Skocz do zawartości

Kucykowe kolekcje


Recommended Posts

Falconek, ta Minty jest ŚLICZNA!  :starry:
Uszatka, śliczna kolekcja! Widzę, że nie tylko ja zostawiam sobie ulotki z figurek, które większość chyba uważa za śmieć.

Hmmm poniekąd w zestawie - koleżanka sprzedawała swoje stare kucyki (głównie G1-G3) bo nie ma ich gdzie trzymać, więc mi się poszczęściło Kasy poszło sporo, ale taniej niż jakby je kupować na ebayu

Aaa, no to sporo wyjaśnia.

W tamtym roku był taki miesiąc gdzie (nawet nie wiem kiedy! D: ) poszło mi na kuce około 500zł O_________O

...wow. U mnie w miesiącu to max. 100 zł, co i tak jest sporą kwotą, zważywszy na inne moje (kosztowne) hobby.

Noooo Pinkie to mają tam sporo Po cichu kwitła we mnie nadzieja, że o wiele większy będzie wybór... Nie wiem czy to tylko w Krk bo kolega z Rzeszowa mówił, że u nich jest np Lyra...Nie wiem czy mu się coś nie pomyliło, ale Lyre bardzo chcę i taki lekki zawód mnie spotkał T^T

Tak jak mówi falconek to niemożliwe, bo jedyne zmiany na półkach jakie dostrzegłam to te czarno-różowe edycje Pinkie. No i pewnie za niedługo wrzucą nowe BB. Ale baardzo mnie irytuje to, że u nas jest cholernie ograniczony asortyment, w porównaniu z zagranicznym. Nie ma np. zestawów ekskluzywnych, figurek od Funko... A na Allegro chodzą po niebotycznych cenach.
A u mnie ostatnio doszły te dwa cudeńka:

DSC00530.jpg


DSC00531.jpg


Plus plakat z magazynu MLP z figurką Pinkie (powiedzmy, że trafił do mnie... przypadkiem). Zrobiłam też sobie zeszycik z kartami dołączanymi do Blind Bagów, figurek z McDonald's, etc. I mam jeszcze 3 sety naklejek z Rossmana, które kupiłam jeszcze w listopadzie/grudniu zeszłego roku, ale dopiero dzisiaj je odnalazłam w odmętach pokoju.  :aj5: Wygląda to tak:

DSC00571.jpg


I mam takie pytanie do kolekcjonerów - co robicie z pudełkami? Ja swoje zostawiam ze względów estetycznych (te po lalkach z EqG postawione bokiem, jedno za drugim, wyglądają naprawdę zacnie) i praktycznych (jakbym się kiedyś przeprowadzała lub chciała sprzedać kolekcję).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś jeszcze dostać takie naklejki jak wrzuciła Kyoko? Albo podobne, jakieś z tych porządniejszych. Po Rossmanach, Empikach szukam ale nie widuję.
 

Cena wywoławcza za jednego kucyka 65zł. Ktoś da więcej?

Jak to ma być licytacja na forum, to chyba raczej w oddzielnym temacie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wow. U mnie w miesiącu to max. 100 zł, co i tak jest sporą kwotą, zważywszy na inne moje (kosztowne) hobby.

Nooo teraz to muszę uważać - wtedy można było sobie pozwolić bo wypłata ;) Inne kosztowne hobby też mam, ale ostatnimi czasy przegrało z kretesem z kucykami ;)

Swoją drogą znów mnie nosi żeby coś kupić a już w tym miesiącu (a mamy dopiero połowę D: ) poszło na MLP już ponad 200zł D:

 

Tak jak mówi falconek to niemożliwe, bo jedyne zmiany na półkach jakie dostrzegłam to te czarno-różowe edycje Pinkie. No i pewnie za niedługo wrzucą nowe BB. Ale baardzo mnie irytuje to, że u nas jest cholernie ograniczony asortyment, w porównaniu z zagranicznym. Nie ma np. zestawów ekskluzywnych, figurek od Funko... A na Allegro chodzą po niebotycznych cenach.

Przykre T^T Jak patrzę na zagraniczne cudeńka to mi ślinka cieknie (że tak to ujmę) T^T Np. "Fashion Style" Shining Armor *_____* Albo Derpy *____* Albo ta Pinkie, która była wydana z okazji nowego roku chińskiego *_____*

 

I mam takie pytanie do kolekcjonerów - co robicie z pudełkami? Ja swoje zostawiam ze względów estetycznych (te po lalkach z EqG postawione bokiem, jedno za drugim, wyglądają naprawdę zacnie) i praktycznych (jakbym się kiedyś przeprowadzała lub chciała sprzedać kolekcję).

Hmmm zależy. Te takie podstawowe typu:

 

$T2eC16VHJG!E9nm3p3vTBQO60B7Fmg~~60_35.J

 

to zostały wyrzucone bo nie da się ich znów wykorzystać w jakiś praktyczny sposób.

 

Np tego typu zestawy:

TwilightSparkleFIMroyal_M_unknown.jpg

$_35.JPG?set_id=880000500F

$(KGrHqZ,!h!FEJQFOOgZBRJ5hHK,Pg~~60_57.J

 

 

mam zostawione nieodpakowane i grzecznie stoją na półce.

 

Powiem tak - jeśli coś odpakuję, a pudełko "jeszcze się do czegoś nada" lub można tam z powrotem kucyki/a wsadzić to zostawiam. Jeśli nie to wywalam ;) Teraz staram się nie odpakowywać kucyków - chyba, że już bardzo bardzo nie mogę wytrzymać, albo mam 2 takie same ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Można gdzieś jeszcze dostać takie naklejki jak wrzuciła Kyoko? Albo podobne, jakieś z tych porządniejszych. Po Rossmanach, Empikach szukam ale nie widuję.

W Empikach nie ma naklejek, są tylko wybrane figurki. U mnie w Rossmanach są jeszcze jakieś resztki naklejek, ale często są one wrzucone do jednego pudełka z innymi, np. naklejkami z Monster High, trzeba grzebać.

Swoją drogą znów mnie nosi żeby coś kupić a już w tym miesiącu (a mamy dopiero połowę D: ) poszło na MLP już ponad 200zł D:


Haha, znam to uczucie.  :twiblush: Ja sobie może jakiś prezencik na urodziny sprawię...

Przykre T^T Jak patrzę na zagraniczne cudeńka to mi ślinka cieknie (że tak to ujmę) T^T Np. "Fashion Style" Shining Armor *_____* Albo Derpy *____* Albo ta Pinkie, która była wydana z okazji nowego roku chińskiego *_____*


No niestety, nasze półki są bardzo biedne, w porównaniu do zagranicznych. Przynajmniej mamy podstawowe nowości w miarę szybko, patrząc na ich premierę za granicą.


Powiem tak - jeśli coś odpakuję, a pudełko "jeszcze się do czegoś nada" lub można tam z powrotem kucyki/a wsadzić to zostawiam. Jeśli nie to wywalam


Ja w sumie tak samo. W pudełkach zostawiałabym właściwie tylko te kuce, których opakowania trzeba całkiem rozerwać, a nie usunąć kilka taśm i voila. Nie wiem, czy kojarzysz kanał TheCrazyPonyLady na YT, ale ona ma tam całkiem fajnie rozwieszone sporo kuców w pudełkach na ścianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co przywiozłem z wczorajszego Krakowskiego meetu 6.5, nie jest tego wiele, a były nawet czapki z grzywami Mane 6 :( Plakat i przypinkę z Twilight mam od Dziewczyny ;) (Plakaty w rozmiarze A3)

 

2vtegec.jpg

 

 

eth0k6.jpg

Edytowano przez Artiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, znam to uczucie.   :twiblush: Ja sobie może jakiś prezencik na urodziny sprawię...

Ja w sumie tak samo. W pudełkach zostawiałabym właściwie tylko te kuce, których opakowania trzeba całkiem rozerwać, a nie usunąć kilka taśm i voila. Nie wiem, czy kojarzysz kanał TheCrazyPonyLady na YT, ale ona ma tam całkiem fajnie rozwieszone sporo kuców w pudełkach na ścianie.

 

 

Tej Pani nie znam, ale właśnie przeglądam jej YT i FB... wow *______________* Jej pokój wygląda jak sklep z zabawkami *__________* Chcę taki *_________* I chcę taką  Celestię!

 

 

Ja niedługo dostanę zastrzyk finansowy od babci to może sobie na coś pozwolę ;) Poluję teraz za interaktywnym kucykiem Sunshine z G3, ale nie wiem czy chcę go w wersji polsko-, angielsko- czy niemieckojęzycznej ^___^ """" Trudny wybór... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, oto moje zdobycze z Krakowskiego meetu 6.5

 

Na początek plakaty

kOsDUQF.jpg

Tyle Lunarnych plakatów  :lunaderp: 

 

Tutaj to co wygrałem na aukcji charytatywnej

xqfmkCS.jpg

Zanim spytacie, tak licytowałem głównie dla Flutterbat :squee: 

 

A oto co wygrałem w konkursie Osu!  :yay:

npxWXOm.jpg

Ta Nightmare Moon  :lunaderp:

 

I jako ostatnie naklejki, identyfikator i przypinka (też z konkursu Osu!)

Q1HrW75.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nigdy nie byłam na meecie i najprawdopodobniej nie będę bo rodzice, i w okolicy nie ma metów.

2.Nie mam kasy

 

To się wszystko zmieni jak będziesz starsza, nic się nie bój :3

 

 

Widzę że masz taki sam plakat z Vinyl i Octavią jak mój

 

Tak, właśnie wydziałem że odpatrzyłeś go ode mnie D: xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, właśnie wydziałem że odpatrzyłeś go ode mnie D: xD

 

Heheh dobrze, że mieli dwa takie :) Nie kupiłeś żadnych przypinek? Ja żałuje że miałem mało kasy bo chciałem czapkę z grzywą kucyka np. Twilight bym chciał ;_; Co myślisz o tych czapkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym takiej czapki nie kupił. Czemu? Bo jak bym się w niej pokazał gdzieś indziej niż na pony meecie to bym pewnie po twarzy dostał od Rycerzy Ortalionu xD No a poza tym ogólnie nie noszę czapek xD

Edytowano przez Nishi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tej Pani nie znam, ale właśnie przeglądam jej YT i FB... wow *______________* Jej pokój wygląda jak sklep z zabawkami *__________*

Haha, to prawda, niesamowita ściana, nie wiadomo gdzie patrzeć.  :fluttershy4: 
 

Te plakaty z PonyMeetu robią wrażenie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...