Skocz do zawartości

Teorie na temat historii Equestrii


Juventino

Recommended Posts

Zastanawiałem się ostatnio nad tym, jak to wszystko się zaczęło, skąd wzięły się księżniczki, itd... Wiem, że na temat chronologii i dawnych wydarzeń, które rozegrały się przed pierwszym odcinkiem MLP powstało wiele teorii i domysłów. Sam też wykoncypowałem co nieco, nie odchodząc (jak sądzę) za bardzo od kanonu.

A więc: na początku mieliśmy trzy 'rasy' kucyków, żyjące ze sobą w mniejszej lub większej zgodzie (odcinek "Hearts Warming Eve"). Początkowo każda frakcja miała własnego przywódcę. Jak wiemy z serialu, jednorożce były odpowiedzialne za zmianę pór dnia - wznoszenie słońca i księżyca. Podejrzewam, że wymagało to udziału wielu kucyków. Wreszcie, na świat przyszły Celestia i Luna (jako jednorożce) - dysponujące wyjątkowymi zdolnościami, umożliwiającymi samodzielne władanie wspomnianymi wyżej obiektami. Tak zdobyły swoje cutiemarki, ale wciąż pozostawały względnie zwyczajnymi kucami, tyle że obdarzonymi szczególnym talentem... Trochę jak Twilight w pierwszych 64 odcinkach ;)

Aż w końcu pojawił się Discord, który zawładnął Equestrią, wprowadzając totalny chaos. Luna i Celestia jako jedyne zdobyły się na walkę z draconequsem i ostatecznie pokonały go. To właśnie sprawiło, że zostały alicornami - zdały swego rodzaju test, umożliwiający 'awans' (tak jak Twilight musiała naprawić zaklęcie Starswirla Brodatego). Zostały jednocześnie obwołane prawowitymi władczyniami Equestrii.

Niedługo potem miała miejsce akcja z Sombrą. Dlaczego niedługo? Celestia sama wspomniała, że jej wiedza o Kryształowym Imperium jest znikoma... Nie zdążyła nawet porządnie rozsiąść się na swym tronie, gdy Sombra wymazał imperium z mapy świata. Wraz z pomocą siostry zdołała jednak zbanować króla i zmienić go w chmurę dymu.

Następnie mamy przemianę Luny w Nightmare Moon i wygnanie jej na księżyc, tysiąc lat niepodzielnego panowania Celestii, aż do pierwszego odcinka czwartej generacji MLP :)

Oto moja teoria. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Jeśli podobny wątek już jest, przepraszam - przeglądałem forum, ale nic podobnego nie znalazłem.

Link do komentarza

Mnie też trudno je sobie tak wyobrazić, ale to bardzo ciekawa teoria. Tylko np. Twilight i mane6 nie awansowało po pokonaniu Discorda. To co zrobiła Twilight w finale 3 sezonu nie wyglądało tak fenomenalnie :twilight3: Tak na marginesie zawsze myślałem, że alicorny się takie rodzą, ale to już niestety nieaktualne, a przynajmniej nie jest to jedyna droga.

Link do komentarza

... jeśli opierać się na odcinku "Wigilia serdeczności" to wywnioskować można że pomimo iż kuce wędrowały w poszukiwaniu ziem do zamieszkania tak naprawdę chodziły ciągle w tym samym miejscu czyt. w kółko... patrząc na mapę krainy i czas jaki zajmuje przejście lub przejazd z jednej części do drugiej, nie jest imponujący... Myślę że "konio-podobne stworki" przybyły np. z jakiegoś innego kontynentu w nadziej że znajdą tereny żyzne, ciepłe, nadające się do zamieszkania...Znalazły krainę w której miały wszystko czego potrzeba i postanowiły się osiedlić... Rasa Aircornów, mogła powstać na skutek mieszania się ras... pegaz - jednorożec, itd... w którymś monecie doszło do mutacji lub zmiany w genomie... i urodził się taki przyjemniaczek ze skrzydłami oraz rogiem... kucyki uznały owego pegazo-rożca za ucieleśnię ich marzeń o "Władcy ponad podziałami" który będzie łączyłć w sobie elementy wszystkich ras, co wyeliminuje ewentualne bunty i przejawy niezadowolenia ze względu na przewodnictwo przedstawiciela jednej konkretnej rasy np. Kucyk Ziemski, który rządzi pegazami i jednorożcami... tak mogły powstać Aircorny... a reszta jest chyba z grubsza znana...

Link do komentarza

dawno temu panował socjalistyczny dobrobyt, tak że wszystkie kucyki żyły w zgodzie w trochę anarchistycznym społeczeństwie. lecz pewnego dnia grupa nacjonalistycznych militarystów postanowiła stworzyć III PegazenReich. jako że wiele pegazów żyło na terenach zamieszkałych przez kucyki ziemne, pegazy stopniowo dokonywały anschlussu ponaustrii oraz kucykenlandu. jednorożce widząc rosnącą w siłę pegazenland uciekły na zachód i zabarykadowały się za magiczną linią unigota oraz podpisały sojusz z wielką gryfanią. w końcu pegazy postanowiły wyzwolić swych współbratymców w ulicenburgu i zagroziły wojną ale jednorożce w ostatniej chwili wywiesiły białe flagi. podczas kiedy wielka gryfania i pegazenreich bombardowały się nawzajem kucyki ziemne zrobiły rewolucję i stworzyły związek socjalistycznych republik ziemnych i podbiły pół kucoropy, podczas kiedy wielka gryfania zajęła drugą połowę. tak oba państwa obrażały się 40 lat nawzajem aż w końcu dominik iscord z za wielkiej wody na zachodzie zrobił epicki kryzys i wywrócił wszystko do góry nogami. tak że na wschodzie po pokonaniu dominika iscorda do władzy doszli celestienka i lutin. NATOmbra wtedy przyszedł zza wielkiej wodu do zachodniej kucoropy, więc wszystkie kuce bojąc się kolejnego epickiego kryzysu uciekły za odrę a nawet bug. KONIEC.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

 Rasa Aircornów, mogła powstać na skutek mieszania się ras... pegaz - jednorożec, itd... w którymś monecie doszło do mutacji lub zmiany w genomie... i urodził się taki przyjemniaczek ze skrzydłami oraz rogiem...

Oj, wątpię by alicorny powstały przez zwykłe mutacje. Znając Equestrię i to ile tam jest magii, znaczeń i nadzwyczajnych historii, stało sięwtedy coś więcej niż zwyczajne "Ups! Urodziłyy się nam jakieś dziwolągi. Co teraz?" Jak dla mnie można właśnie doszukiwać się tutaj czegoś w stylu "Przybycia" Księżniczek (już dorosłych) do Equestrii, która sama by sobie nie poradziła - z Kucykowego Nieba, Zaginionej Krainy Alicornów lub z jescze bardziej owianego tajemnicąi zapomnieniem miejsca. Albo też...

 

No właśnie, opcji na genezę księżniczek jest naprawdę sporo. A jeśli dopuścić do tego także rozwiązania stylem pasujące do ziemskich mitologii... Celestia i Luna mogły zostać "poczęte przez słońce i księżyc - pewnego dnia pojawiła się w niewielkim kraterze malutka klaczka, która znałą tylko swoje imię - Celestia. Pewnej nocy nieco później to samo stało się w tym samym miejscu, ale pojawiła się Luna ( było Lato, noc krótsza, siła nocy była więc słabsza - stąd mniejsze rozmiary naszej Księżniczki Nocy). Te klaczki Alicornów były darem dla Equestrii od... Ciał niebieskich? WIelkiego Ducha? Esencji Harmonii? Wielkiej Elitarnej Niewyobrażalnie Fantastycznej Ligi Obrońców Nadprzestrzeni ( w skrócie WENFLON)? Cóż, na kosmologię Equestrii chyba nie czas ani miejsce, więc na tym poprzestanę w tym wyjaśnieniu.

 

A wracając do samej historii - nieważne aż tak jest skąd pojawiły się księżniczki... dopóki nie zadamy sobie pytania. Pytania, które brzmi - czy są gdzieś na Planecie, na której leży Equestria inne alicorny poza nam znanymi?

Dlaczego mielibyśmy o to pytać?

Ponieważ Cadence jest mi SOLĄ W OKU!

Nikt de facto nie wie skąd, jak i dlaczego się wzięła i dlaczego jest akurat alicornem. Wiem - by sprzedać ładne zabaweczki na Canterlot Wedding. Ale stało się, jest w Kanonie, pojawia się w 3 sezonie. Nie była zbiorową halucynacją. A więc... zanalizujmy ją!

Gdy Twilight była mała, Cadence była wyraźnie młodsza. Wniosek? Urosła. Wniosek? Nie jest nieśmiertelna, albo starzenie zatrzymuje się po parunastu latach rozwoju organizmu. Kolejny fakt - Twórcy zapowiedizeli (tak słyszałem) że Twilight nie jest nieśmiertelna i nie przeżyje swoich przyjaciółek o setki lat. Wniosek dla Cadence - prawdopodobnie przeszła proces analogiczny do procesu Twilight. Co ciekawe, to bardzo interesujące posunięcie - kazać opiekować się Twilight (już wtedy kandydatką na księżniczkę) Cadence, któa już taki proces ukończyła sukcesem. Jakby nie wystarczyło jej bycie pupilkiem Celestii. Padawanienie lv max, nieprawdaż? Celestii musiało baaardzo zależeć aby Twily się powiodło... Hm...

 

I żeby nie było, wszystko co powyższe dotyczy tego co działo się przed pierwszymi odcinkami serialu, więc do tematu się zalicza!

 

Ach, nie wspomniałem jeszczcze o możliwości "awansowania" Celestii i Luny na wyższy lvl, prawda? Cóż, powiem więc że... Nie przekonuje mnie to zbytnio. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tego jak zdobyłyby znaczki. Bo albo wykazałyby się swą księżniczkowatością/boskością już w wieku klaczek, albo byłyby blankflankami baaardzo długo, albo już w przedszkolu bawiłyby się słońcem i księżycem w kulki. O tu jest przykład: http://shepherd0821.deviantart.com/art/MLP-4Koma-13-300588167

Tak więc sądzę że albo były alicornami od początku i musiały odkryć swoje talenty właśnie PO TO aby odpędzić jakieś potężne zagrożenie (możliwe żę pod presją świata umierającego w tyranii Discorda), albo też przybyły tajemniczo do Equestrii już z ujawnionymi Znaczkami.

 

Dalej - Wedłóg mnie Kryształowe Królestwo (Imperium) istniało już wcześnie. I mean... bardzo wcześnie. I służyło za taką "Atlantydę świata kucyków", w sensie... widzieliście może film Atlantyda - Zaginiony Ląd? No wiecie, miasto na planie koła, otoczone barierą ochronną wytworzoną przez Serce Atlantydy chroniącą przed zagrożeniami, które to uzyskiwało moc od Atlantydzian i które podtrzymywało przy życiu mieszkańców kiedy ci "zapadli się pod ziemię" na 10000 lat? Bardzo zaawansowana jak na owe czasy technologia i kultura (patrzcie Kryształowa biblioteka), piękna architektura... No jak mi powiecie że nie widzicie żadnych podobieństw to was zdzielę moją skrzynią! Nie żartuję.

 

No ale wracajac - "kryształki" (jak lubię nazywać tę rasę) były świetnie rozwinięte już gdy Kucyki szukały nowej ziemi ścigane przez Windygo, tyle że... ekhem... Kryształki zatrzasnęły im drzwi przed nosem. BYły chronione przed mrozem przez swoją magię (Kryształowe Serce) i uważały że wpuszczając intruzów narażą Imperium na niebezpieczeństwo. Słusznie z resztą. A jako że Kryształki (naprawdę lubię ich tak nazywać ^.^ ) to dosyć konserwatywne kreatury, tendencje do całkowitej izolacji od "barbarzyńców" zostały im na dłuugo. A były w tym tak skuteczne, że nawet Discord nie za bardzo mógł u nich poszaleć (znów Kryształowe Serce). Zadowalał się więc Equestrią. Potem przyszły rządy Księżniczek, ale te nawet dzięki syplomacji nie wskórały nic a nic - stąd ich skąpa wiedza o Imperium. W końcu Kryształki upadły z powodu samozwańczego Króla Sombry - Kryształowe Kucyki tak bardzo wierzyły w to że przetrwają wieki, że nie zauważyły formującego sięzagrożenia WEWNĄTRZ, jakim był młody, ale bardzo charyzmatyczny, ambitny i potężny Kryształowy Jednorożec - Król Sombra. Był jedynym albo ostatnim ze swojego rdzaju, i to jemu przypadł w końcu zaszczyt sprawowania pieczy nad Sercem. Ale postanowił przejąć władzę, więc ukrył je i wprowadził swoje rządy.

Zanim Celestia i Luna (Kryształki przyszły po pomoc) powstrzymały samozwańczego (albo nawet legalnie -i niezwykle naiwnie- wybranego) Króla, ten rzucił klątwę na Imperium, oddalającą je w niebyt/zatrzymującą w czasie/ wstaw kolejny magiczny bełkot o tym co zrobił Sombrero.

 

No i tak Król Hiszpański Kapelusz został wycieniowany, Kenserwatywne Kryształki poszły do Czyśćca, a Celestia i Luna wróciły do Canterlotu. Tyle że to Celestię hołubiono za drugie już zwycięstwo, a Lunę jakoś dziwnym sposobem pomojano... Resztę znacie.

 

Ciekawi mnie tylko - Jak do tego wszystkiego ma się Suddle Arabia (tak to się pisze?), gdzie były wtedy Gryfy, Batponies, Zebry, jak powstały żywe formy gwizadozbiorów (Mała i WIelka Niedźwiedzica zapewne nie były jedyne, a jeśli nie były... to gdize są pozostałe?!), Kiedy dokładnie żył Starswirl Brodaty (za Celestii i Luny czy po wygnaniu?) oraz jak powstały Elementy Harmonii. Takie tam, nieistotne, błahe pytania.

 

Edit: jakby co, to w dyskusji o Ksieżniczce Celestii poruszany jest temat historii Equestrii. Warto by tam zajrzeć.

Link do komentarza

Moja teoria jest taka:

 

W nieskończonym wymiarze zjawili się: Światło i Mrok.No i jak sobie tak buszowali w nieskończoności to wpadli na pomysł żeby zrobić planetę, dobra no i tu zaczynają się te trzy plemiona, Discord, po prostu wielkie zamieszanie. No i Światło i Mrok mieli dwie córki, Celestie i Lune, no i im powierzyli władze nas Equestrią. Celestia i Luna podzieliły sprawiedliwie połączyły aż powstał nam dobrze znany obraz.  Dalej wiadomo...

Link do komentarza
  • 1 month later...

Z odcinka "Wigilia Życzliwości" wiemy tylko, że Equestria powstała dzięki parze pegazów, ziemskich i jednorożców... Z początku bardzo ze sobą skłóconych, lecz później się pogodzili i zamiast trzech wymyślonych przez każdą rasę (Pegasopolis: twór pegazów, Unicornia: twór jednorożców, Ziemia: twór ziemskich), była jedna wspólna nazwa - Equestria. A potem... I tu się zaczyna moja teoria rodem z Gothica:

Więc pojawił się Discord który zasiał w Equestrii Chaos a potem przepowiedziano, że 2 uskrzydlone jednorożce zostaną wybrane, aby móc odnaleźć, posiąść i za pomocą tej potężnej broi pokonać Discorda i zostaną władcami Equestrii. I zgodnie z tą przepowiednią owymi alicornami były właśnie Celestia i Luna a ową bronią - Elementy Harmonii.

Tak ja to widzę.

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza

To było tak:

 

Dawno temu, w mieście Canterlot zebrała się wielka rada; Princess Platinum, Commander Hurricane, Chancellor Puddinghead, Clover the Clever, Private Pansy i Smart Cookie, starali się oni wspólnie rządzić Equestrią. Jednak wiedzieli że nie będą trwać wiecznie, Clover thr Clever znalazła zaklęcie, które miało dać królestwu idealnego władcę. Ogłoszono to wszystkim kucykom, te zaś zebrały się w Canterlot, by być światkami zaklęcia. Był jednak haczyk, trzeba było poświęcić kogoś by zaklęcie dało światu nowego przywódcę, wielka rada, w pełnym składzie, wyszła wtedy na balkon, jednorożce rzuciły zaklęcie, wielki snob światła oślepił kucyki, wyłoniła się z niego wysoka postać Księżniczki Celestii, zaraz potem ze światła wyszła Księżniczka Luna (dlatego jest uznawana za młodszą).   

I żądzą nami po dziś dzień.

Link do komentarza

Nie chciałbym teraz przedstawiać swoich wizji na temat historii, ale podsumwoać fakty znane z serialu... czyli rozszerzyć świetny post Juventino:

 

Skala czasu:

 

0 - chwila obecna, czyli początek I odcinka I sezonu (nie zajmujmy się teraz wydarzeniami z samego serialu).

-niezbyt duży okres czasu - założenie Appleloosy (czy jak to się pisze).

-życie babci Smith - założenie Ponyville

 

-1000 lat wygnanie Luny

-1000 lat - zniknięcie Kryształowego Królestwa i pokonanie Sombry

-1000 lat pokonanie Discorda

Te wszystkie rzeczy oczywiście nie musiały wydarzyć się jednego roku. W takiej skali czasu "tysiąc lat temu" nie musi oznaczać precyzyjnie 1000 lat... może na przykład 1100 czy 1200. To nadal jest "tysiąc lat temu".

 

-ponad 1000 lat - założenie Equestrii.

-jeszcze wcześniej - życie Stars Swirla Brodatego

==========================

Twilight posiada książkę "Dzieje Średniowiecznej Equestrii". Zatem Equestria miała swoje średniowiecze, które jak mówi etymologia słowa "średniowiecze", jest epoką historyczną, po której nastąpiła inna istotna epoka, a także jakaś była przed nią. Zatem w historii Equestrii można wydzielić minimum 3 epoki na tyle duże, że zasługują na takie terminy.

 

W serialu pada też termin "neogotyk". By to stwierdzenie miało ręce i nogi, musi oprócz neogotyku występować też jakiś gotyk i coś pomiędzy nimi. To niezbędne minimum. Zakładając, że gotyk dotyczy średniowiecza, a neogotyk czegoś bliskiego współczesności, to mamy kolejną epokę.
 

(starożytność Equestrii)

średniowiecze - gotyk

(nowożytność)

współczesność - neogotyk

 

W nawiasach okresy rekonstruowane.

 

Niestety ta teza ma wadę: neogotyckie są wnętrza Crystal Castle, który ma już 1000 lat. Pfff... nie pomagają nam!

:YhZzy:

 

 

Przedmioty i architektura też nie pomagają, bo pomimo, że wiele z nich można precyzyjnie wydatować i umiejscowić w ludzkiej skali czasu... to w Equestrii są tak ze sobą wymieszane (greckie hełmy gwardzistów i lasery Jamesa Kuca), że byłoby zbyt daleko wysuniętą interpretacją rekonstruować za ich pomocą historię.

 

Daring Do - mamy "pradawną świątynię" (w wersji eng też). Nie pada stwierdzenie "starożytna".

 

 

Wydaje mi się, że to wszystko. Jak coś przeoczyłem, to pomóżcie.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Moja wersja:

 

1. Kucyki są podzielone, jedna rasa wymusza coś od drugiej, gardząc trzecimi.

2. Kucyki w końcu się łączą i tworzą państwo. Alicorny na fladze powstają jako symbol dnia i nocy - harmonia, równowaga oraz jako symbol wszystkich kucyków - nie ma gloryfikacji np. pegazów, przez co inne kuce mogły czuć się poniżone, więc złączono cechy wszystkich kucyków w jedno na fladze.

3. Przybywa Discord, który obejmuje władzę.

4. Kucykom żyje się ciężko z racji chaosu.

5. Dwójka kucyków odkrywa Elementy Harmonii. Albo na zasadzie, że były i zostały znalezione, albo na zasadzie, że Elementy to efekt uboczny zabaw Discorda. Kucyki te jednak od kontaktu z Elementami stają się Alicornami obdarzonymi wielką mocą - Luną i Celestią. Możliwe, że przy odkryciu Elementów było więcej kucyków, bowiem skądś przodkowie Cadence musieli się wziąć. Alicornizacja Twilight to efekt tego, że Celestia perfekcyjnie opanowała otrzymaną moc.

6. Luna i Celestia pokonują Discorda.

7. W międzyczasie Kryształowe Kucyki - jedyne nie będące zjednoczone z Equestrią stoją przed obliczem Sombry, który doszedł do władzy. Prawdopodobnie brutalną drogą, skoro ukrył Krysztalowe Serce.

8. Sombra terroryzuje lud, zmusza do niewolniczej pracy.

9. Luna i Celestia walczą z Sombrą. Ale bez Elementów Harmonii. Albo Elementy nie działają non stop i potrzebują regeneracji, albo wówczas nie umiały panować nad Elementami, a walka z Sombrą była dla Luny i Celestii treningiem nowo zdobytych mocy. Sombra zostaje pokonany, jednakże Kryształowe Imperium przez klątwę Sombry zostaje utracone na setki lat. 

10. Luna i Celestia w końcu obejmują rządy w Equestrii, wychwalone do poziomu wybranek. Zostaje wprowadzony podział obowiązków, z którego Luna nie jest zadowolona, bo kucyki w nocy wolą spać, niż się bawić i cieszyć się nocą.

11. Lunę zaczyna ogarniać gorycz, zazdrość. Celestia tego nie zauważa.

12. Luna w końcu pada ofiarą pułapki związanej z mocą otrzymaną od Elementów Harmonii - rozwój negatywnych emocji spowodował powstanie Nightmare Moon i uwięzienie Luny wewnątrz NM. Możliwe, że na początku Luna próbowała walczyć z jej złym wcieleniem, ale była za słaba i NM ją kontrolowała. Ewentualnie mogło to być tak jak z Rycerzem Bliźniąt - Saga (Gemini no Saga) z Rycerzy Zodiaku (Saint Seiya) (manga, nie anime) - NM jest demonem, która opętała Lunę akurat.

13. NM chce zawładnąć nad światem i wprowadzić wieczną noc. Zostaje jednak pokonana przez Celestię i wygnana na księżyc.

14. Lauren Faust raz przyznała, że Celestia przez 1000 lat szukała sposobu na uratowanie Luny. Nie znalazła nic. Udało się to dopiero mane 6.

 

No cóż, dalej historię znacie.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

No to tak: Jeśli chodzi o moją prywatną opinię to kucyki są wiecznymi boskimi istotami, a wszelkie wydarzenia i przemiany w Euestrii mają tylko charakter fabularny w ramach gry którą kucyki uprawiają by się nie nudzić i czcić różne wartości. Ale by nie schodzić z tematu:

 

 

Starożytność:

W większości mitologii świat wyłania się z chaosu i jak mniemam tego uosobieniem był Discord, w chaosie narodziły się pozostałem siły jak Słońce i Księżyc, oraz inne jak np. Miłość. Słońce i Księżyc pokonują Chaos i świat przybiera kształt jaki znamy dziś (efekty magii Discorda wyraźnie wskazują by nawet nie próbować sobie tego wyobrażać).

 

Jak wiemy księżniczki pierwotnie nie mieszkały w centralnej Euerstrii tylko w zamku w Everfree Forest. W tym czasie do Equestrii centralnej mogły przybyć trzy rasy kucyków prowadząc do wydarzeń z Cheart Warming Eve (przypominam że Starsword był wtedy doradcą Królowej Jednorożców). Równolegle do tego powstaje Kryształowe Imperium które jednak nieszczęśliwie wpada w ręce złego jednorożca Sombry który zmienia ja w bardzo nieprzyjemne miejsce. Dalej Celestia i Luna interweniują w Kryształowym Imperium pokonując Sombrę (można śmiało złożyć też że mróz który dotknął wtedy Euestrię był jego dziełem), niestety Imperium znika wraz z nim, choć jego rodzina trafia pod opiekę księżniczek (Cadens ewidentnie pochodzi z Imperium i jest jego dziedziczką).

 

Po wszystkich tych wydarzeniach Equestria zostaje zjednoczona i prawdopodobnie wtedy też przeszła pod panowanie sióstr, ale pokój jeszcze miał nie nadejść. Otóż Sombra pozostawił w sobie ślad w postaci mrocznej magii jaką oplątał serce Luny (jest to wyraźnie zasugerowane w pilocie trzeciego sezonu). Luna więc popada w ciemność zmieniając się w Nightmare Moon, a że była ona niezbędnym elementem harmonii to Celestia jest w stanie jedynie uwięzić ją na księżycu a nie wyleczyć. Dopiero po tym wszystkim nastaje pokój i "tysiąc lat" później zaczyna się akcja serii. W między czasie Equestria znacznie się rozwija.. warto zauważyć że poza samym Canterlot, Cloudsdale i Ponyville z centralnej Equestrii istnieje też kilka dużych modernistycznych (XIX wiek) miast kucyków na wybrzeżu o których seria jedynie wspomina.

 

To tyle..

Link do komentarza

W sumie Sombra nie musiał atakować Luny bezpośrednio. Pamiętacie jego magiczne drzwi z s03e01-02? Te, w których Twi zobaczyła wkurzoną Celestię? Luna mogła znaleźć podobne. Otworzyła je i zobaczyła, że nikt jej nie docenia. Po pokonaniu Sombry wszędzie zaczęła dostrzegać dowody na słuszność tej teorii. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...