Skocz do zawartości

Brat [Oneshot] [TCB] [Sad]


Recommended Posts

Na nikim się nie zemścił... Po prostu POZ zabrał jego bratu ciało, a FOL duszę...

I pozostała tylko pustka, której już nie będzie można wypełnić. Tak mnie naszło, a opowiadanie polecam, bo jest inne od reszty. W większości opowiadań TCB jest na ogół:

- sponifikowali cię -> won z chałupy

- sponifikowali cię -> wszyscy się ponifikujemy i idziemy do Equestrii

albo inne tego typu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przeczytane

 

Wykopalisk ciąg dalszy. I cóż to się na szpadlu znalazło?

 

Całkiem przyjemne TCB. Takie w którym FOL i POZ, choć ważne dla fabuły są jedynie tłem, a całość dotyczy zwykłych ludzi i ich przejść w nowych realiach. Mamy tu niepewność, zainteresowanie, trochę radości no i smutne zakończenie. Całość napisana specyficznym, rwanym stylem - nie uświadczymy tu długich opisów. O ile normalnie nie jestem fanem tej formy, to dodając ją do treści, uważam, że spisuje się tu zaskakująco dobrze - przekazuje większy ładunek emocji, niż rozwlekłe opisywanie poszczególnych wydarzeń.

 

Warto przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam!

 

Zaprawdę, specyficzne opowiadanie. Ta, w tym konflikcie często nikną zwykli ludzie i zwykłe kucyki. A to jest po części i o tym, i o tym. Opowiada o losie dwóch braci, starszego i młodszego. Jeden z nich budzi się rano i wspomina… Jest tu nawet jakieś uczucie w tym fiku, nie za dużo, bo jednak nie ma więzi z postaciami, ale jakieś jest, co jest ogromnym sukcesem, zważywszy na długość opowiadania.

 

Technicznie, zwykły zestaw. Brak myślników, dolnych cudzysłowów i te sprawy. Styl nie ma na siebie czasu, tu emocje i atmosferę kreują wspominki i myśli bohatera.

 

Czy fik mi się podobał? Nawet. Wiecie, to nie jest poziom wysoki, ale podobał mi się sam pomysł i w miarę okej wykonanie. Szkoda, że pomysł nie był bardziej rozbudowany i opierał się jedynie na tym zdarzeniu.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...