Skocz do zawartości

Conversion bureaus - biura adaptacyjne [Reklama][TCB][Alterante Universe][Dyskusja]


OjtamOjtam

Recommended Posts

Niech rękę podniesie ten kto wraz ze mną stanie na przeciw bariery jako ostatni ludzie!

Dołączona grafika

MaxyBlack, myślałeś kiedyś żeby napisać jakieś antykucze opowiadanie?

Zauważyłem, że polscy Bronies nie czytają raczej fanfików po angielsku, a fajnie byłoby, gdyby poznali Anti-TCB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxyBlack, mam do ciebie pytanie. Załóżmy, że pojawia się Equestria, bariera, kuce, itd, itp... Nagle bariera przestaje rosnąć i zatrzymuje się np. wzdłuż równika. Tak, że połowa planety staje się Equestrią, a druga połowa zostaje starą, dobrą Ziemią. Kto chce, ten zmienia się w kucyka i przenosi do Equestrii, a kto nie, ten zostaje na naszej połowie. Czy taki scenariusz by ci odpowiadał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiesta. Właśnie planujemy (ja i 3 inne osoby z biur) pisanie fica w którym ukazemy losy ostatnich ludzi na świecie. Osobiście nie czytałem niczego z anty-tcb. Lubie klimat tcb bo daje sporo możliwości. Jednak ciekawe, że większość ludzi którzy zadają się z kucami w końcu sami kończą na kopytach. Jak słyszę tekst "ponyfikacja albo śmierć" to słyszę cos ala... "dobrowolnie się skuczysz czy mam to zrobić siłą". Prawda jest taka, że nie da się umrzeć przy kucach. Będą chcieli "ratować twoje zycie". Posealor, a weź teraz sobie zobacz jakie dzieła ludzkich rąk przypadną. Połowa naszego świata zniknie. Ponadto nie zapomnij o działaniach POZu. Kwestia czasu, a brakło by ludzi na drugiej półkuli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxy, A ja bym wolał zostać już kucem, bo obecna ludzkość już niczego dobrego światu nie może dać. Te dzieła to echa wspaniałej przeszłości, wtedy ludzie mieli ikrę kreatywność i pewien kręgosłup zasad, a obecnie ludzie stali się nieczuli na nic pragmatyczni i "szarzy" więc po co ratować ludzkość skoro straciła już swój "potencjał" ? Oczywiście są ludzie "wybitni", ale w obecnej ludzkości rzadko coś osiągają, bo "szarzy" mają wpływy, pieniądze , co najgorsze "szary" często nie ma honoru aby się przyznać do swojej "szarości" i udaje "wybitnego, nie potrafi się przyznać nawet do błędu i wziąć za niego odpowiedzialności, tylko różnymi sposobami zrzuca ją na innych "mniej szarych" Ps To z tym eliksirem to był żart :) to co piję to Sok z 16 owoców i jagody Asai ,ale Fajnie było pomyśleć że to był Eliksir ponifikujący

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posealor' date=' a weź teraz sobie zobacz jakie dzieła ludzkich rąk przypadną. Połowa naszego świata zniknie. Ponadto nie zapomnij o działaniach POZu. Kwestia czasu, a brakło by ludzi na drugiej półkuli.[/quote']

Trochę wiary w ludzkość, Maxy! Taka postawa nie przystoi FOLowcowi. I żebym ja musiał ci to mówić... ;>

P.S. Komu przypadną? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ludzie bądźmy realistami kucyków MLP nie ma i nie będzie. Sory Posealor, że cię rozczarowałem nie ,myślałem że ktoś w to "naprawdę" uwierzy ,ale soczek i tak polecam bo jest naprawdę dobry w smaku, A jagoda Acai ( nie Asai jak pisałem wyżej) rośnie na palmach, więc to może Discord maczał w tym palce, albo może Kucyki MLP istnieją i nas obserwują w tym "innym" świecie ? tego nie wiem bo jestem przywiązany do tego świata i tylko śmierć mnie z niego uwolni. Ogółem uważam, e prawdziwa ponifikacja mogłaby tak wyglądać, że żyjemy sobie przychodzi śmierć i w śnie Luna lub Celestia oferują nam Eliksir i wybór należy do nas. Jeśli odmówimy to trafimy do nieba, albo piekła i tam będziemy żyć zgodnie z tym co w księgach zapisane, a jeśli przyjmiemy ofertę to trafiamy do Equestrii i rozpoczniemy nowe życie, aby pewnego dnia powrócić do domu i głosić Ewangelię przyjaźni wśród ludzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w kuca nie prowadzi automatycznie do zmiany nastawienia, patrz -> "Semper Fidelis". Chyba, że mowa o ficach anti-TCB z kuco-zombie...

Podam tutaj przykład dzieła Chatoyance czyli kompletnego przeciwieństwa Anti-TCB.

Tytuł: The PER: Michelson and Morely - The Speed Of Right

Rozdział: Operation HLF Life

"The brand new ponies were waking up now, filled with that special flush of feel-good chemicals and neurotransmitters that some called the post-conversion ponygasm. They were all smiling, they couldn't help it really, wiggling their ears and playing with their tails. Some were nibbling or licking at their hooves like foals. The burst of joy would fade down to a general feeling of contentment in about a half an hour, but for now, the former, fierce, ruthless Human Liberation Front warriors were giddily recounting how wonderful their life-changing meetings with Celestia and Luna within their Conversion Dreams had been, and crawling closer together to admire each others new bodies, and to exclaim about how wonderful they felt."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tutaj przykład dzieła Chatoyance czyli kompletnego przeciwieństwa Anti-TCB.

Tytuł: The PER: Michelson and Morely - The Speed Of Right

Rozdział: Operation HLF Life

Czytałeś to? I jak wrażenia? Ja odpadłem po pierwszym rozdziale, po opisie ataku terrorystycznego na dzieci... Zresztą, nie potrafię przetrawić ficów Chatoyance.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i bardzo tego żałuję, jest to jedno z najbardziej odrażających dzieł Chatoyance.

Na pomysł z eliksirem ukrytym w piniacie mógł wpaść tylko psychopata.

Kocham to opowiadanie, jest zajebiste x3. Taki cytat z niego który zapamiętałem na długo:

"When it had been discovered that all three were packing guns in every pocket, place and location a weapon could be stuffed, and that their backpacks were essentially individual armories, the two young HLF guards relaxed completely. The guards had come to the conclusion that these were clearly people of like mind and like inclination, truly decent, worthwhile human beings. Nobody could carry that much hardware designed specifically for the purpose of mass murder and not be swell folks."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że nie czytałem postów dalej niż 3 strona w tym temacie, w obawie przed jakimiś spoilerami. Jeśli jest bezpiecznie, to dajcie znać :] Czy jest jakiś fanfik poruszający temat ucieczki ludzi w kosmos jako "ratunku" przed pochłaniającą Ziemię Equestrią lub cokolwiek w tym stylu? Bo dlaczego miałaby być tylko opcja ponifikacja albo śmierć, z całą tą technologią? Nikt nie poruszał tego tematu? Equestria nie będzie się chyba rozrastać na cały wszechświat? Przeczytałem dopiero 4 fanfiki z tego uniwersum (w kolejności: The Big Respawn, Code Majeste, 27 Ounces [to jak na razie najbardziej mi się podoba], Euphrosyne Unchained) i o ile czegoś nie przeoczyłem, to nic w tym temacie nie było, żadnych wzmianek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że nie czytałem postów dalej niż 3 strona w tym temacie, w obawie przed jakimiś spoilerami. Jeśli jest bezpiecznie, to dajcie znać :]

Od strony 13 nie ma wielkich spoilerów. Nie wiem jak z wcześniejszymi stronami.

Czy jest jakiś fanfik poruszający temat ucieczki ludzi w kosmos jako "ratunku" przed pochłaniającą Ziemię Equestrią lub cokolwiek w tym stylu?

Znam 4 takie fanfiki:

Operation Ares Kingdom

Live Free or Let Me Die

The Second Exodus

No i jest jeszcze United We Stand, który jest crossoverem z Transformersami. Pomyłka, w tym opowiadaniu ludzie nie uciekają w kosmos.

Equestria nie będzie się chyba rozrastać na cały wszechświat?

Wszystko jest możliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...