Skocz do zawartości

Odcinek 19: Putting Your Hoof Down (Lekcja Stanowczości)


Lukiner

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ćóz obejrzałem i oceniam plusy -1 odcinek o Fluttershy w II sezonie -Flutterbitch -minotaur -kozy -nie usuneli derpy -1 wiśna za 20 monet zdzierstwo -shed.mov ma sens -szczena pinkie i powrót skrętoszyji -SPOJRZENIE a teraz minusy: -Kozy one nie zastąpią derpy ani ten Edzio listonosz -Wanted Angel Dead or Alive -tylko 3 z mane6 ale cóz sie dziwić to odcinek o Fluterce odcinek 7,5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał ocenić odcinek to 8/10 Plusy - Fluttershy jest bardziej asertywna, ale pozostała sobą - Początkowe zachowanie Angela (bez bicia) - Po raz drugi użycie słynnego spojrzenia - Negocjacje Pinkie i Rarity na targu - Pokazanie Fluttershy od drugiej strony (Nowa Fluttershy) Minusy - Bicie Flutter przez Angela - Brak Derpy (przynajmniej ja jej nie widziałem) Chyba tyle jak będę miał jakieś spostrzeżenia to napiszę, ale odcinek jak każdy czyli super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6/10

+ Flutterbitch comes back

+ Angel prawidłowo traktuje kobiety

+ DEEZ GOATS

+ Koszyk

+ Nowy głos BonBon

+ BonBon śmieciarka?

+ WIDZIAŁEM WHOOVESA W BARZE

+ DAT STARE

+ Pinkie na niezłego żyda wyszła

+ SHED.MOV zaczęło przybierać na sensie.

- Suabe zakończenie, oczekiwałem czegoś lepsiejszego

- Nie było Twilight, Applejack i Dashie...

- DERPY NA EMERYTURZE

- Nie było DERPY

- Brak Cutie Mark Crusaders

- Zwyczajny list

- NO LOONAH :(

Reansumując - odcinek średni, słabe zakończenie, mało udziału reszty Mane 6, brak CMC i stosunkowo krótki odcinek sprawiają, że mam mieszane uczucia. Niestety, lecz 6/10. No niestety, Tawarzysze, ten odcinek nie wywarł dobrego wrażenia na Vanadissie Madredo da Femerii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Angel prawidłowo traktuje kobiety

... PRAWIDŁOWO? Bicie to jest prawidłowe traktowanie kobiety?! *foch*

A mnie się tam odcinek podobał. Miałam świeczki w oczach gdy Flutter sie popłakała :fluttercry: A poza tym nie polubiłam nowej Fluttershy, ale cieszę się że teraz umie się stawiać, ale nie zbytnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek mnie zawiódl dam mu 9/10 tylko dla tego ze byl o fluttershy

+ normalny list

+ odcienek o fluttershy

+ fajne miny

+ odcinek o fluttershy

+ BonBon śmieciarka?

+ odcinek o fluttershy

+ Flutterbitch comes back

+ odcinek o fluttershy

+ Początkowe zachowanie Angela (bez bicia)

+ odcinek o fluttershy

+ the stare

- bicie fluttershy przez angela (zaraz cie znajde kolego to porozmawiamy)

- Nie było DERPY

- tylko 3 z mane6

jak ktos chce podyskutowac na temat nowej fluttershy zapraszam do dzialu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek.. i kolejny przydługawy opis z mojej strony ^^ Po 18 odcinkach w końcu niektórzy (a może i większość) wreszcie doczekali się: nadszedł czas na odcinek poświęcony Fluttershy. Spoiler zapowiadał się na dobry odcinek, ale czy w istocie tak było? Zaraz i tak to napiszę. Ogólnie odcinek bym powiedział był na nie równym poziomie: raz fajnie się oglądało a raz.. po prostu normalnie (czyli zero zachwytu jakiegoś). Chyba czas na moje klasyczne plusy i minusy. Btw. czasami odnoszę wrażenie, że chcecie napisać jak najwięcej zanim ja walnę posta. Może to tylko ja :P Ehem...jakie zalety odcinka? (oczywiście moim zdaniem): + Pierwszy odcinek z Fluttershy w roli głównej + Angel na początku odcinka - przynajmniej uśmiech na twarzy się pojawił + Lekcje jak się zachowywać wobec innych by Rarity i Pinkie Pie >> Sposób Rarity na odzyskanie.. czegoś (zapomniałem już co to było xD). Nie no tego nerda/no-life/kujona (jak kto woli) to nieźle zauroczyła >> Sposób Pinkie Pie na targowanie się - One Bits = Two bits :D + Po raz kolejny nowe postacie - Iron Will bardzo fajny + background ponies + Skoro mowa o tle.. Derpy! Tak miała wciąż swojego zeza! Bogu dzięki. + Flutterbitch return + Bon Bon śmieciara - czyżby jej faktyczny zawód? + Kolejny popis w animacji - ta scenka w domu Flutter kiedy jest przywiązana do krzesła - awesome + D'awwww - scena kiedy to PP i Rarcia płaczą a chwilę później Flutter - aż mnie za serce chytnęło. + Próby powstrzymania Iron Willa od wejścia do chatki Flutter - padłem xD >> No feelings for Rarity - po prsotu ją wywalił jak gdyby nic >> Pinkie nieźle go skołowała na początku - do sklepu go posłać (of course nie wypaliło to jednak) + Eye of the Tiger - fajnie, że wsadzają takie kawałki do odcinka + Flutter i jej żądanie na zwrot pieniędzy + Pinkie why u always so random? >> Obracanie głowy o..w sumie to nie wiem ile stopni :D >> Opad szczęki Pinkie - epic + Stare na końcu odcinka - miło znowu zobaczyć jak tego używa Tyle chyba plusów wypatrzyłem. Minusy?: - Angel później przesadza ze swoimi żądaniami - Scenariusz mógłby być trochę lepszy - Bon Bon zmienia głosy - nie mogą dać jej po prostu jednego stałego? Mało minusów z mojej strony a dużo plusów, ale to nie koniecznie oznacza, że odcinek był super. Po prostu średniaki. Gdybym miał dać ocenę, oceniłbym na 7/10 albo 8/10. Najprościej będzie mi chyba dać jednak 7.5/10. Fluttershy była jaka była. Mam nadzieję, że pozostanie taka lekko asertywna bo to akurat lepiej dla niej. Natomiast gdyby miałaby być taką Flutterbitch do końca sezonu - byłbym na nie (ale było to do przewidzenia - przecież nie będą takich wrednych postaci dawać w kreskówce dla dzieci :P). Pewno się zdziwicie: czemu nie dałem brak Mane6 do minusów? Owszem doskwierał mi ich brak zobaczenia całej szósteczki, ale Rarity, Pinkie oraz Fluttershy wystarczająco nadrobiły to. Tak więc ogólnie ani super odcinek ani też słaby. Mógłby być jednak trochę lepszy według mnie. Ale wiadomo z moim zdaniem nie koniecznie musicie się zgadzać. I jak widać odcinek ma mieszane uczucia wobec różnych osób :jednym bardzo się podobał, innym trochę mniej, a jeszcze innym w ogóle. Tak więc to od gustu zależy. Whoa..ale się rozpisałem ;o. Cóż chyba lekko mnie poniosło :D. Mam nadzieję, że nie uznacie tego za wadę^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie: Ogólnie 4/5 (ale chyba tylko przez to, że był to odcinek o Fluttershy) Ogólnie uważam, że przesadzili z Fluttershy popychadłem na targowisku (nigdy nie sądziłem, że kucyki będą mogłyby być takim zdziercami). Chociaż nie powiem, że "personal space" było fajne (gdzie ja to widziałem hmm...). Minotaur był całkiem w porządku (chociaż uważam, że gdyby miał większego irokeza to by wyglądał lepiej). Powrót Flutterbich YAY! Fluttershy ma tendencje do wpadania w skrajności. Jeszcze to jak potraktowała Rarity i Pinkie. No i najsłabsza rzecz, czyli droga obrana dla Fluttershy, jak się domyśliła dlaczego jest coś nie tak z nią, czyli plask "oj jej jeju, ale jestem ZUA i w ogóle..."... Końcówka całkiem w porządku (Minotaur mógł wyciągnąć pergamin i poprosić o wypełnienie ankiety dla niezadowolonego klienta). Ogólnie brak jakiegoś punchline-a. Oraz ja bym poprowadził linię fabularną inaczej (chociaż nawet przy odcięciu pewnych fragmentów w celu znalezienia dodatkowego czasu antenowego by się nie zmieściło) -> Ja bym poprowadził w kierunku Nowa Fluttershy jest Samotna Fluttershy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja na szybko - jakoś odcinek tak przeleciał bez większych emocji.

+ odcinek o Fluttershy - kto by się nie ucieszył (oprócz heretyków :P)

+ powrót Flutterbitch

+ lekcje Pinkie i Rarity dla Flutter - genialne

+ Bon Bon na zajęciach u Iron Willa (czyżby Lyra dała jej w kość?)

+ Bon Bon jako śmieciarka? - mózg rozfuckany

+ wyrzut z domku Fluttershy przez Angela

+ skręt szyi i opad szczeny u Pinkie

+ STARE!

@EDIT: ohmigoshohmigoshohmigosh - jest Derpy! :D

- Angel robi się trochę irytujący tymi fochami

- sądziłem, że Fluttershy poobraża jeszcze parę innych osób i zostanie sama, no ale widać producenci mieli inny zamysł

- nie sądziłem, żeby Bon Bon była taka niemiła

- nie było wszystkich z Mane 6 (no ale trójka poradziła sobie całkiem nieźle)

- odcinek taki trochę nijaki - czekam na kolejny z FS, może będzie lepiej

Generalnie minusów mniej jak plusów (ba może do nich dojdzie jeszcze Derpy, bo podobno była i to niezmieniona!), ale jakoś tak przemknął bez przykucia uwagi.

Dam 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY HEY HEY STAY OUT OF MY SH....

nie kurde to nie tu ;p

No dobra odcinek był genialny i wygrał ten dzień ;p opłacało się czekać te dwa tygodnie. Pełno w nim było Shy robiącej masę minek począwszy od słodkich, uroczych, a kończąc na groźnych poważnych minach w stylu "don't fuck with me brah". Obstawiam że Shy podskoczyła w rankingach ulubionych kuców lub odzyskała swoje stare pozycje ;p

na plus:

- DERPY FUCK YEAH :D

- Flutterbitch strikes again

- Minotaur jako mix Old Spice guya oraz Johnego Bravo

- Eye of the Tiger

- kozy asystenci/sługusy/współpracownicy

- Bon Bon WO HOOOOO! Coś czuję że Lyra za bardzo naciska w ich "związku" skoro przyszła na lekcję/pokaz Iron Willa :3

- scenki na bazarze były mocne ^^

- moment w którym Shy wypomniała sens życia Rarity i Pinkie był mocny :D myślałem że nagle Pinkie zmieni się w Pinkamenę, a Rarity w Drama Queen albo gorzej

- masa minek zarówno od Shy jak i niektórych innych postaci

- Shy mimo wszystko dostała swoistego buffa i nawet się wycwaniła dzięki czemu nie musiała płacić dla Iron Willa, który O DZIWO okazał się spoko gościem i ruszył dalej w drogę ;]

a teraz minusy:

- Derpy poszła na urlop przez ten cały burdel który Hasbro oraz Apple wywołały no i mamy nowych listonoszów ;p no chyba że świętowała (dzień derpy anyone)

- ANGEL .... MUST ...... DIE!! seryjnie aż było mi żal patrzeć jak on nią tak pomiata :< Kobiety trzeba szanować (no chyba że mówimy o szmaciarach lub innych pokrakach z dna społeczeństwa).Zastanawiam się czy nie zezwolić w regulaminie GORE obrazków z Angelem O!

- dunno co jeszcze, może jakby obejrzał jeszcze z 2 razy to by coś się znalazło

Nie wiem dlaczego wszyscy narzekają na brak Derpy (która była lolz) lub reszty mane6 ;d Twi i Dash są dosyć często to teraz niech Pinkie oraz Rarity mają trochę czasu antenowego dla siebie jako support.

I tak btw Fluttershy razem z resztą URATOWAŁA 2 RAZY EQUESTRIĘ!! DAMMIT nikt tego już nie pamięta i pomiata nią/olewa totalnie wszędzie gdzie się da? LOLZ ;d

Dołączona grafika

NUFF SAID

no dobra może być tez Johny Bravo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flutterrage zrobiony rewelacyjnie, aż się nie spodziewałem takiego czegoś. Psycho ponies are best ponies. Wywala z siebie wszystkie frustracje, celnie bije po słabych punktach wszystkich tych co jej staną na drodze (kompletna anihilacja Rarity i Pinkie Pie była mocna w sposób którego nie oczekiwałem po bajce dla dzieci), i czyni to w jakiś upiornie wiarygodny sposób który na zawsze wypaczył mi percepcję Fluttershy. Sama struktura odcinka była całkiem w porządku, zakończenia nie odebrałem jako słabego. I hej, security kozy oraz screw physics I'm Pinkie Pie. Niestety tutaj pozytywy się kończą - mamy tu przesycenie tępymi, wulgarnymi zachowaniami i kretyńskimi nowymi kucykami które powinny zostać spalone. Używanie bohaterów jako narzędzi trwa nadal, sporo jest sytuacji out of character. Equestria znowu zostaje nagięta pod potrzeby Merriweather Williams, i o ile część odcinka nawet się na coś nadaje (Flutterrage), ta pani musi się jeszcze wiele nauczyć o pisaniu kucyków. Postęp było miejscami widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol... Ledwo co miał pierwszą Nightmare Night w życiu, a już się sam po bazarach włóczy. ;o A co do odcinak 6/10. I wara od Angela! On jest genialny! xD Ehh, gdyby tak ,,New FS" została już z nami na stałe... Kto wie, może by podskoczyła w rankingu. Swoją drogą ciekawe, czy Gilda też brała lekcję od Minotaura. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był BOSKI. Po prostu ideał. Perfekcja. Sama idea odcinka poruszającego zmianę Fluttershy na asertywniejszą jest super. Plusy: - Rarity na początku, kiedy zdobyła ostatnie... Warzywa (nie wiem co to było, jakaś włoszczyzna) od tego kucyka :giggle: Owinęła go sobie wokół kopytka w ciągu kilku chwil :rdwild: - Fluttershy na scenie, kiedy powiedziała kozie, żeby się odsunęła - Fluttershy trzymana za kopyto przez Iron Willa - spojrzenie Fluttershy w tę kałużę, "I am the monster" - Manly tears; they have been shed : - odmowa Fluttershy temu minotaurowi, kiedy do niej przyszedł - negocjacje Pinkie Pie :lol: - trochę Flutterbitch, której troszkę mi brakowało, jednakże bardziej wolę "old Fluttershy" - scena, gdzie Fluttershy obraża Rarity i Pinkie Pie - Manly tears; they have been nearly shed Na minus zasługuje Angel, którego Fluttershy musi ogarnąć, żeby już więcej sobie nie pozwalał na jakąkolwiek przemoc wobec niej, bo to aż serce się kraja jak taki Angel bije takiego miłego, lubianego kucyka jak Fluttershy :fluttercry: Zdecydowanie 10/10 :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich co szukali Derpy

Derpy

A wracając do odcinak. Musze napisać jedno Angel "i kill you' -sądzę, iż Hasbro zmieni tą scenę, wywoła burze.

Nie wiem czemu narzekacie iż nie było całej mane6, były w openingu :P (taki żart) to jest odcinek o Flutteshy, w odcinku o Pinkie, cały czas ją pokazali (mały przelot całej 6) u Shy tak nie było.

Znowu twórcy, się zapędzili dodając nowe postacie, przy tym nie zwracając uwagę o kogo właściwie chodziło. Powoli bariera wieku podskakuje ( chyba skierowali ten odcinek do starszych użytkowników ).

Jak dla mnie zepsuli wizerunek Pegaza, z Angela zrobili szowiniste, a z innych kucy dosłownie odwrotność, zawiedli tym wszystkich. Ciekawe co w trzecim sezonie wymyślą?

Ale i tak oceniam ten odcinek wysoko, za sceny końcowe, jak i nowa Shy w akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...