Skocz do zawartości

Conversion bureaus - biura adaptacyjne [Reklama][TCB][Alterante Universe][Dyskusja]


OjtamOjtam

Recommended Posts

Jestem świeżo po przeczytaniu The Big Respawn. Nie jestem zadowolony z tego zakończenia . Ogólnie nie podoba mi się ta dziura w której znika czas pomiędzy zniknięciem ludzkiego Dylana i pojawieniem się sponifikowanego Dylana. Ale ogólnie czytało się to miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hah siemka :P Nie zgadniecie kim jestem. Dobra nie będę przedłużał znacie mnie z bloga na którym wstawiliśmy waszego fica. I tutaj znów ponowie swoje zapytanie. Kurde będziecie uważać że jestem natrętny, ale naprawdę tego chce :D. Słyszałem że opieracie to na realiach swojego życia, tak? Więc mogę wam dać taki zastrzyk że poczujecie się jakbyście byli po... Czekoladzie :P Z wstrzymanym powietrzem czekam na odpowiedź. Jakby co to ja (Pinkamina) z (Super Ninja Ponies :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby ożywić temat... Po "Going Pony", o którym pisałem wcześniej, doszedłem do wniosku, że przynajmniej na razie mam dość dzieł Chatoyance. Przez tą jej propagandę chyba tak mało bronies docenia uniwersum TCB. W tym ostatnim opowiadaniu przesadziła moim zdaniem z charakterystycznym dla niej traktowaniem ponifikacji jako lekarstwa na wszystko i dzieleniu ludzi na bezmózgie potwory i przyszłe kuce... Rozumiem, że jej świat opiera się na kontrastach, ale chyba przez brak innej konkretnej akcji przesadziła i odrzuciła mnie trochę. Swoją drogą opowiadania Chatoyance mają wszystkie dość ponury klimat i w związku z tym poszukałem czegoś innego.

I znalazłem "An Azure Future"

Dołączona grafika

Historia jest prosta i muszę przyznać rację choćby Tharowi, że ma trochę nieścisłości fabularnych i parę innych wad, ale nie o to chodzi. Co ważne, ludzie są tutaj traktowani przez autora "po ludzku". Fic jest zabawny i ciekawy, momentami wzruszający i chwytający za serce, ale przede wszystkim bardzo zwariowany :D

Opis historii: Do domu Johna Norrisa przybywa młody pegaz, który twierdzi, że jest jego synem.

Reszty nie zdradzę, bo nie chcę spojlerować :P Polecam!

LINEK - http://www.fimfiction.net/story/298/An-Azure-Future

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"An Azure Future" jest na prawdę porządnym fickiem :). Ogromnie podoba mi się fakt spójności między nim a "Last Man Standing". Ponadto świat nie jest tak mroczny, wciąż jest dość apokaliptyczny, ale nie postapokaliptyczny jak u Chatoyance. Styl niestety gorszy niż w innych fickach, ale nadrabia wartką fabułą :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ktoś? Ojtam jesteś strasznie skromny :P teraz wyjaśnię nieco inaczej. Aby połączyć się tak jak pisał ojtam trzeba skożystać z mibbit.com . Ale jeśli ktoś chce się pobawić programami to podam dwie istotne rzeczy. Aby połączyć się z tym samym serwerem co na mibbit.com trzeba posiadać to ip * krakow.irc.pl * wpisujecie oczywiście bez gwiazdek. Port 6667 i hasło bez zmian. Po połączeniu w polu tekstowym piszecie tak /join #TCB. I to wszystko xd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulejszyns. Szkoda, że "Taste of Grass" nie zostawiłeś sobie na koniec. Miałbyś naprawdę mocny finisz serii :3 Jako następne polecam "800 Year Promise" albo "Code Majeste". P.S. Zacząłem w końcu powoli aktualizować tego pierwszego posta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek? Na pewno polski "Świt" autorstwa Thara i "Ostatnia rzecz jaką zrobi" jak też inne jego opowiadania. Z zagranicznych oczywiście wspomniana w pierwszym poście seria "Lost in the Herd". Inne podejście do tematu, jak to Chatoyance ma w zwyczaju. Z tej serii polecam na początek krótkie "The Big Respawn", a potem powinieneś się wciągnąć :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Big Respawn" można znaleźć bardzo fajnie nagrane w formie słuchowiska, więc jeśli nie masz problemów z dobrym rozumieniem ze słuchu, polecam takie coś. Jakiś podkład momentami też tam jest. Jeśli chodzi o konretną muzykę, to nic mi nie przychodzi do głowy, osobiście zwykle słucham tego co chcę nie zwracając uwagi czy pasuje to tekstu. Jedyny utwór o TCB jaki znam to "Hand for Hoof". Nie jest jakiś najlepszy, ale ten klimat bardzo pasuje do tego opowiadania :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Big Respawn" można znaleźć bardzo fajnie nagrane w formie słuchowiska, więc jeśli nie masz problemów z dobrym rozumieniem ze słuchu, polecam takie coś. Jakiś podkład momentami też tam jest. Jeśli chodzi o konretną muzykę, to nic mi nie przychodzi do głowy, osobiście zwykle słucham tego co chcę nie zwracając uwagi czy pasuje to tekstu.

Jedyny utwór o TCB jaki znam to "Hand for Hoof". Nie jest jakiś najlepszy, ale ten klimat bardzo pasuje do tego opowiadania :3

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=eaiLhh575KA

Youtube Chatoyance, ma sporo linków do muzyki/fimów TCB, niektóre na prawdę świetnie zrobione, praktyczni jak trailery do filmów ;).

http://www.youtube.com/user/Kazemahou

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słyszeliście o tym?:

The Humanification Bureau

W mrocznej przyszłości Equestrii kucyki odwróciły się od ideałów przyjaźni i miłości.

Ich kraina została zepsuta przez czarną magię i blizny niezliczonych wojen.

Ale kiedy tajemnicza rasa obcych posiadających niesamowitą technologię przybywa do Equestrii, kucyki otrzymują szansę na przetrwanie. Skorzystają z niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...