Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Właśnie teraz Nightmare Xeno napisał:

A jak nazywasz się na youtubie czy nie przypadkiem twilightlibrary.

No... Pytałeś już kiedyś, ale tak, to ja :) teraz mam przerwę, bo mi lewe oko wysiadło... Za jakieś 8 dni mam zabieg[mam nadzieję, że przeszczep rogówki będzie... Bo nie mogę tym okiem patrzeć]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu Nightmare Xeno napisał:

No racja moja krótka pamięć życzę ci powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Słuchaj zaobserwowałbyś mnie dobrze mi się z tobą piszę.

@Nightmare Xeno

Nie pisz posta pod postem, jest opcja Edytuj :)

Obserwować? Już to zrobiłem... Wiesz? Próbowałem teraz zerknąć na nagrania[te pierwsze 16 rozdziałów Sinsa], ale poprawić ich jakości się nie da raczej. Oprócz dodania podkładu muzycznego... Myślałem nad ponownym nagraniem tego fika. Ale nie wiem czy jest sens też. Po prostu to były czasy, kiedy używałem kamerki netowej z mikrofonem i rejestratora windows... Tam nawet nie ma wyciętych błędów.  To był jeden z pierwszych fików. Ale przyznam, że oprócz innej barwy głosu, tam czytam wolniej, więc błędów mało :)

 

O proszę, jednak jest Road Home na Wiki, tylko na końcu :)

nDcNE.png

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Wspominał, że będzie chciał wydać to na PonyCon/MLK w Elblągu... Jak się uda, oczywiście...

 

I chyba wszystkie powinny się w 1 książce zmieścić :)

 

Pytanie, jaka będzie kolejność... First Hours -> The Trinkets -> Nm or Nyx -> Winter Bells -> Road Home?

 

@Sun Chyba tak chronologia idzie...

Cóż, wszystjkich pięciu się w jednej do MECa  (w sumie, na congress maiłbym lepszy dojazd i mógłbym zabrać ewentualnie więcej sztuk, bo tym razem nie mam zamiaru targać aż tylu książek co ostatnio) nie da zmieścić (niewykonalne dla mnie, bo potrzeba by jeszcze brakujące fiki przetłumaczyć). Poza tym, taka książka miałaby coś koło 650 stron. Znaczy tak, to by było fizycznie wykonalne, ale do MECa mogę się nie wyrobić z przetłumaczeniem braków (podobno mam jeszcze prywatne życie)

I kolejność jest mniej więcej taka: Past Sins -> First Hours (równolegle z bodajże 1 albo 2 rozdziałem) -> The Trinkets i Nightmare or Nyx dzieją się w bardzo krótkim odstępie od siebie -> Winter Bells - > The road home (po sezonie 4)

 

Zatem tak, gdybym zamiast MECa, wybrał coś bardziej w stylu Twilightmeet 3 (sierpień/wrzesień), to może bym zdążył. A tak, będzie ciężko. Sam też bym wolał żeby to upchać w jednym tomie (wyszłoby nieco taniej niż 2 osobne), ale mówię. Nie wiem jak będę stał z czasem. Jakby się dało robić to równolegle, znaczy, ze ktoś tłumaczy polowę i ktoś połowę, to by się zdążyło (Drugi Sun nie istnieje i całe szczęście)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

First Hours (równolegle z bodajże 1 albo 2 rozdziałem)

Zgadza się... Ta opowieść jest przedstawiona bodajże z perspektywy Nyx... Domyślam sie tez, że to źrebie nie przeżyłoby nocy w tym lesie, gdyby twilight się nie pojawiła i nie wzięła jej do domu...

 

Spoiler

Nyx nie tylko była poraniona, ale i zamarzała.

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Nightmare Xeno napisał:

Racja ona by tam zamarzła.

A Sun będzie można kupić poza metami czy congresem.

|Ależ oczywiście. Tyle, że wysyłkowo.

Byc może będzie też opcja zakupu w Spidimarkecie, ale nie obiecuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun @Nightmare Xeno Z innej beczki... Szkoda tylko, że Pen Stroke nie przepisał Sinsa do 3 sezonu. Choć i tak... Miedzy wydaniem Sinsa 1.0 a między Winter Bells, jest pokaźna dziura. Z kolei miedzy wersja 2.0 a The Road Home, czyli 4 sezonem tez jest dziura. Pen na swoim blogu powiedział[ czytałem kilka godzin termu ], że nie zamierza już przepisywać historii do kanonu. Zamiast tego będzie szedł z kolejnymi zgodnie z sezonami...

 

Ps: Może to mówiłem już, może nie. Ale z miejsca się zapisuję na wydanie książkowe pobocznych opowiadań :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zapisuje na poboczne historie i dodruk Past Sins nie mogę się doczekać a mam małą cierpliwość ale i tak warto czekać.

Sun ode mnie i napewno od wszystkich fanów Past Sins bardzo dziękujemy ci że się podjełeś się przetłumaczenia pobocznych historii. 

Edytowano przez Nightmare Xeno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu Nightmare Xeno napisał:

Ja też się zapisuje na poboczne historie i dodruk Past Sins nie mogę się doczekać a mam małą cierpliwość ale i tak warto czekać.

 

12 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Ps: Może to mówiłem już, może nie. Ale z miejsca się zapisuję na wydanie książkowe pobocznych opowiadań :)

W odpowiedzniej chwili trzeba będzie to potwierdzić w formularzu, ale to dopiero jak będzie widać światełko w tunelu. Ciągle są 2 fanfiki do przetłumaczenia i 2 tłumaczenia do poprawki. Zatem, jedyne co mogę zapewnić, to, że dołożę wszelkich starań by zdążyć w tym roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu ziolo565 napisał:

a takie moje pytanko ile to będzie kosztowało??

Bo niestety do Elbląga z Rzeszowa troszkę mam daleko.

Szacunkowo:

Past Sins: 30 zł

Poboczne (wszystkie 5 pobocznych), koło 35-40 (chyba, ze nakład przekroczy 50 sztuk, to moze też koło 30)

Wysyłka: bodajże 10 zł za paczkomat, albo coś koło 13,5 za pocztę (chyba, ze poczta podrożała, bo coś takiego miało być)

Ogólnie, ceny będą ustalone dopiero przed akcją, jak będę już miał wszystko co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał kolejny piątek. Studenci wypatrują rychłego końca zajęc. Uczniowie też. Pracownicy odliczają minuty do momentu kiedy gwizdek obwieści koniec zmiany, aja, korzystajac z chwili wolnego, wstawiam nie jeden, nie dwa, ale aż 3 rozdziały Winter bells:

Rozdział 8

Rozdział 9

Rozdział 10

Mam nadzieję, że nie przeginam z kwestiami Lumber Jacka, który jak zapewne już wiecie, powraca. Lecz mimo to, ciagle jest opcja dania wam kilku spoilerów:

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Twilight dostanie list od Spell Nexusa

Spoiler

Tyle wam dziś wystarczy. I tak dostaliście 3 rozdziały

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia stanu prac nad resztą. Otóż, jak wiecie, Winter bells jest przetłumaczone w 100% (ostatnie dwa rozdziały w przyszłym tygodniu). First Hours jest przetłumaczone w 40%, więc się dość szybko pojawi. The road home jest pobrane na dysk, więc prędzej, czy później zacznie się pojawiać. Ponadto, muszę jeszcze przygotować 3-4 seminaria, w tym jedno po angielsku. No i zaliczyć semestr. Ale spokojnie, postaram się was nie zawieść, na miarę moich średnich umiejętności. 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Nightmare Xeno napisał:

Dzięki też Niklas za wcześniejsze przetłumaczenie pobocznych.

 

To nie do mnie, ja robiłem jedynie nieudolną korektę oryginalnego Past Sins xd No dobra, przełożyłem też jeden fragment w którymś rozdziale, ale nie wiem czy się zachował, bo swego czasu sporo mojej pracy poszło do kosza, bo Crusier zapragnął zrobić reupload rozdziałów :P Także ten tego, możesz śmiało słać podziękowania do Crusiera, bo to on najbardziej w tym siedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...