Skocz do zawartości

Anime


Vanadiss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Piter Wan Kenobi

Hmm coś słyszałem o tym Hellsingu,kiedyś się skuszę na niego.Swą drogą zacząłem oglądać te Lucky Star i jak dla mnie bardzo zabawne anime ;)

Link do komentarza

Szkoda, bo Lucky Star jest przyjemnym dla nudziarzy takich jak ja w odbiorze :) C do Air Gear... kiedyś próbowałem, ale radiówka umierała od pobierania :P Jeśli ktoś sięga pamięcią do wspaniałego swego czasu RTL7, to polecam też Soul Hunter, które sobie chyba wkrótce odświeżę. Dobre fantasy zbudowane na chińskich legendach (nie, nie japońskich).

Link do komentarza

Soul Hunter jest dobre, a jak już będziesz przy tym to polecam trochę nowsze ale też w miarę dobre - "Tajemnice Przeszłości": http://anime.tanuki.pl/strony/anime/124-tajemnica-przeszlosci/rec/124 czy też http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1476-lupin-iii-lupin-vs-fukusei-ningen/rec/1538 http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1465-lupin-iii/rec/1527 http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1831-lupin-trzeci-zamek-cagliostro Tak - stary dobry złodziej trzeciego pokolenia - tak niektórzy określają Lupina III - anime nieprzewidywalne, wspaniałe fabularnie, kreska trochę stara i muzyka nie zawsze wpada w ucho, lecz mimo tego warte uwagi. Polecam.

Link do komentarza

Z Gundam najbardziej przypadł mi do gustu Mobile Suit Gundam: Wing - co ciekawe, przez większość uważana za najgorszą część serii Gundam xD Tak mam dziwny gust. A skoro już o starej kresce mowa: Eat-man to naprawdę ciekawa seria. Nie będę tu nadmiernie spoilerował, powiedzmy że to historia najemnika który jest najemnikiem kiedy uzna za stosowne, odkrywcą kiedy uzna za stosowne, obrońcą kiedy uzna za stosowne... No i oczywiście też tasiemiec, prekursor karcianek - Yu-Gi-Oh :D Ale dopiero od sagi z Battle City - wtedy twórcy zaczynają mocniej trzymać się zasad gry, można tego i owego się nauczyć ;)

Link do komentarza

Japońska nazwa to Fushigi Yuugi. Całkiem ciekawe ale jeśli wyciąć wszystkie te sceny w których 2 głównych bohaterów krzyczy do siebie TAMAHOME - MIYAKA - TAMAHOME!!! seria była by krótsza o połowę odcinków :P


:( A mój Air gear przepadł.... Jak o starociach mowa to ja palne Mononoke Hime :P XD
Link do komentarza

No nie.... Mononoke Hime nie jest znowu takie stare przeciez to jest z 1997.... Ale skoro ktoś nawiązał do lat 90'tych to mogę polecić kilka naprawdę świetnych anime za tego okresu :) W końcu to jest złoty wiek anime :) Kolejność na ma znaczenia :P - Oh! My Goddess z 93 Jakoś nic specjalnego a przyjemnie się ogląda :) - Blue Gender z 99 Przemyślane i zgrabne, ogląda się w napięci i dosyć nie przewidywalne

Zakończenie psuje cały klimat, jest niczym żywcem wyjęte z Kapitana Planety

- Burn Up! W z 97 Po prostu fajne :P - Cowboy Bebop z 98 Jedno z najlepszych anime. Świetna muzyka skomponowana przez Yoko Kanno a wykonana przez Seat Bels. Brak błędów logicznych, świetny humor wymieszany w odpowiednich proporcjach z poważnymi momentami. Naprawdę gorąco polecam. - Giant Robo z 92 Pełna humoru i niedorzeczności a zarazem dosyć głęboka i poważna fabuła. Genialna muzyka dla samej muzyki można to obejrzeć. - Golden Boy z 95 Po prostu durna lekko "zboczona" komedia :P - Iria: Zeiram the Animation z 94 Świetnie graficzne seria SF o pewnej łowczyni nagród :) Przyjemnie się ogląda :D - Irresponsible Captain Tylor z 93 Anime SF w starym dobrym stylu :) Bardzo dużo humoru.... może czasem za dużo :P ale i tak mi się podobało :P pewnie dlatego że jestem fanem SF'ów z lat 90 - Macross Plus z 94 Druga najlepsza cześć serii Macross. Zjawiskowa i hipnotyzująca muzyka Yoko Kanno. Niesamowita kreska, i świetny pomysł. I dedykacja na początku i na końcu :) (To było jedno z 4 anime gdzie prawie się popłakałem a to nie łatwe żeby doprowadzić mnie do takiego stanu) - Mobile Police Patlabor co prawda zaczęło wychodzić w 89 ale zaliczam do 90 Jedno z niewielu animów mchowych, które mi się naprawdę podobało. Postacie nie przesadzone, zabawne i dosyć realne :) - Record of Lodoss War z 90 Anime na podstawie Gry pod tym samym tytułem. Świetna kreska (jedna z najlepszych jakie widziałem) i ciekawe postacie. Niestety fabuła dziurawa jak durszlak. Właściwie nie wiem czemu mi się podobało..... ale mi się podobało aż tak że mangę kupiłem :D - Crest of the Stars/Banner of the Star 99 Genialne anime, jedno z moich ulubionych, niesamowita historia, bohaterowie, grafika, muzyka. Choć jedna z niewielu serii gdzie każda kolejna cześć jest lepsza od poprzedniej. -Seria Tenchi Muyo! z 93 Zgrabne haremowe SF :) bardzo fajne i zabawne :) A szczególności film Tenchi Muyo! in Love -Tetsuwan Birdy z 96 Jedno z najładniejszych serii z lat 90!! Jak cała seria produkcji Tetsuwan Birdy świetnie zorganizowana, zabawna, ciekawa, wciągająca seria. Polecam, polecam polecam! -You're Under Arrest! z 94 Ładne anime, ciekawe i całkiem zabawne. Po prostu fajne :D No i to by było na tyle :)

Link do komentarza

Z świetnych anime lat 90 dodał bym jeszcze Great Teacher Onizuka (choć szkoda że do połowy tylko zekranizowali, ale planuję sobie mangę kupić całą :> ) A takie niby nic specjalnego, ale fajnie się oglądało, to Iketeru futari.. takie fajne ecchi. (5min x 16 odcinków) Pewnie jest tego więcej z tego co oglądałem, ale rzadko patrzę na rok wydania i nawet o tym mogę nie wiedzieć.

Link do komentarza

Z anime tych trochę starszych ja polecę serdecznie tytuł Ranma 1/2 (ni bun no ichi). Dobra komedia ( przynajmniej w mój gust trafiła). Polecę jeszcze Inuyashę,chociaż chwilowo przerwałem oglądanie go. Co do Gundamów, mam ambitny plan obejrzeć wszystkie serie/filmy/ova . Trochę mi to zajmie. Jak na razie obejrzałem pierwszą serię (bodajże z 1978r) i 3 kinówki. W najbliższym czasie zabiorę się za następne części. Aktualnie oglądam Bakumana ( naprawdę świetne anime <3), Gintamę , Junjou Romanticę, Zetsuen no tempest i kilka tych popularniejszych anime typu Naruto, Fairy Tail i One Piece. Ktoś poruszał temat spokojnych anime, gorąco polecam Zettai Shounen. Wolna akcja skupiona na bohaterach i dziwnych stworzeniach. Serdecznie polecam !

Link do komentarza

Oglądam czasem jakieś anime, generalnie moje ulubione to Higurashi no naku koro ni ponad wszystko, po prostu kocham je, postaci są takie dopracowane jak i ich problemy,a cała fabuła jest dość niesamowita, ale z drugiej strony, jakby... życiowa, może oprócz hektolitrów krwi. Tak samo Umineko no naku koro ni- fajny ma klimat, czy whatever. Jednak postaci mnie trochę wkurzają, a Maria raz na jakiś czas mnie mega wkurza a zaraz ją uwielbiam. XD lubię, ale jednak Higuraszi ponad wszystko. Another- wciągające, b.ciekawe, itd. jednak brakowało mi w tym naturalności jakby... wszyscy ludzie gadali tylko o tej klątwie, tylko o tym, o niczym innym... przecież normalny człowiek nie wytrzymałby czegoś takiego no. I wiem, to tylko anime, ale jakoś mi to przeszkadzało. No i chyba tyle. Teraz planuję obejrzeć Elfen Lied, ale nie wiem, bo jest zbyt jakieś takie kolorowe, wolę takie poszarzało-czarne rzeczy, jak te pozycje wyżej. :U Higurashi rządzi, mówiłam już? Xd

Link do komentarza

Jeśli chodzi o anime to najlepiej sięgnąć do klasyki lat 90', i nie mówię tutaj o serii Dragon Ball (chociaż z oryginalnym audio bardzo przyjemnie się ogląda). Ja osobiście polecam następujące anime: - Slayers (Magiczni Wojownicy z RTL7) - Shakugan no Shana - Soul Eater - Bleach - Ah! My Goddess - Tenchi Muyo - Tenchi GXP - Isekai no Seikishi Monogatari - Inuyasha - Soul Hunter - Fairy Tail - Elemental Gelade - History'e Mightiest/Strongest Disciple Kenichi (tytuł może się różnić w kilku miejscach, ale chyba wiadomo, o co chodzi) - Vandread - Fullmetal Alchemist Brotherhood - Onegai Teacher A tu coś dla fanów Ecchi (czyli nieco bardziej rubasznych anime - trochę nagości od piękności, ale nie mylić z hentai!): - To Love-Ru - Bravo Girls - R-15 - Maji de Watashi ni Koi Shinasai!! Natomiast filmy studia Ghibli, to mam kilka ulubionych tytułów: - Porco Rosso - Laputa: Podniebny Zamek - Ruchomy Zamek Haru - Narzeczona dla Kota - Sekretny Świat Arietty - Spirited Away - W krainie Bogów - Opowieści z Ziemiomorza

Link do komentarza

Z świetnych anime lat 90 dodał bym jeszcze Great Teacher Onizuka (choć szkoda że do połowy tylko zekranizowali, ale planuję sobie mangę kupić całą :> )

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o dobre serie anime to oczywiście: "Naruto", "Fullmetal Alchemist: Brotherhood", "GOSICK" i... inne. Jak przypomnę sobie to jeszcze wspomnę jakimś tytułem :rd8:

Link do komentarza

"Fullmetal Alchemist: Brotherhood",

To jest świetna seria. Główni bohaterowie to też ludzie, z ambicjami i szkieletami w szafie, ma pięknie rozpisany i poukładany świat, jest wspaniale narysowana, i można się przy niej zdrowo pośmiać, mimo że jest dość poważna...

Mógłbym wymieniać.

Ale tak w zasadzie... oglądajcie, i czekajcie aż się pojawi Major Armstrong, a później Izumi Kurtis. O lepsze postacie drugoplanowe naprawdę trudno :pinkiederpy:

Panty & Stocking też jest dla mnie nie do zniesienia. Ale z drugiej strony, to robił tą serię Gainax - choć Evangelion jest świetny (czekam na kolejne części Rebuild) i FLCL też idzie oglądać, to nikt mi nie powie że tam u nich wszyscy mają normalnie pod czapką... :crazy:

Mirai Nikki czytałem jako mangę, jak jeszcze wychodziła. Gasai Yuno to jedna z niewielu postaci fikcyjnych, od której mi się robi zimno jak o niej pomyślę. Muszę złapać anime jak będę miał czas...

Link do komentarza

To jest studio cholernych trolli, nie wiem czy tam KTOKOLWIEK jest zdrowy psychicznie... Mimo to, fajnie mi się oglądało twory takie jak FLCL, Panty n Stockings, lub TTGL (mistrzostwo).

Pewnie, jak mogłem o TTGL zapomnieć.

Wieść gminna głosi że cały Evangelion powstał tylko dlatego że kierownictwo studia Gainax potrzebowało tytułu, który nie miałby szans na sukces - nie orientuję się dokładnie, chodziło o jakieś wymijanie podatków - i oto pojawił się Hideaki Anno. Facet z problemami psychicznymi, i pomysłem na anime tak dołujące, że nie było siły żeby się sprzedało.

Wszystko pięknie, oprócz tego że tak się nie stało, kierownictwo dostało wyrok, Gainax się z czasem obrobił (mimo że ostatnie odcinki NGE cierpiały przez brak budżetu), a ostatnie co słyszałem o Hideakim Anno, to że poszedł się leczyć, od jakiegoś czasu jest szczęśliwie żonaty i nadal trzepie ciężką kasę.

:derp2: Wszystko poszło tak źle, że aż dobrze.

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...