Skocz do zawartości

Projekt "Children of the Night"


Lukiner

Recommended Posts

No nie Teaser jest po prostu cudny !!! oglądałem wcześniej ten projekt, ale raczej nie pokładałem w nim nadziei, bo już na kilka Fanowskich projektów (nie związanych z MLP ) się kiedyś napaliłem, a potem okazała się klapa, albo totalnie dziadostwo, ale z tego projektu może coś super wyjść Nie mogę się doczekać zwłaszcza scen z Luną jak będzie śpiewać

Link do komentarza

jeśli z tego projektu naprawdę coś wyjdzie to Hasbro na pewno to wykorzysta. Co prawda fanowskie seriale czy filmy nigdy dotąd nie odnosiły aż takiego sukcesu by się przebić do "kanonu", ale skoro fanowskie mody do gier lub gry mogą się stać komercyjnym produktem np counter strike zaczynał jako mod fanowski do half-life, a teraz jest osobnym tytułem komercyjnym. To czemu z filmem fanowskim miało by nie być tak samo ? Zwłaszcza, że ten projekt wygląda naprawdę profesjonalnie i tworzony jest naprawdę z sercem, czego w obecnym podejściu do animacji ze świecą szukać. Co prawda jeśli projekt odniesie sukces Hasbro może może ich pozwać o rightsy do postaci Luny, ale jeśli będą naprawdę po wrażeniem to najprawdopodobniej twórcy zostaną zatrudnieni w firmie i będą zarabiać na swojej pasji czego im z całego serca życzę

Link do komentarza

Powiem jedno:

Big H nie wrzuci tego do kanonu, bo pokazaliby tym, że historia Luny była pisana na kolanie, a oni nie mieli absolutnie ŻADNEGO uzasadnienia przemiany w Nightmare Moon. Co innego coś dodać, co innego mieszać w backstory.

Cięzko się tu z tobą nie zgodzić, jednak nie zapominajmy, że to praca fonowska. Nie musi być ściśle przylegająca do serialu.

Więc tu mozemy zostawić twórcom dowolość.

:lunaderp: Może nawet jakiś shipping

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Dlatego mam nadzieję, że jednak tego nie zrobi. Nie podoba mi się ich polityka, lecz nic na nich nie poradzę. Jestem po prostu zwykłym, szarym bronym. Jeżeli jednak dobiorą się do tej animacji, to przydałoby się wtedy zrobić powstanie, albo chociaż akcję protestacyjną. Jako, że jesteśmy ich potencjalnymi klientami, to może odpuszczą, choć w to wątpię, gdyż mają jeszcze inne rynki zbytu.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Tak, zagarnie przerobi i sprzeda podpisane własnym imieniem, potem będzie się czepiało Spirit i Liona, że karadną prawa autorskie. Hasbro na pewno nie da nam za wygraną i szuka wszystkiego czego może się nas uczepić. vPotem uczepi się naszych artów, itp. no to dlatego mało przesyłam (tylko jeden dla Michalski9), a tych episkich uczepi się tak, że se je wsadzi i potem siedzą jak kokoszki na gnieździe i nic nie robić oprócz rożowienia kucy. (No!) RB co ty na to?

A ja na jak na lato... no prawie. Prędzej przesunę Pałac Kultury, objadę cały świat, przeżyję rok na Antarktydzie, wejdę do Krokodyli niż się do nich przekonam.

Ja to samo. Nie lubię ich, a w dodatku lunie wepchneli dwa nie potrzebne kolory, Dashie błędnie pomalowali grzywę, Twilie zapomnieli dodać jednego koloru i Rarity dodali jeden nie potrzebny kolor. Ble.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Podbijam temat ze względu na ciekawy news. Jak się okazało miałem rację, twórcy MLP zapowiedzieli, że zrobią odcinek poświęcony starożytnemu konfliktowi Luny i Celestii. Oczywiście nie mówią tego wprost, ale to chyba oczywiste, że to odpowiedź na ten właśnie projekt.

Moja reakcja:

Dołączona grafika

Jeśli to prawda, to byłoby fantastycznie! Wyjaśni się parę spraw, no i more Luna!

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Obiecujące. Obejrzałam wszystkie materiały, jakie do tej pory się ukazały, animacja na dobrym poziomie, muzyka świetna, wiodąca melodia idealnie pasuje do charakteru księżniczki. Nic - tylko czekać! Zwróciliście uwagę na źrebiątka? Moja ulubiona Wind Whistler i słodka Moondancer ze starych generacji, czuję się mile zaskoczona.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Dorzucam oficjalne logo projektu w vectorze:

COTN_logo%2Bcopy.png

I wzmiankę:

Z blogu można wyczytać, że prawdopodobnie twórcy zmieniają standardy animacji (nie pamiętam czy całego projektu czy tylko konkretnych scen). Przykład jak było:

LipSynch_Shot03.gif

...i przykład jak będzie:

LipSynch_Shot03_2.gif

Jak widać animacja jest żywsza, niestety kosztem płynności.

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Odświeżę co nieco, dla tych którzy na to czekają. Najpierw mały screen:

 

Screenshot_34.png

 

I trochę informacji, przede wszystkim autorzy poinformowali o statusie prac najważniejszych elementów:

 

 

Now for status report:

Backgrounds: 100% complete (pending corrections in shot 33B)
Animation 75% (two shots left to animate)
Postproduction 60% (effects have been prepared, catalogued and tested in AE, it is just a matter of rendering). Pending shots haven´t been postproducted yet (d'uh).

VA: 100%
 FX animation: 75%   Changes in Luna´s mane for better flow over shots 11, 8, 14 , 24 A, 34B, 35, shot 34 A , 34Bb and 35 pending FX, done in tradigital technique.

 

Jak widać bardzo dużo jest już zrobione, czeka ich jeszcze sporo pracy ale większość jest zrobione więc sądzę, że o powodzenie projektu nie trzeba się martwić.

 

...oraz zdradzili inspirację przy tworzeniu grzywy opadającej Luny. Nie znana mi Eris, demon z kreskówki "Samurai Jack" oraz znana wszystkim syrenka Ariel.

 

We decided to take example from three cartoon characters with similar hair treatment, being those Ariel, Eris and the Spring devil from Samurai Jack ( which looks like Celestia BTW).

 

mane.jpg

Link do komentarza

Niech to... Unikam wypowiadania się w takich tematach, ponieważ pisząc posty sam się nakręcam, a potem zżera mnie niecierpliwość i dostaję palpitacji przy każdej wiadomości o spodziewanym terminie zakończenia prac. Tym razem jednak już nie wytrzymam.

 

Zacznę dziwnie, ponieważ od podkreślenia tego, co mnie irytuje, ale co po części jest zarazem piękne w mlp. Otóż w żaden sposób nikt nie mówi nam niczego wprost. Skręca mnie, gdy słyszę co chwila odwołania do historii typu "No, wiesz, był kiedyś taki Sombra i on był zły a teraz wraca" albo "W konsekwencji tego Luna została wygnana". Tak naprawdę wszystko co wiemy, to jedynie mgliste półsłówka, nikt nie raczy nam wyjaśnić co się działo, dlaczego właśnie tak się działo i czemu to wina Celestii :trollface:

 

Oczywiście daje to pole do popisu licznym twórcą fanficków, no ale powiedzmy sobie szczerze - takie wydarzenia powinny być doskonale znane całemu fandomowi.

A przynajmniej mi.

JA CHCĘ WIEDZIEĆ JAK LUNA WYLĄDOWAŁA NA KSIĘŻYCU ;_;

 

Ta historia ma potężny potencjał, zarówno jeśli chodzi o wzbudzenie u widza wzruszenia, jak i ukazania epickości Luny. I może wreszcie rozjaśni, czy alicorny to bogowie, półbogowie, czy jedynie marionetki zagubione w grze potężniejszych od nich istot.

 

 

EDIT

 

 


We decided to take example from three cartoon characters with similar hair treatment, being those Ariel,

 

Syrena?
Nocna Łusko, nie wierzę, że nie maczałeś w tym palców... :|

 

Płetwy ogonowej od razu :rainderp:

Edytowano przez Arjen
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...