Jump to content

Odcinek 12: Family Appreciation Day | Dzień uznania dla rodziny


Neiter
 Share

Recommended Posts

Tym razem ja dam info ;o

Tytuł: Family Appreciation Day

Synopsis: Apple Bloom doesn't want Granny Smith to embarrass her by speaking in her class.

Data emisji: 7 stycznia 2012 (QQ)

Hmm, znowu odcinek o Apple Bloom? Liczę na dużo Granny Smith :P

PS. Zamknij ten temat ktoś i nie spamić tu :/

Edited by Niklas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odcinek spoko. :) Nie jakiś tam bardzo dobry, po prostu normalny. No, i znalazłem błąd w odcinku: http://img718.imageshack.us/img718/5639/vlcsnap2012010720h36m12.png (popatrzcie na jej cutie mark) Później już to poprawili: http://img854.imageshack.us/img854/5360/vlcsnap2012010720h37m12.png BTW. Zauważyliście jak Sweetie Belle dziwnie siedzi: http://img189.imageshack.us/img189/2110/vlcsnap2012010721h02m15.png

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze momenty wg. mnie: http://www.youtube.com/watch?v=FkWRHGGABQY&t=2m18s Tysiące pegasióstr zostało zapłodnionych tą sceną http://www.youtube.com/watch?v=FkWRHGGABQY&t=6m6s Mina Sweetie Belle "Is this real world?" http://www.youtube.com/watch?v=FkWRHGGABQY&t=17m3s Tabitha, Twoja Rarity się pokazuje... Wingboner Scootalo przez pół odcinka. Poaz tym genialny epizod!

Link to comment
Share on other sites

Więc biorę się do roboty..odcinek sam się nie oceni.

Po 3 tygodniach przerwy wreszcie mamy okazję zobaczyć najnowszy odcinek. Jak wypadł według mnie? Zaraz to powiem.

Oglądając początek spodziewałem się średniaka, później się obawiałem, że będzie to jeden z słabszych odcinków 2 sezonu. Bo ile razy już widziałem motyw z "nie rób tego bo mnie ośmieszysz przed wszystkimi"? Choć tutaj raczej nie narzekam bo pomysły były zabawne i pojawiał się uśmiech na mojej twarzy. Tak czy owak okazuje się (a jakże inaczej znając ten motyw), że Granny Smith wychodzi na ciekawą osobę postać. W zasadzie jeszcze nie było odcinka, w którym by odgrywała ona jakąś rolę. I tu przyznam wypadła nieźle. To właśnie ona sprawiła, że podniosła moją ocenę na odcinek bo przyznam bardzo mi się spodobała jej historyjka. Od teraz wiemy, że jest ona jednym z kucyków, które przyczyniły się do powstania Ponyville. Ogólnie jej opowieść to mocny atut odcinka. Parę ciekawych momentów pojawiało się w dzisiejszym odcinku o czym zaraz napiszę.

Tak więc dłużej nie przedłużając czas na moje plusy oraz minusy odcinka:

+ Pomysły jak powstrzymywać Granny Smith od przyjścia do klasy

+ Zap Apples!

+ Granny Smith - pierwsza jej większa rola i wypadłą w niej bardzo dobrze

+ Wspomnienia - spodobało mi się i to bardzo

+ Timberwolves - awesome animal! DO WANT!

+ Applebloom jako kolejny słownik? Why not?

+ Cherilee - rzadko się pojawia a fajny z niej kucyk

+ Dat spojrzenie

- AJ jako jedyna z Mane6 (czyt. nie pojawiły się inne)

- Y U NO HAVE A LETTER FOR CELESTIA? ლ(ಠ益ಠლ (czyt. brak morału - choć można to wywnioskować z odcinka)

- Diamond Tiara - po prostu nie lubię jej

- No Derpy in this episode : ( (chociaż do minusów tego nie zaliczam- po prostu wyżalam się w tym przypadku)

I to tyle w sumie. Moja ocena: 8/10.

Wiadomo Lesson Zero jest bardzo ciężko przebić ale odcinek i tak dobry. Nienajlepszy oczywiście, ale jak już wspomniałem - druga połowa odcinka mi się spodobała i to właśnie dzięki niej otrzymuje przeze mnie taką ocenę.

Link to comment
Share on other sites

Odcinek niezły, ale Granny Smith znów zawstydziła mój angielski, no po prostu ciężko mi zrozumieć coś z tego jej bełkotu, a język umiem imo bardzo dobrze :P Na + + Scootaloo + Scootaloo i słownik + Scootaloo i pomysł (chodzi o żarówkę ;)) + młoda Granny Smith (hot pony :D) + Wilki były badaassowe + No i historyjka babci też fajnie była przedstawiona Na - - tęczowe jabłka? oukey... - brak listu (tylko mi się zdaje, że ostatnio olewają tą kwestię?) - AJ mało, reszty głównych bohaterek brak :( - zostanę pewnie za to zbesztany, ale EEYUP mi się już przejadło ;P Ale i tak mi się przyjemnie oglądało, daję 7/10, może z plusem. I czekam na odcinek o Fluttershy ^ ^

Link to comment
Share on other sites

Cóż jak dla mnie... Super! Nietypowy, niesztandarowy odcinek. Apple Family w pełnej krasie - coś na co czekałem. Granny Smith rozłożyła na łopatki. Parę scenek z BigMac'iem też mi się spodobało. Magiczne jabłka - rzygnąłem tęczą. Ogólny storyline, bardzo dobry. Orgomny, OGROMNY plus za historię Ponyville. Scootaloo, Sweetie Bell, Apple Bloom - ładnie zarysowane postacie, dokładnie tak jak powinny być (no, SB najmniej, ale ona nadrobiła to minami)

Jeszcze wyłapałem kilka ciekawostek. Granny Smith miała 2 różne hełmy, a więc można domniemać, że istniał jakiś konflikt - lub konflikty zbrojne (jeden przed, jeden po założeniu Ponyville, z racji na styl wykonania tychże hełmów. No chyba, że siły zbrojne Equestrii istnieją ot tak, prewencyjnie. :P)

Druga z nich, to TO. Masońska symbolika? Czyżby? :D (znalezione przez kumpla, za co serdecznie mu dziękuję.)

Link to comment
Share on other sites

To może i ja się wypowiem. Przed obejrzeniem odcinka miałem ogromną nadzieje na totalne skopanie mi tyłka przez ten odcinek, no cóż. Na "Lesson Zero" też długo oczekiwaliśmy, więc mogli powtórzyć taki efekt. Na początku ogromne zaciekawienie tym całym przygotowaniem na zbieranie jabłek, następnie trochę się uśmiałem po "fail'ach" Granny Smith. Później już odczuwałem lekkie znudzenie tym odcinkiem, chociaż przebijał się odrobinę mój uśmiech po różnych próbach sprawienia aby babcia nie poszła do szkoły. Motyw z przerobieniem Granny Smith na kukłe powalił mnie na kolana - jakbym oglądał stare animacje Looney Tunes. Ponadto historia o powstaniu Ponyville naprawde dodała pewien smaczek do tego odcinka. W sumie może się to ładnie wpasować do poprzedniego odcinka o powstaniu Equestrii, co w późniejszym odcinku może skutkować opowieścią o Celestii i Lunie. Z dłóższego opisu to tyle, więc przejdźmy to plusów i minusów: PLUSY: +Rozbudowa postaci Granny Smith +Miny Sweetie Bell +Historia Ponyville +Bardzo fajne sztuczki wymyślone przez CMC +Rozwiana grzywa Big Mac'a +Nowe stworzenia (wilki, których nazwy nie pamiętam) +Młoda Granny Smith MINUSY: -Przynudnawy klimat odcinka -Brak piosenki -Brak listu -MAŁO Applejack Ogólnie odcinek uważam za dobry chociaż jak na mój gust trochę mu brakowało "tego czegoś". Moja ostateczna ocena na ten odcinek będzie mało stronnicza ponieważ w pamięci utkwił mi za bardzo odcinek "Lesson Zero" do, którego mam manie porównywać wszystkie kolejne odcinki, lecz ostateczna ocena wynosi 6/10. Przykro mi :( Trochę to chaotyczne ale pisane na szybko.

Link to comment
Share on other sites

@Kaczy A propos masońskiej symboliki - jak moi rodzice dowiedzieli się o moim broniźmie i wytłumaczyłem im, że nie jestem nienormalny (tzn. nie w ten sposób jak myśleli), od razu wysunęły się spiskowe teorie dziejów o bajce która jest wstępem do kontrolowania umysłów, czy jakiejś sekcie :P . A żeby nie było, że offtop... Odcinek fajny. Szkoda, że bez listu, ale widocznie czasem trzeba zmienić koncepcję... Co mnie urzekło? Apple Bloom przebrana za królika, oczywiście Big Mac i ogólnie CMC. "What are you? A dictionary?" :D

Link to comment
Share on other sites

Odcinek osom, tradycyjnie miałem ważniejsze zajęcie (tak to jest jak się ogląda z kimś bliskim :P), ale obejrzałem cały. Nic nie rozumiem, babcia wymiata, odcinek pwni. Tyle. Czekamy na napisy, coś się wyjaśni ^^

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co, Babcia pozamiatała wszystkimi :D Jedną historią kompletnie zmiotła pewność siebie Tiary i Spoon - priceless ^^ Dla tej pierwszej to musiał być szok, że gdyby nie energetyczne jabłka, jej ojciec nie odniósłby sukcesu :P A i w końcu Mac powiedział coś poza "Eee'yup" czy "Nnnope" :D Ale wciąż jestem rozczarowany tym, że tak mało mówi. Ale... skoro tak rozbudowali postać Granny, być może Big Mac w końcu przemówi dłużej?

Link to comment
Share on other sites

Według mnie odcinek był średni. Na plus zasługują przede wszystkim: - opisanie historii powstania Ponyville - zachowanie Granny Smith - sama idea odcinka, która traktowała głównie o drugoplanowej postaci, jaką jest Granny Smith. Dlaczego odcinek oceniam jako średni? Zdecydowanie bardziej lubię odcinki o kucykach z Mane6 (ten, w którym główną rolę grał Spike to wyjątek, chociaż to nie jest nawet kucyk :P). Z drugiej strony, to dobrze że Hasbro nie zapomina o postaciach drugoplanowych i robi o nich odcinki, jednakże w większości nie są tak dobre, jak te o Mane6. Pierwsza połowa odcinka była momentami nudnawa, druga była lepsza. Gdybym miał ocenić odcinek w skali 1-10, dałbym mu 6+/10 :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...