Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
MarianWisniewski

Zakończenie serialu: dlaczego znienawidzone.

Recommended Posts

22 minuty temu, MarianWisniewski napisał:

Co spowodowało, że ludzie tak źle go ocenili?

- Bo w końcu nastąpił i skończyło się jego odwlekanie z sezonu na sezon...

- Bo różnił się on od wyobrażeń wielu, od niejednego opowiadania czy teorii fanowskiej.

- Bo kucyki dorosły i się postarzały, przez co zmienił się też ich wygląd.

- Pewnie też to, że Pinkie miała dziecko, TS miała nową uczennicę, Spikę się zmienił, a TS wygląda ja Celestia...

Jak dla mnie, to zakończenie było spoko, może nie powaliło, ale nie mam wiele do narzekania, plus taka nostalgiczna piosenka na koniec, która wpadała w ucho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż faktycznie nie podobało mi się to że spike tak bardzo się zmienił a najbardziej ten nowy strój rarity nie za bardzo do niej pasuje.Ale trzeba przyznać że twórcy się postarali żeby ten serial zawładnął naszymi sercami.A piosenka na koniec odcinka wprost chciało ją się nucić przez cały czas.Szkoda że skończył się ale wspomnienia nadal pozostaną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to zakończenie nie miało niczego co by można by było uznać za złe, no może poza tym, że we flashbackach Twilight wymusiła na swoich przyjaciółkach fale emocji i uczuć, zachowując się pasywno-agresywnie (ogólnie dostała spory downgrade w ostatnich sezonach, bardziej lamentując niż coś robiąc). Jak dla mnie ludzie mieli za duże oczekiwania, a czasem jak się ma je za dużo to się przyjmuje, że tak będzie i twórcy oto zadbają. No nie zawsze, i nie warto tego przyjmować w taki sposób, plus ludzie lamentowali, że to już koniec, że fandom umrze, i że życie nie ma sensu. Jak to słyszałem, to aż byłem zażenowany jak niektórzy przekładają to ponad wszystko inne, a jedno z lepszych rzeczy jest zostawić dzieło, zakończyć, ale nadal z furtką do refleksji, bo nie chciałbym aby MLP ciągnęło się dalej niczym Simpsonowie czy South Park, bo to nie ta formuła. Zostało to wykonane dobrze, może nie tak, że wow, najlepsze ever, ale akceptowalne, a to czy ktoś przepada za danym shipem czy nie, to już kwestia osobista :twilight2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo dla ludzi wszystko jest albo białe albo czarne. 

Koniec był jednym ze słabszych odcinków, ale oglądało mi się go przyjemnie i nie mam nic większego do zarzucenia. Ogólnie sam pomysł moim zdaniem słaby, ale całość nie wypadła najgorzej. Fajnie było zobaczyć Mane6 po wielu latach i to akurat mi się podobało. Nie podobała mi się za to "lekcja" i w ogóle koronacja była słaba. 

Nie było to mocno zaniżające jednak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego ludzie narzekają? No cóż... Nie spełnił oczekiwań (u niektórych zbyt wysokich), dorosła Twilight to przemalowana Celestia, brak koronacji pełną gębą i ogólne robienie "na odwal się, byle było". Oglądając miałem wrażenie, że twórcy są najzwyczajniej w świecie zmęczeni MLP i chcieliby zacząć coś nowego. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Triste Cordis napisał:

brak koronacji pełną gębą i ogólne robienie "na odwal się, byle było".

No akurat było to celowe działanie, aby pokazać potem, że mimo iż nie była to idealna koronacja, to TS i jej kumpele nadal się przyjaźnią. Zasadniczo gdyby nic nie poszło nie tak jak powinno, a dokładnie tak jak zaplanowano, to byłaby dopiero nuda, przynajmniej jak dla mnie.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni Epizod MLP był  słaby fakt, ale  taką postawę się można zrozumieć, bo wynikała ona już ze zmeczeninia twórców w końcu robili ten serial przez prawię dekadę, a mogę sie założyć o 100% cydr marki Apple, że podstawowa fabuła była rozpisana na 3 sezony plus minus 1 dodatkowy lub 2 na wszelki wypadek, ale  wyszło jak wyszło czyli twór delikatnie wyrwał się twórcom spod kontroli, ale czy to jest żłe znienawidzone zakończenie ? Nie bo  jesli patrzymy na to z takej perspektywy jest ono dostateczne, może budzić zawód u niektórych, ale większość raczej nie będzie na niego chodzić z widami tak jak na przykład na zakończenie Gry o  Tron czy zakończenie ostatniego sezonu Doctora Who

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli o mnie chodzi, w zakończeniu, nie spodobały mi się następujące kwestie:

 

- Wygląd Spajka - co prawda, od początku, nie lubiłem tej małej łajzy, no ale teraz wygląda normalnie jak jakiś mutant

- To, że Scoot w dalszym ciągu nie potrafi latać

- No i przede wszystkim, wygląd Twilight - kucyka, którego pokochałem od pierwszego odcinka sezonu pierwszego. Pokochałem Ją, gdy była jednorożcem, kochałem Ją, gdy została alicornem. Ale do nowego wyglądu, za chińskiego boga się nie przyzwyczaję. Fakt faktem - została władczynią Equestrii, nie mniej, wydaje mi się, że Jej wygląd, został zmieniony głównie po to, żeby na konto Haj$bro znów wpadło trochę ka$y (nowa figurka/maskotka, whatever).

 

Więcej grzechów nie pamiętam...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...