Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Spoiler Cat

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2

Recommended Posts

9/10. Może dlatego, że przy oglądaniu tego odcinka moje mięśnie twarzy zastygły w tak szerokim uśmiechu, że o mało mi uszy nie odpadły. Historia świetna i bardzo przyjemnie poprowadzona. Kryształowe kuce cieszyły oko a bibliotekarka była po prostu nieziemska. Humoru wręcz przeładownie. Dużo Rarci na ekranie z jej motywami i interkacjami z AJ i RD to jest po prostu coś pięknego. A Pinkie Spy miażdżyła system - bez dwóch zdań. Piosenki genialne, no i Spike jako zbawca chwili - bardzo dobre rozwiązanie. Sombra należycie groźny, jego magia robiła wrażenie a wygląd powalał. Jedynym minusem odcinka jest niewykorzystanie jego postaci. Spodziewałem się nadętych przemów, gróźb i tym podobnych wynalazków a dostaliśmy jedynie nieco śmiechu (wykonanego rewelacyjnie - tu bez żadnych wątpliwości). Gdyby rozwinęli nieco jego rolę byłoby 10/10. Mam nadzieję, że ostatnia scena wskazuje na większy udział Luny w przyszłych odcinkach.

No właśnie... Somber nie był zły na początku, ale: 1. Nic nie zrobił - co jest złego w jakiejś epickiej walce cienie vs magia? 2. Był niczym bezmózgi ork (porównanie Warmiego, bardzo słuszne zresztą) - połknięcie serducha/Spajka nie wyglądało zbyt mądrze. Przedarcie się przez barierę "na chama" - też. 3. Bardzo małomówny koleś. 4. Jego przeszłość wygląda zbyt klasycznie. Jak udało mu się zdominować kuce? Czemu nie wygląda jak zwykły jednorożec? Skąd się wziął? Nic nie wiadomo. A zapowiadał się świetnie...

Dla mnie jedynym minusem było nierozwinięcie postaci Sombry, tak mało go troche było, ale spike jako wybawca nadrobił to, no i pare innych motywów, np. ten z drzwiami i czarną magią (nawiasem mówiąc czarna magia, świetny pomysł, musze to wykorzystać xD). Ogólnie daje 9/10

Napisze ze odcinek bardzo dobry ale bez szaleństwa 8/10 Ale kurde wydaje mi sie ze sezon jako calosc to bedzie jeden wielki epicki odcinek. - Cadance jako crystal princes! Ten cutie mark! - Ksiazka ktora Luna wyciagnela na koniec odcinka - Kolejny level studiow twilight - Te konie z reklamy kolejnych odcinkow?! - Trixie posiadzie mroczna moc Sombry?

nie powiem ze będzie to 2parter do którego będę wracał ale niektóre momenty zacne rzut alicornem - chyba będę musiał dalej sklejać te papierowe kucyki samoloty - cadencja będzie canon :D sombra zginął , ale wydaje mi się że jego przedmioty coś nabroją: w następnym odcinku pinkie się rozmnoży przy pomocy jakiegoś lustra , a trixie ma pewien amulet... wkrótce scootaloo będzie miała koszmary.. ciekawe dlaczego?

nie powiem ze będzie to 2parter do którego będę wracał ale niektóre momenty zacne

rzut alicornem - chyba będę musiał dalej sklejać te papierowe kucyki samoloty - cadencja będzie canon :D

sombra zginął , ale wydaje mi się że jego przedmioty coś nabroją: w następnym odcinku pinkie się rozmnoży przy pomocy jakiegoś lustra , a trixie ma pewien amulet... wkrótce scootaloo będzie miała koszmary.. ciekawe dlaczego?

Nie zginął, po prostu rozleciał się w kamyki i tylko róg po nim został!

Lustro? Koszmary? No, może zrobią z Sombrera antagonistę całego sezonu. Mam nadzieję, że Trixol go wskrzesi w jakiejś czarnej mszy i Sombrerek zmądrzeje...

wolałbym żeby przedmioty miały jego moc niż żeby wrócił , wtedy by się odkuł jako "najbardziej obciachowy villain mlp"

hm odcinek {jako całość} oceniam na mocną 4 trochę mnie rozczarował Sombra w zapowiedziach fajnie się zapowiadał, a dostaliśmy najgorszego Viliana 4 generacji, 2 piosenki wyszły mega supcio (zwłaszcza Failure Song) i było kilka zabawnych momentów np Twi goniąca drzwi czy Ninja Pinkie, więc ogółem nie jest źle tylko brak tej Vilianowej mroczności (bo umówmy się że pokazanie Twi jej największego lęku i Spikowi również w ogóle mroczne nie jest i to nawet ciutlkę), no podobało mi się że Spikuś został bohaterem, co jest w pewien sposób ironiczne bo istota uważana za złą [ w końcu Spike jest smokiem] uratowała królestwo. Zaś osobno 1 (którą oceniam na 3) część odcinka jest gorsza od 2 (którą oceniam na 5)

To ja zadam pytanie które już padło, a może nie(a leń jestem i nie chce mi się przeglądać) ale czy można już ten odcinek gdzieś oglądnąć?

To ja zadam pytanie które już padło, a może nie(a leń jestem i nie chce mi się przeglądać) ale czy można już ten odcinek gdzieś oglądnąć?

Tutaj:

Tak sobie teraz pomyślałem , jeżeli 1 odcinek na tydzień (dzisiaj premierowo były 2) , a ma być podobnież 13 epizodów , to znaczy że za 11 tyg (bo tyle zostało) , znowu będziemy musieli czekać :< ?

Tak sobie teraz pomyślałem , jeżeli 1 odcinek na tydzień (dzisiaj premierowo były 2) , a ma być podobnież 13 epizodów , to znaczy że za 11 tyg (bo tyle zostało) , znowu będziemy musieli czekać :< ?

Na bardzo fajne rzeczy zazwyczaj trzeba czekać :TWcU3:

Ale wszyscy się zgodzą że warto czekać.:rd9:

Dokładnie tak. Gdyby nie było czekania nie było by też tak wielkiej ekscytacji :pinkie2:

Dobra, obejrzałam: Rzucanie Cadence było iście epickie, nie powiem. Nie zawiodłam się. I Celestia mówiąca Twilight że nie zdała...teksty Pinkie, wymiana zdań między Applejack i Rarity, i oczywiście ta schiza Rarci, kiedy usłyszała o kryształowych kucach. Con to Sombrera, to mi bardzo się podobał. I co z tego, że mało mówił? Wisiał nad imperium jak, lub jako cień, to nie była postać, która musi dużo mówić. Pani bibliotekarka...co tu dużo mówić...We have a lots of books :P Idę oglądać go drugi raz.^^