Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Jako, że dziś jest już piątek, to macie do czytania Rozdział 7. Powinienem był go wrzucić wczoraj, ale wczoraj nie pamiętałem, ze to już czwartek. No to macie dziś.

Jeśli chodzi o postęp tłumaczenia, to wynosi on na chwilę obecną 95%, co znaczy, że w poniedziałek powinienem mieć przetłumaczoną całość. Co z tego wynika? Ano to, że przy dobrych wiatrach, w następny piątek pojawią się 2, albo i 3 rozdziały.

Dalej, skoro to sie da czytać, to może się wezmę za tłumaczenie First Hours, a potem się zobaczy. W kwestii ewentualnego wydania, to pomyślimy, jak się uda, będzie na MEC, ale pierw muszę załatwić sprawy formalne i okładkę.

A na koniec mały zestaw Spoilerów z samego końca fanfika (czyli zdążycie zapomnieć)

Spoiler

Czytajcie uważnie, albowiem ostrzegam tylko raz

Spoiler

- Cadance jest w ciąży (no kto by się spodziewał)

- Księżniczka chce wysłać Columna do czubków (nie ona pierwsza wpadła by niewygodne osoby wysyłać do czubków)

- Discord ujeżdżał choinkę. 

Spoiler

Ostrzegałem

 

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu ziolo565 napisał:

Trzymam cię za słowo

Które słowo? To o rozdziałach, czy to o tym, zawartym w spoilerach?

 

32 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

Clear Cut... Column, Koszmar... Zaczynam nieco rozumieć Columna... On również nie wybaczył Nyx...

Spoiler

I na 99% nie wybaczy

Ciekawa postać, nie powiem. Takich ideowych fanatyków powinno być więcej. Ciekaw jestem, co by się stało, gdyby on to wszystko ujawnił. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... Po lekturze Sinsa i opowieści pobocznych... jestem pewien, że Nyx jednakże JEST Nightmare Moon... To Nightmare, pozbawiona w większej części swojej złej strony osobowości. Której sama stała się ofiarą.

 

Spoiler

Mam na myśli swej złej połówki, od której była odseparowana w chwili swego odrodzenia. Gdyż zła część jej osobowości, powiedzmy miała inne ciało...

 

Potwierdzają to przypuszczenia Twi z opowiadania The Trinkets... Jakoby Nyx była istotą, mająca setki lat... Niby czemu miałaby tak myśleć, skoro Nyx cieleśnie ma pół roku? Potwierdzają to wybuchy szału nyx z Trinjkets i Nightmare or Nyx, które są łudząco podobne do wybuchów agresji u NMM. Potwierdza to w końcu sama Luna, gdy pyta Nyx na próbie przedstawienia... "Nie wiedziałaś jeszcze wtedy, że jesteś Nightmare Moon?".

 

Cóż, Nyx jest trochę jak Sunset... My Past is not Today... Nyx nie może wyprzeć się przeszłości, że nie była jej... Jest odrodzoną Nightmare... Przeszłości nie zmieni... Ale ma wpływ na przyszłość... Nie jest tez do końca odpowiedzialna za zakusy jej złej strony, choć miała pełnie mocy by ja zatrzymać. Co w końcu zrobiła...

@ziolo565

 

Masz rację. Dałem to w spoiler

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jeszcze na The Road Home, First Hours... I Creeping Darkness... Choć to ostatnie, to nie jest raczej z Sinsem związane. Ale tez jest tam Nyx, bo w tej powieści po raz pierwszy się pojawia :D Mam nadzieję, że Sun i to przetłumaczy... Mała NMM po raz pierwszy...

 

@ziolo565 edytuj wcześniejszego posta, bo zrobiłeś doubla :) Tez mi się zdarza. Poprzedni silnik sklejał poty, jak jeden w małym odstępie czasu od drugiego był. A nikt inny nie pisał.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu ziolo565 napisał:

No jak jest tam nyx to troszkę powiązane są choćby bohaterami/kami.

Opis na Fimfiction sugeruje i nazwy rozdziałów, że to cross z Alan Wake...

 

Spoiler

I z tego co wiem, NMM jest tam mała... To pierwsza powieść Pena z jego sławnym OC Właśnie w ciele Nyx z Sinsa...

Ale więcej zbytnio nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accurate Accu Memory. Nie sposób się nie zgodzić, lecz nie sposób też nie zaprzeczyć. A to dlaczego: (uwaga spoilery)

Spoiler

Nyx jest Nightmare Moon i to wiadomo od początku. I owszem, jest Nightmare Moon, pozbawioną części swojej natury. Zaklęcie obdarzyło ją nierozwinietym ciałem NMM, oraz częścią jej wspomnień i uczuć, choć ukrytą głęboko. W efekcie, otrzymaliśmy odmłodzoną NMM z zanikiem pamięci. Prawda? Prawda.

Twilight ją wychowuje, nie zważając na wszystkie szczegóły i to własnie, powoduje, że NMM ma później pewnego rodzaju dysonans, gdyż jej oryginalna część pragnie być taka jak dawniej, a z drugiej strony, jej wychowanie temu zaprzecza. I już w tym momencie zaczyna się gmatwać, gdyż fizycznie i umysłowo to przez cały czas była i jest Nightmare Moon. (zmieni się to... teoretycznie, po odebraniu wspomnień, ale też nie do końca)

Pozostaje pytanie, czy po fabule Past Sins, Nyx nadal jest Nightmare Moon. Teoretycznie ciągle ma jej ciało, choć odmłodzone (a mało to recolorów i klonów biega w tle?), oraz wspomnienia z własnych rządów, lecz z drugiej strony, nie ma nic innego, co łączyłoby ją z NMM. Nawet znaczek inny. Zatem, mentalnie Nyx nie jest już NMM

Wiek

Nyx fizycznie ma pół roku, nie więcej. Znaczy, wróć... Od pół roku znajduje się ona na świecie, oraz pół roku, ma jej ciało. Z wyglądu i zachowania, podpada chwilowo pod 8 lat (pi razy drzwi). Owszem, przez jakiś czas była reinkarnacją ponad 1000 letniej istoty, ale czy jest nią teraz? Trzeba by spytać Nexusa o kwestię strzępów, czy wciąż stanowią część jej ciała. Inna sprawa, ze z technicznego punktu widzenia, wszystkie kucyki mają ten sam wiek, porównywalny z wiekiem wszechświata. Nie wierzycie?

Spoiler

Otóż, cały, istniejący wodór pochodzi z chwili wiekiego wybuchu, który spowodował pojawienie się pierwiastków. Wodór nie podlega naturalnemu rozpadowi i nie da się go za bardzo stworzyć, nawet w warunkach laboratoryjnych

Defacto, to nie była jej przeszłość, tylko przeszłość Luny. Nyx powstała w chwili zaklęcia i fizycznie, nie jest odpowiedzialna za... Wróć. Nyx powstała dokładnie w chwili gdy znalazła ją Twilight. W przeciwnym razie, Nyx by nie powstała. Zatem, Nyx, mentalnie nie jest odpowiedzialna za to wszystko. Fizycznie defacto też nie jest, gdyż to była wina Luny. 

The road home pewnie przetłumaczę, o ile będę w stanie, ale Creeping darkness odpuszczam już teraz. Musiałbym pierw poznać uniwersum alana, by sie za to brać, a szczerze mówiąc, niezbyt mi się chce. Ale te 2 o Nyx prędzej, czy później przetłumaczę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
23 minuty temu Sun napisał:

Defacto, to nie była jej przeszłość, tylko przeszłość Luny. Nyx powstała w chwili zaklęcia i fizycznie, nie jest odpowiedzialna za... Wróć. Nyx powstała dokładnie w chwili gdy znalazła ją Twilight. W przeciwnym razie, Nyx by nie powstała. Zatem, Nyx, mentalnie nie jest odpowiedzialna za to wszystko. Fizycznie defacto też nie jest, gdyż to była wina Luny. 

 

Wiesz, tu się lekko nie zgodzę...

 

Spoiler

Ponieważ Nyx powstała z energii Luny, zła... Które Luna ściąga na siebie na początku 4 sezonu... Widać tam scenę buntu Luny... Po jej pokonaniu w 2 odcinku 1 sezonu widać... Jak czarny dym, będący prawdopodobnie ta czarna masa która otoczyła Lunę podczas przemiany... Ulatuje. Ta czarna magia, która połączona z emocjami Luny ją zmieniła. Uczyniła potężniejszą, czemu potężniejsza? A niby temu, że Tia bez elementów przegrała w serialu z siostrą, niby czemu zniknęła Tia, a była tylko NMM... Źródło z którego powstała Nyx, ma defakto tyle lat jakie minęły od buntu... Wspomnienia sa zarazem i Luny i altego istoty, która Luna w tym momencie się stała. Nexus chciał dać NMM osobne ciało... Ale komu by je dał, skoro NMM i Luna nie byłyby oddzielnymi istotami? Tak, Luna powołała NMM. Ale NMM nie była do końca Luną. Schizofrenicy, mają dwie osobowości w 1 ciele. Ale te 2 osobowości, nie można nazwać 1 istota... Nyx jest zatem reinkarnacją alternatywnej Luny...... Powstałą z mrocznej magi koszmaru... I strzępów tamtej istoty :) Twilight w Nightmare or Nyx mówi, że muszą pilnować by Nyx już nigdy nie wróciła na tamtą starą drogę. Gdyby już nie była NMM, nie byłoby takiego ryzyka, bo do czego miałaby wracać? Nie mówię, że Nyx jest zła czy coś... Ale jej przeszłość... Nawet jeśli nie jest już jej jak mówisz, nie znaczy że nie była... Temperament dawnej istoty, nadal posiada...

 

Chodzi mi o to, że źródło z którego powstała Nyx, niekoniecznie musi byc Luny... Wzrost siły Luny po przemianie, można tłumaczyć tym, że się nie hamowała i używała pełnej, brutalnej siły... Ale bardziej prawdopodobne jest, że luna ściągnęła jakąś dodatkowa moc... Bo jak siostry podobno były sobie równe, bez elementów, to czemu nagle Luna takiego powera dostała?

 

23 minuty temu Sun napisał:

ale Creeping darkness odpuszczam już teraz. Musiałbym pierw poznać uniwersum alana

http://www.fimfiction.net/story/29434/creeping-darkness

 

Poczytaj opis fka i zdecyduj :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nyx jest Nightmare Moon i to wiadomo od początku.

Jak dla mnie Nyx nie jest tak do końca Nightmer Moon. Nyx miała/ma w sobie cząstkę Nightmer Moon ale nią nie jest jeśli już to jest czymś w rodzaju z braku lepszego określenia "córką" Nightmer Moon (i Twilight bo do rytuału została użyto jej krew) a Nightmer Moon jej esencja,dusza,wola czy coś takiego było w Nexusie i dzieciach Nightmare. Jak dla mnie to jest coś w rodzaju tego jak to było z Piccolo Daimao i Piccolo Junior z Dragon Ball

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Nightbringer napisał:

Jak dla mnie Nyx nie jest tak do końca Nightmer Moon. Nyx miała/ma w sobie cząstkę Nightmer Moon ale nią nie jest jeśli już to jest czymś w rodzaju z braku lepszego określenia "córką" Nightmer Moon (i Twilight bo do rytuału została użyto jej krew) a Nightmer Moon jej esencja,dusza,wola czy coś takiego było w Nexusie i dzieciach Nightmare. Jak dla mnie to jest coś w rodzaju tego jak to było z Piccolo Daimao i Piccolo Junior z Dragon Ball

Wiesz, nie uważam Nyx za córkę NMM...

 

Spoiler

Bo wyraźnie Nyx cierpiała... Gdy robiła z zawartością nexusa to, co zrobiła... To co zniszczyła, było jej częścią. Jej ciało i świadomość czuła ogromne męki... Ale część jej myśli nadal pozostała, charakteru również... Nie bez powodu Twilight mówi w Nightmare or Nyx - jak już wspominałem - Że muszą dopilnować, by nie wróciła na stara drogę... To tak, jakby przez wychowanie Twilight... Nyx zawróciła z lewego pasa jezdni i poszła prawym... Ale czemu obawa o powrót na lewy, skoro ten niby nie istnieje już? To nielogiczne. TO DALEJ SIEDZI W NYX... Ale przez wychowanie, została skierowana na dobry pas... Lewy, choć w wielkich strzępach. Nadal jest obecny. Co ujawnia sie w chwili wielkiego gniewu, lub frustracji. Nie znaczy to jednak, ze Nyx idzie lewym pasem :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Nightmare Xeno napisał:

Sun strasznie się cieszę  nawet nie wiesz jak bardzo że przetłumaczysz te dwie z Nyx najlepsze wiadomość na świecie dzisiaj. Czy wydasz first hour z trinkets nigtmare czy Nyx i winter bells.

 

Wspominał, że będzie chciał wydać to na PonyCon/MLK w Elblągu... Jak się uda, oczywiście...

 

I chyba wszystkie powinny się w 1 książce zmieścić :)

 

Pytanie, jaka będzie kolejność... First Hours -> The Trinkets -> Nm or Nyx -> Winter Bells -> Road Home?

 

@Sun Chyba tak chronologia idzie...

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Nightmare Xeno napisał:

A i pytanie do ciebie Acurate Accu Memory co to jest ten fanfik Pena Stroka creping darknes to się dzieje przed past sins czy po.

Nie wiem, poczytaj... Ale to raczej osobna powieść... Według Wiki o postaci Nyx... Tam się pierwszy raz oficjalnie pojawia... Ale to przed Sinsem napisane...

 

Cytat z wiki " Nyx is a black alicorn filly who first appears in a minor role in Pen Stroke's fan fiction work Creeping Darkness and is later a major character in Past Sins, Nightmare or Nyx?, Trinkets, Winter Bells, and First Hours "

 

Spoiler

In the first story, she is Luna cursed to take the form of Nightmare Moon as a foal.

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Nightmare Xeno napisał:

No też racja ja ci powiem że nie mogę się doczekać wydania książkowego a ty a czy masz Past Sins.

Mam pierwsze wydanie, to lekko "zabugowane" :) Ale darowanemu koniowi się nie zagląda, jak to mówią :D

@Sun Odwalił kawał dobrej roboty :)

 

Nawet zrobiłem lektorat już dawno. Ale 16 rozdziałów było nagrywane sokowirówką, zanim mikro kupiłem, którego teraz używam :) A i tak przez moje niedopatrzenie, wersje fika na YT są w Mono[od 17 rozdziału], gdyż nie spojrzałem, że mikro w mono nagrywa i muszę sam Stereo w programie robić :D

Ale w downloadzie mp3ki są już w Stereo do pobrania. Po prostu nie chce mi się wygenerować nowych filmików... Z lenistwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...