Skocz do zawartości

Equestria Times 02/2015 (3)


Verlax

Recommended Posts

Śląski fandom jest kochany. Skoro Linds go porzucił, niech nosa tam nie wtyka. Kuźwa, nie dość że się hurr odciął, to zaczyna krytykować. No co za...

 

Żeby nie było że offtop. Uważam, że człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem boskim. W sumie ta definicja powinna zadowolić i tych, którzy mówią o człowieku jako części przyrody, oraz tych mówiących, że człowiek jest kimś więcej.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zachowanie będące pozostałością z przeszłości. Podświadomie oczekujemy że ten człowiek się kiedyś odwdzięczy. 

Wiedząc, że już nigdy go nie spotkamy :)


Uważam, że człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem boskim.

Dziękuję, popieram. Nie chciałem odnosić się do religii w tym przypadku, ale się zgadzam w całości.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zena... Chemik, a nie wie, że różne izomery są różnie przyswajalne. Niektóre są nieprzydatne albo wręcz toksyczne.A w laboratorium powstają w innych proporcjach niż w naturze. A w przypadku białek jest to szczególnie ważne.

 

Tabletki z całym życiodajnym tałatajstwem są dużo słabiej przyswajalne niż to co przyswajamy z pożywieniem.

 

@Souls

Dlatego mówię, że to pozostałość. Instynkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zena... Chemik, a nie wie, że różne izomery są różnie przyswajalne. Niektóre są nieprzydatne albo wręcz toksyczne.A w laboratorium powstają w innych proporcjach niż w naturze. A w przypadku białek jest to szczególnie ważne.
 
Tabletki z całym życiodajnym tałatajstwem są dużo słabiej przyswajalne niż to co przyswajamy z pożywieniem.
Takie pożywienie, (w miarę) przyswajalne i (prawie) pełnowartościowe, byłoby możliwe do przygotowania (choćby słynny kotlet z probówki). Jednak jest to cholernie drogie na chwilę obecną, a poza tym podobno niesmaczne. Może z czasem... Rozdzielenie izomerów akurat nie jest aż tak trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląski fandom jest kochany. Skoro Linds go porzucił, niech nosa tam nie wtyka. Kuźwa, nie dość że się hurr odciął, to zaczyna krytykować. No co za...

 

Śląski fandom, czy pojedyncze osoby, które wielbisz? 

No właśnie. Też znam kilka osób stamtąd, które lubię i szanuję, ale nie będą mi one przekoloryzować wizerunku śląskiego fandomu. 

I za opinię przepraszam, Matyas podkusił. Przepraszam i obiecuję już na Śląski Fandom lać ciepłym moczem. Ale wpierw wypiję nieco piwa. 

 

 

Żeby nie było że offtop. Uważam, że człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem boskim. W sumie ta definicja powinna zadowolić i tych, którzy mówią o człowieku jako części przyrody, oraz tych mówiących, że człowiek jest kimś więcej.

 

Primo - aż mi się pcha na język filozofia... chyba Nietzschego, nie jestem teraz pewien... 

Secondo - jestem agnostykiem, wybacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado

 

Jest to bardzo mało wydajne, drogie i jakościowo nie umywa się do produktu naturalnego. Po prostu.

 

Rozdzielenie niektórych izomerów jest wielkim problemem, a tak przynajmniej twierdzi katedra chemii na ŚUMie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado

 

Jest to bardzo mało wydajne, drogie i jakościowo nie umywa się do produktu naturalnego. Po prostu.

 

Rozdzielenie niektórych izomerów jest wielkim problemem, a tak przynajmniej twierdzi katedra chemii na ŚUMie.

Oczywiście, że jest "bardzo mało wydajne, drogie i jakościowo nie umywa się do produktu naturalnego". Z drugą częścią wypowiedzi też się zgadzam. Ale mówimy o przyszłości. Skoro coś takiego się udało, teraz można szlifować produkcję. A co do izomerów, kiedyś ludzie nie wiedzieli, co to jest. Później nie wiedzieli, jak to rozdzielić. Teraz nie wiedzą, jak rozdzielić niektóre. Za 20 lat nie wiadomo, co będzie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Śląski fandom, czy pojedyncze osoby, które wielbisz?

Zaryzykuję, że śląski fandom. Ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami.

 


Przepraszam i obiecuję już na Śląski Fandom lać ciepłym moczem.

Bardzo dobrze, mam nadzieję, że zrozumiałeś swój błąd.

 


jestem agnostykiem

Właściwie nikogo nie obchodzi to kim jesteś i jak bardzo nie wierzysz w Boga. Jeśli cię to tak kłuje w oczka, to spróbuj pominąć to "boskie". Wyjdzie na to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zena... Chemik, a nie wie, że różne izomery są różnie przyswajalne. Niektóre są nieprzydatne albo wręcz toksyczne.A w laboratorium powstają w innych proporcjach niż w naturze. A w przypadku białek jest to szczególnie ważne.

 

Wyobraź sobie że ja to wiem. Biologiczne aminokwasy mają konfigurację L a cukry D. Powstałe enancjomery da się rozdzielać. Obecnie jest to trudne, ale przyjdzie technologia, która zrobi to łatwiej. Możliwe nawet, że użyjemy katalizatorów w formie asymetrycznych kryształów do uzyskiwania produktów o odpowiednich konfiguracjach. Smak i zapach to też rola odpowiednich związków chemicznych (np. znany glutaminian sodu). 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może kiedyś, w przyszłości. Dziś możemy o tym zapomnieć. I nie uda się na masową skalę.

No, na razie możemy tylko gdybać. Ale na tym chyba polega debata :) Osobiście uważam, że jeśli nie je*nie wcześniej w to wszystko atomówka, to się uda. Chwilowo tak się ustawiliśmy na Ziemi, że załatwić nas może chyba tylko interwencja sił wyższych lub nasza głupota. Jeśli nie zmarnujemy potencjału naszego gatunku, będziemy trwać na piedestale. Jeśli zwalimy, no to trudno, przybędą na nasze miejsce motyle-mutanty z głową Gummy'ego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo niestety nie mamy nawet jedynki. Jeśli do niej dozipiemy, może uda nam się przetrwać dalej.

 

Właściwie pewnie moglibyśmy mieć już 1 w tej skali, ale połowa wynalazków jest tajna, a druga jest wojskowa -.- tylko odsetek innowacji jest jawnych i cywilnie użytecznych.

Edytowano przez SoulsTornado
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżamy się do 200? :D Nieładny unik, Cahan. Znamy Twą miłość do Solara.

Żeby nie było, wynalazki militarne też są pożyteczne. Jednak przy odejściu od udoskonalania broni, a skupieniu się na problemach cywilnych, świat byłby lepszym miejscem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...