Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Niklas

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]

Recommended Posts

Dzięki wszystkim. Co do źróbka: wynikł z potrzeby zastąpienia słowa źrebak, które było używane wcześniej w innym kontekście i trzeba by wprowadzać dużo zmian w poprzednich rozdziałach - to nie jest błąd. KUL i UW można interpretować różnie, to przecież nierozwinięte skróty ;) Oceniasz na 5, ale w jakiej skali? :P

Ah, dopiero zacząłem czytać, jestem po 6 rozdziale, a już jestem wielkim fanem tego fica, wielkie dzięki za tłumaczenie, przeczytałbym po angielsku ale po 5-10minutach czytania moje oczy wariują ^^

Świetny rozdział, nie mogę się doczekać pozostałych rozdziałów, jestem niesamowicie ciekawy czego się jeszcze dowiemy.

Ostatni rozdział pozytywnie mnie zaskoczył. Wszystko układa się w zgrabną całość, i teraz ciekawe jestem co dalej będzie z Nyx. BTW mam jedno ale - dlaczego używacie zwrotu ''pegazorożec'' zamiast Alicorn ? Jak dla mnie taki zwrot nie powinien być przetłumaczalny, brzmi bardziej dostojnie, a ten drugi mówi jakbyśmy mieli doczynienia z jakąś hybrydą, a nie boskim bytem.

Alicorn ogólnie to nazwa rogu jednorożca :rainderp:

A już nawet na angielskiej Wikii o MLP księżniczki są określane mianem "flying unicorn" xd

jakbyśmy mieli doczynienia z jakąś hybrydą

A nie mamy? :rainderp:

Skoro istnieje polski odpowiednik, to go używamy. Alicorn brzmi obco. To taka sama nazwa jak unicorn czy pegasus (więc nie wiem dlaczego napisałeś wielką literą), dlaczego by jej nie tłumaczyć? Nie zgadzam się, by brzmiało mniej dostojnie.

http://en.wiktionary.org/wiki/alicorn

Ten pegazorożec, nie brzmi jakoś dziwnie, pasuje dobrze. Co najwyżej, żeby się nie powtarzało można gdzieś tam wstawić alicorna.

Przeczytany kolejny rozdział - świetny! Tak blisko końca nie mogę się doczekać. Sceny z Pinkie i Fluttershy obłędne, tak samo jak zakończenie.

Ten rozdział jest epicki. Byłem trochę wkurzony na pierwszą reakcje kucyków (to że nie chcą pomóc) ale rozdział tak mnie zaciekawił że z niecierpliwością czekam na następny