Skocz do zawartości

Not Alone [PL][Z][Anty-TCB][Violence]


Niklas

Recommended Posts

I nie wiem' date=' Peros81, czemu wciąż mówisz, że Bariera jest wynalazkiem Celestii. W większości ficów jest to po prostu efekt wbicia się obcego wymiaru w nasz, a nie celowe działanie księżniczek. [/quote']

W 95% ficów bariera została stworzona przez Celestię, a raczej Xenolestię, jak lubią ją nazywać ludzie Anti-TCB.

Są nieliczne opowiadania, gdzie Celestia nie stworzyła i nie kontroluje bariery. Przykładem takiego fanfica jest "The First Year".

Podam przykład klasyki Anti-TCB - "Ten Minutes" i "Ten Rounds".

W tych opowiadaniach ludzkość przegrywa.

A może przeczytał wersję oryginalną?

Opowiadanie ma 22 rozdziały. Przetłumaczonych jest 17.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aż będą zrobione :rainderp:

Crusier zajął się na razie fikami około Past Sins, więc na razie trzeba będzie poczekać na dalsze rozdziały. No ale piszcie ^^ Jak zobaczy komentarze, to pewno będzie mu się chciało dalej robić tego fica, bo właśnie ze względu na... dość skromną popularność tego dzieła, idzie tłumaczenie tak... jak idzie xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I( niech zgadnę' date=' przegrywa w taki sposób, że ukazuje tyranię Celestii i Luny oraz to jak złe sa kuce itd [/quote']

W każdym opowiadaniu TCB kuce są złe. Gdyby były dobre to nie byłoby biur adaptacyjnych i ponifikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, czytałem to jeszcze na fimfiction. Bardzo dobre opowiadanie. W przeciwieństwie do większości anti-TCB, czytelnik poznaje punkt widzenia każdej strony konfliktu. Obie mają swoje grzechy, obu można kibicować. No i jedna z najlepszych przemów, jakie w życiu widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heh, szkoda że nie będzie kontynuacji. W komentarzach rozdziału 18 wyczytałem że jest 22 rozdziałów, czy ktoś kto czytał może mi powiedzieć (bez spoilerów tylko :D), czy to ma jakieś zakończenie, czy może jest urwane w połowie akcji?

Fic świetny, tłumaczenie też (W sumie, to nie powinienem tego stwierdzać skoro na oczy oryginału nie widziałem, ale wszystko ma sens, więc zakładam że źle nie jest ;) ). Czasem można się dopatrzeć paru błędów, ale nie jest tego wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie szansa na to, że wszystkie koniowate zginą?

Dlaczego mielibyśmy być gorsi od nich. Oni chcą nas zasymilować, to my doszczętnie wytępimy ich? To nie jest anty-pony tylko anty-TCB ;)

Heh, szkoda że nie będzie kontynuacji. W komentarzach rozdziału 18 wyczytałem że jest 22 rozdziałów, czy ktoś kto czytał może mi powiedzieć (bez spoilerów tylko :D), czy to ma jakieś zakończenie, czy może jest urwane w połowie akcji?

Fic świetny, tłumaczenie też (W sumie, to nie powinienem tego stwierdzać skoro na oczy oryginału nie widziałem, ale wszystko ma sens, więc zakładam że źle nie jest ;) ). Czasem można się dopatrzeć paru błędów, ale nie jest tego wiele.

Jest sequel pisany przez innego autora, jak na razie ciekawie się zapowiada, ale trudno by ktoś (może i ja) tłumaczył to, skoro nie jest to jeszcze skończone. A ten fanfik ma zakończenie oczywiście.

I dzięki :)

no to teraz celestia zobaczy co to jest wojna...

kiedy ciąg dalszy? bo chcę wreszcie zobaczyć equestriańską wersję Stalingradu w ruinach canterlotu!

Nie potrafię powiedzieć, ale na pewno nie będzie to zbyt odległy termin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra' date=' każdy kto od dziś spróbuje wejść na "Not alone" dostanie komunikat "story doesn't exist".[/quote']

@Crusier

Mam nadzieję, że decyzja autora fanfika nie wpłynie na dalsze tłumaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...