Skocz do zawartości

Lista anime godnych polecenia.


Dead Radio Man

Recommended Posts

Witam. Tu będziemy mogli sobie podawać anime które nas poruszyły, zachwyciły lub rozbawiły do łez. Zasady takie jak wszędzie ale dodam 5 gr od siebie : Nie spamujcie < w miarę możliwości>. Moje anime które uważam z genialne : 1. Bleach 2. Kore wa Zombie Desu Ka? < oba sezony, i wie ktoś czy będzie 3 ?>\\ 3. Eureka Seven i Eureka Seven AO 4. Trigun

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tasogare Otome x Amnesia - dla fanów tajemnic i dramatu z nutką romansu

2. Mirai Nikki - fani psychodelii i Yandere, bez znajomości tego nie możecie się nawet pokazywać na oczy ludziom! Ciekawe i tragiczne historie różnych postaci(co daje nawet całkiem pobocznym więcej życia) są chyba najważniejszą cechą tego dzieła.

3. Higurashi no Naku Koro ni - znów gratka dla fanów tajemnic, dramatu i horroru-gore. Jest to jedna z tych historii, których się nie da recenzować bez chociaż drobnego spoilerowania, co już powinno zachęcać do obejrzenia :)

4. Sora no Otoshimono - dla fanów piersiastych robo-aniołów i lekko zboczonych komedii.

5. Angel Beats - piękne, acz krótkie. Ciekawa wizja zaświatów. Na moje jest to anime trochę jak Elfen Lied (w sensie odbioru przez widza) - do głębszych przemyśleń o świecie i miejscu człowieku, przy zachowaniu prostoty i ciągłej akcji, bez chwil przynudzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demashita! Powerpuff girls Z - historia dziewczyn, które za sprawą związku Z przemieniły się w Atomówki Z. Tokyo Mew Mew - Pewnego dnia, w parku nastąpiło tajemnicze trzęsienie Ziemi w wyniku czego Ichigo Momomija stała się pół-kotem. Bakugan (pierwszy sezon) - Bakugan to gra znana na całym świecie. Jednak szóstka przyjaciół dowiaduje się, że nie tylko... Czarodziejka z księżyca (pierwszy sezon) - Nastoletnia beksa Bunny Tsukino spotyka muwiącączarną kotkę, która mówi jej, że jest czarodziejką z księżyca! Teraz musi odnaleźć pozostałe wojowniczki i ochronić tajemniczą księżniczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli się poleca animce to w sumie jest to zależne od tego co kto lubi, jeśli chodzi o gatunki. Także takie polecane ode mnie, dzielone ze względu na tematykę itd. Shonen: - Ao no Exorcist - no typowo jest główny bohater, akurat w tej serii jest to syn szatana chcący zostać egzorcystą. Są polskie akcenty! - One Piece - tasiemiec jakich mało, ale naprawdę można się wczuć w przygody załogi Słomianego Kapelusza. Sporo o przyjaźni i wiele przygód~ - Durarara!! - właściwie to ciężko powiedzieć o czym to, są ciekawi bohaterowie, a w dzielnicy Tokio Ikebukuro powstaje masa różnych gangów. Shoujo: - Lovely Complex - szkolna komedia romantyczna, opowiada o dziewczynie o dość dużym wzroście i chłopaku, który jest dość niski. Oboje mają z tego powodu kompleksy, potem zostają przyjaciółmi no wiadomo co dalej :P - Kaichou-wa Maid-sama - również szkolna komedia romantyczna, całkiem fajna główna bohaterka i przystojny facet. No i jest wesoło. Horror: - Higurashi no Naku Koro Ni - ale tylko pierwsza seria. Nieźle można zeschizować, ale seria naprawdę dobra. Choć animacja czasem kiepska, to ogółem i tak nadrabia innymi walorami. - Elfen Lied - krwawa rzeźnia tak w skrócie, ale no powiedzmy, że z elementami dramatu Ecchi: - Green Green - no wiadomo, ecchi jak to ecchi XD - Highschool of the Dead - ecchi połączone z horrorem, zombie i cycki, czego więcej do szczęścia potrzeba? Dramat: - Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai - wyciskacz łez jakich mało. Naprawdę polecam jeśli macie ochotę się porządnie wzruszyć. - Hotarubi no Mori e - krótka historia, jednoodcinkowa, ale również piękna i wzruszająca Kryminał: - Death Note - co tu dużo mówić, historia i postaci świetne. Ale manga jest lepsza od anime. Sportowe: - Kuroko no Basket - seria o koszykówce, fajne mecze, są bisze. Ale w gruncie rzeczy ciekawe jest, jak na serię sportową, że dostajemy odrazu dobrych graczy, a nie nieudaczników, którzy pną się do góry. Właściwie to mam wiele do polecania, ale no, innym razem ciąg dalszy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[(...)

3. Higurashi no Naku Koro ni - znów gratka dla fanów tajemnic, dramatu i horroru-gore. Jest to jedna z tych historii, których się nie da recenzować bez chociaż drobnego spoilerowania, co już powinno zachęcać do obejrzenia :)

(...)

Co do tego można dać jeden opis który spoilerem dużym nie jest, a fabułę nakreśli.

Do sennego miasteczka w Japonii przeprowadza się młody chłopak. Początkowe odcinki każdej z 8 alternatywnych historyjek opowiadają o życiu jego w nowym mieście oraz paru dziewczyn z tego miasta, niby dziecinne anime dla dziewczynek aż w pewnym momencie krach i akcja nabiera tempa. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CherryGrove

1) Chobits - świetna trochę romantyczna opowieść pełna tajemnic, polecam ^^ 2) Gin iro no kami no Agito - Genialny film o postapokaliptycznym świecie i próbie jego odnowienia 3) Spice and wolf - Miłe, przyjemne w oglądaniu anime (dziewczyna z uszami i ogonem lisa! <3 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne!- tak wiem, nazwa cholernie długa ale niedawno skończyłem oglądać i naprawdę warto, zboczone i śmieszne zarazem ;P. No i standardowo czyli: Death note, Elfen Lied, Pokemony, Naruto itp itd ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Naruto- Wzruszające, ciekawe. Walki są bardzo ciekawie zrobione, UWAGA nie ma miłosnych scen ( i dobrze, może czasem) różnorodność postaci ( od emo po idiotkę do nadpobudliwego). Jest to anime o chłopcu który chcę zostać hokage, w nim mieszka sobie Kyuubi( czyli lis o 9 ogonach) Jego ojcem jest 4 hokage o czym nie wie. No cóż powiem  po prostu ,że polecam gdyż recenzji napisać nie umiem

Kuroshitsuji! - Najlepsze anime mojego życia opowiada o Cielu Phantomhive jest on głową rodziny gdyż wszyscy inni zgineli w pożarze, wiąże kontrakt z demonem, Sebastianem ,który zostaje jego lokajem! 

SPOJLER!

Napiszę resztę :D

 

Ciel czyli nasz nie tytułowy główny bohater to głowa rodziny Phantonhive  w przeszłości jego posiadłość została spalona a nim spalili się jego rodzice. Nasz Ciel zostaje porwany i maltretowany miał być złożony w ofierze. W tedy przychodzi do niego demon, Ciel nawiązuje kontrakt z demonem ,że ten  nigdy go nie okłamie ani nie zdradzi a gdy się zemści demon będzie mógł zabrać mu duszę. Ciel nazwał demona Sebastian Michaelis. W willi pracuje : Tanake- czyli bardziej zabawną postać mówiąca najczęściej „ho ho ho” i popijając herbatę czasem zamienia się w „prawdziwego Tanake” lecz po 3 minutach  kończy mu się para i znów staje się niskim popijającym herbatkę staruszkiem. Maylene- Czyli ruda niezdarna pokojówka nosi okulary chociaż i tak słabo przez nie widzi uważa je za ważny prezent od Hrabiego Ciela Finny- Czyli ogrodnik posiadłości Phantonhive. Jest on bardzo silny i dziecinny. Szczerze mówiąc na początku myślałam ,że to dziewczyna. Berd- Kucharz który natrętnie pali, nałogowo wręcz.  Czasem wydaje się zgorzkniałym człowiekiem ale naprawdę  jest miły. I najważniejszy Sebastian – Sebastian jest lokajem Ciela którego nazywa paniczem, jest demonem. Uwielbia koty uwielbia ich słodkie milusie futerko i łapki. To taki maniak kotów jak z resztą nazwał go Ciel. Umie praktycznie wszystko od tańca poprzez rzeźbienie w lodzie po walkę w ręcz. Według mnie ma kilka zdań które ciągle powtarza czyli „ Tak mój panie”, „  Jestem kamerdynerem rodziny Phantomhive. To (powinno być) oczywiste, że mogę się uporać z czymś takim”  i coś bardzo ciekawego czyli gra słów Sebastiana często mówi „ Watashi wa AKU MADE shitsuji desukara” co oznacza „ Jestem po prostu piekielnie dobrym lokajem” a co się stanie jeśli Ma z czwartego słowa dodam do trzeciego? Ta Da! „ watashi wa AKUMA DE shitsuji desu” co oznacza „ Jestem po prostu lokajem i demonem” Brawo Sebuś! Lecz oprócz pracowników rezydencji Phamton znamy też 2 żniwiarzy Grell Sutcliff najpierw ukazuje się jako lokaj Madame Red. Lecz naprawdę Grell to rudy żniwiarz który jest jedną z połówek „Kuby Rozpruwacza”. Jest on mężczyzną lecz czuje się kobietą. Często próbuje poderwać naszego Sebastiana sam nazywa go „ Sebuś”. UnderTaker czyli informator Ciela i właściciel zakładu pogrzebowego.  Jednak z akcją dowiadujemy się ,że nasz szalony Grabarz jest legendarnym shingami którego znają bogowie śmierci. Najlepszy tekst z naszym grabarzem to Grell - Co w nim jest takiego wspaniałego? – Podnosi jego grzywkę. Grell- Przytul mnie. Inaczej UnderTaker jest jednym z zabawnych postaci, chociaż jest on legendarnym shingami.   Inaczej Pokochałam to Anime od pierwszego odcinka, postacie były świetne, fabuła wciągnęła, sprawy którymi zajmował się Ciel i Sebastian były bardzo ciekawe. Przy ostatnich odcinkach serce bolało mnie jakby ktoś wbił Mi kilka ostrzy w samo serce w którym i tak panowała pustka. Samo oglądanie tego sprawiło u mnie ciarki.

 

I tyle mogę powiedzieć o tym ( utajniłam kilka scen :D)

Edytowano przez emili878
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista anime, które sam oglądałem:

 

:fluttershy4:

*Top10*

 

-Naruto

-Bleach

-Kingdom

-One piece

-Fairy Tail

-Maburaho

-Accel World

-Air Gear

-Ao No Exorcist

-Sword Art Online

 

To nawet nie jest nawet jedna pięćdziesiąta mojej listy. :twiblush:

Jeśli chcielibyście więcej Anime to zapraszam na PW :giggle:

 

 

 

Co do pierwszej wypowiedzi:


2. Kore wa Zombie Desu Ka? < oba sezony, i wie ktoś czy będzie 3 ?>\\

 

Odp: Tak oczywiście że będzie, lecz nie ma aktualnej daty rozpoczęcia.

Edytowano przez matuszewski18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie wspomniał o jednym z najlepszych anime, jakim jest... <fanfary> Code Geass? Anime z gatunku mecha/dramat/wojenny/diabli-wiedzą-co-jeszcze. Doskonała fabuła, wspaniałe kreacje głównych bohaterów (po obejrzeniu każdy będzie chciał być Zerem), zaskakujące zwroty akcji, widowiskowe bitwy, dramaty, piękne, niejednoznaczne zakończenie - czego chcieć więcej? (Trzeciej serii?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam

Evangelion movie series - lepsza wersja neon genesis evangelion. Mecha, świetna oprawa audiowizualna i ciekawa fabuła (na razie)

Stein;gate - podróże w czasie, intryga, potężna fabuła, zaskakujące zakończenie. Dobra jako komedia i jako dramat.

DMC - najlepsza komedia anime wszech czasów. Jeśli ktoś jest metalem musi zobaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Higurashi no Naku Koro ni - Wspaniałe anime w kategorii Horror/dramat,która ma taką fabułę,że kiedy recenzujesz to anime to ledwo da się pominąć spoilery.Do tego tak na prawdę nie jest tylko bezsensowna rzeź ...

2.Another - Kolejny horror anime,który mnie wciągnął identycznie jak Higurashi.Przez tą tajemniczą atmoswere nie mogłam zaprzestać oglądać...

resztę dopiszę kiedyś...lub i nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto, co według mnie jest warte uwagi:

1. Higurashi no Naku Koro ni

2. Mahou Shoujo Madoka Magica/Puella Magi Madoka Magica
3. Sora no Otoshimono (jeśli uważnie się ogląda, ma się szansę, by dostrzec fabułę :rainderp:)
4. Elfen Lied

5. Mirai Nikki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem genialne anime Psycho-pass.

Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie system o nazwie Sybil ma dostęp do ludzkich umysłów poprzez odczytywanie ich fal mózgowych. Na tej podstawie określa ich "psycho-pass" bazujący na stresie i czystości myśli, oraz współczynnik przestępczości, który określa kto jest "utajnionym kryminalistą", czyli ktoś kto mógł jeszcze nie popełnić zbrodni, ale mimo to jest zagrożeniem dla społeczeństwa i powinien zostać unieszkodliwiony. Sybila decyduje też jak mają żyć obywatele poprzez sprawdzanie ich umiejętności i na podstawue zdobytych informacji umieszcza każdego z nich w takim zawodzie, w którym będzie mógł wykorzystać maksimum swojego talentu. Młoda Akane Tsunemori jako bardzo utalentowana, otrzymała na testach bardzo wysokie wyniki ze wszystkiego. Decyduje się jednak na zostanie Inspektorem Biura Śledczego. Będzie musiała borykać się z wieloma problemami, między innym takimi, że to nie policja decyduje kto jest przestępcą, ale ich specjalna broń - Dominatory, zwane też potocznie jako "oczy Sybilli". Dodatkowo, każdy inspektor ma kilku podwładnych będących utajnionymi kryminalistami na służbach Biura, zwanych Egzekutorami. Czym się zajmują, dość trafnie wyjaśnia ich nazwa. Akane dość dobrze spisuje się na swoim nowym stanowisku, ale ma pewne problemy z jednym z Egzekutorów, który okazuje się być...

Oj, ale ja się rozpisałem, jeszcze chwila i walnąłbym spoiler. Kim jest ów tajemniczy podwładny i jaka jest jego historia? Zobaczcie sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka nowych tytułów (tych, których nie oglądałem wcześniej)

1. Ore no Imōto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai - komedia o losach starszego brata, jego siostry, otaku uzależnionej od eroge i ich "paczce"... Anime niejednokrotnie wywołało u mnie napad niekontrolowanego śmiechu... :rainderp: do tego jest popularne na 4chanie, a żeńskie postaci są kawaii :3

2. Last Exile - Kto nie obejrzał, niech to zrobi jak najszybciej. Mnie spodobała się historia przedstawiona w tym anime. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, romans, akcja, steampunk, komedia... Soundtrack mnie akurat trafił w gusta, wygląd postaci niestety mnie nie powalił, ale mimo to kończyłem je z radością.

3. Full Metal Panic - co się stanie, jeżeli siedemnastoletni sierżant, dorastający na froncie, zostanie przydzielony do obrony wyjątkowej osoby w normalnym, bezpiecznym i wolnym od zgiełku walki świecie? Zobaczcie sami.

Anime dość przyjemne dla oka, postać Chidori wnosi wiele do tytułu. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo mojej niechęci do mechów, skończyłem główną serię w dwa dni.

4. Sword Art Online. - Tutaj sobie daruje wyjaśnienia, bo ktoś już polecał to anime... ba dał link na animezone :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...