Skocz do zawartości

Odcinek 18: A Friend in Deed (Przyjaciel w Potrzebie)


Xyz

Recommended Posts

ENG:

https://www.youtube.com/watch?v=vfAINy8MQa4

PL:

http://www.youtube.com/watch?v=BiU3LQADQuk

piosenka - Smile

http://www.youtube.com/watch?v=pFIs74TmfI4

Nazwa odcinka: A Friend in Deed Nr. odcinka: 18 Premiera: 18 luty 2012 roku Opis: Pinkie Pie próbuje się zaprzyjaźnić z osiołkiem Cranky Doodle, który jako jedyny odrzuca jej przyjaźń. autorka :Amy Keating Rogers The Ticket Master, Applebuck Season, Bridle Gossip, Fall Weather Friends, A Dog and Pony Show, The Best Night Ever, The Cutie Pox, The Last Roundup and A Friend in Deed.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

oki doki loki teraz ja się wysłowię plusy: Piosenka zawsze poprawia odcinek Czy mi się zdawało czy Rainbow znowu czytała 1 cześć daring do Odcinek o pinkie Cóż ten osioł też był całkiem fajny tylko jointa mu dorysować fajerwerk będzie łatwe dla naszego tłumacza phosiQa ok teraz minusy: piosenke dali na YouTube wcześniej niż odcinek spodziewałem sie powrotu pinkiemany Odcinek pomimo minusów jest 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście się do tej pory nie podobała i miałem nadzieję, że nie znajdzie się w serialu... może wtedy iałem zły nastrój ale jak teraz przesłuchałem just awesome!! Plusy i minusy? Czekamy na wypowiedź ecape'a on wszystko ładnie na talerzu podaje... ale powiem, że była derpy!! w śnieżnej kuli :P ogólnie o odcinku, Fajny ale do najlepszych mu brakuje... Ocena: 9.(9)/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15/10

+ Pięć nowych utworków

+ Wyjątkowo długa piosenka, jak na samą Pinkie

+ Blond-włosy Cranky'ego to włosy Steve'a Magneta!

+ EarBoner

+ Głos Roseluck

+ Znamy datę urodzin Cherilee!

+ Derpy w kuli śnieżnej (13:01 dla niedowiarków)

+ Zecora!

+ Znowu dzieci państwa Cakes

+ Wyjęta sztuczka Alexa z Madagaskaru 2

+ Rainbow Ponownie czyta Darling-Do

+ Happy PinkNuke

- Zwyczajny list

- Mało udziału reszty Mane 6

- Właściwie, to tylko Pinkie, Twilight i Rainbow coś "zrobiły" w tym odcinku...

- NO LOONAH

Ogólnie podsumowując - Jeden z lepszych odcinków, lecz jak to właśnie zobaczyliśmy, możemy dostać dużo dobrego o Pinkie w zamian za brak udziału reszty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OVER 9000/10!

Ten odcinek to jeden wielki mem. Hasbro nas tak rozpieszcza! To jest wręcz niewyobrażalnie. Pełno Pinkie Łamacza Fizyki Pie, FACEBOOK Twilight i czytająca Rainbow Dash z udziałem Canonów:

- Roseluck!

- Dziadziuś (którego imienia nie zrozumiałem)

- Bliźnięta Cake

Po prostu epic of epics!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Another episode, another review from my side. Odcinek... no po prostu Me gusta. Jak dla mnie jest to on zdecydowanie najlepszym odcinkiem razem z "Last Roundup". Oglądanie odcinka na lapku z bronies (na meecie dzisiaj byłem) dodał do tego jeszcze uroku. Powinniście mnie zobaczyć kiedy odpalili "Smile, Smile, Smile". Coś na rodzaj: AAAAWWWWWWW YEEEEEEEAAA!!! Dobra może nie aż tak, ale i tak powinniście mnie wtedy zobaczyć :P. Od początku do końca odcinka śmiałem się coraz to większych łamań praw fizyki by Pinkie Pie. Dobra chyba starczy tej wypowiedzi. Czas na plusy i minusy (dzięki Kuoth za to, że chwalisz moje oceny. Od razu dodaje mi to motywacji :)) Plusy: + Roseluck is canon now + Pinkie Pie y u so random? Czyli: >> Podskakuje dosłownie wszędzie (co jest w sumie normalne) >> Gonitwa Cranky'ego. Nikt Pinkie się nie wywinie :D >> Wystające oko za drzwi. Jak ona to robi? Po prostu Pinkie Pie - prosta odpowiedź >> Pinkie ma nie wiadomą ilość kopyt xD >> Potrafi stać do góry nogami na drzwiach >> Jej miny - kopalnia memów się szykuje >> Jej zachowanie pod koniec odcinka - wystrzeliła jak nie wiem co xD >> Jeśli coś pominąłem to automatycznie idzie tutaj. Ona po prostu rozwaliła system w tym odcinku. + Chyba najważniejsze: "Smile, Smile, Smile"! Radość była ogromna + Druga piosenka + Trzecia piosenka + Czwarta piosenka! (Oh my god... cztery piosenki w jednym odcinku? Na dodatek wszystkie super!) + Cranky - kolejna nowa postać, która mi się spodobała + Yay po raz kolejny cała szósteczka się pojawiła (choć na krótko) + Pojawienie się różnych rzeczy z poprzednich odcinków czyli: >> Dzieci państwa Cake >> Czytająca RD. Nie spodziewałem się, że to tak z nią zostawią. + Oglądając ponownie faktycznie: jest Derpy + Twi i jej reakcja w bibliotece - jak ktoś na meecie powiedział "Facebook" XD + Aloe i Lotus (czyli te kucyki ze SPA) ponownie się pojawiły + Pomnik Celestii w Ponyville? Tego jeszcze nie zauważyłem + Morał całkiem mi się podobał. Nie wzbudzający zachwyt, ale jest ok + Inna muzyka w napisach końcowych. To był zaskok dla mnie. Przy okazji jak wspomniano już: całkiem sporo backgroundowych postaci. No dodatek choć na chwilę pokazała się Zecora. Miło ją znowu zobaczyć. Minusy... cóż mam jakieś malutkie zastrzeżenia: - Mały udział Mane6 a właściwie Mane5 nie licząc Pinkie - Szkoda mimo to, że wcześniej dali piosenkę na YT. Byłby większy suprise dla mnie Minusów rewelacyjnie mało a plusów rewelacyjnie dużo jak widać. Gdybym miał wybierać najlepsze odcinki moim zdaniem to powiem szczerze, że z każdym nowym odcinkiem ten wybór robi się coraz cięższy. Nie wiem czy to piszę pod wpływem wrażeń z ponymeetu w Kato, ale odcinek naprawdę mi się podobał. Normalnie przebiła by ona skalę oceniania z 10 na nie wiadomo jaki :D. Ale dla ścisłości daję zdecydowanie czyste 10/10! Naprawdę zacny odcinek i animatorzy pokazują również klasę: coraz to więcej podziwu w animacji postaci mamy. Kończąc wypowiedź jest to naprawdę dobry odcinek. Zdecydowanie jeden z najlepszych nie tylko w sezonie 2, ale i ogólnie w MLP: FiM. Z ciekawostek podam, że odcinek napisała Amy Keating Rogers czyli osoba odpowiedzialne za odcinki "The Ticket Master", "Applebuck Season", "Bridle Gossip", "Fall Weather Friends", "A Dog and Pony Show", "The Best Night Ever", "The Cutie Pox" oraz "The Last Roundup". Edit: system jednak mnie uprzedził o tej ciekawostce. Tak to jest, jak się piszę o 19:00 dopiero posta i kończy się go później ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Ecape

pisanie własnego ogromnego posta mam z głowy, bo zapewne bym sporo powtórzył po tobie lub innych ;p a z większością się zgadzam

  • Pinkie i łamanie praw fizyki, czwartej ściany oraz masa śmiesznych scen przekroczyła limit jaki chyba był możliwy w jednym odcinku
  • Sporo drugoplanowych postaci pojawiło się i nawet niektóre przemówiły co też jest dużym plusem. No i "Smile" jednak jest piosenką z odcinka a nie z jakiegoś dvd/OSTa
  • Fani kuców w skarpetkach pewnie eksplodowali z radości na początku odcinka gdy Pinkie ubierała się (dokładnie to były chyba jakieś opaski/ogrzewacze czy co tam ;p) i uprawiała aerobik/trening/jak zwał tak zwał.
  • RD która spędza wolny czas w bibliotece razem z Twilight O_o wow teraz zamiast obijać się i spać na chmurach/drzewach to będzie przesiadywać dniami w domku Twi, która dzięki temu ma "bookfrienda" ;p Wielka radość dla fanów shipa Twi&RD
  • i reszta co mówili inni

Czyli podsumowując ten odcinek jest pełny pozytywnej energii w sam raz na złe dni lub podły nastrój :)

10/10

@btw

wyjaśni mi ktoś jaki sens ma przekopiowanie posta Ecape do posta systema?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zaproponował, że będzie moje posty umieszczał w swoim jako, że on pisze je pierwszy. Tak, żeby był widoczny(?) dla innych. Nie widziałem w tym przeszkód, chyba, że będzie to przeszkadzać innym jakoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że chcecie wyróżnić post danej osoby z pośród innych (lepsi/gorsi?) bo bardziej się rozpisał?

Dołączona grafika

mnie to nie przekonuje ~~ Jak już kogoś interesuje opinia innych to przeczyta każdy post, a jak nie to obejrzy odcinek napisze coś od siebie na jego temat i oleje wszystko inne w tym temacie.

I system6 co do twojego pw: pierwszy post to będzie zawsze link do odcinka, opis +/- obrazek i tyle, bez linków do recenzji lub innych postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu obejrzałem ów odcinek. Rezultat? Banan na twarzy. Miło skończyć tak ciężki tydzień. ;] "Smile", mimo to, że dobrze mi znane, zupełnie poprawiło mi humor. Doskonale zanimowany odcinek, zwłaszcza podczas licznych piosenek. I znowu sporo "smaczków". Gdy usłyszałem za drzwiami głos Matildy, myślałem, że to Zecora. :D No i potwierdza się teoria, jakoby Equestria zamieszkiwana była przez wiele gatunków równorzędnych inteligentnych kopytnych, choć w mniejszości. Teraz to już chyba pewnikiem jest, że istnieje więcej krain w tym uniwersum, zdominowanych przez inne istoty. Odcinek znakomity, choć mało Mane6 - no ale coś za coś. 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...