, bo biologia jest miłością mojego życia [a i tak ją zdradzam, a co!]. Nie da się udowodnić, że nie ma kogoś kto nie zdradza. Nie zaglądam do łóżek wszystkim ludziom na świecie. Dla mnie człowiek to zwierzę i nic więcej. Niektóre ptaki też miłują piękno, wiele zwierząt jest monogamicznych, co wcale nie jest takie głupie, jak się z pozoru wydaje. A co do pisarstwa - olał co się na ten temat myśli. Ale sztampa sama w sobie nie jest niczym złym. Życie jest sztampowe. I w teorii nudne. A jakoś ja się podczas niego całkiem dobrze bawię i do Walhalli się nie spieszę. Po prostu nawet motyw oklepany jak kotlet schabowy może być smaczny. W końcu nasz tradycyjny, polski specjał można jeść przez całe życie i to codziennie. A jakoś się nie nudzi.
  7. Ja bardzo lubię romantyzm. To taka komiczna wersja Gry o Tron. Jest głupek i się zakochuje --> dostaje kosza --> umiera A ja się w tym czasie cieszę Uwielbiam miłość werteryczną. To jest dobra miłość.
  8. Zdrady są uwarunkowane biologicznie właśnie. Związek ma zapewnić potomstwu bezpieczeństwo. Zdrada: - u mężczyzn więcej potomstwa - u kobiet potomstwo lepsze jakościowo Podobna strategia występuje nawet u niektórych ryb Uczucia? Gra wstępna? Chodzi o zaprezentowanie się jako dobry reproduktor. Dodatkowo owszem, dochodzą uwarunkowania kulturowe. I nie u wszystkich zwierząt występuje poligamia i dziki seks w okresie godowym. Monogamia to nawet nie domena ssaków, u których w gruncie rzeczy nie występuje. Chyba najbardziej wierna, znana mi monogamia dotyczy ryb - Hypancistrus zebra. Dlatego właśnie z tym gatunkiem jest taki problem w hodowli. Tak, ta rybka opiekuje się potomstwem. Złość, miłość, ruch - u zwierząt działają na takich samych zasadach. A eksperyment? Halucynacje.
  9. No można i tyle. O fantazjach mniej, bo w tym wypadku możliwości jest nieskończenie wiele. A miłość jest prosta jak budowa cepa. Czysta biologia, przedłużanie gatunku.
  10. N: W końcu bez zbędnych udziwnień! W takiej formie brzmi fajnie, krótki, oryginalny i łatwy do zapamiętania. A: "Chińska bajka". Nie wiem co to, ale mi się nie podoba. S: Background pony? Prezentuje się całkiem nieźle, choć szczerze - nie przepadam za AJ. U: Młoda, całkiem sympatyczna userka. Bardzo aktywna na forum. Lubi pieseły.
  11. Miłość generalnie nie jest niczym świeżym. W końcu dopada niemal każdego i to wiele razy. A dzieje się tak od tysięcy lat. Więc Ameryki się odkryć nie da. Temat nie jest już od dawna Tabu, więc...
  12. Cahan

    Dawaj ciasto, Arłuk!

    Też chcę ciasto. W środku ma być nadziane jabłkami. Z wierzchu kaczka/gęś. I posypka z czosnku i majeranku. Koniecznie polać polewą miodowo - pieprzowo - solną. Normalnie groziłabym koniem albo tradycyjnym laniem. Ale od kiedy zostałam elfim magiem, to grożę ciążą w kolanie. Dawaj tę kacz... gę... ciasto!!!
  13. Incesty są fajne. Uwielbiam je. Ale dobrego w klimatach MLP jeszcze nie widziałam. Szczerze? Moje ulubione romanse to incesty oraz miłość werteryczna. W zasadzie nie przeszkadzają mi ani homo, ani hetero, ani OC x kanon, kanon x kanon, nawet orgię przetrawię, ale jest jeden warunek. Musi być dobrze napisane, a nie: " - Hej! Ładna jesteś. Idziemy do łóżka? - Wiesz, ale ja już kocham Flatterszaj. - To zrobimy trójkąt... - Dobra, zawołam ją! "
  14. Romans z zadu. Miłość do 6 klaczy równocześnie. Moda na Sukces II. Szczęśliwe związki, niedopasowane. Pary tworzące się w 5 sekund...
  15. Nawiązanie do MLP jest w Hobbicie! Jeżdżą na KUCYKACH! A tak poważnie - wiem, że robię mały off top, ale nie wytrzymam... Apeluję do niektórych: Zanim wstawicie jakieś nawiązanie dowiedzcie się co coś oznacza, bo wtopy z lunaparkiem, pipsqueakiem są nieco żałosne i pokazują, że bronies to tacy dziwni ludzie, którzy wszędzie widzą nawiązania do ukochanego serialu, a rzeczywistości nie znają. Niedługo ktoś zobaczy kucora na festynie, wstawi focię i uzna właściciela za brony'ego na tej podstawie. A co do cydru - to bardzo popularny na zachodzie alkohol z jabłek.
  16. Triste, filofan się łatwo nie rozwiązuje. Kiedyś w tym robiłam i nigdy nic się nie rozwiązywało. Nawet moje koty miały z tego gryzak. Z większej ilości żyłek robi się tak samo jak z dwóch. Po prostu kilka traktujesz jak jedną i tyle.
  17. Cahan

    Ogłoszenie

    Triste, wiem o tym, ale ponieważ nie byłeś za zjednoczeniem, więc Twój Shylitude się nie nadawał.
  18. Cahan

    Ogłoszenie

    Jeszcze nie wiadomo. To zależy przede wszystkim od możliwości sztabu technicznego. No i musimy jeszcze parę rzeczy ustalić - chociażby wygląd nowego pisma. Wolimy dostarczyć wam coś później, ale dobrej jakości.
  19. Dobra, mózg rozwalony... Opowiadanie całkiem niezłe, czytało się przyjemnie, ale nie powiem, że mnie urzekło. Nawet się nie zaśmiałam ani razu. Starzeję się czy wpadam w depresję? Tłumaczenie na wysokim poziomie, nie zauważyłam jakiś błędów, choć od "pięcioramienna gwiazda otoczona blablabla" na miejscu autora użyłabym określeń takich jak pentagram, a na siedmioramienną heptagram. Ale na to aTOM akurat wpływu nie ma. Rolą tłumacza jest odzwierciedlić widzimisię autora. Fanfik godny polecenia dla fanów takiego humoru.
  20. Cahan

    Ogłoszenie

    Matyas chyba nie ma OC. W Brohoofie OC miałam ja i miał Spidi. Nikt inny przynajmniej nie mówił, że posiada. A przynajmniej z osób ZA zjednoczeniem. Boba lubię i szanuję, ale ze stanowiska naczelnego odszedł, a jego OCek to jego OCek, a nie logo Brohoofa. Fakt, ładna to OCka, ale... głupio byłoby dać OC kogoś kto nie będzie nad Equestria Times pracować. Danie jego pegaza na maskotkę nie miałoby sensu. Inna sprawa: LUDZIE! TO TYLKO GŁUPIA GRAFIKA O POŁĄCZENIU. EQUESTRIA TIMES DOSTANIE NOWĄ MASKOTKĘ, COŚ WYMYŚLIMY. Caps Lock i wiadomo, że żarty się skończyły Po prostu się wkurzyłam, że niektórzy dorabiają sobie jakieś dziwne podteksty w obrazku, który miał mówić jedynie, że przyjaźń wygrała i dwa skłócone fanziny się pogodziły...
  21. To z kreatywnością to był rodzaj żartu... Po prostu wiem, że nie trzeba być kreatywnym aby pisać. Pomysły są wszędzie. Trzeba tylko ruszyć zady i je realizować. A co do romansów... ZŁO. A poważnie - czytałam też dobre, ale to były wyjątki.
  22. Kreatywność? A co to? Czasem po prostu mnie natchnie - zazwyczaj w środku nocy. Mam na coś pomysł, uporządkuję i muszę spisać. Ale to tylko główna oś, całą resztę trzeba potem wykuć, jak jakieś rzemiosło.
  23. Ja na pierwszej Fancie byłam z matką, na drugiej z ciotką, a na trzeciej z kolegą [którym się musiałam opiekować w praktyce]. Obecnie sobie mogę jeździć sama i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Ale wiem jedno - wiek to nie problem. Wyjazd na larpa wymaga jedynie dobrych chęci. Zwłaszcza, że środowisko jest przyjazne i skore do pomocy. A strój? Da się coś sensownego znaleźć w lumpeksach.
  24. Na Teo na głowie i tak miałam za dużo, np. Goblina, który został na mnie nasłany o pierwszej w nocy. Podobno o tej godzinie się nie śpi, tylko bawi. Swoją drogą, fazy Teomachii: 1. Wytrzymam, będzie dobrze. 2. Zimno... Sawojka... Ja chcę do domu! 3. W zasadzie to nie jest źle. 4. Fajnie jest. 5. Nie chcę do domu. A co do larpów i wieku - nie ma reguły. Wielu dorosłych larpowców zabiera na imprezy swoje dzieci i te maluchy nie wyglądają raczej na nieszczęśliwe, wręcz przeciwnie. A co do nastolatków - jeśli jest się ogarniętym, to znalezienie sobie opiekuna na czas gry to żaden problem.
  25. Cahan

    Ogłoszenie

    Bo OCek Brohoofa nie miał nawet ustalonych kolorów? Przynajmniej ja, ani nikt inny z redakcji nie pamiętamy wyglądu oficjalnego OC Brohoofa. Poszedł ten Spidiego, bo z naszych OC był najfajniejszy i miał najwięcej grafik.
×
×
  • Utwórz nowe...