Skocz do zawartości

Kucykowe kolekcje


Recommended Posts

Skąd wzięłaś/łeś tyle kucyków pierwszych generacji?  :pinkie2: I co ważniejsze...ile za nie dałaś/łeś?

 

 

Jeśli to do mnie to była kwestia szczęścia ;) Do zeszłego roku towarzyszyły mi tylko dwa z G1 - pozostałość po czasach przedszkolnych. Teraz mam ich ponad 30 - kilka znalezionych na allegro, na pchlim targu. Ostatnie kilkanaście zdobyczy dotarło do mnie dzięki koleżance, która nie miała ich gdzie trzymać :) A poszło na nie całkiem niedużo - może z 250zł? Większość był w średnim stanie, ale trochę pracy i widać efekty ;)

 

Przed i po - mój wymarzony od 16 lat kucyk - wreszcie mój <3

P2210528_zpsdc76827b.jpgP2220531_zps3160c7b9.jpg

 

Kucykowe spa ;)

 

P2220532_zps1dcbb1c7.jpg

 

 

 

Jeszcze dziś do mojej kolekcji dołączyły:

- BB Granny Smith (z wave 8)

- zestaw Mrs. Cake & Twisty Treats :D

 

Zawartość piątkowej paczki:

 

P2210525_zpsdc6c4d73.jpg

 

 

I w związku z tym na dzień dzisiejszy mam w kolekcji 265 kucyków (+ pewnie koło 50-100 nieoryginalnych)  :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jak oglądam te kucyki z pierwszej generacji to mi się smutno robi. Miałam 5 kuców. Może i niewiele, ale były bardzo ładne i jeden był jednorożcem! Jeszcze u nikogo nie widziałam jednorożca z G1..ale oddałam kuzynce i zdołałam odzyskać tylko 1 i to tego najbrzydszego  :fluttercry2: Mój jednorożec przepadł..bo kuzynka już nie ma, gdzieś zgubiła albo wywiozła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że kuce ze starszych generacji wyglądają creepy? 

Tak czy owak, zacna kolekcja Króliku :3

 

Hah... Niektóre faktycznie potrafią być mocno creepy D: 

Dzięki ^^

 

Kurczę, jak oglądam te kucyki z pierwszej generacji to mi się smutno robi. Miałam 5 kuców. Może i niewiele, ale były bardzo ładne i jeden był jednorożcem! Jeszcze u nikogo nie widziałam jednorożca z G1..ale oddałam kuzynce i zdołałam odzyskać tylko 1 i to tego najbrzydszego  :fluttercry2: Mój jednorożec przepadł..bo kuzynka już nie ma, gdzieś zgubiła albo wywiozła. 

 

Uuuuuuu rozumiem ten ból :( 

Ja mam trzy jednorożce - Moonstone (zdaje się że wersję niemiecką), Baby Moondancer i Baby Explorer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam trzy jednorożce - Moonstone (zdaje się że wersję niemiecką), Baby Moondancer i Baby Explorer

 

Aaaa, rzeczywiście. Teraz widzę jednego. Nie zwróciłam uwagi bo mój miał zupełnie inną postawę. Taką głowę uniesioną dumnie w górę. Myślałam, że wszystkie tak wyglądają ;3 

No, ale mówi się trudno. Teraz czekam na Dr.Whoovesa więc źle nie jest ~ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, rzeczywiście. Teraz widzę jednego. Nie zwróciłam uwagi bo mój miał zupełnie inną postawę. Taką głowę uniesioną dumnie w górę. Myślałam, że wszystkie tak wyglądają ;3 

 

 

Jednak nie trzy tylko cztery xD Jeden mi gdzieś umknął uwadze - Sugar Sweet :)

 

A dziś do mojej kolekcji dołączyły: dwa kucyki z G3, jeden z G3.5 i z G4 Twilight (mam co prawda już jedną, ale nierozpakowaną - a za ok 5zł to i tak można było sobie pozwolić ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanie do kolekcjonerów - co robicie z pudełkami? Ja swoje zostawiam ze względów estetycznych (te po lalkach z EqG postawione bokiem, jedno za drugim, wyglądają naprawdę zacnie) i praktycznych (jakbym się kiedyś przeprowadzała lub chciała sprzedać kolekcję).

Też staram się rozpakowywać kucyki tak żeby jak najmniej uszkodzić opakowania i wszystkie opakowania trzymam w szafie :P Przydają się do segregowania akcesoriów, bo inaczej nie pamiętałbym który grzebień był od którego kucyka^^

Generalnie nie trzymam kucyków w pudełkach, choć niektóre faktycznie wyglądają lepiej w pudełku niż bez.

A co do Minty to się zgadzam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Dokładnie jak Falconek ;) Wszystkie pudełka(z tych większych kuców)mam wystawione elegancko na górze mebli. Natomiast te, ze zwykłych kucyków do czesania nie nadawały się do czegokolwiek i wyrzucałem wszystkie ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie dziś paczucha z Hameryki :D Gdzieś z tydzień temu pewna dziewoja zaproponowała mi wymianę - mój G3 Silver Rain za 2 jej kucyki z G4 - jako, że akurat ten kucyk był podwójny w mojej kolekcji to nie było problemu - i tak dziś przyszły kucyki od niej *U*

 

P2270554_zps00ffbfb3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh ta Rainbow jest piękna ;3. Ja dziś w jednym "drewniaku" znalazłam...gumy do żucia. Koleżanka kupiła mi gumę (zawrotne 0,30) bo myślała że to naklejki. W środku była jakaś nędzna Celestia. Guma przypominała mniejszą gumę turbo i była podpisana jako "pomarańczowa" (była różowa a smaku nie miałam wcale). Czo jeszcze to Hasbro wymyśli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jak fanie zarabiać na niewiedzy kupujących i jak ,,fajne'' są chińskie podróbki  :ming: http://allegro.pl/zestaw-figurek-my-little-pony-koniki-6-szt-i3964315999.html

Opakowanie z G3, figurki to jakieś przemalowane,przypadkowe kucyki (Różowa Zecora!!) i na samym dole opakowania przemalowane M6 na inne kolorki. Jeszcze 2 dychy za to chcą... 

 

Niby of-top, niby nie, ale żeby nie było, powiem że nowego Blinga- (zdjęcie z internetu) w drugim rzędzie, 1 od prawej, ale pewnie będę sie wymianiała z koleżanką, za coś innego. ​ Mech link mi zjadło T.T Taki niebieski jest i nazywa się Noteworthy.

Edytowano przez Celly
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Celly, ktokolwiek zrobił te podróbki prędzej by zarobił gdyby zrobił im normalne kolory. Nie mówię o takich jakie są w oryginale. Po prostu te figurki są zwyczajnie obrzydliwe.. 

 

A co do tematu: niedługo zdobędę Vinylowego Dr. Whoovesa :3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę w Realu była promocja - 30% rabatu na wszystkie zabawki - w związku z tym do mojej kolekcji dołączyły mówiąca księżniczka Kredens i zestaw Cheerilee "Ponyville Schoolhouse" ^^

Dodatkowo dziś pocztą przyszły 3 kucyki z G3 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nawet, nawet, ale te kolory...

...i smród. Są zrobione z najtańszego i całkiem możliwe, że zawierającego toksyczne związki plastiku. Odradzam mimo podobieństwa i niskiej ceny.

 

 

Kuce poweżej przypominają Świat Kucyków

Ja bym powiedział, że jest odwrotnie. Swoją drogą pisałem o tej grze (reklama mode off)

 

Sam posiadam 10 BB. Tyle chciałem mieć: prawie całe Mane 6 (Fluttershy z 9 fali, brak Pinkie, ale nie chcę różowej kulki), Trixie, Celestia, Cadance i jakieś dwa śmiejżelki. Aha i jeszcze Lyrę, którą przerobiłem na breloczek. Dla mnie to w zupełności wystarczy. No dobra, załatwię sobie jeszcze jakąś przypinkę, ale nic poza tym.   :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...