Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

No dobrze może odcinek nie powalał na kolana ale ja mam nadzieję że fabuła się rozkręci i koniec będzie jeszcze lepszy niż w drugim sezonie.:fluttershy5: ale nadzieja matką głupich jak powiadają

Po tym Sombrerze już raczej się nie pogodzę... U mnie skutki pokonania antagonistów, których uwielbiam, są takie, że już dalej nie potrafię się cieszyć, tylko nieustannie mam nadzieję, że oni wrócą, że pociągnęli za sobą kogoś, kto chciałby wskrzesić ich w czarnej mszy...


Jeśli tak będzie, to ten sezon będzie moim ulubionym. :twilight2:

I moim! Jeśli już Sombrero ma być pokonany, to niech chociaż najpierw coś porządnego zrobi/powie, a nie tylko chciałby się brechtać i zeżreć Spajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja poczekam do jutra za napisami :ming: , bo ang , to rozumiem prawie tyle samo co chinola :lolface: :( ps Te kolejne odcinki , kiedy będą się pojawiały i w jakich godzinach ? Czyżby , co tydzień ok 16 , a za napisami będzie trzeba czekać do następnego dnia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy na SB z Pawlexem, wnioski:

- Sombrero ponoć powróci

- Skoro sezon ma 13 odcinków, to Sombrero pewnie będzie antagonistą całego sezonu, może to lusto, koszmary Scootaloo i Amulet Alicorna łączą się w jedno

oby wasze Teorie okraszały się prawdą gorąco na to liczę :twilight2:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja poczekam do jutra za napisami :ming: , bo ang , to rozumiem prawie tyle samo co chinola :lolface: :(

ps Te kolejne odcinki , kiedy będą się pojawiały i w jakich godzinach ?

Czyżby , co tydzień ok 16 , a za napisami będzie trzeba czekać do następnego dnia ?

Na stronie głównej forum masz licznik, który pokazuje kiedy jest następny odcinek. Napisy pewnie tak jak myślisz - następnego dnia. :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy na SB z Pawlexem, wnioski:

- Sombrero ponoć powróci

- Skoro sezon ma 13 odcinków, to Sombrero pewnie będzie antagonistą całego sezonu, może to lusto, koszmary Scootaloo i Amulet Alicorna łączą się w jedno

Tak to było by naprawdę dobrze. Król miałby okazję się zrehabilitować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby wasze Teorie okraszały się prawdą gorąco na to liczę :twilight2:

Ja też na to liczę. Np. Pawlex pisał, że to nie może być tak, że Sombrero sobie posiedziało, pobrechtało i tak błyskawicznie dało się pokonać. Discord namieszał w głowach Mane 6 zanim dał się pokonać, NMM zmusiła je do poszukiwania elementów harmonii, Krysia pokonała Celestię, więc czemu Somber miałby się poddać tak szybko? Po tym, jak właściwie nic nie zrobił? Fajnie by było, jakby na samym końcu go walnęli z powrotem.


I wtedy będzie epicka wojna dobra ze złem gdzie Twilight z przyjaciółkami wszytko naprawi. Król zginie na zawsze a Celestia nagrodzi wszystkich. Po czym Pinkie Pie zrobi bibę na cała Equestrię. Ale nie uprzedzajmy faktów zobaczymy co twórcy przygotowali dla nas.

Zgiinie? :octcry: Może się nawróci? Jak NMM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... niewątpliwie było epicko - ale bardziej epicki był Canterlot Wedding. Czekanie się opłaciło... ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś lepszego, choć nie mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony. Boli mnie tylko to, że King Sombra jest tak zwaloną postacią - nawet nie postacią, tylko obłoczkiem bez osobowości, bez wyglądu i nawet mówić jakoś specjalnie nie potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria z Sombrem jako postacią przewijającą się przez cały sezon? Chciałbym, żeby była prawdziwa. I ma to sens, rzeczywiście ciężko uwierzyć, że wrzucili wielkiego złego gościa, tylko po to, by parę razy zaśmiał się złowieszczo. Plus, nie wytłumaczono motywów jego działania (chyba, że przeoczyłem). Wreszcie: zdaje się (czytałem takie doniesienia, nie wiem czy w 100% prawdziwe), że twórcy opisywali przed sezonem Sombra jako najbardziej złego, niecnego, mrocznego bohatera, przebijającego Nightmare Moon, Discorda i Chrysalis razem wziętych. Jeszcze tego nie pokazał... Im dłużej myślę o tym odcinku, tym bardziej mi się podoba :) Zarówno sam odcinek, jak i 'Sombrero'. Na początku wydawał mi się beznadziejny wizualnie (jak wielu zauważyło - przeładowany dodatkami OC), ale w serialu wyszedł dużo lepiej, niż na spoilerowym obrazku, który zobaczyłem kilka tygodni temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek ciekawy, ale nie powalający. Za dużo o Sombrero to się nie dowiedzieliśmy :bonbon2: Oceniłbym tak na 8/10 m.in. za rzut Cadence :spike: , czarną magię oraz dużo śmiesznych sytuacji Jeżeli rzeczywiście odcinki w 3 sezonie będą ze sobą powiązane może być ciekawie :twilight5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo przyjemny i ciekawy jako materiał na fanfici. Już sobie wyobrażam te grimdarki... :rd12: A co do głównego złego, to trudno mi się wypowiedzieć. Z jednej strony jest on zwaloną postacią o której wiadomo tyle co nic. Taki się po prostu pojawia i grozi wszystkim wokół, nic wielkiego. :lyra3: Z drugiej, to co wiadomo jest chyba najmroczniejszym motywem całego serialu. Czasy jego rządów w Kryształowym Królestwie wyglądają na naprawdę ponury okres w historii Equestrii :rainbowcry: . Modlę się o to, by wątek Sombry był kontynuowany, bo szkoda byłoby zmarnować taką postać przez zwykłe nieróbstwo. Chociaż takie niedopracowanie daje opcje właśnie na ponure fanfici z motywem totalitarnym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera,przez te 2 odcinki zacząłem nie lubić luny,była taka... no... poprostu mi się nie podobała jej postawa względem twilight... ale za to Cadence urosła w moich oczach... a co do Sombrero to według mnie zwalili go totalnie,tak samo jak rainbow dash w tych odcinkach. jedyne co mi się podobało to rzut cadence i dużo pinkie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry poczatek sezonu, ale nie świetny. Do odcinków z discordem i chrysalis to mu jeszcze sporo brakuje. Miło się oglądało, było dużo mane 6, każda miała poświęcone trochę uwagi, nawet akcja potrafiła się skupić na Spike'u. Był dobry music, intrygująca historia i najlepszy kuc: LUNA. Pomimo tego wszystkiego, jednak wciąż ma się niedosyt. Cóż chyba, to wszystko przez nudne przedstawienia samego King Sombry. Mam nadzieję jak większość, że ten typ jeszcze powróci. PS. Scena z Pinkie w skórze Flutter rządzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując początek 3 sezonu z poprzednimi odcinki 1-2 wypadają przeciętnie. Nie słabo, ale przeciętnie. W sezonach 1 i 2 było coś, co nie pozwalało oderwać się od oglądania MLP, natomiast s03e1&2 no cóż... wypada blado. Nie porównuję początku serii do finałów 1 i 2, bo to by tylko bardziej pogrążyło ocenę. Uważam, że twórcom nie zabrakło dobrych pomysłów. Jednak ich realizacja trochę się posypała. Oby dalsze odcinki okazały się ciekawsze. Ogólnie jestem nieco zdegustowany i czuję ogromny niedosyt kucyków. Teraz do sedna: In plus: + Pinkie Spy i Party Cannon + Luna! + Celestia i jej czarna magia - wyglądała jak Galadriela :) + Wyrzutnia Cadence :D + Applejack i Rainbow robiące sobie jaja z Rarity :P + Spike już na samym początku sezonu dostał ważną rolę In minus: - słabo rozwinięta postać antagonisty, pomimo ciekawego pomysłu - kiepskie piosenki - momentami nudny odcinek - słaba realizacja odcinka - brak dramaturgii i suspensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do Sombrero to według mnie zwalili go totalnie,tak samo jak rainbow dash w tych odcinkach.

Mnie się tam RD podobała w tych odcinkach, bo pokazano dokładniej jej charakter. Wcześniej podkreślano jej lekkomyślność i brawurę połączoną z wysokim mniemaniem o sobie. Teraz zaczęli pokazywać to co jakoś zniknęło w 2 sezonie: jej zadziorność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...