Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "50 Twarzy Celestii"


Dolar84

Recommended Posts

Po przydługim (acz zapowiadanym) oczekiwaniu pora na wyniki konkursu. Było ciężko. Bardzo ciężko. Znaczy z wybraniem zwycięzcy, ponieważ obie perełki, "Wielki Biały Konik" i "Złote Zbroje" w mojej ocenie zasługiwały na najwyższe wyróżnienie. Oba opowiadania miały w sobie magię, czy też iskrę geniuszu. Naturalnie to moje subiektywne zdanie z którym się wiele osób z pewnością nie zgodzi :crazytwi: Jednak w końcu, po ponownym przeczytaniu obu tekstów, kolejność jest następująca:

 

I miejsca zajmuje Kredke z opowiadaniem "Wielki Biały Konik"

II miejsce zajmuje Malvagio z opowiadaniem "Złote Zbroje"

III miejsce zajmuje Rarity z opowiadaniem "Księżniczka Midnight Shine"

 

Gratuluję oczywiście wszystkim uczestnikom konkursu i z zadowoleniem stwierdzam, że tym razem nie miałem ani jednej naprawdę słabej pracy. Owszem, niektóre wymagają mniejszego lub większego szlifu, ale uniknęliśmy tragedii. Mam nadzieję, że ten poziom utrzyma się w kolejnych konkursach, bo naprawdę ostatnio po prostu dajecie z siebie wszystko co najlepsze. Za co Wam oczywiście serdecznie dziękuje :D

 

Naturalnie jak zwykle nie zapomniałem o mini-recenzjach, które możecie przeczytać tutaj.

 

Do następnego konkursu! (Tym razem będzie to edycja zwykła)

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że będzie to edycja zwykła... ale kto wie, może temat pozwoli znów napisać coś z Lyokoverse, wtedy można by jednak spróbować i takiej.:twilight7:

No i mimo tak negatywnego stosunku być w połowie stawki (4 prace miały wyższą ocenę, 4 niższą i 1 taką samą) - chyba mogę uznać to za całkiem niezły wynik:NjdaT:

Spoiler

Zwłaszcza, że wiem iż kreacja Celestii była trochę przegięta... na co mi zwrócono uwagę wcześniej przy korekcie, ale na konkurs siłą rzeczy poszła wersja sprzed niej... i właśnie... czy jak opublikuję już nowa wersję tego opowiadania - co i tak od początku planowałem, także ze względu na nie uwzględnioną tu scenę mającą miejsce w trakcie 21 rozdziału "Kod Equestria" - to mogę liczyć na krótką adnotację o istnieniu nowej wersji w samych wynikach czy nie bardzo?

I jak mniemam teraz komentarze spokojnie już można włączyć, nie?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lyokoheros napisał:

No i mimo tak negatywnego stosunku być w połowie stawki

 

Negatywny stosunek był do  samej kreacji, ale nie do jej wykonania - to było dobre, o czym chyba nie zapomniałem wspomnieć w recenzji.

 

15 minut temu, Lyokoheros napisał:

I jak mniemam teraz komentarze spokojnie już można włączyć, nie?

 

Uruchamiaj zdrów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się wyniki, czas więc na nie zerknąć.
Hm, popatrzymy... 7/10 - jestem usatysfakcjonowany. To był trudny konkurs, z bardzo, bardzo dobrymi pracami (co jest oczywiście zasługą świetnie piszących koleżanek i kolegów), więc taka ocena (nawet jeśli na tle pozostałych relatywnie niezbyt wysoka) mnie w 100% zadowala. Tak, moja praca jest ciężka i nieprzystępna, a Celestia wykreowana w taki sposób, aby wraz z kolejnymi liniami sprawiać wrażenie coraz bardziej przesadzonej, obcej. To nie musi się podobać, acz szanowny @Dolar84 nosem przesadnie nie kręcił - znowu sukces, ponieważ poważnie zastanawiałem się czy nie zmienić nieco kilku rzeczy i wrzucić tego raczej na konkurs "50 Twarzy Cadance"... gdyby taki się kiedyś pojawił. Wezmę sobie do serca kwestię płynności przejść pomiędzy scenami, natomiast o interakcjach pomiędzy postaciami napiszę tylko, że takie "napuszone" i przesadzone nieco w sumie miały być, ale faktycznie może nieco przesadziłem. Kończąc - dziękuję Dolarowi za kilka ciepłych słów, niezłą, satysfakcjonującą ocenę oraz mam nadzieję, że będzie on miał przyjemność(?) przeczytania jeszcze kilku moich prac w przyszłych konkursach.
A co do pozostałych fanfików - moim ulubionym jest "Koło historii" kolegi @Verlax - a przyznam (nie bez delikatnej nutki wstydu), że jest to pierwsza praca tego autora, z którą miałem styczność. Zdecydowanie muszę zerknąć na pozostałe. Bardzo ciekawa jest również praca-laureatka pt. "Wielki Biały Konik" autorstwa @Kredke -  niezwykle intrygująca i jakoś tak przytłaczająco smutna. Oczywiście reszta prac jest także bardzo dobra i czytało mi się je z przyjemnością (aczkolwiek "tylko" dwie, które wymieniłem zapadły mi głęboko w pamięć). @Kredke -  Gratuluję wygranej! Do zobaczenia w następnych konkursach :)
BTW - jeszcze jedno, specjalnie dla @Dolar84 - najwłaściwszym przydomkiem dla "mojej" cynicznej i zgryźliwej, acz skutecznej w działaniach Celestii niech będzie (uwaga, rezerwuję sobie nazwę :)  ): "Pragmatestia"         

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2018 o 07:35, Sun napisał:

Przybywam zarezerwować ostatnie miejsce. 

A widzisz? Przynajmniej wygralem konkurs na ostatnie miejsce. ^^

 

I tak oto doczekaliśmy tego dnia. Wyjątkowo spora kumulacja wysokich ocen, co świadczyć może, że Celestia ma wielu fanów (i antyfanów) Liczę, że w przyszlości otrzymamy więcej konkursów skupiających się na konkretnej personie. 

 

Serdecznie gratuluję zwycięskiej trójce i pozostałym twórcom. Pokazaliście naprawdę niezły kawal sztuki i liczę, że spotkamy się w podobnym/ takim samym składzie w kolejnej pisarskiej kompetycji.  

 

Ślę też podziękowania dla twórcy i jurora konkursu za wytrwalość i siłę (czasem 

w płynie ^^) Przedrzeć się przez takie masy tekstu i ocenić każdy z osobna i wszystkie zarazem to nie lada wyczyn. Winszuję.

 

Niech żyje Luna!

Edytowano przez D.E.F.S
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...