Skocz do zawartości

Lista fanfików


Recommended Posts

Z dziką satysfakcją przedstawiam Wam świeżo ukończoną liste fanfików. Obejmuje wszystkie działy (łączenie z archiwum). Mam nadzieję, że naprawdę ułatwi Wam życie i wyszukiwanie wybranych opowiadań.

I co najważniejsze. Pamiętajcie, że ta lista tu zaistniała dzięki dwóm osobom. Powinniście być wdzięczni Decaded-owi za jego pomysł i doskonałą oprawę graficzną. Doceńcie to co dla Was zrobił!

Otwieram ten temat. Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie lub pomysły, zapraszam do podzielenia się nimi.

 

Edit:

 

Dzięki nieocenionej pomocy dwójki użytkowników: Decadeda - który wpadł na pomysł stworzenia ulepszonej wersji listy, (żeby nie katować Waszych komputerów mamuciej wielkości dokumentem zamieszczonym w google docs) oraz Ravina - który wykonał całą żmudną robotę, tworząc stronę na której macie błyskawiczny dostęp do całej listy (zalecam zwrócić uwagę na doskonałą i intuicyjną wyszukiwarkę - niesamowicie ułatwia życie) mogę z dumą przedstawić nową i ulepszoną wersję Listy Fanfików. Serdecznie zapraszam do korzystania z zaprezentowanej tu strony:

 

Lista Fanfików - wersja 2.0  (wersja na bieżąco aktualizowana - korzystajcie z niej!)

Lista Fanfików - wersja 1.0 (wersja archiwalna, niekompletna)

Raz jeszcze pragnę złożyć stukrotne dzięki Decadedowi i szczególnie Ravinowi za ilość pracy, jaką był uprzejmy włożyć w stworzenie tej strony.

 

PS: Wersja pierwsza pozostanie tutaj w roli pamiątki, ale nie będzie już uzupełniana.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale może tytuły ficów wyróżnić większą czcionką i dać je na środek? Dla przykładu:

Shylitude

Autor/Tłumacz: djsound

Tag: Random, Romans, Slice of Life

Link: Shylitude

Opis/Rekomendacja: Nie zawiera elementów gore/clop.

Może też dać użytkownikom komentowania/edycji, aby mogli dopisywać coś więcej niż "nie zawiera elementów..." Ewentualnie kontakt z tobą abyś zmienił opis, bo rekomendacja nie zależy od widzimisie autora fica

Rozumiem, że to wczesna wersja, ale myślę że trzeba trochę nad tym popracować (możliwość alfabetycznego wyszukiwania :pinkie2: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

- pomysł z przeniesieniem tytułu na środek odpada. Po to jest wzór, żeby wszystko było jasno i wyraźnie. Tytuł na środku spowoduje, zamieszanie i w efekcie lista będzie mnie wyraźna. Wyobraź sobie, że jest tak kilka jeden po drugim. Prędzej czy później ktoś się pomyli który tytuł jest do którego opisu. A teraz taka możliwość nie istnieje.

- komentowanie/edycja nie wchodzi w grę. Jeżeli ktoś chce coś dodać to pisze do mnie a ja wprowadzam zmiany. Wyobrażasz sobie jaki panowałby bałagan jakby wszyscy zaczęli coś tam pisać? A już nie wspomnę o sytuacji gdy osoby nawzajem za sobą nie przepadające kasowałby swoje fiki. Doprowadziłoby to do tego, że bym ich musiał wymordować :crazytwi:

- alfabetyczne wyszukiwanie? Po co? Ctrl+F i wyszukasz wszystko czego tylko zapragniesz. A jeżeli sugerujesz, żeby fiki były w kolejności alfabetycznej... to się nie stanie, gdyż perfidnie nie będzie mi się chciało ich zamieniać. Na szczęcie opcja wyszukiwania uratowała mnie przed pisaniem ich w kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, źle to ująłem... chodziło mi o to, że na samej górze byłby alfabet:

A,B,C... a po kliknięciu kierowało by to kogoś do listy ficów na daną literę. Ale to chyba niemożliwe w Google Docs. No chyba, że podzielić na foldery ale przy takiej ilości prac... Niech już zostanie tak jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Planuję w najbliższej przyszłości niecnie wykorzystać ów listę.:fluttershy5:


Ok, źle to ująłem... chodziło mi o to, że na samej górze byłby alfabet:

A,B,C... a po kliknięciu kierowało by to kogoś do listy ficów na daną literę. Ale to chyba niemożliwe w Google Docs. No chyba, że podzielić na foldery ale przy takiej ilości prac... Niech już zostanie tak jak jest.

Z tego co mi wiadomo to takie rozwiązanie nie jest możliwe w google docs, jednaj ctrl+f powinno każdemu wystarczyć. Dla laików można dodać na początku listy, że taki skrót istnieje i co robi ewentualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje każdy tag oznaczyć odpowiednim kolorem czcionki. Spowoduje to zwiększenie czytelności chodź pewnie powiesz że nadal można wł wyszukiwarkę.

Dodatkowo wiele osób szuka czegoś takiego jak np człowiek w Equestrii lub kucyk na Ziemi. Proponuje dać ogłoszenie, by autorzy tych ficów, którzy mają taką sytuacje zgłosili się po odpowiednią adnotacje przy swoim ficu. Odciąży to trochę temat "szukam fica" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, że nadal można włączyć wyszukiwarkę ;) Poza tym jak widzisz kolory służą do oznaczania poszczególnych działów. Ale zobaczę co da się zrobić, bo mnie pomysł zainteresował.

A co do drugiej sprawy. Jeżeli przy fanfiku jest tag Human to znaczy, że w jakiś tam sposób występują w nim ludzie i to jest wystarczająca wskazówka. A jeżeli przy sprawdzaniu fików znajdę taki gdzie nie ma odpowiedniego oznaczenia, to z pewnością zwrócę uwagę autorwi, by wniósł stosowne poprawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Z dziką satysfakcją przedstawiam Wam świeżo ukończoną liste fanfików. Obejmuje wszystkie działy (łączenie z archiwum). Mam nadzieję, że naprawdę ułatwi Wam życie i wyszukiwanie wybranych opowiadań.

Jak widzisz zacytowałem to co jest w pierwszym poście, wyszczególniając jedno znaczące zdanie...

Nigdzie nie jest napisane, że są to wszystkie fanfiki, a zaznaczone sformułowanie jasno pokazuje, że chodzi o te, które są na tym forum.

Sprzeciw jest bezzasadny i wynika z niezrozumienia treście pierwszego posta.

Sprawę uznaję za zamkniętą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...