Skocz do zawartości

Obrazki Turonia


Recommended Posts

Drogi Turoniu... Twoje rysunki są PRZE-ŚLI-CZNE! Masz swój oryginalny styl rysowania, którego się trzymasz, twoje prace są staranne... No i te turonie... :pinkie2: Jednego z nich mam ustawionego jako tapetę w telefonie. :) Masz duży talent. ;)

Chciałabym się także spytać: jakiego sprzętu i oprogramowania używasz do kuców rysowania? (rymnęło mi się :ming: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Turoniu... Twoje rysunki są PRZE-ŚLI-CZNE! Masz swój oryginalny styl rysowania, którego się trzymasz, twoje prace są staranne... No i te turonie... :pinkie2: Jednego z nich mam ustawionego jako tapetę w telefonie. :) Masz duży talent. ;)

Chciałabym się także spytać: jakiego sprzętu i oprogramowania używasz do kuców rysowania? (rymnęło mi się :ming: )

O masz..dziękuje.. niestety nie mam za bardzo odpowiedniego do tego sprzętu, mam tylko netbuka z miniaturowym ciemnym ekranem i nie poręczny tablet z zniszonym piórkiem bardzo szatańskiej firmy,ale logo zostało juz dawno zmyte acetonem.. a program to MyPaint, bardzo prosty w obsłudze, ładnie współgra z tabletem,acz brakuje mu kilku przydatnych opcji które ewentualnie dodaje w gimpie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz..dziękuje.. niestety nie mam za bardzo odpowiedniego do tego sprzętu, mam tylko netbuka z miniaturowym ciemnym ekranem i nie poręczny tablet z zniszonym piórkiem bardzo szatańskiej firmy,ale logo zostało juz dawno zmyte acetonem.. a program to MyPaint, bardzo prosty w obsłudze, ładnie współgra z tabletem,acz brakuje mu kilku przydatnych opcji które ewentualnie dodaje w gimpie

Czyli posiadasz Pentagrama, jak mniemam. :) I chciałabym wiedzieć jeszcze jedną rzecz: kiedy pojawią się następne turonie (zakochałam się w tych ich ślepkach :) )?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VileRaven 
vileraven_by_turonie-d6586g9.jpg
Pentagramów oczywiście nie ma, jest za to czerwony dzwoneczek :3


Czyli posiadasz Pentagrama, jak mniemam. :) I chciałabym wiedzieć jeszcze jedną rzecz: kiedy pojawią się następne turonie (zakochałam się w tych ich ślepkach :) )?

Turonie będą, kiedy jeszcze nie wiem, znaczy mam ich już sporo,ale są zwykle i niedokończone i nigdzie umieszczone, i duużo mam ich na papierze, na szczęście ostatnio ktoś kto miał taki fajny aparat pomógł mi je sfotografować, ale muszę poczekać aż mi je podeśle. Bardzo mnie to cieszy kiedy ktoś sympatyzuje z turoniami 8D Takie biedne zapomniane..aaAa jednak!


Boskie *-*

Mógłbyś mi narysować moją OC Shooting Star? Tak wygląda:

http://dashiepl.deviantart.com/art/Shooting-Star-376472389

Ostatnio mam przyhamowane requesty, bo mam za dużo na głowie :<

Edytowano przez Turoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pentagram ma też dobre znaczenie, prawda? Są dwa rodzaje pentagramów, dobry i zły. Ten dobry jest symbolem Jezusa, więc... Anathielu, o co całe halo? :)

 

W rzeczywistości nie jest znane żadne źródło, które określiłoby miejsce i czas pojawienia się heksagramu - jak mistycy nazywają gwiazdę o sześciu kątach. Wiadomo tylko, że była już używana w Indiach około roku 4000 przed narodzeniem Chrystusa. Chociaż stała się znana jako symbol judaizmu, to jednak nigdy nie należała wyłącznie do tej religii. Można ją spotkać również w sztuce muzułmańskiej i w dekoracjach wielu średniowiecznych katedr.

Jak twierdzi brazylijski filozof Mário Sérgio Cortella, „heksagram zawsze był dla wielu ludów symbolem ochrony, przedstawiając jedność Nieba z Ziemią”.

Tymczasem nazwa „Gwiazda Dawida” pochodzi z hebrajskiego „Magen Davi”, co dosłownie oznacza „Tarcza Dawida”. Według żydowskiej tradycji, żołnierze króla Dawida nosili na swoich tarczach heksagram, aby w ten sposób zapewnić sobie Bożą ochronę.

Dopiero znacznie później, już w XVII wieku, Gwiazda Dawida została oficjalnie uznana za własny symbol przez wspólnotę żydowską z Pragi. Dwa wieki później, w 1897 r. stała się ona znakiem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Od tej pory Gwiazda Dawida pełni w judaizmie taką rolę, jaką krzyż w chrześcijaństwie. To dlatego Gwiazda Dawida znajduje się nie tylko w synagogach i na żydowskich nagrobkach, ale również na państwowej fladze Izraela.

W XX wieku symbol ten nabrał tragicznej wymowy, kiedy to naziści zmusili Żydów do noszenia na ramieniu żółtej „Gwiazdy Dawida” - znaku napiętnowania i oddzielenia poromków Izraela od reszty ludzkości. W ten sposób hitlerowcy uczynili z heksagramu narzędzie zbrodniczej polityki.

 
 
Więc tu są zdania podzielone.
 
Edytowano przez Anathiela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...